Safranbolu Amasra Abantu Turu 1 Gece

27 Ağustos - 29 Ağustos 2022 
1.Gün - Abant - Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Yemeniciler Arastası - Cam Seyir Terası

07:00 Yenibosna Airport Avm Otopark

07:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü

08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

08:10 Bostancı Köprüsü Altı

08:15 Kartal Köprüsü Altı

08:30 Pendik Köprüsü Altı

08:40 Çayırova Mc Donalds Önü

08:50 Gebze Center Önü

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Valstur ile Safranbolu Amasra Abantu Turumuz için yolculuğa başlıyoruz.

İlk olarak Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına geldiğimizde çeşitli aktivitelere ekstra olarak katılabilir, Dilerseniz de yürüyüş yapabilir, fayton veya atla gezinti yapabilirsiniz. Alacağımız öğle yemeği sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde planlama yapıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Çekeceğimiz güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni gezmeye geliyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesi ile geri gitmiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair her bilgiyi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından deneme ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlıyor ve otelimize akşam yemeği ve konaklamak için otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: İlk günkü sabah kahvaltısı araç İçi Kahvaltı Paketi şeklinde alınacaktır
Öğle Yemeği: Mangalda Sucuk, Köfte veya Tavuk + Meşrubat ( Extra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Safranbolu veya Amasra Oteller vb.

2.Gün - Amasra - Yörükköyü - Çamaşırhane - Kemere Köprüsü - Bartın - Devrek

Valstur ile Safranbolu Amasra Abant Turumuzun son gününde otelimizde alıcağımız kahvaltıdan sonra eski bir Bektaşi köyü olan ve Yörük Türklerinin yaşadığı eski adıyla Yörükan-i Taraklı Borlu şimdiki adıyla Yörük köyüne gitmek için yola çıkıyoruz. Köy halkının ortak kullanım alanı olan Eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarı gezilerimiz sonrasında Köy kahvesindeki molayı takiben, Amasra'ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya'nın göz bebeği)'' sözleri ile ün kazanan güzel Amasra'ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restoranında sınırsız balık ve Amasra'ya özgü salatası ile alıyoruz. Yemek sonrasında Amasra'yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri), gezilerinden sonra dileyen misafirlerimiz Amasra'da tekne turuna katılabilirler (Ekstra).
Gezimizin sonunda bastonlarıyla ünlü Devrek’te bir baston atölyesine uğradıktan sonra Bolu - Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüyoruz Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Valstur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Amasra’da Menü Olarak Alınacaktır
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.
Safranbolu Amasra Abantu Turu 1 Gece
Abant - Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Yemeniciler Arastası - Cam Seyir Terası-Amasra - Yörükköyü - Çamaşırhane - Kemere Köprüsü - Bartın - Devrek
1 Gece 2 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM