s

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
Turistik Doğu Ekspresi Kars Erzurum Turu
2 Gece Otel 2 Gece Yataklı Vagon Konaklamalı
Uçak Gidiş Tren Dönüş

1.Gün - İstanbul - Taşhan - Lala Paşa Cami – Yakutiye Medresesi – Eski Erzurum Evleri – Erzurum Ulu Camii – Sarıkamış - Allahu Ekber Dağları

Valstur ile Turistik Doğu Ekspresi Kars Erzurum Turumuz için Sabiha Gökçen havalimanında buluşmamız sonrasında Pegasus Havayolları ile 06:40 Uçağımızın kalkışıyla Erzurum’a Uçacağız. 2 saat Sürecek Uçak yolculuğundan sonra 08:30’da Erzurum’da olacağız. Erzurum’a varışımızla öncelikle Tarihi Taşhan’ı ziyaret edeceğiz. Daha sonra 19.yy. sonlarında Erzurum eşrafından biri tarafından yaptırılmış olan Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra bir sonraki durağımız Anadolu’daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi‘ne geçeceğiz. Plan düzeni, dengeli mimarisi ve iri motifli süslemeleri ile Erzurum’u en gösterişli yapılarından biridir. Lala Paşa Camii gezimizden sonra Erzurumun Simgelerinden olan Selçuklu yapımı Çifte Minareli Medrese‘yi göreceğiz. Sıra Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan Üç Kümbetler. Gün bitiminde Kars’a doğru yola çıkacağız. Yol Üzerinde Sarıkamış Şehitliği’ni göreceğiz. Kars’a varışımızı takiben. Akşam yemeği ve konaklama için otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Erzurum’da alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Erzurum’da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Kars: Arifoğlu Airport Hotel, Karabağ Otel vb.

2.Gün - Ani Harabeleri – Menuçehr Camii – Çıldır Gölü
Valstur ile Turistik Doğu Ekspresi Kars Erzurum Turumuzun 2. Gününde otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Türkiye-Ermenistan sınırında bulunan Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli birleşme noktalarından olan Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ani 1000 yıl önce bölgenin en zengin şehiri imiş. Bölgede bulunan kutsal yapılarda bunu hemen anlayacaksınız. Bu tarihi antik kentte Surları, Kapıları, Surp Pirgiç Kilisesi (Keveli Kilise), Surp Kirkor Kilisesi (Tigran Honents Kilisesi), Katedral (Meryem Ana Kilisesi), Küçük Hamam, Ebul Muhammeran Camii, Sultan Sarayı, Anadolu’nun ilk Türk Camiisi olan Menuçehr Camiisi ve İpekyolu Köprüsü gibi eserleri görüp, rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Bu gezilerimizin ardından 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay’a tepeden bakarak bu muhteşem tarihi kente veda edip Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’nde vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Çıldır Gölü’nde serbest zaman veriyoruz. Doğal bir set gölü olan ve kış aylarında donan Çıldır Gölü’nde dileyen misafirlerimiz atlı kızaklara binerek göl üzerinde gezinti yapabilir, buz içerisinde balık tutabilir ve bu muhteşem görüntü ile bol bol fotroğraf çekerek bu anları ölümsüzleştirebilirler. Çıldır Gölü’nde verdiğimiz serbest zamanın bitmesiyle otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


*Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinin ardından muhteşem dansları ile erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise bir su üzerinde süzülürcesine dans ettiği, Kafkas kültürünün en güzel halk danslarınin sergilendiği Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kenarında alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Kars: Arifoğlu Airport Hotel, Karabağ Otel vb.

3.Gün - Kars Bölge Gezisi

Valstur ile Turistik Doğu Ekspresi Kars Erzurum turumuzda otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası otelimizden çıkış yaparak, Kale çevresinde tarihi yapılardan; Harakani Camii, Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), tarihi Osmanlı Hamamlarını, tarihi Ordu Caddesini, Demir Köprüyü, Gazi Muhtar Evini ve Kafkas Harp Tarihi Müzesini kısmen yürüyüşler eşliğinde geziyoruz. Akşam yemeği sonrası Kafkas Dans Gösterisi izleyebileceğimiz bir mekânda Kars kültürünü yaşıyoruz; burada ayrıca Âşık Atışmalarını izleyecek ardından alışveriş molası vereceğiz. Sonrasında Buradan Kars tren garına geçerek yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. Saat 22.20’de başlayacak 33 saatlik muhteşem manzaralara sahip yolculuğumuz eşliğinde yataklı vagonumuzda konaklıyoruz.

4.Gün - Tren Yolculuğu

Valstur ile Turistik Doğu Ekspresi Kars Erzurum turumuzun Trenin mola vereceği İliç (Ekstra), ve Divriği (Ekstra ) Sivas (Extra)merkezdeki ekstra turlara katılabilir veya vagonumuzda dinlenebiliriz. Konforlu yolculuğumuz sonrasında Ankara’ya dönüyoruz, Konaklama size özel yataklı vagonlarda.

5.Gün - Ankara - İstanbul

Valstur ile Turistik Doğu Ekspresi Kars Erzurum turumuzu Sabah 09.00 civarı Ankara’ya varıyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Valstur organizasyonlarda buluşmak üzere vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul Erzurum Tek Yön Uçak Bileti

Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Bileti

Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

Programda belirtilen çevre gezileri

Otellerde 2 gece konaklama

2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Konaklama

Otellerde açık büfe 2 sabah kahvaltısı

Otellerde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği

Profesyonel rehberlik hizmeti

Milli Parklar Giriş Ücretleri

Araç İçi Bardak Su

1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat SigortasıTUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Öğle yemekleri

• Kafkas Halk Oyunları Gösterisi

• Akdamar Adası Tekne Turu

• Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

• Kişisel harcamalar

• Trendeki Ekstra Harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

• Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir. )
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turu
4 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM