Konaklamalı Uludağ Turu

uludağ 1. gelişim bölgesi , uludağ kayak merkezi.

4/5
%0İNDİRİM
239TL 239TL
REZERVASYON YAP
Kalkış tarihini seçin, tur planını ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
REZERVASYON YAP
1 .GÜN
04:30 İncirli Ömür Plaza Önü
05:15 Mecidiyeköy Meydan Simit Sarayı Önü
05:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
05:40 Kartal Köprüsü Altı 
06:00 Çayırova Mc Donald's Önü  

Hareketle y
aklaşık 2/2,5 saatlik Uludağ yolculuğumuza başlıyoruz. Osman Gazi Köprüsünü Kullanıyoruz. Yolculuk esnasında otobüste soğuk, sıcak içecekler  ve atıştırmalık  ikramlar misafirlerimize sunulacaktır. ( Otobüs içerisinde bu ikramlardan sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz.) Sabah' ın erken saatlerinde Uludağ' da oluyoruz. İsteyen misafirlerimiz gün boyunca kayak yapabilir, arzu eden misafirlerimiz bölgedeki Cafe /  Restorant 'larda vakit geçirebilir.Fotoğraf merakı olan misafirlerimiz gün boyu eşsiz kareler yakalayabilirler.Ardından akşam saatlerinde ( Akşam yemeği öncesi)  konaklama yapacağımız ve akşam yemeğimizi yiyeceğimiz otelimize varış. Geceleme Otelimizde .
2 .GÜN
Sabah erken saatlerde otelde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından tekrardan Uludağ 'ın zirvesine çıkıyoruz.(Dileyen misafirlerimiz otelde kalarak spa keyfi yapabilir veya Bursa'yı Gezebilir ) Gün  boyu kayak ve  eğlence mekanlarında geçireceğimiz hafta sonu tatilimizde Uludağ’ın tadını doyasıya çıkarıyoruz. 2 günlük Uludağ kayak turunun ardından Pazar günü hava ve yol durumuna bağlı olarak saat 16:00 - 17:00 hareketle İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yolda vereceğimiz 45 dakikalık meşhur Bursa İskenderİ molasının ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp  bir daha ki Vals Tur organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz...Yarım Pansiyon

Sabah Kahvaltısı ( açık büfe )
Akşam Yemeği ( açık büfe veya set menü  )

*Termal olan otellerde konaklayan misafirlere özel  kapalı termal havuz, sauna, fitness center, Fin hamamı ve Türk Hamamı kullanımı ücretsizdir.

*Oda tipi giriş günü müsaitliğe göre otel tarafından belirlenecektir.

*Fiyat Listesi butonuna tıklayarak her hafta güncellenen otel ve fiyat bilgilerini bulabilirsiniz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER 


 1.  LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM 
 2. ALMİRA HOTEL BURSA VB. OTELLERDE KONAKLAMA.
 3. ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 4. YARIM PANSİYON KONAKLAMA (Sabah Kahvaltısı , Akşam Yemeği )
 5. REHBERLİK, MİLLİ PARK GİRİŞİ, SİGORTA 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER  
 1. KAYAK MALZEMELERİ 
 2. SKİPASS ÜCRETLERİ
 3. KAYAK DERSİ 
 4. MOLA YERLERİNDE YAPILAN HARCAMALAR 
 5. İSKENDER MOLASINDA ALINACAK YEMEK

ULUDAĞ KAYAK FİYATLARI


 • Kayak Takımı :40 TL Günlük
 • Snowboard :50 TL Günlük
 • Kayak Kıyafetleri Alt Üst : 40 TL Günlük


ULUDAĞ SKIPASS FİYATLARI 2019


 • 4 SAATLİK. 90 TL.
 • 1 GÜNLÜK. 150 TL
 • 1,5 GÜNLÜK 200 TL
 • 2 GÜNLÜK. 260 TL.
 • 2,5 GÜNLÜK 300 TL
 • 3 GÜNLÜK. 350 TL.
 • 4 GÜNLÜK. 400 TL.
 • 5 GÜNLÜK. 450 TL.


Not : Skipass Fiyatlar bilgi vermek amaçlı yazılmıştır,fiyatlarda meydana gelecek değişimden acentamız sorumlu değildir.Yeterli Kişi Sayısı Oluşmadığı takdirde tur bir sonraki kalkış tarihine kadar ertelenir.Turlarımız 5 ocak itibariyle şubat sonuna kadar her cumartesi kesin kalkışlıdır.


Uludağ Turu Sıkça Sorulan Sorular

S. Uludağ Turu başladığında önce otele gidecek miyiz ?
C. Hayır, sabah kalkış noktalarımızdan hareket ettikten sonra Uludağ'a yöneleceğiz.

S. Uludağ Turu başladığında üstümüzü değiştirebileceğimiz ve valizimizi bırakabileceğimiz bir yerde mola verecek miyiz ?
C. Uludağ'a çıkmadan verilecek son molada ya da Uludağ'da bulunan kayak evlerinin soyunma odalarında üstünüzü değiştirebilirsiniz. Eşyalarınızı Uludağ'da kiralayacağınız emanet dolaplarına ya da Otobüsümüze bırakabilirsiniz. 

S. Uludağ Turu ikinci gününde de Uludağ'a çıkmak zorunda mıyım ?
C. Hayır ikinci gün Uludağ'a çıkmak zorunda değilsiniz. Otelinizde kalabilir ve ya Bursayı gezebilirsiniz. Buluşma saatinde size belirtilecek buluşma yerinde olmanız yeterli.


UludağKayak Merkezi, Bursa’nın meşhur turistik yerlerininbaşında gelmektedir. 2543 metre yüksekliğe sahip olan Uludağ, 1933 yılından beri kayak yapılan bir merkez olup 1961 yılında milli park ilan edilmiştir. Ekim ve nisan ayları arasında sürekli karlar altına olan bölge, bu özelliği sebebiyle yılın yarısında kış sporlarına ve turizmine elverişli bir durumdadır. Fatintepeve Kuşaklıkaya tepelerinin üzerine kurulan, Türkiye’ nin kış turizmi açısından en çok tercih edilen noktalarından biri olan Uludağ Kayak Merkezi; yaşam alanı açısından 2 bölgedenoluşmaktadır. 1.bölgesinde toplam 36 konaklama ve dinlenme tesisi bulunmakta olup bu tesislerin 19’u özel, 17’si kamuya aittir. 4 otelin yer aldığı 2.bölgeise 1986 yılında turizm merkezi ilan edilmiştir.

Kayak merkezinde, kuzey ve alp disiplinleri gibibirçok kayak disiplini ve bütün kayak sporları için uygun pistler yeralmaktadır. Bünyesinde 13 ana pist ve 15 mekanik tesis bulunan Uludağ Kayak Merkezi’nde kayak dışında, snowboard, buz pateni, big foot ve kar motosikletigezileri yapılmaktadır. Bölgede yapılan helikopterli kayak ve tur kayağı ise bu eşsiz mekanın ziyaretçilerine sunduğuayrıcalıklardan bir diğeridir.

Bölgenin; en yüksek tepesi olan Uludağ Tepe’nin yanı sıra Zirvetepe,Çobankaya ve Bakacak Tepe gibi yükseltileri bulunmaktadır. Uludağ’ın meşhur teleferiği ise Bursa-Kadıyayla veKadıyayla-Sarılan mesafeleri arasında keyifli bir yolculuk imkanısağlamaktadır.

UludağKayak Merkezi; yaz aylarında düzenlenen pikniketkinlikleri, kampçılık ve trekking gibi seçenekleriyle gezginler için sadecekış aylarında değil dört mevsim bir çekim merkezi haline gelmiştir. Tilki,kurt, çakal, porsuk, ayı ve akbaba gibi vahşi hayvanları da bünyesindebarındıran Uludağ’da, temmuz ve ağustos ayları içerisinde ise muhteşemgüzellikteki Apollo Kelebeği’ni görmek mümkündür. Toplam 12.762 hektarıkapsayan kayak merkezi, yüzde 71oranındaki orman alanıyla adeta bir oksijen merkezidir. Merkezin Bursa Ovası’nayakın bölgelerinde yer alan sıcak su kaynakları ise kaplıca haline getirilmiş,pek çok ziyaretçinin şifa bulma amacıyla ziyaret ettiği mekanlar halinegelmiştir.

 

Alpdisiplini (alpineskiing ya da "downhillskiing") kar üzerinde kayaklarlabirlikte yapılan, kapılardan geçerek en hızlı aşağıya inmenin temel olduğu biryarışmadır. 1936 Kış Olimpiyatları ile birlikte Olimpiyat sporlarıarasına katılmıştır. Sporcular Olimpiyat ve Dünya şampiyonalarına katılabildiğigibi her sene Dünya Kupası yarışlarına da katılır. Dört önemli disiplin vardır.Bunlar; Slalom (SL), büyük slalom (GS), super büyük slalom (super-G) ve inişyarışlarıdır.

Slalom enteknik ve yavaş kategoridir. Hız saatte 55 km ulaşır. İniş disiplini, budisiplinin en hızlı yarışıdır. Hız saatte 100 km'yi bulur. Büyük slalom disiplini teknik, süper büyük slalom ise hız yarışması olarak kabul edilirve iniş yarışlarına yakın hızlar elde edilir. Ayrıca aynı günde bir iniş, ikislalom yarışının yapıldığı ve burada sürelerin toplandığı bir kombine yarışmada yapılır.

 

Kuzeydisiplini (Nordicskiing), Alp disiplininin aksinekarın üzerinde daha rahat hareket edebilmek için ayak topuklarının serbestbırakıldığı, sadece ayakların burun kısımlarından kayağa bağlandığı tüm kayakkayma çeşitlerini kapsayan kış sporları kombinasyonudur.

Kayaklı koşu, biatlon, kayakla atlama, kuzey kombine ve telemark dallarıkuzey disiplinin ihtiva ettiği dallardır. Kış Olimpiyatları ve FIS Nordic Dünya Kayak Şampiyonası bu sporların en önemli organizasyonlarındandır.

 

 

5 kişi, şu anda bu turu inceliyor.
Konaklamalı Uludağ Turu İNCELEYİN