Büyük Yunanistan Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

BAŞTANBAŞA YUNANİSTAN TURU

4 Gece 6 Gün

1 Gece Selanik & 2 Gece Atina & 1 Gece İskeçe Konaklama

Zorunlu Ekstra Program Yok

Selanik – Meteora – Atina – Kavala – İskeçe – Gümülcine - Dedeağaç


1.Gün - İstanbul
Buluşma Noktaları:
23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23:45 Mecidiyeköy Polat Holding Önü
23:59 İncirli Ömür Plaza Önü
01:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri

Siz değerli misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala yol güzergahında gerekli molaları vererek İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Meriç Nehri’nin üzerinden geçerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır kapısına varıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a girişimizi gerçekleştiriyoruz.

2.Gün - İpsala - Selanik
Yunanistan’a girişimizin ardından yol üzerinde kısa bir kahvaltı molası veriyoruz. Molanın ardından, Yunanistan’ın başkenti Atina’dan sonra en büyük kenti olan Selanik’e (Thessaloniki) doğru yola çıkıyoruz. Selanik‘e varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştirirken, panoramik şehir turu kapsamında görülecek başlıca yerler arasında; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserleri olması ile birlikte, Türk Mahallesi, Ano Polis ve Yedi Kule'yi görüyoruz. Yedi Kule’yi gördükten sonra Zincirli Kule'den eşsiz Selanik manzarasını seyredip, misafirlerimiz bol bol fotoğraf çekmeleri için kısa süreli serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası, turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara),Rotonda (Eski Metropol Camii),Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Kazancılar Camiini panoramik olarak görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli ve Atatürk evini ziyaret ettikten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler (Taverna Turu: Ekstra 40 Euro). Taverna turumuz sonrasında konaklama servisi için otelimize dönüş gerçekleştiriyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Yol üzeri dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Şehirde verilecek serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Taverna turunda ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Avrupa Para Birimi EURO

3.Gün - Selanik - Meteora - Atina
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra otelden ayrılıyoruz ve Yunanistan’ın başkenti Atina’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak düzenlenecek olan Meteora turumuzu gerçekleştireceğiz (Meteora Turu 20 Euro) . Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanık olacaksınız. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı’ya daha yakın olmak amacıyla UNESCO dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıdır. Her bir manastır, milyonlarca yıl önce denizin altında olan bu bölge zaman içinde suların çekilmesi ile bu devasa kayalar ortaya çıktığı zaman rahipler kayaların en tepesindeki alanlara manastırlarını yapmışlardır. En ilginç yanı ise kuruldukları manastırların kayaların üstüne birebir oturtulmuş olmaları, üstelik o dönemde kayaların tepesine hiçbir ulaşım yolu mümkün değilken. İlk yapıldıkları dönemde yıllarca rahipler manastırlarına birbirlerini ipten yapılmış file asansörler ile yukarı çekerek ulaştıkları ancak yakın dönemde artık merdivenler ile ulaşım sağlandığının da kanıtlarını görebilirsiniz. Ekstra turumuzu misafirlerimizle tamamladıktan sonra Atina’ya doğru yola çıkıyoruz. Atina’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Atina’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil.
Öğle Yemeği : Şehirde verilecek serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Gece turunda ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Avrupa Para Birimi EURO


4.Gün - Atina
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Agora, Zeus Tapınağı (Panoramik olarak), Parlamento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından tüm gün gezi ve alışveriş imkanı için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek, dünya tarihinin en önemli ve en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz (Acropolis Turu 35 Euro). Tarihte olası saldırıların savunulması kolay olduğu için şehrin en tepesinde bulunan ve Yunancada “yukarıda bulunan şehir” anlamına gelen Akropolis tapınağı MÖ 5.yy’dan günümüze kadar büyük ölçüde korunmuş. Akropolis’in en büyük tapınağı olan Parthenon, şehrin koruyucusu Atina’ya ithaf edilmiş. Birçok tapınak gibi dönemin savaşlarından korunması amacıyla hazineler, altınlar ve değerli eşyalar burada saklanarak zarar görmeleri engellenmiş. Osmanlı imparatorluğunun fethinden sonra Parthenon içerisine cami yapılarak ibadethane olarak kullanılmıştır. Günümüzde restorasyon çalışmalarının uzun yıllar sürmesine neden olan durum, ilk olarak Türklerin burayı cephanelik olarak kullanmasından sonra yaşanan patlamayla zarar görmesidir. Acropolis gezisi sonrası Corinth KanalI’na hareket ediyoruz. Corinth kanalı, Yunanistan’ın kuzey kara topraklarını Mora Yarımadası’ndan ayıran, Ege ve İyonya denizini birbirine bağlayan 6.5 km uzunluğunda yapay bir kanaldır. Günde 30, yılda yaklaşık 11 bin gemiye ev sahipliği yapan Corinth Kanalı, dünyadaki diğer kanallara göre oldukça küçük. 6.5 kilometre uzunluğundaki kanal, 8 metre derinliğe sahip ve genişliği ise sadece 21 metre. Gemilerin 700 kilometre uzunlukta ve tehlikeli olan ciddi bir mesafeyi yol almasını gerektirmeyen kanal ayrıca, güneydeki zor tepelere çıkılmasına da ihtiyaç bırakmıyor. Corinth Kanalı turu sonrası Atina’da bulunan otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan taverna turuna katılabilirler (Taverna Turu: 40 Euro). Taverna turumuzda sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği dahildir. Taverna turumuz sonrasında otele dönüş ve konaklama Atina’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil.
Öğle Yemeği : Şehirde verilecek serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Gece turunda ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Avrupa Para Birimi EURO

5.Gün - Atina - Kavala - İskeçe
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayarak Atina’daki otelimizden ayrılıyor ve Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Batı Trakya’nın en önemli merkezlerinden biri olan Kavala tarihi MÖ 600’lü yıllara dayanıyor. Yunanistan’ın Taşoz Adası’ndan göçen göçmenler tarafından Neapolis (Yeni Şehir) adıyla kurulan şehir 1387’den 1912 yılına kadar Osmanlı toprağıdır. Günümüzde şehrin nüfusunun büyük bir kısmını Yunanlar oluşturmaktadır. Özellikle 1923 yılında gerçekleşen nüfus mübadelesi sırasında Kapadokya’da yaşayan Rumlar buraya yerleştirilmiştir. Kavala’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kavala’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında Panagia adı verilen Eski Şehir’dir. Eski şehre doğru giderken ilk göreceğimiz yer Aziz Nikola Kilisesi’dir. 1530 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından İbrahim Paşa adına yaptırılan camii, 1926 yılında minaresi kısaltılarak çan kulesine dönüştürülüyor ve kiliseye çevriliyor ve önüne Hristiyan mozaikleri ekleniyor. Turumuzda göreceğimiz diğer tarihi yerler: Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir. Panoramik Kavala şehir turumuzun sonrasında, İskeçe’ye hareket ediyoruz. Avrupa Birliği tarafından Yunanistan’ın en iyi korunmuş şehri unvanına sahip İskeçe’ye varışımızın ardından otobüs ile panoramik turumuzda, Osmanlı’nın izlerinin hakim olduğu tarihi dokuyu görüyoruz. Panoramik turun ardından otelimize varış ve yerleşme. Konaklama İskeçe’deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil.
Öğle Yemeği : Şehirde verilecek serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Gece turunda ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Avrupa Para Birimi EURO

6.Gün - İskeçe - Thassos - İstanbul
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelimizden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek Thassos (Taşöz) Adası turuna katılabilirler (Thassos Turu: 20 Euro). Yapılacak kısa bir feribot yolculuğu sonrası muhteşem doğası ve tarihi dokusuyla sizleri hayran bırakacaktır. Turumuzun ardından Gümülcine’ye doğru hareket ediyoruz ve varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ardından Dedeağaç’a doğru hareket ediyoruz. Şehri panoramik olarak görerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz. Ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp free shop alışveriş imkanı ve İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolunu takip ederek İstanbul’a hareket. Yol güzergahında Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (Meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkanı) sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile…

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil.
Öğle Yemeği : Şehirde verilecek serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Gece turunda ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Avrupa Para Birimi EURO

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul – Selanik – Atina – Kavala – İstanbul arası ulaşım
Selanik (1 Gece) - Atina (2 Gece) – İskeçe (1 Gece) 3* veya 4* otellerde 4 gece Kahvaltı dahil konaklama
Program dahilinde panoramik şehir turları ve transferleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Gümrük vergileri
Tüm otoban ve otopark giderleri
Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
Vize ücreti ve hizmet bedeli (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
Otelde alınan ekstralar
Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri (İsteğe Bağlı)
Tüm kişisel harcamalar
Müze ören yeri giriş ücretleri (İsteğe Bağlı)
Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe Bağlı)
Tüm otel ve şehir vergileri
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.
Büyük Yunanistan Turu
Selanik - Meteora - Atina - Kavala - İskeçe - Gümülcine - Dedeağaç
5 Gece 6 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM