ISPARTA GÜL HASADI & GÖLLER TURU

EĞİRDİR GÖLÜ, KOVADA GÖLÜ, DÜNDARBEY MEDRESESİ-ISPARTA GÜL HASADI, ISPARTA

4/5
%0İNDİRİM
0TL 0TL
REZERVASYON YAP
Kalkış tarihini seçin, tur planını ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
REZERVASYON YAP
1 .GÜN
21:00 İncirli Ömür Karşısı Dilek Pastanesi Önü
21:30 Mecidiyeköy Meydan Simit Sarayı Önü
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:15 Kartal Köprüsü Altı İett Otobüs Durağı Önü
22:30 Çayırova Mc Donalds Önü
Misafirlerimizin katılımıyla VALSTUR olarak, Festival Turları kapsamında, güzel yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak ve amacı ile hazırlamış olduğumuz, keyifli keşif seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüsler, ikramlarımız ve tatilmakinası misafirperverliğinde Isparta Gül Hasadı Turumuza başlıyoruz. Isparta dünyanın en büyük Gül tarlalarına sahip bölge olarak anılmaktadır. Büyüleyici bir tur sizleri bekliyor.

2 .GÜN
Sabah saatlerinde Eğirdir Gölü'ne ulaşarak sizlerle alacağımız güzel bir kahvaltı sonrası (ekstra) gezimize başlıyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Eğirdir'in Doğal ve Tarihi güzelliklerini keşfetmek üzere aracımız ile hareket ediyoruz. Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camii ve Eğirdir Kalesi gezilerimize müteakip rehberimizin anlatımlarını dinleyerek Eğirdir'in manzarasını görebileceğimiz Teras konumundaki Akpınar Köyü'ne çıkıyoruz. Köy içindeki gezimize istinaden bir sonraki durağımız yemyeşil doğasıyla Kovada Gölü Milli Parkı olacaktır. Öğle yemeğimizi de burada aldıktan sonra rehberimizin anlatımları ile birlikte gezerek Yazılı Kanyon’a geçiş yapıyoruz. Kanyon’da yapacağımız yürüyüş sonrası akşam saatlerinde Isparta’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

3 .GÜN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasından otelimizden ayrılarak eşsiz bir görüntüye tanık olmak için gül bahçelerine gidiyoruz. Uçsuz bucaksız gül bahçelerini rehberimizin anlatımları ve gül kokularını içimize çekerek gezimize devam ediyoruz. Gül hasadı her sabah 05.00 civarı başlar ve 10.00 sularında sona erer. Güneş ışıkları yakıcı hale gelmeden bu işlem tamamlanır. Gül Bahçelerini gezdikten sonra Güneykent'e ulaşarak kılavuzlar ile birlikte gül toplayan bayanlara yardım ediyoruz. Gül topladıktan sonra gül yağının işlenme aşamalarını izliyoruz. Gül ürünleri il alışveriş imkânımız sonrası öğle yemeğimizi alıyor ve İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul'a ulaşarak sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki VALSTUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.
3 kişi, şu anda bu turu inceliyor.