Budapeşte Prag Viyana Turu Thy ile

BUDAPEȘTE (2) PRAG (3) VIYANA (2)

4/5
%0İNDİRİM
0EUR 0EUR
REZERVASYON YAP
Kalkış tarihini seçin, tur planını ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
REZERVASYON YAP
1 .GÜN
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali kontuarında 05.00te buluşma. Türk Hava Yolları ile 07.20'de Budapeşte`ye hareket. 08.20'de varış. Varışın ardından Panoramik olarak yapılacak şehir turumuz için alandan ayrılış. Turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme.  Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler (45 €). Geceleme otelimizde.

2 .GÜN
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisine katılabilirler. (Öğle yemekli ) (60 €) . Akşam dileyen misafirlerlerimizle ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler.(30 €)  Geceleme otelimizde

3 .GÜN
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Prag’a hareket. Budapeste' den Prag'a geçerken yol üzerinde isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Slovakya'nın başkenti; Bratislava turumuza katılabilirler. Varışın ardından Prag'da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda küçük Mahalle ,Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı, ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


4 .GÜN
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Dileyen misafirlerimiz ekstra tam gün öğle yemekli Karlovy Vary turuna katılabilirler (Öğle yemekli ) (60 €). Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Vlatava Nehrinde Tekne turuna  katılma imkanı (35 €). Geceleme otelimizde.

5 .GÜN
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Dresden Turuna ( Almanya -Yemeksiz )  turuna katılabilirler (60 €). Akşam Orta Çağ Gecesine yemekli, içkili, müzikli eğlence programina ekstra olarak katılma imkanı (55 €). Geceleme otelimizde.

6 .GÜN
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Viyana’ya hareket. Prag'dan Viyana'ya geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Cesky Krumlov gezimize katılabilirler.Varışın ardından Viyana şehir turu. Görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır.Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimizle  Grinzing Meyhaneleri turu (50 €).  ekstra olarak katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

7 .GÜN

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyenler yarım günlük Mayerling, Seegrotte  Baden Şehri turu 

(Wienerwald Turu) (50 €).  Arzu eden misafirlerimizle ekstra Konser izleme imkani (45 €). Geceleme otelimizde


  

 

8 .GÜN
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından havalimanına transfer. THY ile 14.20'de İstanbul’a hareket. Saat 17.45'te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
  • Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
  • Alan/otel/alan ve Prag/Viyana/Budapeşte transferleri
  • Prag(3) -Viyana(2) -  Budapeşte(2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama
  • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
  • Prag, Viyana, Budapeşte  panoramik şehir turları
  • Tecrübeli rehberlik hizmetleri
  • Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri  

  • Rehberiniz tarafından düzenlenen tüm Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar
  • Kisi basi 5 euro bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktir.


Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.


Budapeşte
1) Macar Gecesi ve Budapeşte: Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içkili ve Macar mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkânına sahip olacaksınız.
Ulaşım + Akşam Yemeği + İçki + Rehberlik - 45 Euro

2) Tuna Nehri Tekne Turu: Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinin başında gelen Tuna Nehri üzerinde teknemizde içkimizi yudumlarken Budapeşte’nin muhteşem yapılarını, Avrupa'nın en güzel gece aydınlatmalarından birinin yapıldığı Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama imkânı bulacaksınız. 
Ulaşım + Tekne + 1 İçki + Rehberlik - 20 Euro

3) Estergon Kalesi - Vysegrad - Szentendere Turu: Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Estergon Katedrali, Tuna Nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Vysegrad Kasabası gezilecek. Çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinden önce arzu eden misafirlerimiz muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde restoranımızın SPA (açık ve kapalı havuzlar ve jakuziler ile saunalardan oluşan) tesisinden faydalanabilirler. Yemek sonrasında Szentendere Artistler Köyü’nde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. 
Ulaşım + Rehberlik - 40 Euro

4) Bratislava Turu: Avrupa’nın kişi başına düşen 25.000 Euroluk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler arasında Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529 da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Sarayı, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina yer alıyor. Ardından eski şehir merkezinde yemek ve alışveriş için serbest zaman.
Ulaşım + Rehberlik - 30 Euro

Viyana
5) Grinzig Meyhaneleri Turu: Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde yemekli, sınırlı içkili unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzig tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen şov gösterilerinin sunulduğu esnada şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hâkim tepeleri ve 2.Viyana Kuşatması’nda 1683’de padişah otağının kurulduğu meşhur Kahlenberg tepelerini ziyaret ediyoruz.
Ulaşım + Akşam Yemeği + Limitli İçki + Rehberlik - 50 Euro 

6) Viyana Ormanları - Seegrotte - Mayerling - Baden Turu: Nazi Almanyasının 2. Dünya Savaşı’nda ilk jet fabrikası olarak da kullandığı, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölü olan Seegrotte’ya gidip tekne turu yapıyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur Mayerling Av Köşkü’nü (Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera’nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri, neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkânına sahip olacaksınız. 
Ulaşım + Girişler + Rehberlik - 50 Euro

7) Viyana Konser Gecesi: Önceden yaptırdığımız rezervasyon ile dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken Viyana konser gecelerine (Mozart, Strauss eserleri ile salon orkestrası ile solistler, vals) katılabilirsiniz.
Ulaşım + A Kategori Konser Bileti + Rehberlik - 45 Euro

8) Cesky Kurumlov Turu: Bu turumuzda bir Ortaçağ kasabası olan Cesky Krumlov’u ziyaret edeceğiz. Bir Ortaçağ kasabası olan Cesky Krumlov aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bir kasabadır. Vltava Nehri’nin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tam bir ortaçağ kentidir. 
Ulaşım + Rehberlik - 30 Euro

Prag
9) Prag Ortaçağ Gecesi: Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik restoranlarından birinde dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir; dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir; ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
Ulaşım + Akşam Yemeği + Limitsiz İçki + Rehberlik - 55 Euro

10) Karlovy Vary Turu: 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dvorak’ın Mozart’ın, Goethe’nin Beethoven’ın, Rus çarı Büyük Petro’nun, Puşkin’in evlerini göreceksiniz. 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışverişle zaman geçireceksiniz. 
Ulaşım + Rehberlik - 40 Euro

11) Vltava Nehri Tekne Turu: Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli, masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte görerek unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Tekne turu sonrasında şehrin önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile bir kez daha görülecektir.
Ulaşım + Tekne Ücreti + Açık Büfe Yemek + İçki + Rehberlik - 35 Euro

12) Almanya’nın En Güzel Şehirlerinden Dresden: Bu turumuzda Prag’a 160 km mesafedeki, Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, 2. Dünya Savaşı sonrası küllerinden yeniden doğan Dresden’i ziyaret ediyoruz. Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezi, Frauenkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Kral Yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Akşamüstü 17.00 civarları Prag’a dönüş ve serbest gezinti imkânı. Bu turu asla kaçırmamanızı öneririz. 
Ulaşım +Rehberlik - 60 Euro 

13) Terezin Kampı: Dresden’e giderken yol üstü Terezin Toplama Kampı’nı ziyaret edebilirsiniz. II. Dünya Savaşı’nda Nazi toplama kampı olarak kullanılmış olan bu yer sizi çok etkileyecek. 
Ulaşım + Rehberlik + Giriş Ücreti - 20 Euro

Paket 1: Yukarıdaki turlardan Estergon, Viyana Ormanları, Karlovy Vary, Cesky Kurumlov,  Dresden, Bratislava paket olarak alındığında 250 Euro olan tutar paket indirimi ile 200 Euro olacaktır.

Paket 2: Yukarıdaki turlardan Estergon, Viyana Ormanları, Karlovy Vary, Dresden, Orta Çağ Gecesi, Cesky Kurumlov,  Bratislava, Çigan Gecesi ve Tuna Nehri Tekne Turu paket olarak alındığında 370 Euro olan tutar paket indirimi ile 300 Euro olacaktır.

Paket 3: Cesky Krumlov ve Bratislava birlikte alındıklarında 50 Euro olacaktır.
2 kişi, şu anda bu turu inceliyor.
Ramazan Bayramı Özel Bakü Turu İNCELEYİN