Espresso İtalya Turu (Venedik gidiş, Roma dönüş)

21 Haziran - 21 Haziran 2024 
ESPRESSO ITALIA

“VENEDİK (1) – FLORANSA (2) – ROMA (2)“

KIŞ DÖNEMİ

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
(Venedik gidiş, Roma dönüş)
5 Gece 6 Gün

1.GÜN İSTANBUL – VENEDİK
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1235 sayılı tarifeli seferi ile saat 12.00’de Venedik’e uçuş. Yerel saat ile 13:50’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
2. GÜN VENEDİK - FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna (30€) turuna katılma imkanı. Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero
(eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini`deki otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
3 GÜN FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana (95€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San
Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. GÜN FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turun katılma imkanı (30€). İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Roma’ya hareket. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
5. GÜN ROMA    
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi(Castel Gandolfo-Nemi) &ampx; Vatikan turuna katılabilirler (60 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlık’ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (30 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli Gece Turuna (65 Euro) katılabilirler. Geceleme otelinizde.
6. GÜN ROMA - İSTANBUL    
Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Roma Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin
tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1222 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.50’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile
15:25’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra tur Avantajları :
Avantajlı Maxi ekstra tur paketi:
 Bologna (30 Eur)
 Toscana (95 Eur)
 Orvieto (30 Eur)
 Outlet ve Göller &ampx; Vatikan (60 Eur)
 Roma Gece Turu (30 Eur)
TOPLAM 245 EURO YERİNE 220 EURO !!!

Ekstra tur Avantajları :
• 0 – 7 Yaş arası ücretsiz
• 8 – 17 Yaş arası %50 indirim
• Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkanı.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)- Venedik (VCE) - Roma(FCO)- İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı
uçak biletleri
 Havalimanı vergileri
 3 ve 4* otellerde 5 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Tüm şehirlerarası transferler
 Panoramik Venedik, Floransa ve Roma şehir turları
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 Vize ücreti (140 Euro)
 Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 Covid-19 sağlık sigortası
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Opsiyonel turlar
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Şehir vergileri (15 Euro)
 Vaporetto ücreti (15 Euro)
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

30.08.2024 / 04.09.2024 [sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
30.08.2024 - 04.09.2024
Oda Kahvaltı
1.069 EUR1.069 EUR1.219 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
0 Oda  0 Kişi
Espresso İtalya Turu (Venedik gidiş, Roma dönüş)
5 Gece 6 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM