Almanya & Fransa & İsviçre

23 Nisan - 27 Nisan 2024 

BAĞLARDAN MASAL KÖYLERİNE
YOLCULUK
ALMANYA – FRANSA – İSVİÇRE
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile
4 Gece – 5 Gün
BASEL, STRASBOURG, FREIBURG TURLARI
DÂHİL!

1.Gün ISTANBUL – BASEL – STRASBOURG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat 
önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile 07.50’da Basel’e hareket. Yerel saat 09.55’da Basel’e varışın ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manaserı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois
Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Strasbourg’a hareket. Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasbourg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma ünvanına sahip Notre-Dame de Strasbourg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve
geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

2.Gün STRASBOURG – EGUISHEIM – COLMAR - RIQUEWIHR - STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra 
olarak düzenlenecek Eguisheim& Colmar&  Riquewihr (85 Euro) turuna katılabilirlerTurumuzun ilk durağı Alsace’nin şirin kasabalarından Eguisheim. Dar şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken
geçmiş zaman hikâyeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız. 2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” kulübüne üye olan Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Eguisheim turumuzun ardından 2.durağımız Colmar’a hareket. Rengârenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları ve güzelliğiyle, büyüleyici şehirlerden biri olan Colmar, Alsace şarap yolu rotasının başlangıç noktası olarak büyük önem taşımaktadır. Colmar'ın güzelliğine
güzellik katan kanallar ise Ren Nehri'nin kolları. Nehir boyunca sıralanan ve tarihi 1200'lü yıllara kadar uzanan rengârenk tarihî binalar ise şehrin en belirgin, en kayda değer özelliği. sırasında karnaval havasındaki sokaklarını turlarken üzerinde dev leylek yuvalarının bulunduğu Aziz Martin Katedrali’ni, Rue Marchand’ı (Tüccar Sokağı) ve “Küçük Venedik” anlamına gelen “Petite Venise“ bölgesini geziyoruz. Turumuzdaki son durağımız ise Alsace’ın en ünlü köyü olarak bilinenRiquewhir… Alsace usulü ahşap ve beton karışımı iki katlı evlerin birbirleriyle uyumu, birbirlerinden farklı renk ve ev şekilleriyle 1200 kişinin yaşadığı bu şirin şehri yılda 2 milyon kişi ziyaret etmektedir. Tarih, kültür ve doğa ile harmanlanmış bu harika şehirde fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde

3.Gün STRASBOURG – HEIDELBERG – BADEN BADEN – STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz 
tarafından ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg& Baden Baden turuna katılabilir. (85 Euro) Hayır, bütün Alman kentleri birbirine benzemez. Eğer gerçek bir Alman şehri görmek istiyorsanız, Hegel’in düşüne düşüne yollarını arşınladığı , ''Goethe’nin ideal şehir dediği, dingin,
şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Heidelberg Kalesi (dışarıdan) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından 2. durağımız olan Baden Baden’e hareket ediyoruz. Almanya - Fransa sınırına yakın, şık, estetik ve bir o kadar da doğanın içinde huzurlu bir Alman şehri olan Baden Baden kaplıcalardan, kültür – sanat müzelerine, opera ve tiyatrolara ve hatta Avrupa’nın en meşhur kumarhanesini ziyaret etmeye kadar sayısız olanakları vardır. Ünlü Rus yazar Dostoyevski’nin kendi yaşantısından kesitlere de yer verdiği ”Kumarbaz” isimli romanı bu şehirde geçmektedir. Bu sebeple edebiyatseverlerin de ilgisini çekebilecek bir şehir Baden Baden. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

4.Gün STRASBOURG – SCHAFFHAUSEN REN ŞELALESİ - ZÜRİH - LUZERN - STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz 
tarafından ekstra düzenlenecek Schaffhausen Ren Şelalesi &Zürih & Luzern turuna (110 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Ren Şelalesi. 150 metre genişliği ve 23 metrelik yüksekliği ile Avrupa’nın en büyük şelalesinin etrafında, büyüleyici su sesi eşliğinde, yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih Gölü’nün kenarında ve Alp Dağları’nn eteklerinde konumlanan Zürih gerek tarihi geçmişi, gerekse kültürü ile yılın her döneminde milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi geçmişi Neolitik ve Bronz Çağı'na kadar giden şehrin ismi ise Turus'tan geliyor. M.S. 2. yüzyılda Roma işgali altında olan şehre Turicum adı verilmiş. Bu isim İsviçre Almancasına çevrildiğinde “Zuri” olarak okunuyor. Son yapılan verilere göre Avrupa’nın en yaşanabilir şehri olan Zürih, İsviçre’nin kültür başkenti olarak da adlandırılmaktadır. Varışımızla birlikte Grossmünster, Fraumünster Kiliselerini ve Avrupa’nın en büyük saat kulesi olan St. Peterskirche kilisesini gördükten sonra şehrin alışveriş merkezi kabul edilen Bahnhofstrasse’yi turluyoruz. Turumuzun ardından Luzern’e hareket ediyoruz. Bu büyüleyici şehirde, Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı, Şapel Köprüsü ve Luzern gölünün muhteşem manzarasını gördükten sonra turumuzu bitiriyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.

5.Gün STRASBOURG – FREIBURG - BASEL - İSTANBUL
Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması ve Freiburg’a hareket. Almanya’nın dördüncü büyük şehri olan Freiburg, Almanya’nın güneyinde bulunan ve yeşille özdeşleşen şirin bir kenttir. Kara ormanların başkenti olarak da bilinen bu şehir günümüzde çevrecilik konusunda rol model üstlenmektedir. Yapacağımız şehir turunda Freiburger Münster (Katedral), Markthalle
(Kapalı Pazar), Münsterplatz (Büyük Meydan), Rathausplatz, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Gerberau görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Basel havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1926 sefer sayılı uçuşu ile 19.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:15’da varışımızın ardından turumuzun sonu.

PAKET FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Basel - İstanbul arası uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
 • Basel, Strasbourg ve Freiburg şehir turları
 • 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir içi) 4 Gece – 5 Gün oda kahvaltı konaklama
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
PAKET FİYATINA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Vize Ücreti (140 Euro)
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 • Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 2380 Euro yerine 230 Euro!


Eguisheim & Colmar & Riquewihr Turu (85 Euro) + Heidelberg & Baden Baden
(85 Euro) + Ren Şelalesi  &  Zürih & Luzern Turu (110 Euro) : 280 Euro yerine 230 Euro

0-2 yaş ücretsiz, 02-10 yaş %50 indirimlidir.


ÖNEMLİ NOTLAR
 1. Seyahat edilecek ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği Covid kaynaklı prosedür değişikliklerinin takibi misafir sorumluluğundadır.
 2. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 3. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 4. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş
 5. yaptırmamasından Vals Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 6. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 7. Vals Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Vals Tur’dan tazminat hakkı yoktur.
 8. Vals Tur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 9. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 10. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 11. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Vals Tur sorumlu tutulamaz.
 12. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş
 13. ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Vals Tur sorumlu değildir.
 14. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 15. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Vals Tur sorumluluğunda değildir.
 16. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 17. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 18. Ekstra turlar minimum 10 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Vals Tur sorumlu tutulamaz.
 19. Yol üzerindeki ekstra turlar gruptan en az 10 kişinin katılımı olduğu takdirde
 20. gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 21. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Vals Tur sorumlu tutulamaz.
 22. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 23. Vals Tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 24. Programlarda belirtilen tüm otel isimler v.b. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 25. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır.
 26. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 27. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 28.  İptal ve değişiklik durumunda “Vals Tur satış sözleşmesi” geçerlidir.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

23 Nisan Özel

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
23.04.2024 - 27.04.2024
Oda Kahvaltı
589 EUR589 EUR779 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 589 EUR
20 Oda  10+ Kişi

27 Nisan 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
27.04.2024 - 01.05.2024
Oda Kahvaltı
539 EUR539 EUR729 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 549 EUR
20 Oda  10+ Kişi

08 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.05.2024 - 12.05.2024
Oda Kahvaltı
539 EUR539 EUR729 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 549 EUR
20 Oda  10+ Kişi

15 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.05.2024 - 19.05.2024
Oda Kahvaltı
539 EUR539 EUR729 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 549 EUR
20 Oda  10+ Kişi

22 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
22.05.2024 - 26.05.2024
Oda Kahvaltı
539 EUR539 EUR729 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 549 EUR
20 Oda  10+ Kişi

29 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.05.2024 - 02.06.2024
Oda Kahvaltı
539 EUR539 EUR729 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 549 EUR
20 Oda  10+ Kişi

05 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
05.06.2024 - 09.06.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR779 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 589 EUR
20 Oda  10+ Kişi

12 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.06.2024 - 16.06.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

15 Haziran (Kurban Bayramı Özel)l

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.06.2024 - 19.06.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR929 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
20 Oda  10+ Kişi

26 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
26.06.2024 - 30.06.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

03 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.07.2024 - 07.07.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

17 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
17.07.2024 - 21.07.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

24 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
24.07.2024 - 28.07.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

07 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.08.2024 - 11.08.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

14 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.08.2024 - 19.08.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

21 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
21.08.2024 - 25.08.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

28 Ağustos 2024 (30 Ağustos Özel)

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
28.08.2024 - 01.09.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR879 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

04 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
04.09.2024 - 08.09.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

21 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
21.09.2024 - 25.09.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi

25 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.09.2024 - 29.09.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR829 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 649 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Almanya & Fransa & İsviçre
4 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM