Fenomen Avrupa Turu PGS ile 7 Gece BCN/ORY

27 Ağustos - 03 Eylül 2024 
1.Gün İSTANBUL – BARCELONA – (Barcelona Lokal Mahalleler Turu)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, unutulmaz bir Barcelona macerasına adım atmak üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz! Uçuşumuzdan 3 saat önce havalimanında olacak ve bagaj teslimi, bilet ve pasaport kontrollerini gerçekleştireceğiz. Pegasus Hava Yolları'nın PC 1091 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.55'te Barcelona'ya doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Yerel saatle 13.35'te Barcelona'ya varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehri keşfetmeye başlıyoruz. Panoramik Barcelona şehir turumuzda ilk durağımız, şehrin tüm ihtişamını gözler önüne seren Montjuic Tepesi olacak. Bu muazzam manzaradan alacağımız fotoğraf molasının ardından, Kristof Kolomb Heykeli, Plaza De Espana ve Port Olimpic gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Şehir merkezinde geçireceğimiz serbest zaman içerisinde isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Barcelona Lokal Mahalleler Turu'na (45 Euro) katılabilirler. Bu turda Barcelona Katedrali, Paral-Lel ve Gotik mahalleler, El Born, Belediye Binası, Plaza Real ve Pazar yeri-La Boqueria gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. Barcelona'nın zengin kültürünü keşfetmenin ardından, otelimize transfer olacak ve odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu unutulmaz günün ardından, keyifli bir akşam dinlenmesi için ideal bir atmosfer sunuyor.

2.Gün BARCELONA – (Barcelona İkonları Turu) – (Flamenco Show)

Günün ilk ışıklarıyla birlikte başlayan keyifli bir kahvaltının ardından, tam gün boyunca serbest zamanla Barcelona'nın güzelliklerini keşfetmeye davet ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için düzenlediğimiz ekstra Barcelona İkonları Turu'na (65 Euro) katılabilirsiniz. Turumuzun ilk durağı, Antoni Gaudi'nin eşsiz tasarımıyla büyüleyen Park Guell. Carmel Tepesi'ne çıkarak şehrin panoramik manzarasını seyrettikten sonra, Park Guell'in capcanlı renkleri ve doğadan ilham alan figürleriyle masalsı atmosferini keşfedeceğiz. Bu benzersiz parkta fotoğraf çekmek ve çevresinde özgürce gezinmek için serbest zaman da bulunacak. Sonrasında Gaudi'nin kent mimarisine katkılarından biri olan Casa Mila'yı (Gaudi'nin Evi) ziyaret edecek ve La Sagrada Familia'nın çevresinde keyifli bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlayacağız. Plaza De Catalunya Meydanı ve La Rambla Caddesi gibi Barcelona'nın tarihi ve romantik bölgelerini görmek de turumuzun ayrıcalıklarından biri olacak. Şehir merkezinde geçireceğimiz serbest zamanda isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Flamenco Gösterisi'ne (55 Euro) katılabilirler. Alt sınıfın üst sınıfa haykırışı olan bu dünyaca ünlü Flamenco gösterisinin ardından, Barcelona bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Bu muhteşem günün hatıralarıyla dinlenmeye çekiliyoruz.

3.Gün BARCELONA – (Girona & Figueres & Dali Müzesi Turu) – MARSİLYA

Güne enerjik bir kahvaltı ile başlayarak otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve bir sonraki durağımız olan Marsilya'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda seyahat eden misafirlerimiz için özel olarak düzenlenen Girona & Figueres & Dali Müzesi Turu (80 Euro) ile unutulmaz bir deneyime adım atabilirsiniz. Girona'nın etkileyici atmosferini keşfetmek üzere ilk durağımız, müzeleri, galerileri ve Gotik tarzda mimari eserleriyle büyüleyen bu güzel şehir olacak. Girona'da gerçekleştireceğimiz gezide Onyar Nehri kıyısındaki renkli evleri görecek, eski kent meydanında trafiğe kapalı Libertat Caddesi'nde keyifli bir yürüyüş yapacak ve Girona Katedrali'ni panoramik olarak göreceğiz. Ardından Figueres'e doğru yola çıkarak, Salvador Dali'nin doğduğu ve eserlerini sergilemek üzere tasarladığı müze olan Dali Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz sanat turunda, Dali'nin eşsiz eserlerini yakından görebilecek ve sanat dünyasına farklı bir bakış açısı kazanacaksınız. Tura katılmayan misafirlerimizle birlikte Marsilya'ya varışımızın ardından, şehri keşfetmek üzere panoramik bir şehir turu düzenliyoruz. Marsilya'nın tarihi ve modern bölgelerini gördükten sonra otelimize transfer olacak, odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu keyifli günün ardından, Marsilya'nın büyüleyici atmosferinde rahatlayabilir ve seyahatimizin keyfini çıkarabilirsiniz.

4.Gün MARSİLYA – (St.Tropez Turu) – CANNES – NİCE – (Eze & Monaco & Monte Carlo Turu)
Günün ilk ışıklarıyla birlikte otelden ayrılıyor ve muazzam bir güne Cannes'a doğru yol alıyoruz. Yolda seyahat eden misafirlerimiz için özel olarak düzenlenen St. Tropez Turu (50 Euro) ile unutulmaz bir deneyime katılabilirsiniz. Cote d'Azur mimarisi, sahilleri ve eğlencesiyle ünlü St. Tropez'de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turu ile bu ünlü destinasyonu keşfedeceğiz. Turun ardından Cannes'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Cannes, dünyaca ünlü Film Festivali'ne ev sahipliği yapması, pırıl pırıl denizi ve altın rengi kumsallarıyla bilinen bir şehir. Şehir turumuz esnasında ilk olarak kentin ilk yerleşim yeri olan eski şehri görecek ve dar, dolambaçlı sokaklarda keyifli bir yürüyüş yapma şansı bulacağız. Cannes sahilinde uzanan La Croisette Bulvarı ve Meynadier Sokağı'nda dolaşarak alışveriş yapma imkanına sahip olacağız. Nice'e varışımızın ardından, şehri keşfetmek üzere panoramik bir şehir turu düzenliyoruz. Promenade des Anglais caddesi, Nice Limanı, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı ve Adliye Sarayı gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Şehir turumuzun ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Eze & Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro) programına katılabilirler. Bu turda Cote d'Azur'un muhteşem manzarasıyla ünlü Eze Köyü'nü ziyaret edecek ve Monaco ile Monte Carlo'yu keşfedeceğiz. Tur sonrasında Nice bölgesindeki otelimize transfer olacak, odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu keyifli günün ardından, güzellikleriyle ünlü Fransız Rivierası'nın tadını çıkarabilir ve seyahatimizin keyfini sürebilirsiniz.
5.Gün NİCE – (Avignon ve Annecy Turu) – CENEVRE
Günün başlangıcında keyifli bir kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Cenevre'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolda seyahat eden misafirlerimiz için düzenlenen özel Avignon ve Annecy Turu'na (60 Euro) katılma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Turumuzun ilk durağı, 1309'dan 1377'ye kadar Katolik Papa'larına ev sahipliği yapan ve Rhone Nehri kıyısında bulunan Avignon şehri olacak. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde yer alan Papalık Sarayı, Avignon Köprüsü (St. Benezet Kemeri) ve şehri tarih boyunca koruyan şehir surları gibi önemli yerleri ziyaret ederek Avignon'un tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedeceğiz. Turun ikinci bölümünde ise "Alpler'in Venedik'i" olarak anılan Annecy'yi ziyaret edeceğiz. İki kanal ve Thiou Nehri ile çevrili olan bu şirin kasabada sokaklar boyunca keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Kanalların oluşturduğu atmosferi ve dağlar ile göl arasındaki benzersiz konumuyla Annecy, ziyaretçilerini etkileyen bir yerdir. Tur sonrasında Cenevre bölgesindeki otelimize transfer olacak ve dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu serbest zaman içinde, şehri daha yakından keşfetmek veya dinlenmek için farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Cenevre'nin güzelliklerini keşfetmenin tadını çıkarabilir ve seyahatinizin son bölümünü rahatlıkla geçirebilirsiniz.

6. Gün CENEVRE – PARİS

Harika bir sabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Cenevre'yi keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. "İsviçre'nin Fransız'ı" olarak bilinen ve Cenevre Gölü kıyısında konumlanan Cenevre, tarih, kültür, bilim ve doğanın birleştiği muazzam bir şehirdir. Uluslararası kuruluşların (CERN, Dünya Sağlık Örgütü, UEFA, FIFA, Birleşmiş Milletler) merkezlerinin Cenevre'de yer alması, şehri kültürel ve idari açıdan önemli bir konuma taşımaktadır. Cenevre şehir turumuz sırasında St.Pierre Katedrali, Cenevre'nin simgesi haline gelen 140 metre yüksekliğindeki Jet d’Eau fıskiyesi, Reform Anıtı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Bu etkileyici şehirde müzeler, parklar, tarihi anıtlar ve temiz hava ile buluşacak, Cenevre'nin benzersiz atmosferini keşfedeceğiz. Cenevre'de geçirdiğimiz zamanın ardından Paris'e doğru yola çıkıyoruz. Paris'e varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda, şehrin görkemli meydanlarından, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı ve Champs Elysées Caddesi gibi simgeleri göreceğiz. Turun kapanışında, Eiffel Kulesi'nin zarafetiyle büyüleneceğiz. Şehir turu sonrasında Paris bölgesindeki otelimize transfer olacak ve odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Paris'in büyüleyici atmosferi içinde, şehrin güzelliklerini keşfetmenin ve seyahatin tadını çıkarmanın keyfini sürebilirsiniz.

7. Gün PARİS – (Paris Fenomenleri Turu ve Seine Nehri Tekne Turu) – (Paris İkonları Turu)

Harika bir sabah kahvaltısının ardından size tam gün boyunca serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu'na (85 Euro) katılarak Paris'in muazzam güzelliklerini keşfetme fırsatını değerlendirebilirler. Paris Fenomenleri turumuza Eiffel Kulesi ile başlıyoruz, bu sembolik yapı 1889 Paris Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiştir. Eiffel çevresinde serbest zaman veriyoruz; isteyen misafirlerimiz, kuleye çıkarak Paris'in eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirler (Eiffel Kulesi'ne çıkış ücreti ekstra tur bedeline dahil değildir). Eiffel turumuzun ardından, Seine Nehri Tekne Turu'na katılıyoruz. Bu tur, Seine Nehri boyunca ilerleyen teknelerle gerçekleştirilecek, Paris'in ünlü binalarını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir perspektiften göreceğiz. Tekne turumuzun ardından Invalide (Gaziler) Meydanı üzerinden geçerek, Lady Diana Anıtı, 17. yüzyıl kraliyet eğlence merkezi Palais Royal, Fransız Devlet Tiyatrosu ve BENLUX Mağazası gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenen Paris İkonları Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Tur kapsamında Montmartre Tepesi'ni ziyaret edeceğiz. Burada, Sacré-Coeur Bazilikası'nı gezdikten sonra ressamlar meydanında portrenizi yaptırabilir ve çevre gezisi için serbest zamanınız olacaktır. Tur sonrasında otelimize transfer olacak ve dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu serbest zaman içinde Paris'in büyüleyici atmosferini daha yakından keşfetmek veya alışveriş yapmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Paris'in zengin kültürü ve tarihi dokusu içinde geçireceğiniz zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

8.Gün PARİS – (Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri Turu) – İSTANBUL

Harika bir sabah kahvaltısının ardından ve otelden çıkış işlemlerini tamamlayarak İstanbul'a gerçekleşecek uçuşunuz için havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yolda seyahat eden misafirlerimiz için özel olarak düzenlenen Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri Turu'na (50 Euro) katılma şansını değerlendirebilirsiniz. Turumuzun ilk ayağı, lüks mağazaları, kafeleri ve restoranlarıyla ünlü, çoğunlukla Parislilerin günlük yaşamlarını sürdükleri St. Michel ve St. Germain bölgesinde gerçekleşecek yürüyüş turu ve pasaj gezilerini içeriyor. Bu turun ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Gezimizin devamında, Paris'te sanatsal mimarinin incisi olarak bilinen ve dünya çapında birçok ünlü kişinin düğününe ev sahipliği yapmış olan Saint Sulpice Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında, rengarenk çiçekleri, etkileyici göl manzarası, büyüleyici heykelleri ve tarihi anıtları ile ünlü olan Lüksemburg Bahçesi'ni keşfedeceğiz. Turun sonunda Paris Orly Havaalanı'na doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Havalimanına varışımızla birlikte bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerini gerçekleştirerek Pegasus Havayolları'nın PC1136 seferi ile saat 17:25'te İstanbul'a uçuyoruz. TSİ 21:50'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varışımızla birlikte turumuzun sona eriyor. Güzel anılarla dolu bir seyahat geçirmenizi dileriz!

FENOMEN AVRUPA / Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi: 435 € yerine 350 €

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Barcelona Lokal Mahalleler Turu (45 Euro)
 • Girona & Figueres & Dali Müzesi Turu (80 Euro)  
 • St. Tropez Turu (50 Euro)
 • Avignon & Annecy Turu (60 euro)
 • Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu (85 Euro)
 • Paris İkonları Turu (65 Euro)
 • Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri Turu (50 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir)FENOMEN AVRUPA / Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi: 195 € yerine 150 €

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Eze & Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro)
 • Barcelona İkonları Turu (65 Euro)  
 • Flamenco Show (65 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Barcelona / Paris – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3* & 4*şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Marsilya, Cannes, Nice, Cenevre ve Paris ‘te panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İç hat bağlantı uçak bileti,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 30 Euro tutarında ücretlerdir)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
 • İsteğe bağlı Vize reddi halinde iade teminatlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Önemli Bilgiler

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, havayolundan müsaitlik alınması gerekmektedir.
***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

 

GENEL ŞARTLAR

1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstour alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstour bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstour tarafından iptal edilmesi durumunda Valstour herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstour sorumlu tutulamaz.
3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.
 

İptal ve değişiklik

4. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstour yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50'si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Valstour ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5. Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Valstour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.
 

Uçuşlar Hakkında

10. Valstour hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Valstour sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Valstour un sorumluluğunda değildir.
18. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class'a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
 

Diğer Hususlar

20. Valstour misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstour iptal koşulları geçerli olacaktır.
21. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstour tarafından bildirilecektir.
22. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km' lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstour tarafından bilgi verilecektir.
23. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00'dir.
26. Valstour tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Valstour tarafından garanti edilemez.
27. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38. Valstour zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Valstour  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Valstour un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

27 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
27.08.2024 - 03.09.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.150 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 11 yaş 729 EUR
20 Oda  10+ Kişi

08 Ekim 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.10.2024 - 15.10.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR1.100 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 729 EUR
18 Oda  10+ Kişi
Fenomen Avrupa Turu PGS ile 7 Gece BCN/ORY
İspanya & Fransa & İsviçre Barcelona (2) – Marsilya (1) – Cannes – Nice (1) – Cenevre (1) – Paris (2)
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM