Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kars ve Van Turu / Tren Gidiş Uçak Dönüş

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

Turistik Doğu Ekspresi ile Gidiş & Uçak ile Dönüş
Ulaşım – Çevre Gezileri – Rehberlik – Yarım Pansiyon Konaklama

1. GÜN - 23.02.2024: Ankara'dan Yola Çıkış ve Unutulmaz Tren Yolculuğu

Değerli Misafirlerimiz, İstanbul biniş noktalarından YHT ile Yüksek Hızlı Tren'e binerek Ankara'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. (Saatlerde bir değişiklik olması durumunda, İstanbul - Ankara arasındaki transferimiz aracımızla gerçekleştirilecektir.) 15:15'te Ankara Garı'nda buluşuyor ve Turistik Doğu Ekspresi'nde sizlere ayrılan özel yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. 15:55'te çalacak olan o meşhur düdük sesiyle başlayacak olan keyifli ve eğlenceli yolculuğumuz, Anadolu'nun çeşitli kasabalarından geçerek, yaklaşık 29 saat sürecek muhteşem bir serüvene dönüşecek. İsterseniz gece boyunca yemekli vagonda akşam yemeğinizi alabilir, Kırıkkale - Kayseri - Sivas güzergahında raylar üzerinde süzülürken, yataklı vagonlarımızda huzurlu bir gece geçirebilirsiniz.

Öğünler:
Sabah Kahvaltısı: Hızlı Tren Restoranında (Ekstra)
Öğle Yemeği: Ankara'da (Ekstra)
Akşam Yemeği: Turistik Doğu Ekspresi'nde (Ekstra)

Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi'nde tahsis edilen vagonda 2 kişilik odalarda konaklama.

Bu muhteşem tren yolculuğunun ardından, sizi Van Kalesi, Doğubeyazıt, Akdamar Adası, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Sarıkamış gibi eşsiz destinasyonlarla buluşturacak harika bir tur sizi bekliyor.

2.GÜN- Erzincan - Erzurum - Kars Turu: Tarihi ve Lezzet Dolu Bir Anadolu Yolculuğu

Sevgili Misafirlerimiz, keyifli bir gece yolculuğunun ardından sabah saat 08.00 civarında Erzincan'a ulaşacağız. Burada trenimiz 2 saat 45 dakikalık bir mola verecek. Panoramik Erzincan turumuzu misafirlerimizle tamamladıktan sonra trenimize dönüyoruz. Trenimize yerleştikten sonra 10.44'te Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz ve 14.50'de Erzurum'a ulaşıyoruz. Erzurum'da 3 saatlik bekleme süremizde tren istasyonundan yürüyerek Erzurum şehir merkezine ulaşıyoruz ve meşhur cağ kebabının lezzetini tatma fırsatı buluyoruz. Yemek sonrasında Taşhan’a giderek alışveriş molası veriyoruz. Rehberimizin belirlediği buluşma saatinde tren istasyonuna dönüyor ve yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 17.50’de Erzurum’dan kalkacak trenimizle, keyifli akşam manzaraları eşliğinde Serhat şehri Kars’a ulaşıyoruz. (Tahmini Varış 21.55) Bizi bekleyen transfer aracımıza binip otelimize yerleşiyoruz. (Belirtilen saatler planlanan TCDD saatleridir ve seyir esnasında değişebilir.)

Ekstra Erzincan Turu: Değerli konuklarımız, Erzincan Gar’ında trenimizin vereceği 3 saatlik molada dileyen misafirlerimiz Erzincan Turuna katılabilir. İlk olarak Ekşisu bölgesine giderek kahvaltımızı alıyoruz, ardından Türkiye’nin en güzel şelalelerinden biri olan Girlevik Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelale gezimizin ardından Erzincan merkeze dönüyor ve Bakırcılar Çarşısına geçiyoruz. Serbest zamanın sonunda tren istasyonuna dönüyor ve tren yolculuğumuza devam ediyoruz.

Öğünler:
Sabah Kahvaltısı: Turistik Doğu Ekspresi Trenin Restoranında (Ekstra)
Öğle Yemeği: Turistik Doğu Ekspresi Restoranında (Ekstra)
Akşam Yemeği: Erzurum’da Cağ Kebabı Restoranında (Ekstra)

Konaklama: Kars Simer Hotel vb.

Otele Varış Saati: Turumuzun bu gününde otelimize girişimiz 23.00 – 23.30 saatleri arasında olacaktır.

3. GÜN Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ve Kanlı Tabya Harp Müzesi Keşfi

Sabah otelde keyifli bir kahvaltının ardından, Unesco Dünya Miras listesine eklenen ve "1001 kilise şehri" veya "40 kapılı şehir" olarak adlandırılan Ani Harabeleri'ni ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Arpaçay'ın yanı başındaki Ocaklı köyünde bulunan bu antik yerleşim yerinde, Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Anadolu'nun ilk Türk Camii olan Manuçehr Camii ve Yıkık Köprü gibi etkileyici yapıları keşfedeceğiz. Ani, kar altında daha da büyüleyici bir atmosfere sahip. Bu tarihi yerleri gezip fotoğrafladıktan sonra kısa bir çay/kahve molası alacak ve ardından özel aracımızla masalsı 2000 m yüksekliğindeki Çıldır Gölü'ne doğru hareket edeceğiz. Öğle yemeğimizi göl kenarındaki ünlü balıkçı restoranlarında grupça alacak ve dilerseniz buz tutmuş gölün üzerinde dolaşarak bu doğal güzelliği fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Alternatif olarak, göl üzerinde troykalar ile keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Kars'ın yakın tarihinde gördüğü pek çok savaşa tanıklık etmiş olan Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesi'nde kullanılan aletler, silahlar ve yöreye özgü etnografik eserleri görmek üzere ziyarette bulunacağız. Bu güzergahta göreceğimiz önemli yapılar arasında Eski Rus Konsolosluk Binası, Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Binası, İsmet Paşa İlkokulu, Eski Vilayet Binası ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı yer alıyor. Bu zengin gezi sürecinde, Kars'ın ünlü lezzetlerinden Kars kaşarı, gravyer kaşarı, bal, piti, kete, hangel ve kaz eti gibi ürünleri satın alma şansınız olacak. Alışveriş molasının ardından otelimize dönüyor ve akşam yemeği ile dinlenmeye geçiyoruz. Akşam isteyen misafirlerimizle, ekstra olarak düzenlenen Kafkas Halk Oyunları ve Aşık Atışması gösterisine katılıyoruz.

Konaklama: Kars

4.GÜN Kars Kalesi , Namık Kemal Evi , İshak Paşa Sarayı , Van

Sabah otel’de alınan erken kahvaltı sonrası Kars Şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip, serhat şehrimiz Kars’ı gezmeye ve tanımaya başlıyoruz. Kars’taki ilk durak noktamız, şehri kuşbakışı seyredip fotoğraflayabileceğimiz Kars Kalesi olacak. 1152 yılında Selçuklular tarafından yaptırılan bu muhteşem eseri ziyaret ettikten sonra, edebiyat dünyamızın önemli şairlerinden olan Namık Kemal’in Evi’ni ziyaret edeceğiz. Şairin hayatının belli bir dönemini geçirdiği bu evde, şansımız yanımızda olursa aşık atışmasına da tanık olacağız. Namık Kemal Evi ziyaretimizin ardından, Kümbet Camii’ni (Eski 12 Havariler Kilisesi) göreceğiz. Ardından ise Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden olan Fethiye Cami’sini ziyaret edeceğiz. Rusların bölgeyi kuşattığı yıllarda inşa edilen ve Aleksander Nevsky Katedrali olarak bilinen bu muhteşem eser, Kars’ın en dikkat çeken yapıları arasındadır. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Van’a doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Doğubayazıt'ta 1685-1784 yılları arasında yaptırılan Eski Bayazıt yerleşimine ve ovaya hakim yapısı ile İshak Paşa sarayını geziyoruz. Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sisteminin kullanıldığı ve Kürt edebiyatının en büyük isimlerinden kabul edilen Mem-u Zin'in yazarı Ahmed-e Hani türbesinin yanı başında kurulu sarayın değişik üsluplardaki eşsiz süslemelerini ve görkemli mimarisini, tarihi ve hikayeleri ile tanıdıkdan sonra Tendürek dağlarından doğan Bend-i Mahi (Far. Balık Bendi) çayı üzerinde yer alan Şelaleyi bir asma köprüden geçme tecrübesi de yaşayarak fotoğrafladıktan sonra Çaldıran üzerinden 3533 metrelik zirvesi ile Tendürek Dağları'nı, 2644 metrelik Tendürek Geçidinden geçerek adını Bağdat seferine çıkan Sultan IV. Murat'tan alan, Bend-i Mahi Çayı üzerinde, yaklaşık 50m yükseklikten düşen Muradiye Şelalesine varıyoruz. ( Hava Şartları doğrultusunda uğranacaktır ) Kısa bir fotoğraf molamızın ardından Van ‘daki otelimize varış akşam yemeği ve konaklama.

Konaklama: Van

5.GÜN Van Kalesi , Van Gölü , Akdamar , İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Urartu uygarlığının kalbi ve doğunun incisi Van gezimize başlıyoruz. İlk olarak Gevaş'a doğru yola çıkıyoruz. Burada bizleri bekleyen teknemize binip Van gölü üzerinde sessiz ve huzur veren, hem adanın hem de Artos dağının doyumsuz görüntüsü eşliğinde, yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Van Gölünün en büyük adası olan Akdamar'da UNESCO Dünya Kültür Mirası yolunda bir başyapıt olan Ortaçağ Ermeni Mimarisi ve Sanatının en özel yapıtlarından olan “Surp Haç” kilisesini rehberimizin anlatımları eşliğinde tanıyoruz. I. Hacik Gagik Ardzruni tarafından 915-921 tarihleri arasında Mimar Manuel’e bir manastır kompleksinin merkezi olarak yaptırtılan kilisenin duvarlarında, mevsime göre değişen gün ışığı altında, büyüleyici gölge ve ışık oyunları ile konusunu Tevrat ve İncilden alan kabartma sahnelerinin hikayelerini öğreniyoruz. Yonca planlı kiliseyi de geziyor ve kısa bir tekne yolculuğu ile kıyıda bizi bekleyen aracımızla buluşup Van merkeze doğru hareket ediyoruz. Van'da hayranlıkla izleyeceğimiz ve dokuma aşamalarına tanıklık edeceğimiz, Doğu Anadolu Kilimlerinin öykülerini öğreneceğimiz Urartu Halı Köy ziyareti sonrası MÖ 9. yüzyılın ortalarında Urartu Kralı 1. Sarduri tarafından Van Kalesi eteklerindeki Analı-Kız olarak bilinen kutsal alan önünden varacağımız kale girişinde “Van Kalesi Höyüğü” kazı alanını görerek olağanüstü manzaraya sahip Van kalesini panoramik olarak gördükten sonra Van müzesi gezimizi yapıyoruz.Sonrasında, kökeni Urartular'a kadar giden, Van'ın birbirinden zarif “Savatlı Gümüş” işlerini görebileceğimiz bir atölye'de hem alışveriş imkanı buluyoruz.Van Gezimizi tamamlayıp Van Ferit Melen havalimanına gidiyoruz. THY'nın TK2747 18:45 uçuşu için c/in işlemleri sonrası bir başka programda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:

1 Gece Van Merkezi Rua World Hotel , The Conforium Otel v.benzeri Otel’de Yarım Pansiyon konaklama

2 Gece Kars Merkezi Simer Otel v.benzeri Otel’de Yarım Pansiyon konaklama
Otellerde 3 gün açık büfe kahvaltı , 2 akşam açık büfe veya set menü yemek Van – İstanbul THY Tarifeli seferi ile ekonomik uçak bileti Profesyonel Rehberlik Hizmetleri , Lüks Model Araçlar ile ulaşım ve çevre gezileri , Mesleki Sorumluluk Sigortası
Van Gölü ve Akdamar Tekne Ücreti ve Ayak bastı Parası
Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ve 1 Gece Konaklama
İstanbul – Ankara arası YHT veya Transfer Hizmeti


HARİÇ OLANLAR:

Tüm Öğle Yemekleri , İlk Gün Kahvaltı , Kars İlk Gün Akşam Yemeği ve Yemeklerde Alınan İçecekler Şahsi Harcamalar , Otel ekstraları - Tüm müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri

Tren İçerisinde Sabah - Akşam ve Öğle yemekleri
Kars ve Van Turu Esnasında Öğle yemekleri ve tüm yemekler esnasında alınan içecekler.
Çıldır Gölünde Atlı Kızak Gezisi , Ani Harabeleri Giriş Ücreti

* 0 - 2 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklama yaptıkları takdir de otelde ücretsizdir.

* Rezervasyon esnasında  T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

* Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 5 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir.

* Acente rehberi içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

* Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir.

• Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır..

• Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

• 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün rotasyon yapılır.

• Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Ekstra turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleşir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Vals Tur ’un bu durumda bir sorumluluğu yoktur.

• Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

• Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.

• Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

• Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.

• Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda Vals Tur otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir.

• Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle Vals Tur sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı doğmaz.

• Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini on (14) iş günü öncesinden Vals Tur ’a yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Tur kalkış tarihine on (14) iş gününden az kalan iptaller kabul edilemez ve misafir tarafından herhangi bir iade talep edilemez.

• Hizmet başlangıç tarihinden on (14) iş günü önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle nakit veya havale/eft ödemelerinden yedi (7) iş günü içerisinde, kredi kartı veya online ödemelerde ise bankaların ödeme takvimine göre iade edilir.

• Acente tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda Acente misafirine iki (2) iş günü öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı doğmaz.

• Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinden veya www.muzekart.com adresinden Müze Kart temin edebilir.

• Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır.

16 kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego & Mercedes Tourismo & Temsa Safir & Man Neoplan

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kars ve Van Turu / Tren Gidiş Uçak Dönüş
4 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM