Ramazan Bayramı Özel Dubai Turu THY ile 4 Gece

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
DUBAİ TURU

İstanbul Havalimanı ‘ndan TÜRK HAVA YOLLARI Tarifeli Seferleri ile

Business Class Seçeneği ve Tüm Türkiye ‘den Bağlantı İmkanı…
Dubai ve Abu Dhabi İkonları Şehir Turları Dahil…

“Vize Dahil & Yarım Pansiyon Avantajlı Ekstra Tur Paketi” Seçenekleri ile…

Abu Dhabi gidiş – Abu Dhabi dönüş

06 Nisan 2024 Hareket (Ramazan Bayramı Özel)

1.Gün ISTANBUL – ABU DHABİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuşumuzdan 3 saat önce başlayarak bagaj teslimi, bilet ve pasaport kontrolü gibi işlemleri gerçekleştireceğiz. Ardından, Türk Havayolları'nın TK868 sefer numaralı tarifeli uçuşuyla saat 19:00'da Abu Dhabi'ye hareket edeceğiz. Uçuş öncesinde gerekli tüm hazırlıkları tamamlamak için bu süreyi dikkate almanızı öneririz.

2.Gün ABU DHABİ – DUBAİ – DUBAİ İKONLARI ŞEHİR TURU – (Akşam Yemekli Fountain Show ve Gece Pazarları Turu)

Abu Dhabi Havalimanı'na yerel saatle sabah 00:30'da varışımızın ardından, havalimanında bizi bekleyen aracımızla Dubai bölgesindeki otelimize transfer olacağız. (Abu Dhabi HL - Dubai 70 KM) Otelimize varışımızın ardından odalarımızı alacak ve dinlenmek için serbest zamanımız olacak. Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Dubai'nin ikonik yerlerini keşfetmek için Dubai Palmiye Adası'na hareket edeceğiz. Turumuzda ilk olarak, Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen ve tüm zamanların en iddialı ve prestijli turistik projelerinden biri olan Palmiye Adası'nı ziyaret edeceğiz. Burada, ünlü Palmiye The Pointe'deki restoran ve kafeleriyle ünlü olan bölgede serbest zamanımız olacak. Bu serbest zamanda isteyen misafirlerimiz Monorail treniyle (5 Euro bilet ücreti) veya Palmiye Adası'nın farklı açılardan keyfini çıkarabilecekleri The View at The Palm kulesinin 52. Katındaki gözlem terasına çıkabilirler (25 Euro bilet ücreti). Ardından, Dubai'nin diğer önemli simgelerinden Burj Al Arab Yelken Oteli, Madinat/Souk Jumeirah, Media City, Jumeirah Sheik Sarayı ve Özel Adası, JBR & Marina Walk, Yat Limanı, Blue Water Adası, Dubai Eye ve Dubai Kayak Merkezi panoramik olarak göreceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize dönüş ve odalarımıza yerleşmek için serbest zamanımız olacak. Akşam üzeri isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Fountain Show ve Gece Pazarları Turu'na (65 Euro) katılabilirler. İlk olarak, Dünya'nın en yüksek yapısı olan 828 metrelik Burj Khalifa'nın önünde bulunan ve Dünya'nın nadir yapay göllerinden biri olan Burj gölündeki renkli ışık ve ses gösterisi olan "The Dubai Fountain Show"u izleyeceğiz. Alışveriş ve çevre gezisi için Souk Al Bahar - Dubai Mall'da serbest zamanımız olacak. Burada isteyen misafirlerimiz, Dünya'nın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa'nın 124. katına çıkıp 360 derece panoramik manzarayı izleyebilecekleri Burj Khalifa At The Top'a (50 Euro bilet ücreti) katılabilirler. Ardından, lokal bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından, petrol öncesi Dubai'nin yerel yaşamını gözlemleyebileceğimiz Bastakiya Bölgesi'ni ziyaret edeceğiz. Burada, geleneksel dar sokakları, Meena Pazarı'nı ve ünlü Al Seef'i gezeceğiz. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımızın sonunda otelimize dönüş yapacağız.

3.Gün DUBAİ – (Miracle Garden / Mucize Bahçe Tema Park Turu) – (Akşam Yemekli Çöl Safari ve Dubai Outlet Mall Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. İlgilenen misafirlerimizle birlikte düzenleyeceğimiz ekstra Miracle Garden (Mucize Bahçe) Tema Park Turu (55 Euro) için hareket edeceğiz. Miracle Garden, 50 milyondan fazla çiçeğin bulunduğu bir tema parkıdır. Burası, bitkilerle süslenmiş arabalardan inanılmaz heykellere, çiçek evlere ve daha birçok özel dekora ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl 1,5 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan Miracle Garden, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiş ve bünyesinde Dünya'nın en büyük çiçek heykeli olan "Airbus A380"yi barındırmaktadır. Mucize Bahçe'deki rengarenk kemerler, desenlerle süslenmiş çiçekten duvarlar ve diğer dekorlar sizi büyüleyecek. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman sunulacaktır. Öğleden sonra isteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenen Akşam Yemekli Çöl Safari ve Dubai Outlet Mall Turu (95 Euro) programımıza katılabilirler. Çöl safari turumuz için otelimizden 4x4 jiplerle çıkacağız. Burada çölde unutulmaz anlar yaşayacak, Off-Road macerasının tadını çıkaracak ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından Bedevi kampına varacağız, burada deve üzerinde kısa bir gezinti yapabilir, geleneksel motiflerle yapılan kına dövmesi yaptırabilir ve Arap coğrafyasına özgü geleneksel Kandura ve Abaya kıyafetleriyle hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Dans ve müzik eşliğinde, limitsiz soft içeceklerin dahil olduğu Barbekü açık büfe akşam yemeğimizi alacağız. Bedevi hayatını deneyimledikten sonra Dubai'nin en büyük outlet alışveriş merkezi olan Dubai Outlet Mall'a gideceğiz. Birçok ünlü markanın outlet mağazalarını keşfedeceğimiz bu ziyaretimizde, Özel Plus İndirim Kartı ile daha uygun fiyatlarla alışveriş yapma fırsatını bulacaksınız. Ardından otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz.

4.Gün DUBAİ – (Dubai Lokal Mahalleler ve Frame Turu) – (Dubai Gala Gecesi: Akşam Yemekli Marina Dhow Cruise ve Global Village Festivali Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. İlgilenen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Dubai Lokal Mahalleler & Frame Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk durağı, Dünya'nın en büyük resim çerçevesi olan Dubai Frame'e olacak. Dubai Frame'in zirvesine çıkarak, en yüksek noktadan Dubai manzarasını izleyebilecek ve görsel şovlarıyla Dubai'nin gelişimini görebileceksiniz. Ayrıca, 150 metre yükseklikteki cam tabanda yürürken eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız. Frame ziyaretimizin ardından geleneksel Abra tekneleriyle Dubai Koyu'nu geçerek Baniyas/Deira bölgesinde bulunan altın, baharat, hurma ve elektronikçiler çarşılarını ziyaret ederek turumuzu tamamlayacağız. Tur sonunda otelimize dönerek serbest zaman sunacağız. Akşam isteyen misafirlerimizle birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Dubai Gala Gecesi: Akşam Yemekli Marina Dhow Cruise ve Global Village Festivali Turu (95 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk kısmında, uluslararası gösterileri ve showlarıyla eğlence, alışveriş ve cazibe merkezi olan Global Village'ı ziyaret edeceğiz. Dünya'nın dört bir yanından gelen yaklaşık 90 ülkenin kültürünü tek bir yerde birleştiren bu büyük turizm, eğlence ve alışveriş projesinde serbest zaman geçireceğiz. Ardından, Dubai'nin ışıklı güzelliğini, açık büfe akşam yemeği ve limitsiz soft içeceklerin de dahil olduğu Dubai Marina Dhow Cruise tekne gezisi sırasında yaşayacağımız eğlence ve şovlar eşliğinde farklı açılardan gözlemleme fırsatı bulacağız. Tur sonrasında otelimize transfer edilecektir.

5.Gün    DUBAİ – ABU DHABİ İKONLARI TURU – (Akşam Yemekli Abu Dhabi Fenomenleri)

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerimizin ardından, rehberimizin belirteceği hareket saatine kadar serbest zamanımız olacak. Ardından Abu Dhabi İkonları Şehir Turu programımızı düzenlemek üzere Abu Dhabi'ye hareket edeceğiz. Yedi emirliğin başkenti olarak bilinen Abu Dhabi'de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında, başkentin 40 yıl öncesine kadar küçük bir balıkçı köyü olduğu dönemden bugüne ne kadar modern bir şehir haline geldiğini göreceğiz. Abu Dhabi gezimizde Emirates Palace, Etihad Towers, Qasr Al Watan ve Corniche gibi görülmeye değer yerleri ziyaret edeceğiz. Şehir turunun ardından kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli Abu Dhabi Fenomenleri (55 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak dünya kültürlerini birleştirme amacıyla tasarlanmış olan ve Dünya'nın çeşitli ülkelerinden getirilen malzemelerin kullanıldığı Sheikh Zayed Camii'ni ziyaret edeceğiz. Ardından eğlence adası olarak bilinen Yas Adası'nı gezeceğiz. Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix, Yas Marina, Yas Waterworld, Warner Bros ve Ferrari World gibi eğlence merkezlerini panoramik olarak göreceğiz. Yas Mall'da alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Warner Bros World veya Ferrari World'u ziyaret ederek temalı hediyelik eşyalar alabilir ve hatıra fotoğrafları çektirebilirsiniz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, İstanbul'a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Abu Dhabi Havalimanı'na transfer olacağız.

6.Gün ABU DHABİ – İSTANBUL

Bagaj teslimi, check-in, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK869 sefer sayılı tarifeli uçuşuyla saat 01:30'da İstanbul'a uçuyoruz. TSİ 05:20'de İstanbul Havalimanı'na varışımızla birlikte turumuz sona erecek.

YARIM PANSİYON (4 Akşam Yemeği ile)

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 310 € yerine 255 €

Pakete Dahil Olan Hizmetler:

 • Akşam Yemekli Fountain Show ve Gece Pazarları Turu (65 Euro)
 • Akşam Yemekli Çöl Safari ve Dubai Outlet Mall Turu (95 Euro)
 • Dubai Gala Gecesi: Akşam Yemekli Marina Dhow Cruise ve Global Village Festivali Turu (95 Euro)
 • Akşam Yemekli Abu Dhabi Fenomenleri (55 Euro)


0 – 2 yaş arası ücretsiz, 3/12 yaş arası 200 Euro ‘dur.

VİZE DAHİL & YARIM PANSİYON (4 Akşam Yemeği ile)

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 400 € yerine 330 €

Pakete Dahil Olan Hizmetler:

 • Dubai Vizesi (90 Euro)
 • Akşam Yemekli Fountain Show ve Gece Pazarları Turu (65 Euro)
 • Akşam Yemekli Çöl Safari ve Dubai Outlet Mall Turu (95 Euro)
 • Dubai Gala Gecesi: Akşam Yemekli Marina Dhow Cruise ve Global Village Festivali Turu (95 Euro)
 • Akşam Yemekli Abu Dhabi Fenomenleri (55 Euro)
 • 0 – 2 yaş arası 90 Euro, 3/12 yaş arası 295 Euro ‘dur.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL (IST) – Abu Dhabi (AUH) – İstanbul HL (IST) parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Uçak içi ikramlar,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Havalimanı transferleri,
 • Tercih edilen otelde, 4 gece oda kahvaltı konaklamalar.
 • Dubai İkonları Şehir turu
 • Abu Dhabi İkonları Şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • 4* Metropolitan Hotel misafirlerine özel, “5* Grand Habtoor Jumeirah by Marriott ‘da 1 TAM GÜN ÜCRETSİZ plaj kullanımı”
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 • Dubai Vizesi 90 Euro (seyahat süresince geçerli, tek girişli vize olup, Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz vizeden muaftır)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • İç hat bağlantı bedeli,
 • İsteğe bağlı seyahat sağlık güvence paketi (kişi başı 15 Euro)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Tourism Dirham (Yerel otoriteler tarafından alınan ve misafirler tarafından otele direk ödenen gecelik kişi başı 2€-4€ olan konaklama vergileridir.)


GENEL ŞARTLAR

 

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; valstur'dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu valstur ’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin valstur tarafından iptal edilmesi durumunda valstur ’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, valstur  sorumlu tutulamaz.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turların fiyatlandırması yeterli katılım olmadığında artış gösterebilir.

İptal ve değişiklik

 

Paket turun başlamasından en az 30 gün önce yapılan ve yazılı olarak bildirilen iptal taleplerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.
Paket turun başlamasına 30 günden daha az süre kala yapılan ve yazılı olarak bildirilen iptal taleplerinde, herhangi bir iade gerçekleştirilmemektedir.


Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar


Programda belirtilen ekstra turlar ve geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler İngilizce rehberlik hizmeti ile sunulabilir.  Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

Çöl Safari turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; spor ve rahat kıyafetler, hırka alınması. Turdan önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

Uçuşlar Hakkında


Valstur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. valstur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan valstur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, valstur 'un sorumluluğunda değildir.
Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.


Diğer Hususlar


valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda valstur ’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire valstur  tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstur tarafından bilgi verilecektir.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

valstur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve valstur tarafından garanti edilemez.

Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan valstur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, valstur herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize


T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

T.C. yeşil pasaportu sahibi vatandaşlar B.A.E. ‘ne yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Yeşil Pasaport ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurularının tur hareketinden en geç 10 gün iş günü öncesine kadar yapılması gerekmektedir. (B.A.E. ‘de Cumartesi ve Pazar günleri tatil olup, işgünü sayılmamaktadır). Başvurusu gerçekleşmiş vize işlem bedelinin iadesi bulunmamaktadır.

valstur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak valstur `un hiçbir sorumluluğu yoktur. valstur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında valstur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da valstur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan valstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan valstur sorumlu olmayacaktır.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.

Ekstra Hizmetler

Ekstra HizmetDurumKişi Başı
DUBAİ VİZESİFiyata Dahil Değil90 EUR
Ramazan Bayramı Özel Dubai Turu THY ile 4 Gece
4 Gece 6 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM