s

Benelux & Paris & Köln Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
BENELÜX& PARİS& KÖLN

Paris (3) – Brüksel (1) – Lüksemburg – Köln (1) – Amsterdam (2)
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile… … (Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkânı)

7 Gece 8 Gün


1. Gün  İSTANBUL – BRÜKSEL – PARİS – (Paris Akşamları Turu)


İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali'nde, uçuşumuzdan 3 saat önce başlayacak olan keyifli serüvenimiz için heyecanla hazırlanıyoruz. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerimizi tamamladıktan sonra, uçuştan 1 saat önce, uçağımızın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları'nın PC 801 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.50'de Brüksel'e hareket ediyoruz. Yerel saatle 10.35'te Brüksel Charleroi Havalimanı'na sağ salim varış yaptıktan sonra, bizi bekleyen özel otobüsümüzle Paris bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Otelimize yerleşme işlemlerini tamamladıktan sonra, dinlenmek üzere serbest zamanımız başlıyor. Bu arada, ekstra bir deneyim yaşamak isteyen misafirlerimiz için düzenlenen Paris Akşamları Turu'na (25 Euro) katılma şansına sahibiz. Tur kapsamında Paris şehir merkezini keşfedecek, romantik bir geziye çıkacak ve özellikle Eyfel Kulesi'nin tam karşısındaki tepede yer alan Trocadero Meydanı'nı ziyaret edeceğiz. Bu meydanda, kuleyi en güzel açıdan görebileceğimiz birçok cafe ve restoran bulunmaktadır. Condorde Meydanı, Champ Elysee ve Zafer Takı gibi önemli noktaları da görmek mümkün olacak. Akşamın ilerleyen saatlerinde, Eyfel Kulesi'nin büyüleyici ışık oyununu izleme ve fotoğraflama fırsatını da yakalayacağımız serbest zamanın ardından, Paris bölgesi otelimize dönüş yapıyoruz.


2. Gün  PARİS – (Paris Fenomenleri Turu ve Seine Nehri Tekne Turu) – (Paris İkonları Turu)


Sabah kahvaltısının ardından, size tam gün boyunca serbest zaman sunuyoruz. İsteğe bağlı olarak, ekstra olarak düzenlenen Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu'na (85 Euro) katılabilirsiniz. Bu özel turumuzda, Paris'in ve hatta Fransa'nın simgesi olan Eiffel Kulesi ile başlıyoruz. Gustave Eiffel tarafından 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için inşa edilen kule, o dönem büyük ilgi görmüş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. Kulede bulunan 3 katı asansörle çıkarak Paris'in eşsiz manzarasını görebilir, unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Eiffel Kulesi turumuzun ardından, Seine Nehri'nde gerçekleştireceğimiz tekne turu ile Paris'i ikiye bölen bu ünlü nehrin güzelliklerini keşfedeceğiz. 776 km uzunluğundaki Seine Nehri üzerinde yapacağımız gezide, Paris'in birçok ünlü binası ve 37 köprüyü eşsiz bir açıdan göreceksiniz. Seine Nehri turu sonrasında, 1959 yılından bu yana parfümleriyle ünlü olan BENLUX Mağazası'nı ziyaret edecek ve alışveriş yapma şansı bulacaksınız. Dileyen misafirlerimiz, Orta Çağ döneminden kalma ve Fransız devriminden sonra müze olarak kullanılan Louvre Müzesi'ni ziyaret edebilirler (Müze giriş ücreti 23 Euro). Tur sonrasında, şehir merkezinde serbest zaman geçirebilirsiniz. Akşam isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Paris İkonları Turu'na (45 Euro) katılabilirler. Bu turda, bohem yaşamın devam ettiği Montmartre Tepesi'ne gidecek, Sacré-Coeur Bazilikası'nı ziyaret edecek ve ressamlar meydanında portrelerini yaptırabilecekler. Tur sonrasında otelimize transfer sağlanacaktır.3. Gün PARİS – (Disneyland Turu veya Versailles Sarayı Bahçeleri & Lokal Mahalleler ve Paris Outlet Turu)


Sabah kahvaltısı sonrasında, tam gün boyunca serbest zaman geçireceksiniz. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Disneyland Turu'na (Tek Park Bilet 110 Euro & Çift Park Bilet 120 Euro – bilet bedelleri müsaitliğe bağlı olarak değişkenlik gösterebilir) katılabilirler. Bu turda, Dünyaca ünlü Disneyland'ın masalsı eğlence dünyasında sınırsız eğlencenin tadını çıkarabilir ve akşam saatlerinde Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovları eşliğinde gerçekleştireceği geçiş seremonisini izleme şansını bulabilirsiniz. Ulaşım seçenekleri hakkında rehberimizden bilgi alabilirsiniz. Alternatif olarak, tam günü değerlendirmek isteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenen Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu (50 Euro) programı da mevcuttur. Bu turda, St.Michel ve St.Germain bölgesinde gerçekleştirilecek olan yürüyüş turu ve pasaj gezileri ile Parislilerin günlük yaşamını gözlemleyebileceğiniz canlı ve hareketli bir atmosferde keyifli zaman geçireceksiniz. Ardından, dünya genelinde ünlü isimlerin düğünlerine ev sahipliği yapan Saint Sulpice Kilisesi'ni ziyaret edecek ve Lüksemburg Bahçesi'ni keşfedeceksiniz. Turun devamında, Paris'in ünlü Outlet alışveriş merkezinde birbirinden ünlü markaların mağazalarında alışveriş yapma şansınız olacak. Tur sonrasında, otelinize transfer sağlanacaktır. Serbest zamanınızı tam anlamıyla değerlendirmeniz ve unutulmaz anılar biriktirmeniz için bu keyifli günü en iyi şekilde geçirebilirsiniz.

4. Gün  PARİS – (Brugge & Gent Turu) – BRÜKSEL


Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından, Brüksel'e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Brugge & Gent Turu'na (80 Euro) katılabilirler. Turumuza ilk olarak Brugge'e hareket ediyoruz. Suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleriyle "Belçika'nın Venedik'i" olarak bilinen Brugge, adeta bir rüya şehir olarak tanımlanmaktadır. 2. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehir, tarihi yapısı ve orta çağ mimarisi ile büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Renkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve Orta Çağ kent yollarının parke taşları, şehri masalsı bir atmosferle süslemektedir. Brugge'de gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında, Orta Çağ'dan bu yana Avrupa'nın en büyük ve zengin şehirlerinden biri olan Gent'e doğru yol alıyoruz. Gent, günümüzde önemli bir liman kenti olup, kanalları, taş sokakları, nehir kıyısındaki evleri ve tarihi yapıları ile açık hava müzesi niteliğindedir. Tur sonrasında Brüksel'e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Brüksel'e varışımızın ardından şehir turu düzenliyoruz. Brüksel, hem Belçika'nın başkenti hem de Avrupa Birliği ve NATO'nun önemli merkezlerini barındıran bir şehirdir. Avrupa'nın en ünlü ve hareketli meydanlarından biri olan Grand Palace, Gotik tarzdaki tarihi binalar ve mimari zenginlikleriyle ünlüdür. Şehir turumuzun ardından Brüksel bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Odaların alınması sonrasında, dinlenmek üzere serbest zaman geçirebilirsiniz.5. Gün BRÜKSEL – LÜKSEMBURG – (Remich & Schengen Turu) – KÖLN


Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Lüksemburg'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Remich & Schengen Turu'na (50 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda, coğrafi ve politik açıdan önemli iki kasabayı keşfedeceğiz. İlk olarak, Lüksemburg, Almanya ve Fransa'nın kesişim noktasında bulunan ve turistik bir cazibe merkezi haline gelen Remich'i ziyaret edeceğiz. Ardından, Schengen kasabasında bulunan ve Schengen Vize Anlaşması'nın imzalandığı anıtı göreceğiz. Tur sonrasında, Lüksemburg'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Lüksemburg, kişi başına düşen gelir anlamında dünya lideri konumunda olup, başkent Lüksemburg ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde koruma altına alınmış ve Avrupa Kültür Başkenti unvanını kazanmış tek şehirdir. Lüksemburg'da düzenleyeceğimiz şehir turu, ülkenin zengin tarihini ve kültürünü yakından keşfetme fırsatı sunacaktır. Tur sonrasında Köln'e hareket ediyoruz. Köln'e varışımızın ardından, panoramik şehir turu düzenleyeceğiz. Ren Nehri çevresine kurulu olan Köln, Orta Çağ'dan bu yana önemli bir ticaret merkezi olup, çikolataları, Roma döneminden kalan eserleri, Roma surları, Orta Çağ kiliseleri ve diğer tarihi yapısıyla bilinir. Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhem II. Anıtı gibi önemli noktaları panoramik şehir turumuzda keşfedeceğiz. Şehir turu sonrasında kısa bir serbest zaman verilecek ve ardından Köln bölgesindeki otelimize transfer olacak, dinlenmek üzere serbest zaman geçirebileceksiniz.


6. Gün KÖLN – (Geithoorn Hobbit Köyü ve Tekne Turu) – AMSTERDAM – (Saklı Amsterdam ve Kanallar Turu)


Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Amsterdam'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Giethoorn Hobbit Köyü ve Tekne Turu'na (55 Euro) katılabilirler. Bu tur kapsamında, huzurlu atmosferi ve kanallarıyla ünlü olan "Masal Diyarı" olarak adlandırılan Giethoorn'u ziyaret edeceğiz. Motorlu taşıtlardan uzak, tertemiz doğası, köprüleri, kanalları ve özgün mimarisiyle ünlü Giethoorn, dünyanın en huzurlu yerleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ahşap teknelerle gerçekleştireceğimiz kanal turu sırasında, Hobbitlerin yaşam alanlarını anımsatan sevimli evleri gözlemleyeceğiz. Tekne turunun ardından Amsterdam'a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Amsterdam'a varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir tanıtım turu sırasında, Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Central Station gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. Şehir turu sonrasında sunulan serbest zamanda, isteyen misafirler ekstra düzenlenecek olan Saklı Amsterdam ve Kanallar Yürüyüş Turu'na (30 Euro) katılabilirler. Bu yürüyüş turu sırasında, Amsterdam'ın meşhur yürüyüş yollarını, kanallarını ve lokal mahallelerini keşfedecek, dünyaca ünlü sokaklarını ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında, Amsterdam bölgesindeki otelimize transfer olacak ve serbest zamanınızı istediğiniz şekilde geçirebileceksiniz.

7. Gün AMSTERDAM – (Grand Holland Turu) – (Masalsı Köyler Yeldeğirmenleri Turu)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman geçireceksiniz. Öğleden önce arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Grand Holland Turu'na (80 Euro) katılabilirler. Turumuz Lahey ile başlıyor. Ülkenin idari başkenti olan Lahey'de Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Lahey gezisinin ardından turumuza devam ederek Rotterdam'a geçiyoruz. Rotterdam, tarihi 1270'li yıllara dayanan ancak II. Dünya Savaşı sonrasında yeniden inşa edilen ve Avrupa'nın en büyük limanına ev sahipliği yapan bir şehirdir. Şehir turumuzda, modern mimari yapıları olan Erasmus Köprüsü ve Kübik Evler gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Rotterdam şehir turunun ardından serbest zamanla birlikte turumuzu tamamlıyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Masalsı Köyler ve Yeldeğirmenleri Turu'na (75 Euro) katılabilirler. Bu turda ilk olarak Zaanse Schans'a gidiyoruz. Yel değirmenleri, müzeleri, doğası ve kültürü ile ünlü bu tarihi kasaba, Hollanda'nın turistik açıdan en popüler cazibe merkezlerinden biridir. Zaanse Schans gezisinin ardından, doldurularak karaya bağlanan yol ile bağlanan sakin ve küçük Marken kasabasını ziyaret edeceğiz. Marken kasabasında muhteşem evleri ve tahta ayakkabıları ile meşhurdur. Daha sonra turumuzun bir sonraki durağı olan Volendam'a varıyoruz. Volendam, Marken'e göre daha büyük bir balıkçı kasabasıdır. Bakımlı ve güzel evlerle çevrili sokaklarda, sahil boyunca yer alan restoran ve kafelerde yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Tur sonrasında Amsterdam bölgesindeki otelimize transfer olacak ve serbest zamanınızı istediğiniz şekilde geçirebileceksiniz.


8. Gün AMSTERDAM – BRÜKSEL – İSTANBUL


Erken saatte alınacak sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından İstanbul'a gerçekleşecek dönüş uçuşu için Brüksel Charleroi Havaalanına transfer sağlanacaktır. Bagaj teslimi, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Pegasus Hava Yolları'nın PC 804 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 14:45'te İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saatle 20:10'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış yaparak turumuzun sona eriyor.

% 50 İNDİRİM ile Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 450 Euro yerine 225 Euro

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Remich & Schengen Turu (50 Euro)
 • Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu (85 Euro)
 • Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu (50 Euro)
 • Brugge & Gent Turu (80 Euro)
 • Grand Holland Turu (80 Euro)
 • Masalsı Köyler ve Yeldeğirmenleri Turu (75 Euro)
 • Saklı Amsterdam ve Kanallar Turu (30 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsizdir. 3-12 yaş arası çocuklar 25 Euro indirimlidir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Brüksel Charleroi HL – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti.
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli.
 • 3 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar.
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transferler.
 • Brüksel, Lüksemburg, Köln, Amsterdam panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 • Vize ücreti ve servis bedeli,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İç hat bağlantı uçak bileti,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir), İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro),
 • İsteğe bağlı vize reddi halinde iade teminatlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro) fiyata dahil değildir.


*** Amsterdam konaklamaları Almere, Breda, Utrecht bölgelerinden birinde sunulabilir.
*** Köln konaklamaları Düsseldorf, Duisburg bölgelerinden birinde sunulabilir.
*** Brüksel konaklamaları Charleroi, Wavre, Waterloo bölgelerinden birinde sunulabilir.
*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Vals Tur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Vals Tur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Vals Tur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Vals Tur tarafından iptal edilmesi durumunda Vals Tur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Vals Tur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Vals Tur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı
gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Vals Tur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı 
vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi
başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. İr ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta 
veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar,
programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği
takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında

10- ur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 
Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. ur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan ur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki
transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, ur’un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

20- Vals Tur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Vals Tur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Vals Tur tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Vals Tur tarafından bilgi
verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- ur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve ur tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup,
gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed
olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş
sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- Vals Tur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye
ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da
nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir
işlem olup, ur’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. ur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. ur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Valstur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Valstur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Valstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Valstur sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş- çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.

Ekstra Hizmetler

Ekstra HizmetDurumKişi Başı
VizeFiyata Dahil Değil200 EUR
Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 225 €Fiyata Dahil Değil225 EUR
Benelux & Paris & Köln Turu
8 Gece 7 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM