2 GECE 3 GÜN 5.URLA ENGİNAR FESTİVALİ & SAKLI KÖYLER TURU

URLA ENGİNAR FESTİVALİ – BARBAROS KÖYÜ – GERMİYAN KÖYÜ - ÇAT KAPI KÖY EVİ – KUŞADASI-ŞİRİNCE KÖYÜ,-MERYEM ANA EVİ- BADEMLER KÖYÜ,-SIĞACIK

4/5
%0İNDİRİM
399TL 399TL
REZERVASYON YAP
Kalkış tarihini seçin, tur planını ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
REZERVASYON YAP
1 .GÜN

22:30 İncirli Ömür Plaza Karşısı Dilek Pastanesi Önü

23:00 Mecidiyeköy Meydan Simit Sarayı İett Otobüs Durağı Önü

23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü (Ankara yönü)

23:45 Kartal Köprüsü İett Otobüs Durağı Önü

00:01 Çayırova Mc Donalds Önü

01:30 Bursa Mintex Önü (İzmir yolu üzeri)

Misafirlerimizin katılımıyla Valstur olarak, Festival Turları kapsamında, ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzman rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz,  turumuza  başlıyoruz. Lüks otobüsler, ikramlarımız ve Valstur  ayrıcalığı eşliğinde Osmangazi Köprüsü - Bursa – Balıkesir – İzmir güzergahından devam ederek Çiçekli Köy’e ulaşıyoruz.

 

Mola1: Oksijen Tesisleri Altınova

Mola2: Susurluk Karagül Tesisleri

2 .GÜN

Sabah saatlerinde Çiçekli Köy’e varışımız ile birlikte bölgenin meşhur Köy ürünlerinden oluşan enfes  kahvaltımız için serbest zaman veriyoruz. Muhteşem doğasıyla bizleri karşılayan Çiçekli Köy’e veda edip ünlü şair, oyun roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferis'in doğduğu evi panoramik görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi'nde yürüyüş ardından Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkı'nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında Urlalı bayanların kooperatifleşerek ürettikleri ürünleri alıcıyla buluşturan Urlalı Kadın Üretici Pazarı’na giderek alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Urla Enginar Festivali'ni izlemek, bölge halkı tarafından yarışmaya katılmak için yapılmış lezzetleri tanımak ve tatmak için festival alanına gidiyoruz. Çok keyifli geçecek serbest zamanımız sonrası Türkiye’de ilk temalı festival olan Oyuk (Korkuluk) Festivali'ni gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp, eve konuk olacağız. Köy Kahvesinde vereceğimiz çay&kahve molamız ardından  Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Germiyan Köyü turumuzun ardından otelimize yerleşmek ve günün yorgunluğunu atmak üzere Kuşadası’na hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Çiçekli Köy. Nirvana Restoran&Kahvaltı. Menü : Serpme Köy Kahvaltısı. 2 Çeşit Peynir, 2 Çeşit Zeytin, Söğüş (Domates, Salatalık, Biber), Otlu Lor, Çemen (Organik), Şakşuka, Kuru Domates, Tereyağı, Patlıcan Reçeli, Bal, Kaymak, Tatlı Lor üzeri Karadut, Sigara Böreği, Pişi, Haşlanmış Yumurta, Bazlama Ekmek, Su ve Sınırsız Çay Ekstra 35 TL (Rezervasyon esnasında katılım durumunuzu belirtiniz.)

Öğle Yemeği: Urla’da. Festival alanında Serbest Zamanlı. Ekstra.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: RAMADA RESORT KUŞADASI & GOLF

Etkinlik: Otel’de Islak alan kullanımı (Fiyata dahil, Hamam, Sauna, Havuz(Açık&Kapalı), Gece Club Etkinliği (Ekstra)

3 .GÜN

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince ile devam ediyoruz. Bölgenin en meşhur Şarap Evinde Şarap tadımı sonrasında bölgeyi keşfetmek ve harika kareler yakalamak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Bülbül Dağı üzerinde yer alan Meryem Ana Evini ziyaret ediyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eğitim seviyesinin en yüksek olduğu ve Köyün içinde yer alan Tiyatro ile ilgi çeken Bademler Köyü’ne ulaşıyoruz. Köyün temiz havasını soluyup çay – kahve molası sonrası Sığacık Köyü’ne hareket ediyoruz. Teos Antik Kenti’nin de yer aldığı Deniz Kenarında yer alan sahil Köyü’ne ulaştığımızda Rehberimizin kısa bilgilendirmeleri sonrası Pazar Günleri Kurulan Köy Pazarı ve Limanda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında bölgeye veda edip İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde İstanbul’a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Valstur organizasyonunda görüşmek üzere sizlere üzülerek veda ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Selçuk Hitit Restoran & Şişgüzar Restoran’da. Serbest Menü. Ekstra.

Mola1: Susurluk Karagül Tesisleri.

Mola2 : Altınova Oksijen Tesisleri.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Mercedes Travego & Tourismo, Setra, Safir marka otobüsler ile Ulaşım,
 • Tüm Çevre Gezileri,
 • Rehberlik Hizmetleri,
 • 5*Ramada Resort Kuşadası & Golf’de 1 Gece 2 Gün Konaklama,
 • 5*Ramada Resort Kuşadası & Golf’de 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı,
 • 5*Ramada Resort Kuşadası & Golf’de Açık Büfe 1 Akşam Yemeği,
 • 5*Ramada Resort Kuşadası & Golf’de Havuz, Hamam ve Sauna’dan yararlanma,
 • Valstur otobüsü içerisindeki ikramlar,
 • Valstur güvencesi,
 • 1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Ek Hizmet Bedeli.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze Örenyeri Giriş Ücretleri (Sadece Meryem Ana Evine girişte ödeme olacaktır)
 • Öğle Yemekleri,
 • Kişisel Harcamalar.

2 kişi, şu anda bu turu inceliyor.