s

Balkan Üçlüsü Turu 3 gece 5 Gündüz

29 Mayıs - 02 Haziran 2024 

     Balkan Üçlüsü 4 Günde 3 ÜLKE
                     2023 ILBAHAR - YAZ – SONBAHAR DÖNEMLERİ

                        3 Gece 4 Gün (4* OTELLERDE KONAKLAMA)
ZORUNLU EKSTRA ÖDEME YOK
                 Yunanistan - Makedonya – Bulgaristan

9 ŞEHİR  -  2 BAŞKENT

              Kavala – Selanik – Bitola(Manastır)- Resne – Ohrid – Tetova(Kalkandelen)
Üsküp – Sofya – Plovdiv

 Tur Kalkış Tarihleri :

25 Ocak / 15 Şubat / 15 Mart / 19 Nisan / 27 Nisan / 17 Mayıs / 7 Haziran / 27 Haziran / 28 Haziran / 12 Temmuz / 26 Temmuz / 16 Ağustos / 30 Ağustos / 13 Eylül / 27 Eylül / 11 Ekim / 25 Ekim / 15 Kasım / 6 Aralık

 


Özel Günler :
Ocak Sömestre : 25 Ocak
Ramazan Bayramı : 19 Nisan
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü : 27 Nisan
19 Mayıs Atatürk’ü anma , Gençlik ve Spor Bayramı : 17 Mayıs
Kurban Bayramı :  27 Haziran / 28 Haziran
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı : 25 Ekim
Kasım Sömestre : 15 Kasım

 


1.Gün İstanbul – Kavala
Gezimizin ilk günü, 21:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:30'da Mecidiyeköy İstikbal Mobilya Önü ve 22:00'da İncirli Ömür plaza önü hareketi ile Tekirdağ üzerinden Ipsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra Dedeagac, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala'ya varıyoruz.

2.Gün Kavala – Selanik – Manastır – Ohri
Kavala'ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerini tatmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molasının ardından, Kavala sahillerinin eşsiz güzelliğinde kısa bir fotoğraf molası verip Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e vardıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Geziye Selanik Kalesi'ni ziyaret ederek başlıyoruz ve ardından Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Rotunda, Bedesten - Hamza Bey Camii, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale gibi görülmeye değer yerleri ziyaret ediyoruz. Tur sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından Manastır'a hareket ediyoruz. Manastır'a varışımızın ardından görülecek yerler arasında Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'si bulunmaktadır. Manastır ziyaretimizin ardından Ohri'deki otelimize transfer ediyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turu'na katılabilirler (35 EUR).

3.Gün Ohri – Tetova - Üsküp
Sabah kahvaltısının ardından Ohri şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohri'deki en önemli kilisesi olan St. Panteleymon, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri, Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi gibi önemli yerleri ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Ohrid Gölü Tekne Turu'na (15 EUR) veya St. Naum Turu'na (25 EUR) katılabilirler. Şehir turumuzun ardından Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tetova'ya uğrayarak Alaca Camii ve şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Üsküp'e varışımızın ardından Üsküp şehir turuna başlıyoruz; tur kapsamında Eski Tren Garı, Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Eski Şehir, Çarşı, Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar gibi görülmeye değer yerleri ziyaret ediyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Üsküp – Sofya
Sabah kahvaltı sonrası Üsküp'ten Sofya'ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Matka Kanyonu Turu'na katılabilirler (10 EUR). Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Sofya'ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Sendika Şehri, Rotonda Kilisesi gibi önemli yerleri ziyaret ediyoruz. Daha sonra Sofya Heykeli'ne panoramik bakış ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehrin simgesi olan Banya başı Camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize dönüş yaparak geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Bulgar Tavernası Turu'na katılabilirler (40 EUR).

5.Gün Sofya – Plovdiv - İstanbul
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Filibe'ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında "Eski Plovdiv" olarak bilinen şehrin en eski bölümü olan Nebet Tepesi, Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (Etnografya Müzesi), Balabanov Evi, Georgi Mavridi'nin evi, Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Hindliyan Müzesi, Cuma Camii, Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri gibi önemli yerleri ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından İstanbul'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Svilengrad sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Edirne üzerinden İstanbul'a ulaşıyoruz ve bir sonraki turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

BİLGİLENDİRME

 • Katılım gösteren misafirlerimiz, tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi bulundurma zorunluluğuna sahiptir. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmuşlardır.)

 • Tur sırasında programdaki tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmek için Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde, rehber para çevrimi konusunda size yardımcı olacaktır.

 • Gezi boyunca rahat yürüyüş ayakkabıları veya spor ayakkabıları tercih etmeniz önerilir. Gece için hırka gibi bir kıyafet bulundurmanız da faydalı olacaktır.

 • Yurtdışından Türkiye'ye giriş yaparken eşyalarınızı (alkol, sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

 • Yurtdışından Türkiye'ye giriş yaparken duty-free alışveriş limitleri: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22'den fazla alkol içeren içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22'den az alkol içeren içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg olarak belirlenmiştir.

 • Tur programındaki rotalar, hava ve yol koşullarına bağlı olarak değişebilir, ancak rehberler programda belirtilen yerleri göstermek şartıyla değişiklik yapabilirler.

 • Turumuza kayıt olan misafirlerimiz, tur tarihinden itibaren 30 gün öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edebilirler. Tur tarihine 30 günden az bir süre kala yapılan iptallerde %30, 20 günden az bir süre kala yapılan iptallerde ise %100 iptal ücreti uygulanır. Katılımcılar, iptal talepleriyle birlikte Türkiye'den alınan hastane raporları, iş izin belgeleri gibi belgeleri sunarsa, Türkiye dışındaki otel rezervasyonları ve hizmet iptalleri için ceza uygulanmaz.

 • Tur programlarımız, minimum 25 kişinin katılımı şartıyla düzenlenir. Yeterli katılım sağlanamazsa, son iptal bildirim tarihi turun başlama tarihinden 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen turlar Valstur tarafından bildirilir.

 • Tur programında belirtilmeyen otel isimleri sadece kategori bilgisi olarak verilmişse veya aynı destinasyon için seçenekler sunulmuşsa, otel bilgileri tur hareketinden 2 gün önce Valstur tarafından bildirilir.

 • Fuarlar, kongreler, konserler, etkinlikler, spor turnuvaları vb. etkinliklerin yapıldığı dönemlerde oteller, belirtilen kilometrelerden daha uzakta kullanılabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgilendirme yapılır.

 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine bağlı olarak verilebilir, ancak bu tür odalardaki 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar, 1 büyük yatak + 1 ek yatak kombinasyonundadır. Ek yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardır, bu nedenle 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda sıkışıklık yaşanabileceğini ve yatak tipini kabul ettiğinizi beyan etmelisiniz. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan tek çocuk için geçerlidir.

 • Tur programına dahil edilen hizmetler arasında otelde alınan kahvaltılar bulunmaktadır. Bu kahvaltılar, bulunduğunuz ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve içeren sınırlı bir menü sunar. Gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilirler.

 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımını yapmak için düzenlenen ve müze veya ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleştirilemezse, veya hava şartları nedeniyle turun gerçekleştirilmesi imkansız hale gelirse, bahsedilen turların yapılamamasından Valstur sorumlu tutulmaz. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • Karayoluyla geçilen gümrük kapılarında bekleme süresi bazı durumlarda standartların üzerine çıkabilir, ancak bu bekleme sürelerinden kaynaklanan olumsuzluklardan Valstur sorumlu tutulamaz.

 • Ekstra turlar, yerel Valstur acentesi tarafından en az 20 kişi katılımı şartıyla düzenlenir. Yeterli sayı sağlanamadığında turlar yapılamaz veya ekstra turların fiyatları, içeriği ve kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişebilir. Ayrıca tur tarihleri ve saatleri, gezilecek yerlerdeki müze ve ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına bağlı olarak rehber tarafından değiştirilebilir.

 • Ekstra turlar isteğe bağlıdır ve katılmak zorunlu değildir. Tur sırasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yolculuk sırasındaki dinlenme tesislerinde beklemeyi kabul etmiş sayılır. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce dinlenme tesisine bırakılır ve tur sona erdikten sonra alınır.

 • Uçaklı turlara katılan kişilerin kişisel işlem olarak check-in ve biniş işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bu işlemler, yolcular tarafından havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında veya havayolu şirketlerinin internet sitelerinden zamanında yapılmalıdır.

 • Turun başlama saatlerinde Valstur tarafından belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve biniş işlemlerini zamanında yapmayan veya buna rağmen uçağa binmeyen kişilerin uçuşlarının gerçekleşmemesinden Valstur sorumlu tutulmaz. Uçağı kaçıran kişiler, tura katılmak için yeni gidiş-dönüş uçak biletleri ve hedef bölgedeki transferlerle ilgili tüm masrafları kendileri karşılamak zorundadır.

 • Valstur, hava yolculuğu ile yolcu arasında bir aracı kurum olarak faaliyet gösterir ve 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski bulunabilir veya tur öncesinde saatler değiştirilebilir. Valstur, bu tür değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcular, saat değişikliği riskini kabul ederek turları satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar, alan vergisi ve hizmet bedeli ödemezler.

 • Turumuzda kullanılan araç tipleri, kişi sayısına göre aşağıda belirtilmiştir:

 • Otobüsler: (25 - 46 Kişi) - Mercedes Travego/Tourismo, NEOPLAN Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
 • Midibüsler: (17 - 24 Kişi) - Isuzu Turkuaz, Otokar Mega
 • Minibüsler: (16'ya kadar Kişi) - VW Volt, Mercedes Sprinter
 • Tüm misafirler, yukarıdaki maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılırlar.

DAHİL OLAN HİZMETLER VE ÜCRET

 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 1 Gece Ohrid'de 4 yıldızlı otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
 • 1 Gece Üsküp'te 4 yıldızlı otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
 • 1 Gece Sofya'da 4 yıldızlı otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
 • Selanik, Bitola (Manastır), Resne, Ohrid, Tetova (Kalkandelen), Üsküp, Sofya, Plovdiv şehirlerinde panoramik şehir turları
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban kontrol noktaları ve otopark ücretleri
 • Şehir vergileri
 • Gümrük vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Araç içi sınırlı su ikramı
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Kavala'da verilen molada alınan kahvaltı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR)
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

29.05.2024 / 02.06.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.05.2024 - 02.06.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

18.06.2024 Kurban Bayramı

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
18.06.2024 - 22.06.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 11 yaş 239 EUR
10 Oda  10 Kişi

11.07.2024 / 15.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
11.07.2024 - 15.07.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

24.07.2024 / 28.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
24.07.2024 - 28.07.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

07.08.2024 / 11.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.08.2024 - 11.08.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

21.08.2024 / 25.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
21.08.2024 - 25.08.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

28.08.2024 / 01.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
28.08.2024 - 01.09.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

04.09.2024 / 08.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
04.09.2024 - 08.09.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

18.09.2024 / 22.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
18.09.2024 - 22.09.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

09.10.2024 / 13.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.10.2024 - 13.10.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

25.10.2024 / 29.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.10.2024 - 29.10.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

13.11.2024 / 17.11.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
13.11.2024 - 17.11.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

27.11.2024 / 01.12.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
27.11.2024 - 01.12.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR289 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi

04.12.2024 / 08.12.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
04.12.2024 - 08.12.2024
Oda Kahvaltı
199 EUR199 EUR279 EUR0 - 2 yaş 69 EUR
3 - 11 yaş 139 EUR
10 Oda  10 Kişi
Balkan Üçlüsü Turu 3 gece 5 Gündüz
3 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM