Romanya Transilvanya ve Şatolar Turu 1 Gece

01 Ocak - 01 Ocak 0001 


1.Gün: Hareket

Sevgili Konuklar; 22.00 Kadıköy Tepe Nautilus Avm Karşısı (Ayrılık Çeşmesi İspark) 22.30 Mecidiyeköy Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı (Garanti Bankası Önü), 23.00 İncirli Ömür Plaza Önünden sizleri aracımıza alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün: Romanya, Bran, Braşov, Sinaia, Peleş Sarayı, Drakula Şatosu, Şehir Surları, Kara Kilise

Sevgili Konuklar, Valstur otobüs içi ikramları eşliğinde keyifli bir gece yolculuğu yapıyoruz. Saat 01.00 sularında ulaşacağımız Kapıkule Sınır Kapısı’nda, gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Bulgaristan’a geçiyoruz. Bulgaristan’dan transit geçişimizi sağlayıp, sabah erken saatlerde Romanya’ya giriş yaparak, kahvaltı molamızı veriyoruz. Kahvaltı sonrasında ilk olarak Tansilvanya Bölgesi’ne hareket ediyoruz. Burada dileyen konuklarımızla birlikte Ekstra Transilvanya Şatolar Turumuzu gerçekleştireceğiz. (Kişibaşı 50 EUR / Müze Girişleri Dahil). Ekstra turumuzda ilk olarak, Romanya Kralı I. Carol için, 1800’lü yılların sonunda yaptırılmış çok özel bir yapı olan, Peleş Sarayı ve Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Rehberimiz eşliğinde yapacağınız gezinti, sizleri derinden etkileyecektir. Peleş Sarayı gezimizin ardından ise Bran şehrine hareket edeceğiz. Burada ise, Osmanlı döneminden Kazıklı Voyvoda olarak bildiğimiz, Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğruğu yer olan Drakula’nın Şatosu’nu ziyaret edeceğiz. Dileyen konuklarımız burada yörenin ünlü isli peynirinin tadına bakabilirler. Drakula Şatosu gezimizin ardından ise sahip olduğu onlarca tarihi eseriyle ve hızlı gece hayatıyla ünlü Braşov’a hareket ediyoruz. Ortaçağ dönemi, Alman Rokoko mimari tarzında pek çok eserin bulunduğu bu güzel şehirde, Şehir Surları, Daracık İlginç Sokaklar ve Kara Kilise göreceğimiz başlıca yapıtlar olacaktır. Bran ve Braşov gezilerimizin ardından ise, Romanya’nın en iyi korunmuş bölgesi olan ve muhteşem güzellikteki Sinaia şehrine ulaşıyoruz. Sinaia’da yapacağımız panoramik gezi sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen konuklarımızla ekstra olarak Romen Gecesi düzenlenen, otantik mekanlarından bir tanesine misafir olacağız. Bol eğlenceli bir gece sizleri bekliyor olacak. (Ekstra 40 EUR)

 

3.Gün: Bükreş, Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli, Parlamento Sarayı, İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro, Halk Evi, Bükreş Tarih Müzesi, Garnizon Binası, Stavropoleos Kilisesi

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Romanya’nın başkenti Bükreş’i gezmeye başlıyoruz. Bükreş’i derinden tanıma fırsatı bulacağımız bugünde, Romen kültürünü de yakından tanıma şansımız olacak. Bükreş’te; Bükreş Parlamento Sarayı (Çavuşesku Sarayı), İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro, Halk Evi, Ulu Önderimiz ve Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi (Panoramik) ve Stavropoleos Kilisesi başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bükreş sokaklarını adım adım gezeceğimiz bu güzel turumuzun ardından öğle yemeği için mola vereceğiz. Mola sonrasında dileyen konuklarımızla Ekstra Köy Müzesi Turumuzu gerçekleştireceğiz. (Kişi Başı 20 EUR). Romanya’nın farklı bölgelerinde bulunan köylerden getirilen köy evlerinin ve içlerindeki eşyaların sergilendiği bu güzel müzede, Romen köy yaşantısı hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Köy Müzesi turumuza katılmayan konuklarımız ise Bükreş’te serbest gezi yapabilirler. Bükreş gezilerimizi tamamladıktan sonra yine önce transit olarak Bulgaristan’ı geçiyor, sonrasında da Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Akşam geç saatlerde, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Valstur organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dahil Olmayan Ücretler

4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

Tüm Öğle Yemekleri

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

Akşam Yemekleri

Vals Tur Güvencesi

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Tüm Özel Harcamalar

Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Zorunlu Seyahat Sigortası

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Panoramik Şehir Turları

Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Turlar

 

 

Tura Özel Bilgilendirmeler

Romanya Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum 2 Girişli Romanya veya Bulgaristan Vizesi Gerekmektedir. Çok Girişli Schengen Vize Sahipleri Ülkeye Giriş Yapabilmektedir. Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur. Ekstra Turlarda 0-6 Yaş Çocuklar Ücretsizdir. 7-12 Yaş Çocuklar %50 indirimlidir.

 

Genel Şartlar

* Valstur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

* Uçuş saatlerimizi acentelerimizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Valstur sorumlu tutulamaz. Valstur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

* Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da on line olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

* Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

* Tura katılım için Valstur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Valstur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

* Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

* Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş, yıpranmamış ve yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   

* Valstur yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Valstur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Valstur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Valstur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

* Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

* Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Valstur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Valstur sorumlu tutulamaz.

* Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Valstur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

* Valstur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

* Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

*  Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

* Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Valstur misafirleri Valstur sorumluluğundadır.

* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

* Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

Vize Bilgilendirmesi

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentelerimizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

*Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Valstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Bu durumdan Valstur sorumlu değildir, sorumluluk misafirlerimize aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak sonuçlardan Valstur sorumlu olmayacaktır."

*Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlamanızı tavsiye ederiz.

*T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk misafirlerimize aittir.

*Çok Önemli Not: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

*18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan, 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Ekstra Turlar Hakkında Bilgilendirmeler

Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.


 

Seyahat Sağlık Sigortası ve Zorunlu Seyahat Sigorta Kapsamı Hakkında

Seyahat Sağlık Sigortası Paketi; Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 EUR’dur. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 EUR’dur.

Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

 

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.
Romanya Transilvanya ve Şatolar Turu 1 Gece
• Romanya • Bükreş • Bran • Braşov • Sinaia • Peleş Sarayı • Drakula Şatosu • Şehir Surları • Kara Kilise • Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli • Parlamento Sarayı • İhtilal Meydanı • Halk Evi • Stavropoleos Kilisesi • Milli Tiyatro • Üniversite Meydanı • Bükreş Tarih Müzesi
2 Gece 3 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM