Romanya Transilvanya Drakula Cadılar Bayramı Turu 2 Gece

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

DRACULA ŞATOSUNDA CADILAR BAYRAMI

ROMANYA HALLOWEEN PARTİ !!!

1 Gece Bükreş& 1 Gece Sinaia 4* Hotel Konaklamalı

Zorunlu Ekstra Program Yok

1.Gün İSTANBUL-KAPIKULE

Buluşma Noktaları:

 

20:30 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı,

21:00 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı),

21:30 İncirli Ömür Plaza Önü

22:30Silivri Kipa Önü

23:00 Çorlu Metro Dinlenme Tesisleri

Misafirlerimizle alınış noktalarında buluştuktan sonra Edirne Kapıkule sınır kapısına varış.

2.Gün KAPIKULE – BÜKREŞ

Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinden Sonra Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk Şehrine Ulaşmamızın Ardından Tuna Nehri Üzerinden Bulunan Dostluk Köprüsünden Geçerek Romanya Giurgiu Hududuna Geliyoruz, Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Doğu’nun Paris’i Olarak Hafızalara Kazınan Bükreş’e Hareket Ediyoruz Yaklaşık 1 Saatlik Yolculuğunun Ardından Bükreş’e Ulaşıyoruz. Bükreş'i Yakından Tanıma Fırsatı Bulacağımız Bu Turumuzda; Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku Tarafından Yaptırılan “Halk Evi” (Parlemento Sarayı) , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli , Garnizon Binası , Unirii Meydanı , Bükreş Eski Şehir , Kraliyet Sarayı , Zafer Takı , Ünlü Romen Besteci Piyanist George Enescu Adına Yapılmış Müze , Bükreş’in En Ünlü Caddesi Olan CaleaVictoriei , Havacılar Anıtı Bükreş Tarih Müzesi Panoramik Olarak Görülecek Yerler Arasındadır. Bükreş Şehir Turumuzun Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Köyler Müzesi VeNikolay Çavuşesku Evi Turuna Katılabilirler. (35 €) Ekstra Turumuzun Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Otele Geçiş Yapıyoruz Oda Dağılımın Ardından Serbest Zaman Geceleme Bükreş’te Bulunan Otelimizde. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Ekstra Olarak Düzenlenecek Romanya Otantik Restoranında Alınacak Akşam Yemeğine Katılabilirler (40) € Yemekten Otelimize Dönüş Yapıyoruz.

Ekstra Tur Programın İçerisine Müze Girişleri Dahildir.

3.Gün BÜKREŞ-SİNAİA - (BRAN-BRAŞOV)

Sabah Otelde Alacağımız Sabah Kahvaltımızın Ardından Romanya’nın En Can Alıcı Noktası Olan Transilvanya Bölgesine Hareket Ediyoruz. Transilvanya’nın En Güzel Kasabalarından Biri Olan Sinaia Ulaşmamız Sonra Kısa Panaromik Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Şehir Turumuzun Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Transilvanya Şaheserleri Turuna Başlıyoruz. (40€) Tur Kapsamında İlk Ziyaret Noktamız Avrupa’nın En Güzel Şatolarından Biri Olan Peleş Sarayı Ziyareti İle Başlıyoruz. Burayı Ziyaret Ettikten Sonra RaşnovKasabasına Hareket Ediyoruz Raşnov Ulaşmamız Sonrası Alman TötenŞövelyeleri Tarafından İnşa Edilmiş Raşnov Köy Kalesini Ziyaret Ediyoruz .Raşnov Kalesini Ziyaretimiz Sonrası Tarihi Güzellikleri Ve Kafeleri İle Ünlü Braşov Şehrine Hareket Ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko Üslubunda İnşa Edilmiş Tarihi Yapıların Yer Aldığı Bu Güzel Şehirde Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş Dar Sokakları  Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Buranın Panoramik Turuyla Birlikte Misafirlerimize Şehrin Meşhur Restoranlarında Vakit Geçirebilecekleri Serbest Zaman Veriyoruz Serbest Zamanın Ardından Sinaia’da Bulunan Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Akşam Rehberimizin Belirleyeceği Saate Hotel Lobisinde Buluşarak Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Dracula Şatosunda Düzenlenecek Olan Halloween Partiye Katılabilirler (40€) Hotelimizden Hareketle Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda Olarak Bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula Filmlerine Konu Olmuş Ve Vampir Efsanesinin Doğduğu Gizemli Drakula Şatosuna Ulaşıyoruz. Yılda Sadece Cadılar Bayramında Gece Açık Olan Drakula Şatosunda Cadılar Bayramı Kutlamalarına Katılıyor Ve Serbest Zaman Veriyoruz. Rehberimizin Balirleyeceği Saate Buluşma Noktasında Buluşarak Sinaia Bulunan Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Sinania Kasabasında

Ekstra Tur Programlarının İçerisine PeleşVeRaşnov Kale Giriş Ücretleri Dahildir. Drakula Şatosunda Düzenlenecek Olan Cadılar Bayramı Etkinliğine Giriş Bileti Dahildir.   

NOT: Cadılar Bayramı İçin Yanınıza Özel Kostümlerinizi Alabilirsiniz .

4.Gün SİNAIA –V.TARNOVO – İSTANBUL

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Sinaia’dan Ayrılarak, Bulgaristan’ın İlk Başkenti Olan VelikoTarnovo’ya Hareket Ediyoruz. Sinaia’dan Hareketle Girgiu Sınır Kapısına Ulaşıyoruz. Burada ki Pasaport Ve Gümrük İşlemlerimiz Sonrası Tuna Nehri Üzerinden Geçerek Bulgaristan’a Giriş Yapıyor Ve Osmanlı Tarihinde Osmalı Rus Savaşları Esnasında Adını Sıkça Duyduğumuz Rusçuk Şehri Üzerinden VelikoTarnova’ya Ulaşıyoruz. Yantra Nehri Üzerine Kurulmuş Tarihi V. TarnovoŞehrini Yakından Tanımamız Adına Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz Şehir Turumuz Sonrası Misafirlerimizin Yemek Yiyebilmeleri Adına Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zaman Sonrası Dimitovgrad – Haskova – Kapıkule Yolunu Takiben Kapıkule Kara Hudut Kapısına Varıyoruz. Burada, Gümrük Ve Pasaport İşlemleri Ardından Türkiye’ye Giriş Yapıyoruz Ve Yol Üzerinde Gerekli Molaları Verdikten Sonra Misafirlerimizi Alındıkları Buluşma Noktalarına Bırakıp Turumuzu Bitiriyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Otobüsler İle Ulaşım
 • Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mali Sorumluluk Sigortası
 • 4* Hotellerde 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Tüm Hotel Ve Şehir Vergileri
 • Tüm Otoban , Otopark , Gümrük Ücretleri

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış fonu 50 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli 130 € (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (10€) 65 Yaş Üzeri Misafirler İçin (25€)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri

0 - 2 Yaş Çocuklarda Araçta Koltuk Verilmemesi Durumunda Tur Ücretsizdir . Araçta Koltuk Talep Edilmesi Durumunda 3 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır .

0 – 6 Yaş Çocuklarda Ekstra Turlar Ücretsizdir.

7 – 12 Yaş Çocuklarda Ekstra Turlar Bedelinin % 50 Ödemektedir.

 

Turlarımızda Kişi Sayısına Göre Kullanılan Araçlarımız Aşağıdaki Gibidir: 

Otobüsler: (20 - 46 Kişi Arasında Kullanılmaktadır.) 
Mercedes Travego/Tourismo 46+1 
Temsa Safir 46+1 

Minibüsler: (10-19 Kişiye Arasında Kullanılmaktadır.) 
Vw Volt 16+1 veya 19 +1 
Mercedes Sprinter 16+1 veya 19+1 

 

Tur Detayları ;


Vize Hakkında ; Romanya Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum 2 Girişli Romanya Veya Bulgaristan Vizesi Gerekmektedir. Çok Girişli Schengen Vize Sahipleri Ülkeye Giriş Yapabilmektedir. Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur.

Para Birimi  ;Romanya Para Birimi Lei (RON)’dur. Ortamala 1 EUR = 4,20 Lei ‘dir. Bulgaristan Para Birimi Leva 1 EUR = 1,95 Leva’dır. Tur Esnasında Yanınızda EUR Bulundurulması Tavsiye Edilir . Tüm Doviz Bürolarında EUR / LeiVe Leva Çevirilebilmektedir.

Saat Dilimi ;Romanya Bulgaristan Ve Türkiye Arasında Saat Farkı Bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı ; Tüm Telefon GSM Şirketleri Romanya’da Ve Bulgaristan’da Çalışmakta Olup Türkiye’den Çıkış Yapılmadan Önce Rooming (Yurt Dışında Kullanım) Müşteri Hizmetleri Aranarak Yurt Dışı Kullanımı İçin Hattın Açılması Gerekmektedir. Romanya’dan Ve Bulgaristan’dan Türkiye Aramalarında (+90) 535 000 00 00 Türkiye Kodu İle Aranması Gerekmektedir.

Gezi Esnasında Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar ;Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört Ve Sweatshirt , Kısa Ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları , İnce Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka , Güneş Gözlüğü , Kamera , Fotoğraf Makinesi Ve Şarjları Alınması Önerilir. Araç İçerisinde TV Kullanımı İçin Sağlık Açısından KullaklıkDağıtılımı Yapılmamaktadır.  

Yemek Kültürü ;Romenler Ve Bulgarlar Zengin Yemek Kültürüne Sahiplerdir. Misafirlerini Zengin Mutfakları İle Karşılayarak Onları En İyi Şekilde Ağırlamaya Çalışırlar. Çoğu Et Yemeklerinde Domuz Ürünleri Yaygın Şekilde Kullanılmaktadır. Romenlerin Milli Yemekleri Mamaliga Milli İçecekleri Palinkadır. Bulgarlar Mutfağı Genelikle Et Yemekleri Ve Izgaradan Oluşmaktadır. Kebabçe En Tanınmış Izgara Ürünü Olup Şopska Salata İyi Bir Aparetif Olmaktadır. Milli İçkisi İse Erik – Kayısı – Elma – Kiraz Ve İncirden Yapılan Ev Rakısı Olarakta Bilinen DomoçnuRaki (Rakıya Su İlave Edilmeden Sek İçilir)

Alışveriş ;Tur Programı Süresince Gezilecek Bir Çok Noktada Serbest Zamanlarda Alışveriş Yapabileceğiniz Bir Çok Nokta Olacaktır. Ülkede El Yapımı Bir Çok Hediyelik Eşya Bulmanız Mümkündür.

Alkol Ve Tütün Mamulleri Alışverişi Hk. ;Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Kanunlarına Göre 18 Yaşını Doldurmuş Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışı Girişlerde Yolcu İle Birlikte 3 Karton Sigara – Alkol Derecesi % 22 Geçen Ürünlerden 1 Litre – Alkol Derecesi % 22 Geçmeyen Ürünlerde 2 Litre  Muafiyet Hakkı Tanınmıştır.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.
Romanya Transilvanya Drakula Cadılar Bayramı Turu 2 Gece
Bükreş - Sinaia - (Bran-Braşov) - V.Tarnovo
3 Gece 4 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM