Baştanbaşa Eşsiz Mısır Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

Baştanbaşa Mısır
Hurghada(2) Kahire(2) Sharm(3)
Luksor’u Görme İmkanı

1.Gün (Cumartesi): İstanbul – Hurghada

02:30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Tailwind Havayolları'na ait TWI 7551sefer sayılı özel uçuşumuz ile saat 05:30’da Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında yer alan harika sahilleri ile ünlü Hurgada’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 08:25 Hurgada’ya varış. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yeni ve Eski Hurgada, El Mina Camii panoramik olarak görülecek yerlerdir. Sonrasında, Sheraton Caddesi'nde alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı Turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile otele transfer ve odalara yerleşme. Odalara giriş saati 14:00'dır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün (Pazar): Hurgada

Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna veya Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün (Pazartesi): Hurgada-Kahire

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra yaklaşık 465 km’lik uzaklıkta bulunan Mısır’ın başkenti, Afrika Kıtası'nın en önemli politik, kültürel ve en büyük şehirlerinden biri olan Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz.  Varışımızla birlikte çıkacağımız panoramik şehir turunda bu zengin kültürel tarihi olan kentimizin belirli yerlerini birlikte gezeceğiz Sedat Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Tahrir Meydanı ve Baron Sarayı Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece birkaç tanesi.  Şehir turu bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme.  Konaklama otelimizde.

4.Gün (Salı): Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler& Mısır Müzesi &Khan el Khalil-i Çarşısı Turuna ve/veya Nil’de Akşam Yemekli Tekne Turunakatılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

 


5.Gün (Çarşamba): Kahire – Sharm El Sheikh

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra rehberimizin belirlediği saatte odalarımızı boşaltıp 520 km’lik yolculukla Mısır’ın Sinai Yarımadası’nda yer alan UNESCO’nun barış ve güzellik açısından dünyanın en iyi şehri olarak ilan ettiği Şarm el Şeyh’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Burada; Burada, Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii, Naama Bay ve Soho Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

6.Gün (Perşembe): Sharm El Sheikh

Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turu veya Çölde ATV/Buggy-Motosafarive/veya Cam Dipli Tekne Turu ve/veya Çölde Akşam Yemekli Bedevi Gecesi Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

7.Gün (Cuma): Sharm El Sheikh

Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne Turu veya Çölde ATV/Buggy-Motosafarive/veya Cam Dipli Tekne Turu ve/veya Çölde Akşam Yemekli Bedevi Gecesi Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

8.Gün (Cumartesi): Sharm El Sheikh-İstanbul

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından,Saat 09:20Tailwind Havayolları’na ait TWI 7352 özel uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz.Saat 12:20 İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Hurgada-Sharm el Sheikh/İstanbul Hv. Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları
 • Hurghada’da 2, Kahire’de 2 ve Sharm el Sheikh’te 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama
 • Sharm el Sheikh’ de otelde alacağınız 3 akşam yemeği
 • Hurghada’ da otelde alacağınız 2 akşam yemeği
 • Sharm el Sheikh’ de yapılacak olan Panoramik Şehir Turu
 • Hurgada’ da yapılacak olan Panoramik Şehir Turu
 • Kahire’ de yapılacak olan Panoramik Şehir Turu
 • Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber
 • Özel otobüsümüzle yapılacak olan Hurgada – Kahire –Sharmel Sheikh transferleri
 • Programda açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Vize Hizmeti (40 USD – Bu hizmet kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
 • Yerel Hizmet Bedelleri (50 USD-Mısır’a varışta nakit olarak toplanır)
 • Bahşişler
 • Ekstra turlar
 • Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler.
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
 • Seyahat Güvence Paketi.
 • Bu turumuzda Hurgada-Kahire ve Kahire-Şarm arasında otobüs yolculuğu bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bu yolculukları uçak ile yapabilir.
  Yetişkin/Çocuk (2 – 12 Yaş) : 150 USD (Uçuş başına)
  Bebek (0 – 2) : 50 USD(Uçuş başına)

ÖNEMLİ NOT: Pasaportunuzun minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

EKSTRA TUR LİSTESİ

RAS MOHAMMED TEKNE TURU

Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. Tekne turumuzun ardından turistlerin ve ünlülerin gözdesi olan Al Farsha Kafe’de gün batımında içeceklerinizi yudumlarken (içecekler ekstradır) harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.)
Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.

Yetişkin Ücret : 60 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 35 USD
Tüplü Dalış Ücreti : 30 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB TURU

Tur rehberimiz eşliğinde, özel aracımızla otelimizden ayrılarak Kızıldeniz'in en popüler koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bedevi çadırlarında ikramımız olan içeceklerle soluklanarak ve doğaya karışarak enerji depoluyoruz. Ardından, ATV turumuzla Kanyon ve Vaha gezisine çıkıyoruz ve bölgenin güzelliklerini keşfederken sırtımızı güneşe veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile mercan resiflerin keşfine çıkabilir. Bölgeyi keşfettikten sonra, deniz kıyısında deve sırtında bir tur yapıyoruz. Hemen sonra, birlikte öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birinde alıyoruz(et, tavuk, balık ya da vejeteryan menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak ünlenmiş Mavi Lagun Bölgesine giderek denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. (1 meşrubat, şezlong ve şemsiye fiyata dahildir)

Not 1: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, gittiğimiz bölgelerde ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
Not 2: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, mayonuzu yanınızda bulundurunuz. Kaldığınız otelden plaj havlusu ödünç alabilirsiniz.
Not 3: Deve gezisi ve ATV riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz.

Yetişkin Ücret : 100 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 70 USD

CAM DİPLİ TEKNE TURU (SEASCOPE)

Cam seyir tekneleriyle yapılan, 2 saatlik bir yarı denizaltı turu sayesinde Kızıl Deniz'in 3 metre altındaki nefes kesici su altı yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Hem ıslanmadan hem de güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu tur, unutulmaz bir denizaltı deneyimi sunuyor.

Not: Alkolsüz bir adet içecek dahildir.

Yetişkin Ücret : 50 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 30 USD

CAM DİPLİ TEKNE TURU (STANDART)

Eğer dünya genelinde en çeşitli ve en göz alıcı sualtı yaşamına sahip denizlere sahip olan Kızıldeniz'in güzelliklerine zahmetsiz bir şekilde tanıklık etmek istiyorsanız, şüphesiz ki tabanı camdan yapılmış teknelerle düzenlenen bu gezi tam size göre. Turumuz 1 ila 2 saat arası sürecektir.

Yetişkin Ücret : 25 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 15 USD

ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU

Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, çölde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.

Not1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz.
Not2: Bu tur riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz.
Not3: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.

İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam) : 50 USD
Tek Kişilik ATV Fiyat : 35 USD
İki Kişilik Buggy Fiyat (2 kişi için toplam) : 60 USD
Tek Kişilik Buggy Fiyat : 40 USD

 

 

ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU

Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak.

Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.

Yetişkin Ücret : 35 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 20 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER&MÜZE TURU&KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI

İlk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden olan Piramitler ve Sfenks. Burada, Keops Piramidini (giriş dahil), diğer Giza Piramitleri’ ni ve meşhur Sfenks'i (giriş dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret ediyoruz. Sonrasında, gezimize yürüyerek devam ediyoruz ve sizleri meşhur Khan el Khalil-i Çarşısı'na götürüyoruz. Yol üzerinde, İslam dünyasının en eski ve önemli, dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan Al Azhar Üniversitesi ve bu üniversitenin kurucusu olan Fatımî Halifesi MuizzLi-Dinallah tarafından 972 yılında inşa edilmiş dünya genelindeki Müslümanlar için fetva makamı ve İslam çalışmalarının yapıldığı El-Ezher Camii’yi görebileceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapıp, otantik kahvehanelerde çay, kahve içebilirsiniz.

Yetişkin Ücret : 100 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 60 USD

NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ)

Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka güzel olur. Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.

Yetişkin Ücret : 75 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 50 USD

 

 

 

DENİZALTI TURU

Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Afrika kıtasının tek sivil denizaltısı ile binin üzerinde balık türü ve iki yüz otuzun üzerinde sert ve yumuşak mercan türünü barındıran Kızıldeniz’i su altından keşfederek, unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Yetişkin Ücret : 65 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 45 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN PORTAKAL KOYU

Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve sualtı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turumuza katılarak adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilecektir. Tüplü keşif (intro) dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberlerinden talep ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti tur fiyatına dahildir.

Not:1 Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz), gözlük, mayo, güneş kreminizi almanızı tavsiye ederiz.
Not2: Şnorkel, maske, palet vb. ekipman fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.

Yetişkin Ücret : 60 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 35 USD
Tüplü Dalış Ücreti : 30 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ LUKSOR TURU

Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir. Firavunların izlerini sürebileceğiniz en önemli yerleşim yerlerinden biri ise hiç şüphesiz Yeni Krallık dönemi başkenti Luksor’dur. Hurghada'ya 360 kilometre mesafede bulunan bu şehir, tatiliniz sırasında günübirlik ziyaretleriniz için harika bir seçim olacaktır. Sabah çok erken saatlerde otelinizden hareket edip gece geç saatlerde geri döneceğiniz bu gezide Krallar Vadisi (giriş ücreti dahil)  ,Hatchepsut Tapınağı (II. Tuthmosis, III. Tutmosis, Montuhotep Tapınakları) (giriş ücreti dahil) , Memnon Anıtları, Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil) ve Nil Nehri gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde gezme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sırasında Ramesseum, El Qurna yerleşimi ve mezarları, Deir El Bahari, III. Amenhotep Tapınağı, Luksor Tapınağı, Korniş ve ünlü Kışlık Saray, yakın zamanda yeniden açılışı yapılan muhteşem Sfenks Yolu panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır ve Nil Nehri üzerinde çok keyifli bir tekne turu yapılarak öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.  

Yetişkin Ücret: 130 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 80 USD

EKSTRA TUR İNDİRİMİ
Kişi başı minimum 300 USD'lik tur alana %10 indirim
Tüm turları alana %20 indirim

 

NOTLAR:

 1. İndirimlerin geçerli olabilmesi için turların rehberimizin satış yaptığı ilk gün toptan alınması gerekmektedir.     Sonradan ilave olarak alınacak ekstra turlar için liste fiyatları geçerli olacaktır.
 2. Satın alınan ekstra turların iptali mümkün değildir. Herhangi bir sebep ile tura katılım olmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. (Doktor raporu ile belirlenmiş sağlık sorunları hariç)
 3. Bazı ekstra turların düzenlenebilmesi için minimum sayıda misafirin katılımı şarttır. Yeterli sayıya ulaşılamaması durumunda ödenen ücret iade edilir.
 4. Çocuklar kampanyadan ebeveynleri ile aynı oranda indirim hakkı kazanırlar.
 5. Kampanya harici satın alınan ekstra turlar için liste fiyatları geçerlidir.
 6. Tur programında aksi açıkça belirtilmediyse, yemeklerdeki içecekler ekstradır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.
Baştanbaşa Eşsiz Mısır Turu
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM