Kapadokya Turu

Nevşehir, Ürgüp, Göreme, Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Asmalı Konak, Çavuşin, Uçhisar, Avanos, Sinassos, Dervent Vadisi, Narlıgöl, Tuz Gölü, Ihlara Vadisi

4/5
%0İNDİRİM
285TL 285TL
REZERVASYON YAP
Kalkış tarihini seçin, tur planını ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
REZERVASYON YAP
1 .GÜN
                                                                      Kapadokya Turu                                        
                                                 2 Gece 3 Gün - 1 Gece Otel Konaklamalı21.30 Yenibosna Airport Avm Otoparkı 
22.00 Harbiye Vals Tur Ofis Önü
23.00 Kadıköy Tepe Nautilus Avm Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) 
23.15 Kartal Yemek Center 
23.30 Çayırova Mc Donalds Önü 


Siz değerli Vals Tur misafirlerimizi durak noktalarımızdan aldıktan sonra keyifli geçireceğimiz Kapadokya gece yolcuğumuza başlıyoruz.
2 .GÜN

 00.00 İzmit Halk Evi Durağı 
 00.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları
 
01.00 Adapazarı Otoban Çıkışı Total Benzin İstasyonu
 01.30 Düzce Çoban Mevkii Shell Benzin İstasyonu Önünden 
 02.15 Bolu Otogar Önü 
 
04.30 Ankara Söğütözü Ulusoy Terminali Önü


Diğer durak noktalarımızdan katılacak misafirlerimizide aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Vals Tur otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Adapazarı, Bolu,  Ankara ve  Aksaray güzergahı üzerinden Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınacak olan serbest kahvaltı molamızın ardından, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’ya varışımızı takiben ilk durağımız Melendiz Irmağı'nın oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi'ni ziyaret ediyoruz.  Vadi içerisindeki yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de ziyaret ediyoruz. Ardından bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni ziyaret ediyoruz. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). Yerin altında bulunan bu ilginç şehri gezerken olağanüstü yapıya hayran kalacağız. Yeraltı şehri gezimizin ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisi'ni ve Uçhisar Kalesi’de anılarımızı ölümsüzleştirmek üzere serbest zaman molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı bulacağız. Otantik mekânda alacağımız çğle yemeğinin ardından çanak, çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak,çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da siz değerli misafirlerimize bu anılarımızı ölümsüzleştirmek için bir fotoğraf molası daha veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik turumuzun ardından meşhur Asmalı Konağı'da dışardan görüp şarap mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacaları'nın ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları'nı görüyoruz. Tur bitiminde otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ile yemek sonrası extra olarak alınacak, Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. ( 70 TL)

Sabah Kahvaltısı: Otobüste içi kahvaltı paketi
Öğle Yemeği: Uranos Restaurant, set menü şeklinde alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alacağız, tur fiyatına dahildir.
Konaklama: Seçilen otel kategorisinde gerçekleşecektir.
Mola: DüzceTursan Dinlenme Tesisleri, ve Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri
Otele Giriş Saati: 17:30 - 18.00

3 .GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe olarak sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Onyx Taş Atölyesi'ne gidip taşların özellikleri ve işlenişleri hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Kaya Kiliseleri yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasındadır. Yeniçerilerin de Piri olan, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi'nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip İstanbul’a harekete geçiyoruz. Ankara ve Bolu güzergâhı üzerinden İstanbul'a varışımızı gerçekleştiriyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki Vals Tur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Han Restaurant da olup açık büfe şeklinde alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol güzergahımız üzerinde mola tesislerinde extra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.
İstanbul’a varış saatimiz: 23.00

 

- Otellerde 1 Gece yarım pansiyon konaklama
-  Lüks Vals Tur otobüsleri ile ulaşım
- Vals Tur Güvencesi          
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
- Vals Tur otobüs içerisinde ikramlar
- Açık büfe olarak 1 sabah kahvaltısı
-  Açık büfe veya set menü olarak 1 Akşam yemeği
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
- Ek Hizmet Bedelleri
- Öğlen Yemekleri   
- Yemeklerde alınan tüm içecekler
-  Kişisel Harcamalar
-  Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar    
-  Müze giriş ücretleri 
3.Gün Pazar Günü Sabah kahvaltımız öncesinde;

1.Alternatif :  Balon Turu 300 TL 
2.Alternatif :  ATV Turu 100 TL 
Yusuf Yiğitoğlu Konağı vb.
Avrasya Hotel vb.
Suhan Cappadocia Hotel vb.
Gold Yıldırım Hotel vb.
Mustafa Otel vb.
Yeni Yükseller Hotel vb.
Dilekkaya Hotel Kapadokya  vb.
5 kişi, şu anda bu turu inceliyor.
Kapadokya Turu İNCELEYİN