s

7 gece 8 gün Orta Avrupa Turu Rotası

16 Haziran - 23 Haziran 2024 

1.Gün İSTANBUL – BUDAPEŞTE – VİYANA

Gezimizin ilk günü, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anadolu Jet Kontuarı önünde saat 10:00’da buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra TK7746 numaralı Anadolu Jet Hava Yolları tarifeli sefer ile saat 13:20 varış noktamız Budapeşte’ye hareket. Yerel saat ile 13:30’da Budapeşte havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile 2,5 saat sürecek yolculuk sonrası Viyana şehrine varıyoruz. Şehre vardığımızda şehir turumuza başlıyoruz. Yarım günlük şehir gezisinde Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, Tuna Boyu ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyor ve devamında dileyenlerle ekstra Grinzing’de Şinitsel Gecesi’ni ( 60 € ) gerçekleştiriyoruz. Viyana'nın en şık semtlerinden biri olan Grinzing'in küçük ve şirin evlerinde restoranlara dönüştürülmüştür. Sizleri götüreceğimiz bu restoranlardan birinde, Viyana'nın dünyaca meşhur şinitzelini tadarak tipik Viyana müziği eşliğinde keyifli bir gece geçireceğiz. Geceleme otelimizde.

2. Gün VİYANA

Sabah, kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Wienerwald- Seegrote-Mayerlig –Baden Gezisi ( 55 € ) ile geçirebilirler. Bu turumuzda Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelit rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumunda. Gezinin son durağı ise Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri Baden. Burada alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Avrupa’nın kültür başkenti Viyana’da sunulan bir diğer ekstra gezi de Konser Gecesi ( 65 €) Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde rehberinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün VİYANA – PRAG

Sabah, erken kahvaltının ardından odaları boşaltarak Prag'a doğru yola çıkılıyor. Prag' ta yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Hradcany Kalesi, Belediye Binası, Prag Katedrali, Charles IV. köprüsü, Smetana Tiyatrosu görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından otele yerleşiliyor. Arzu eden misafirler ekstra olarak düzenlenen Vltava Nehri Yemekli Tekne Turu ( 50 €) Vltava Nehri boyunca yapılacak bu gezide dalgasız bir ortamda, Prag’ın tarihi dokusu ve ışıklandırılmış büyüleyici manzarası sizleri bekliyor. Açık büfe ve yemekli geziye, birer içecek dahil. Tur sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

4. Gün   PRAG

Sabah, kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de Atatürk’ün de şifa bulmak için kaldığı, ekstra Karlovy Vary Gezisi (60€) ile geçirebilirler. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak Atatürk’ün konakladığı ve vakit geçirdiği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz. Akşam ise dileyenler için rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Çek Gecesi Gezisi (55€) turumuza katılabilirsiniz. Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

5. Gün  PRAG

Sabah kahvaltısının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Bir diğer seçenek de ekstra Dresden ve Terezin Gezisi (70€). Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için boş zamanınız da olacak. Akşam sunulan ekstra Orta Çağ Gecesi (70€) ile de başka bir yüzyıla yolculuk yapma olanağı bulacaksınız. Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor. Gezinin ardından otele geri dönüyoruz.

6. Gün PRAG – BUDAPEŞTE

Sabah, erken kahvaltının ardından odaları boşaltarak Budapeşte'ye doğru yola çıkılıyor.Yol üzerinde Brastilava’ya uğrayacağız. Bu turumuzda Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Molamızın arından Budapeşte’ye doğru hareket ediyoruz.Varışımzın ardından Budapeşte' de yapılacak panoramik şehir turunda

 

Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında. Sonrasında serbest zaman. Günün devamında ekstra Tuna Nehri Gezisi (30€) alternatifler arasında. Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor. Geceleme Otelimizde.

7. Gün BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi (60€) tercihler arasında. Bu turumuzun ilk durağı Estergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Estergon Bazilikası'nı görüyoruz. Visegrad şehrini ve kalesini panaromik olarak gördükten sonra, alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra Macar Folkloru ve Çigan Gecesi'ne (55€) katılabilirler. Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz. Geceyi otelde geçiriyoruz.

8. Gün BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra TK7747 numaralı Anadolu Jet Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 14.30’da İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 18:35’de varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor.

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER

 • AnadoluJet Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen (SAW)- Budapeşte (BUD)- İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) Uçak bileti
 •        3&4 Otellerde 7 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 •        Budapeşte – Viyana – Prag Şehir turları
 •        Bratislava Şehir Turu
 •        Havalimanı- Otel- Havalimanı transferleri
 •        Tüm Şehirler Arası Transferler
 •        Türkçe Rehberlik Hizmeti
 •        Lokal Rehberlik Hizmetleri
 •        Havalimanı Vergileri
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 •        Turist Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)


ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Valstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

valstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. valstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Bin Rota sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 

ÖNEMLİ NOTLAR

ÖNEMLİ NOTLAR

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

 

 

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

16.06.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
16.06.2024 - 23.06.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

07.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
07.07.2024 - 14.07.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

14.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
14.07.2024 - 21.07.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

21.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
21.07.2024 - 28.07.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

28.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
28.07.2024 - 04.08.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

04.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
04.08.2024 - 11.08.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

11.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
11.08.2024 - 18.08.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

18.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
18.08.2024 - 25.08.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

25.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
25.08.2024 - 01.09.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

01.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
01.09.2024 - 08.09.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

08.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
08.09.2024 - 15.09.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.049 EUR10 Oda  10 Kişi

15.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
15.09.2024 - 22.09.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR949 EUR10 Oda  10 Kişi

27.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
27.10.2024 - 03.11.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR949 EUR10 Oda  10 Kişi

10.11.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
10.11.2024 - 17.11.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR949 EUR10 Oda  10 Kişi

15.12.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek KişiKalan Kontenjan
15.12.2024 - 22.12.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR949 EUR10 Oda  10 Kişi
7 gece 8 gün Orta Avrupa Turu Rotası
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM