Motto İtalya Turu PGS ile FCO-VCE

08 Nisan - 15 Nisan 2024 
MOTTO İTALYA

Napoli (1) – Nemi – Roma (2) – Pisa – Floransa (1) –
Portofino – Milano (1) – Venedik (2)

Pegasus Tarifeli Seferi ile… Tüm Türkiye ‘den İç Hat Bağlantı İmkânı!

Öğlen Roma gidiş – Öğlen Venedik dönüş
7 GECE 8 GÜN1.Gün: İSTANBUL – ROMA – NEMİ – NAPOLİ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, uçuşunuzdan 3 saat önce başlayacak olan bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemleri sonrasında, Pegasus Hava Yolları'nın PC1213 sefer sayılı uçuşuyla saat 12:05'te Roma'ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 13:45'te Roma Fiumicino Havalimanı'na varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Nemi'ye doğru yola çıkıyoruz. Nemi, dağ çilekleri ile ünlü olan ve "Çilek Köyü" olarak adlandırılan bir yerdir. Her yıl düzenlenen çilek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Nemi'nin büyüleyici meydanları, dar sokakları ve çilek kokusuyla birleşen göl ve vadi manzarası, gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sırasında keşfedeceğimiz güzellikler arasındadır. Ardından Napoli'ye doğru hareket ediyoruz. Napoli'ye varışımızın ardından düzenleyeceğimiz panoramik şehir turumuzda Castel Nuovo, Palazzo Reale di Napoli, Galleria Umberto, Teatro di San Carlo, Via Toledo, Piazza del Plebiscito, Basilica Reale Pontificia San Francesco da Paola gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Şehir turu sonrasında serbest zaman ile birlikte Napoli bölgesindeki otelimize transfer gerçekleştirilecek. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman başlıyor.

2. Gün NAPOLİ – (Amalfi Kıyıları ve Sorrento Turu) – ROMA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar misafirlerimize serbest zaman sunuyoruz. Bu süre içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları ve Sorrento Turu'na (95 Euro) katılma imkanına sahiptir. Tur kapsamında, Amalfi Kıyıları boyunca yapılan gezimizde, deniz ve güneşin buluştuğu bu eşsiz bölgede mavinin farklı tonlarına şahitlik edeceğiz. Sarp kayalıklar üzerine konumlanmış ve rengarenk evlerle süslenmiş Amalfi Kıyıları boyunca yapacağımız turda, limonları ile ünlü Sorrento'yu ziyaret ederek, limon ağaçları ve çiçek saksılarıyla süslenmiş romantik sokaklarında serbest zaman geçireceğiz. Turun devamında Positano'ya geçerek, bu güzel beldede muhteşem manzaralar eşliğinde gezinti yapacağız. Amalfi'ye ulaşırken Positano tepelerinden manzarayı seyrederek, Amalfi'nin renkli evleri arasında dolaşacak ve yöresel lezzetleri deneyimleyebileceğimiz dükkanları gezeceğiz. Amalfi Katedrali'ni panoramik olarak görmek de turumuzun keyifli anlarından biridir. Tur sonrasında Ravello'ya geçerek, muhteşem deniz manzarasına hakim bir tepede gezimizi tamamlayacağız. Turun ardından Roma bölgesindeki otelimize transfer gerçekleştirilecek. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman başlıyor.

3. Gün ROMA – (Roma İkonları Turu) – (Vatikan ve Roma Lokal Mahalleler Turu)


Sabah kahvaltısı sonrasında misafirlerimize tam gün serbest zaman sunuyoruz. İsterseniz ekstra düzenlenen "Roma İkonları & Nemi Çilek Köyü Turu" (85 Euro) programına katılabilirsiniz. Bu tur, Roma'nın sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile tanımlanan ve "Dünyanın Merkezi Kenti" olarak adlandırılan atmosferini keşfetmenize olanak tanıyacak. Antik dönemden Rönesans'a uzanan farklı mimari tarzlardaki yapılar, Roma'nın zengin tarihini yansıtmaktadır. Tur kapsamında, 23 asırlık tarihe tanıklık etmiş Roma'da, Colosseum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Piazza Pietra, Piazza Popolo gibi önemli noktaları ziyaret edeceksiniz. Tur sonrasında, Roma şehir merkezindeki Pantheon'da serbest zaman geçireceksiniz. Bu serbest zaman içinde dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen "Vatikan ve Roma Lokal Mahalleler Turu"na (65 Euro) katılabilirler. Bu tur, Castel San't Angelo – Melekler Şatosu ve Navona Meydanı ile başlayarak, Vatikan'ı ziyaret etme fırsatı sunacaktır. San Pietro Meydanı'nda serbest zaman ile birlikte, isteyen misafirlerimiz San Pietro Katedrali'ni ziyaret edebilirler. Daha sonra başlayacak olan Roma Lokal Mahalleler gezisi, Trastevere, Piazza Trilussa, Ponte Sisto ve Getto bölgelerini içerir. Bu gezide, Roma'nın doğal ve sade yaşam tarzını, kafeleri, küçük aile lokantaları, butikleri, manavları ve kasaplarıyla birlikte deneyimleyeceksiniz. Küçük masaların sıralandığı, labirent gibi dar arka sokaklarda yapacağınız yürüyüş turu, gerçek İtalya atmosferini keşfetmenize olanak tanıyacak. Turun ardından Roma bölgesindeki otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest zaman başlıyor.

4. Gün ROMA – (Orvieto& Siena Turu) – FLORANSA

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerinin ardından Floransa'ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde olan misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen "Orvieto & Siena Turu" (70 Euro) programına katılma imkanı sunuyoruz. Bu turda ilk durağımız Orvieto, gotik ve barok eserleri, ünlü katedrali ve şarap mahzenleriyle bilinen Orta Çağ kasabasıdır. "Şahin Tepesi" olarak da anılan Orvieto'ya çıkarak muhteşem manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Ardından turumuzun ikinci durağı olan Siena'yı ziyaret ediyoruz. Siena, Orta Çağ'dan kalmış dar sokakları, küçük caddeleri ve Avrupa'nın en büyük meydanı olarak bilinen Campo Meydanı ile ünlüdür. Campo Meydanı ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli gezi sonrasında Floransa'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Floransa'ya varışımızın ardında, Rönesans'ın başkenti ve Pinokyo'nun memleketi olan bu güzel şehirde önemli noktaları ziyaret edeceğiz. İlk olarak, Avrupa'nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali'ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin dikkat çeken özelliklerinden biri, Kur'an-ı Kerim'de de zikredilen peygamber kıssalarını temsil eden "Cennet Kapısı" olarak adlandırılan bronz kapıdır. Ardından, Giotto'nun Çan Kulesi, Senyörler Meydanı (Michelangelo'nun ünlü Davut Heykeli'nin bulunduğu yer) ve Eski Köprü (Ponte Vecchio) gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Floransa Şaheserleri Turu'nun ardından Floransa bölgesindeki otelimize transfer gerçekleştirilecek. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman başlıyor.

5. Gün FLORANSA – PİSA – (Tren ile Cinque Terre Turu) – PORTOFİNO – MİLANO

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerinin ardından Pisa'ya doğru yola çıkıyoruz. Pisa'ya varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz turumuzda Pisa Kulesi, Katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Fotoğraf çekimi için kısa bir serbest zaman sunulacak. Ardından Portofino'ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde olan misafirlerimiz için ekstra düzenlenen "Tren ile Cinque Terre Turu" (60 Euro) programına katılma imkanı sunuyoruz. Turumuzdaki ziyaret noktamız Cinque Terre olacaktır. Cinque Terre, birbirine patika yollarla bağlı köylerden oluşan renkli evleri ve yöresel tatları ile ünlü bir bölgedir. Unesco Dünya Mirası Listesi'nde yer almasının yanı sıra milli park olarak da korunmaktadır. Cinque Terre'de geçireceğimiz serbest zamanın ardından Portofino'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Portofino'ya ulaşmak için ilk olarak Santa Margarita veya Rapallo limanlarına ulaşacak ve buradan toplu taşıma araçları ile Portofino'ya geçeceğiz. Portofino, rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz renkli Akdeniz'i ile ünlüdür. Şarkılara ilham kaynağı olan bu güzellik, daracık sokakları ve tüm doğallığı ile ziyaretçilerini etkilemektedir. Portofino gezimizin ardından Milano bölgesindeki otelimize transfer gerçekleştirilecek.

6. Gün MİLANO – (Como Turu) – (Verona Turu) – VENEDİK

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerinin ardından misafirlerimize serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen "Como Turu" (50 Euro) programına katılabilirler. Tur kapsamında, Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan ve lüks yaşamıyla ünlü Como Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Gölün eşsiz manzarası eşliğinde fotoğraf molası alacağız. Dileyen misafirlerimiz, sunulan serbest zamanda Como Gölü'nde tekne gezisine de katılabilirler (8 Euro). Como Turu'nun ardından Milano şehir turu için hareket ediyoruz. Milano, moda, opera, kiliseleri ve finans dünyası ile öne çıkan bir şehirdir. Şehir turumuz sırasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, Porta Romano gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Turun bitiminde alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman verilecek. Daha sonra Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde olan misafirlerimiz, ekstra düzenlenen "Verona Turu" (50 Euro) programına katılma imkanına sahiptir. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Verona, aynı zamanda İtalya'nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapmaktadır. Romeo & Juliet'in geçtiği Juliet’in evi ve Erbe Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğimiz Verona turumuzun ardından Venedik bölgesindeki otelimize varıyoruz. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman başlıyor.

7.Gün VENEDİK – (Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu) – (Venedik Renkli Adalar & Gondol Turu)

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerinin ardından misafirlerimize serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen "Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu" (70 Euro – Vapuretto ve şehir giriş ücretleri dahil) programına katılabilirler. Venedik'teki bu turumuzda, taş ve mermerden inşa edilmiş olan ve sütunları İstanbul'dan getirilen San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gibi önemli simgeleri göreceğiz. Ardından Venedik'in dar kanallar boyunca uzanan sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Turun bitiminde serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen "Venedik Renkli Adalar ve Gondol Turu" (70 Euro) programına katılabilirler. Bu turda, lagünler içinden geçerek Venedik adasını farklı açılardan gözlemleme şansına sahip olacak, Lido ve Murano adalarını denizden görecek ve dantelleriyle ünlü balıkçı köyü Burano Adası'nı ziyaret edeceğiz. Çevre gezisi ve alışveriş için serbest zamanın ardından Venedik'e dönüp şehrin sembolü haline gelmiş olan Gondol gezisini gerçekleştirerek turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrasında Floransa bölgesindeki otelimize transfer gerçekleştirilecek. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman başlıyor.

8. Gün VENEDİK – (Outlet Turu) – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından rehberimizin belirteceği saatte İstanbul'a gerçekleşecek olan uçuş için Venedik Marco Polo Havalimanı'na doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenen "Outlet Turu" (25 Euro) programına katılma imkanına sahiptir. Bu tur kapsamında, dünya moda akımına yön veren İtalya'nın en ünlü alışveriş merkezlerinden Outlet Design Center'ı ziyaret edecek ve keyifli bir alışveriş için serbest zaman geçireceğiz. Outlet turu sonrasında havalimanına ulaşıyoruz. Pegasus Hava Yolları'nın PC1236 Sefer sayılı uçuşu ile 14:35'te gerçekleşecek uçuş sonrasında yerel saat ile 18:00'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonuna ulaşıyoruz.

% 50 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi: 390 € yerine 195 €
Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Orvieto & Siena Turu (70 Euro)
 • Verona Turu (50 Euro)
 • Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu (70 Euro)
 • Roma İkonları Turu (85 euro)
 • Vatikan ve Lokal Mahalleler Turu (65 Euro)
 • Como Turu (50 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 45 Euro indirimlidir)

VE / VEYA (Not : Dileyen misafirler her 2 paketi de satın alabilirler)
% 25 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi: 225 € yerine 170 €

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Amalfi Kıyıları & Sorrento Turu (95 Euro)
 • Tren ile Cingue Terre Turu (60 Euro)
 • Venedik Renkli Adalar ve Gondol Turu (70 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 1. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Roma / Venedik – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak
 2. bileti,
 3. Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 4. 3* & 4*şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda &ampx; kahvaltı konaklamalar,
 5. Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 6. Nemi, Napoli, Floransa, Portofino, Pisa ve Milano ‘da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 7. Türkçe rehberlik hizmetleri.
 8. TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 1. Vize ücreti ve servis bedeli
 2. Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 3. Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 4. İç hat bağlantı uçak bileti,
 5. Öğle ve akşam yemekleri,
 6. Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
 7. Portofino Vapuretto Bedeli (15 Euro)
 8. Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir)
 9. İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
 10. İsteğe bağlı Vize reddi halinde iade teminatlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
*** Venedik konaklamaları Vicenza, Padova, Treviso ve Lido Di Jesolo bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Viareggio bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Milano konaklaması Saronno, Varesse, Bergamo bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstur tarafından iptal edilmesi durumunda Valstur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. VALSTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar


5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında

10- VALSTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. VALSTUR  bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan VALSTUR  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup,VALSTUR un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya firstclass’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

20- Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- VALSTUR  tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve VALSTUR  tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan VALSTUR  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, VALSTUR ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. 
VALSTUR  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak VALSTUR `un hiçbir sorumluluğu yoktur. VALSTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında VALSTUR ’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da VALSTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan VALSTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan VALSTUR sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

08 Nisan Ramazan Bayramı Özel

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.04.2024 - 15.04.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.039 EUR0 - 1 yaş 75 EUR
2 - 11 yaş 779 EUR
20 Oda  10+ Kişi

17 Nisan 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
17.04.2024 - 24.04.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR889 EUR0 - 1 yaş 75 EUR
2 - 11 yaş 629 EUR
20 Oda  10+ Kişi

01 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
01.05.2024 - 08.05.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR939 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 6.479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

29 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.05.2024 - 05.06.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR939 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 6.479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

05 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
05.06.2024 - 12.06.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR939 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 6.479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

17 Haziran Kurban Bayramı Özel

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
17.06.2024 - 24.06.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR989 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 729 EUR
20 Oda  10+ Kişi

26 Haziran Kurban Bayramı Özel

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
26.06.2024 - 03.07.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR989 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 729 EUR
20 Oda  10+ Kişi

10 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
10.07.2024 - 17.07.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR989 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 729 EUR
20 Oda  10+ Kişi

24 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
24.07.2024 - 31.07.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR989 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 729 EUR
20 Oda  10+ Kişi

14 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.08.2024 - 21.08.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR939 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 679 EUR
20 Oda  10+ Kişi

28 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
28.08.2024 - 04.09.2024
Oda Kahvaltı
729 EUR729 EUR969 EUR20 Oda  10+ Kişi

11 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
11.09.2024 - 18.09.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR889 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 240 EUR
20 Oda  10+ Kişi

25 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.09.2024 - 02.10.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR839 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 12 yaş 599 EUR
20 Oda  10+ Kişi

09 Ekim 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.10.2024 - 16.10.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR789 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 12 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

23 Ekim 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
23.10.2024 - 30.10.2024
Oda Kahvaltı
579 EUR579 EUR819 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 559 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Motto İtalya Turu PGS ile FCO-VCE
Napoli (1) – Nemi – Roma (2) – Pisa – Floransa (1) – Portofino – Milano (1) – Venedik (2)
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM