Her Gün Uludağ Turu

Uludağ

4/5
%0İNDİRİM
90TL 90TL
REZERVASYON YAP
Kalkış tarihini seçin, tur planını ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
REZERVASYON YAP
1 .GÜN
Uludağ Turu


Hareket Noktaları ve Saatleri 
04:30 Ataköy Atrium
05:00 Etiler Akmerkez Ulus Kapısı
05:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
05:40 Kartal Köprüsü Altı 
06:00 Çayırova Mc Donald's Önü 

Belirtilen kalkış noktalarında siz değerli Vals Tur misafirleri ile buluşuyoruz. Ardından Eskihisar-Topçular feribotunu kullanarak sabah 08:00 - 08:30 civarı Uludağ Kayak Ve Eğlence Merkezi'ne varıyoruz. Rehberimizin indirimli kayak ekipmanı bilgilendirmesi ardından gün boyunca kayak ve snowboard yapma imkanı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Uludağ'ın çeşitli noktalarında dilediğince vakit geçirebilir. Akşam 17:00 gibi dönüş yolculuğuna geçmek üzere buluşuyor ve yola çıkıyoruz. Dönüş yolculuğunda Bursa'da vereceğimiz meşhur iskender kebabı ve dinlenme molasının ardından geliş güzergahımızı takiben İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalarda bırakarak başka bir VALS TUR  organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
- Travego - Tourismo - Fortuna araçlar ile ulaşım
- Araç içi sıcak - soğuk ikramlar 
- Sabah kahvaltı paketi

- Akşam yemeği
- Kişisel harcamalar
- Öğlen yemeği ( sucuk ekmek + içecek ) 
- Skipass ve lift kullanım  ücretleri
- Kayak kıyafetlerinin kiralanması
- 0-2 Yaş çocuk otobüste koltuk talep etmediği  taktirde ücretsizdir.
Uludağ Kayak Merkezi, Bursa’nın meşhur turistik yerlerinin başında gelmektedir. 2543 metre yüksekliğe sahip olan Uludağ, 1933 yılından beri kayak yapılan bir merkez olup 1961 yılında milli park ilan edilmiştir. Ekim ve nisan ayları arasında sürekli karlar altına olan bölge, bu özelliği sebebiyle yılın yarısında kış sporlarına ve turizmine elverişli bir durumdadır. Fatintepe ve Kuşaklıkaya tepelerinin üzerine kurulan, Türkiye’nin kış turizmi açısından en çok tercih edilen noktalarından biri olan Uludağ Kayak Merkezi; yaşam alanı açısından 2 bölgeden oluşmaktadır. 1.bölgesinde toplam 36 konaklama ve dinlenme tesisi bulunmakta olup bu tesislerin 19’u özel, 17’si kamuya aittir. 4 otelin yer aldığı 2.bölge ise 1986 yılında turizm merkezi ilan edilmiştir.
Kayak merkezinde, kuzey ve alp disiplinleri gibi birçok kayak disiplini ve bütün kayak sporları için uygun pistler yer almaktadır. Bünyesinde 13 ana pist ve 15 mekanik tesis bulunan Uludağ Kayak Merkezi’nde kayak dışında, snowboard, buz pateni, big foot ve kar motosikleti gezileri yapılmaktadır. Bölgede yapılan helikopterli kayak ve tur kayağı ise bu eşsiz mekanın ziyaretçilerine sunduğu ayrıcalıklardan bir diğeridir.
Bölgenin; en yüksek tepesi olan Uludağ Tepe’nin yanı sıra Zirvetepe, Çobankaya ve Bakacak Tepe gibi yükseltileri bulunmaktadır. Uludağ’ın meşhur teleferiği ise Bursa-Kadıyayla ve Kadıyayla-Sarılan mesafeleri arasında keyifli bir yolculuk imkanı sağlamaktadır.
Uludağ Kayak Merkezi; yaz aylarında düzenlenen piknik etkinlikleri, kampçılık ve trekking gibi seçenekleriyle gezginler için sadece kış aylarında değil dört mevsim bir çekim merkezi haline gelmiştir. Tilki, kurt, çakal, porsuk, ayı ve akbaba gibi vahşi hayvanları da bünyesinde barındıran Uludağ’da, temmuz ve ağustos ayları içerisinde ise muhteşem güzellikteki Apollo Kelebeği’ni görmek mümkündür. Toplam 12.762 hektarı kapsayan kayak merkezi, yüzde 71 oranındaki orman alanıyla adeta bir oksijen merkezidir. Merkezin Bursa Ovası’na yakın bölgelerinde yer alan sıcak su kaynakları ise kaplıca haline getirilmiş, pek çok ziyaretçinin şifa bulma amacıyla ziyaret ettiği mekanlar haline gelmiştir.
Alpdisiplini (alpineskiing ya da "downhillskiing") kar üzerinde kayaklarla birlikte yapılan, kapılardan geçerek en hızlı aşağıya inmenin temel olduğu bir yarışmadır. 1936 Kış Olimpiyatları ile birlikte Olimpiyat sporları arasına katılmıştır. Sporcular Olimpiyat ve Dünya şampiyonalarına katılabildiği gibi her sene Dünya Kupası yarışlarına da katılır. Dört önemli disiplin vardır. Bunlar; Slalom (SL), büyük slalom (GS), süper büyük slalom (super-G) ve iniş yarışlarıdır.
Slalom enteknik ve yavaş kategoridir. Hız saatte 55 km ulaşır. İniş disiplini, bu disiplinin en hızlı yarışıdır. Hız saatte 100 km'yi bulur. Büyük slalom disiplini teknik, süper büyük slalom ise hız yarışması olarak kabul edilir ve iniş yarışlarına yakın hızlar elde edilir. Ayrıca aynı günde bir iniş, iki slalom yarışının yapıldığı ve burada sürelerin toplandığı bir kombine yarışmada yapılır.
Kuzeydisiplini (Nordicskiing), Alp disiplininin aksine karın üzerinde daha rahat hareket edebilmek için ayak topuklarının serbest bırakıldığı, sadece ayakların burun kısımlarından kayağa bağlandığı tüm kayak kayma çeşitlerini kapsayan kış sporları kombinasyonudur.
Kayaklı koşu, biatlon, kayakla atlama, kuzey kombine ve telemark dalları kuzey disiplinin ihtiva ettiği dallardır. Kış Olimpiyatları ve FIS Nordic Dünya Kayak Şampiyonası bu sporların en önemli organizasyonlarındandır.