Doğu Ekspresi İle Kars Turu 4 Gece (Uçak Gidiş-Yataklı Tren Dönüş)

28 Ocak - 01 Şubat 2022 
KARS'TA AŞIKLAR ATIŞMASI VE KAFKAS GECESİNE KATILIM İMKANI

ÇILDIR GÖLÜ'NDE KIZAK VE BALIK TUTMA KEYFİ

KARS SOKAKLARINDA KAR TOPU SAVAŞLARI VE KAR EĞLENCELERİ

TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL MANZARALARINDA, BÜYÜLÜ BİR YOLCULUK

Gidiş: Pegasus HY / Sabiha Gökçen - Kars
Dönüş: Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonu İle

Hareket Tarihleri: 28 Ocak 2022

1.Gün: Sarıkamış

Sevgili Konuklar; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havalimanına kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızın saat en geç 05:+0  Pegasus Havayolları Kontuarlarından check in işlemlerini yaptırarak güvenlik kontrolünden geçmesi gerekmektedir.07:20 de hareket edecek olan PC2590 sefer sayılı Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Kars uçağı ile Kars’a hareket ediyoruz. Kars’ta bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz. Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Düşmandan daha çok, soğukla savaşan ordumuzun yaklaşık 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde vereceğimiz serbest vakitte dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kızak kiralayıp, keyifli dakikalar yaşayabilirler. Ardından Kars şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Sabiha Gökçen Havalimanında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Sarıkamış’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kent Hotel Ani vb.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 240 km Yol Katedeceğiz.

Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 18.00 – 18.30 saatleri arasında olacaktır.

 

2.Gün: Ani Harabeleri, Ani Katedrali, Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Menücehr Camii, Sultan Sarayı, Yıkık Köprü, Arpa Çay, Çıldır Göl, Gölde Kızak ve Balık Tutma Keyfi, Kars Gecesi

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Kars’ın dünyaca ünlü ziyaret alanı olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Ani Harabeleri‘ne ulaşıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürünün dünya üzerindeki en önemli sentezi konumundaki bu antik kentte, Ani Katedrali (Fethiye Camii), Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Keçel Kilisesi ve Yıkık Köprü ilk gezi noktalarımız olacak. Bir zamanlar Ermeni Krallığı’na da başkentlik yapmış Ani’de, Selçuklu’nun önemli eserlerinden ve Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami ve Sultan Sarayı diğer gezi noktalarımız olacak. Ani harabelerinde geçireceğimiz güzel dakikalar ve rehberimizden edineceğimiz değerli bilgilerin ardından, Türkiye-Ermenistan sınırını teşkil eden Arpa Çayı boyunca yol alarak Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi göl kenarında alıyoruz. Yemek sonrasında Çıldır’ı tanımaya başlıyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğe sahip bu muhteşem göl, kış aylarında üzeri genelde donuk vaziyettedir. Dileyen konuklarımız, göl üzerinde atlı kızakla gezinti yapabilir, buz içerisinde balık avlayabilir ya da bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü ziyaretlerimizi de bitirdikten sonra Kars’a geri dönerek otelimize ulaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölü Kenarında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Hotel Kent Ani Otel vb.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 110 km Yol Katedeceğiz.

Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 18.00 – 18.30 saatleri arasında olacaktır.

 

3.Gün: Kars, Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Kümbet Camii, Aleksander Nevsky Katedrali, Fethiye Camii, Kanlı Tabya Harp Müzesi, Eski Rus Konsolosluk Binası, İsmet Paşa İlkokulu, Taş Köprü ve Hamamlar

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip, serhat şehrimiz Kars’ı gezmeye ve tanımaya başlıyoruz. Kars’taki ilk durak noktamız, şehri kuşbakışı seyredip fotoğraflayabileceğimiz Kars Kalesi olacak. 1152 yılında Selçuklular tarafından yaptırılan bu muhteşem eseri ziyaret ettikten sonra, edebiyat dünyamızın önemli şairlerinden olan Namık Kemal’in Evi’ni ziyaret edeceğiz. Şairin hayatının belli bir dönemini geçirdiği bu evde, şansımız yanımızda olursa aşık atışmasına da tanık olacağız. Namık Kemal Evi ziyaretimizin ardından, Kümbet Camii’ni (Eski 12 Havariler Kilisesi) göreceğiz. Ardından ise Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden olan Fethiye Cami’sini ziyaret edeceğiz. Rusların bölgeyi kuşattığı yıllarda inşa edilen ve Aleksander Nevsky Katedrali olarak bilinen bu muhteşem eser, Kars’ın en dikkat çeken yapıları arasındadır. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından ise rehberimizle birlikte Kars sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu gezi esnasında Kars’ın kendine has ve neredeyse tamamına yakını Baltık mimari tarzında olan yapıları arasında gezip, bölge halkıyla kaynaşıp, yeni bir kültürü tanımanın keyfini süreceksiniz. Bu güzel gezi esnasında göreceğimiz başlıca yapılar; Eski Rus Konsolosluk Binası, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Binası, Sanayi ve Ticaret Odası Binası, İsmet Paşa İlkokulu, Eski Vilayet Binası ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı olacak. Bu gezi esnasında Kars kaşarı, gravyer kaşarı, bal, piti, kete, hangel ve kaz eti gibi Kars’ın meşhur lezzetlerinden satın alma şansı bulacaksınız. Serbest vakit sonrasında ise ekstra akşam yemeğimizi alacağımız ve muhteşem bir Kafkas gecesi ile birlikte aşıklar atışmasını izleyeceğimiz mekanımıza geçiyoruz. Akşam saat 22.00’e kadar doyasıya eğlendikten sonra turumuzun en önemli parçası olan ve unutulmaz deneyimler yaşatacak olan Doğu Ekspresi Yolculuğu için Kars Tren Garı’na gidiyoruz. 22.20 Turistik Doğu Ekspresi seferi ile Kars-Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. Bizler için ayrılan yataklı vagonlarımıza yerleştikten sonra muhteşem yolculuğun tadını çıkarmaya başlıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Kars’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi’nde Valstur’a Tahsis Edilen Vagondaki 2 Kişilik Odada Konaklama Yapılacaktır.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 25 km Yol Katedeceğiz.

 

4.Gün: Ekstra Divriği ve Sivas, Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese Turları

Sevgili Konuklar; geçireceğimiz keyifli ve bol muhabbetli bir gece yolculuğunun ardından Erzincan'a ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle Girlevik Şelalesi turumuzu yapmak için bizleri bekleyen araçlarımıza biniyor ve turumuzun sonunda tekrar trene dönerek yolculuğumuz Sivas'ın Divriği ilçesi'ne doğru devam ediyor. Trenimiz burada yaklaşık 2,5 saatlik bir mola verecek. Bu molada dileyen konuklarımızla birlikte ekstra Divriği Turu yapacağız. Ekstra olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuzda, muhteşem mimarisiyle öne çıkan Divriği Evlerini ve ülkemizde en güzel camii örneklerinden olan Divriği Ulu Camii’ni görme şansına sahip olacağız. Gezilerimizin ardından trenimize dönüyoruz. Trenimize yerleştikten sonra 12.00’de Sivas’a doğru yol alıyoruz. Saat 14.45 civarı ulaşacağımız Sivas Bostan Kaya’da, trenimiz yaklaşık 3 saat mola verecektir. Bu sürede ekstra olarak Sivas turu düzenlenecektir. Ekstra Sivas gezimizde, Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese, Sivas Meydanı, Gökmedrese, Bürüciye Medresesi, Şifahane başlıca gezi noktalarımız olacaktır. 19.10’da Sivas Bostan Kaya’dan ayrılacak trenimiz muhteşem gündüz manzaralarıyla, Kayseri üzerinden Ankara’ya doğru yol alacaktır.

 

Sabah Kahvaltısı: Turistik Doğu Ekspresi Trenin Restoranında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Divriği’de Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Sivas’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi’nde Valstur’a Tahsis Edilen Vagondaki 2 Kişilik Odada Konaklama Yapılacaktır.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 500 km Yol Katedeceğiz.

 

5.Gün: Ankara – İstanbul Hızlı Tren Yolculuğu

Sevgili Konuklar, keyifle ve yataklarımızda dinlenerek geçireceğimiz yolculuğumuzun sonrasında sabah 05.30 – 06.00 arası Ankara Garı’na ulaşıyoruz. Ankaradan uygun bir saatte Hızlı Trenle İstanbul'a ulaşıp bir başka Valstur organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Bitimi. Bugün Kahvaltı Yoktur.

Öğle Yemeği: Tur Bitimi. Bugün Öğle Yemeği Yoktur.

Akşam Yemeği: Tur Bitimi. Bugün Akşam Yemeği Yoktur.

Konaklama: BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. TUR BİTMEKTEDİR.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 405 km Yol Katedeceğiz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Hotel Kent Ani Otelde vb. 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- 2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama

- Otelde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

- Otelde Açık Büfe Ya da Set Menü 2 Akşam Yemeği

- Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Kars - Ankara Biletleri (Yataklı Vagon)

- İstanbul-Kars Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
- Ankara-İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı YHT Tren Biletleri

- Kars Havalimanı-Sarıkamış Kars Transferi, Kars İçindeki Tüm Transferler ve Diğer Çevre Gezileri

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

- Zorunlu Seyahat Sigortası

- Milli Park Girişleri ve Otoparklar

- Vals Tur Güvencesi

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Tüm Öğle Yemekleri

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı

- Otelde Alınmayan Tüm Akşam Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler

- Hızlı Trendeki ve Turistik Doğu Ekspresi’ndeki Tüm Öğünler

- Tüm Özel Harcamalar

- Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Müze Girişleri

 

GENEL ŞARTLAR:

Turumuzun Süresi 4 Gece 5 Gündür. Otel Konaklaması 2 Gece 3 Gün Olup, 2 Gecesi İse Doğu Ekspresi Treninde Gerçekleşmektedir. Çocuk İndirimi Bulunmamaktadır. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Tren, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Doğu Ekspresi Kars Turlarımızda Single ya da Triple Konaklama Yapılamamaktadır. Sadece Double Konaklama Kabul Edilmektedir. Vagonlardaki Tüm Odalar İki Ayrı Yataklıdır. YHT’lerde Müsaitlik Bulunamaması Durumunda İstanbul-Ankara Transferi, Kişi Sayısına Uygun Bir Araçla, Valstur Tarafından Sağlanacaktır. Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilemez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Tüm Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Turların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da Artmaktadır. Uçaklı Turlarda Vals Tur, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da Tersi Değişikliklerde Valstur, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Vals Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Vals Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Valstur’un herhangi bir yaptırımı yoktur. Karadeniz Turları’nda kalınacak yayla otelleri bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Konuyla ilgili bilgilendirmeler rehberiniz tarafından sizlere yapılacaktır. Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.  Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır. Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Vals Tur’un Sorumluluğu Yoktur. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Vals Tur’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Vals Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA:

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ:

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.
Doğu Ekspresi İle Kars Turu 4 Gece (Uçak Gidiş-Yataklı Tren Dönüş)
• Kars • Kars kalesi • Namık Kemal Evi • On İki Havariler Kilisesi • Kümbet Camii • İsmet Paşa Okulu • Ani Harebeleri • Menücehr Camii • Ani Katedrali • Sultan Sarayı • Arpaçay • Çıldır Gölü • Kızak Keyfi
4 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM