Fenomen Avrupa Turu PGS ile 7 Gece ORY/BCN

01 Ekim - 08 Ekim 2024 
FENOMEN AVRUPA
İspanya & Fransa &  İsviçre
Paris (2) – Cenevre (1) – Nice (1) –
Cannes – Marsilya (1) – Barcelona (2)

Pegasus Tarifeli Seferi ile… Tüm Türkiye ‘den İç Hat Bağlantı İmkânı!
Öğlen Paris gidiş – Öğlen Barcelona dönüş

1.GÜN İSTANBUL – PARİS

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuşunuzdan 3 saat öncesinde hazır bulunmanızı takiben, Pegasus Hava Yolları'nın PC1135 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.30'da Paris'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yerel saat ile 16.20'de Paris'e varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Paris şehir merkezine hareket ediyoruz. Paris'e varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda, şehrin görkemli meydanlarından başlayarak Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ve Eiffel Kulesi'nin zarafet içindeki şıklığını birlikte göreceğiz. Bu tur boyunca Paris'in büyüleyici atmosferini keşfetmek için keyifli bir fırsat bulacaksınız. Şehir turu sonrasında, size sunulan serbest zamanda istediğiniz şekilde Paris'i keşfetme şansınız olacak. Ardından, Paris bölgesindeki otelimize transfer olacak ve odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu serbest zaman içinde Paris'in güzelliklerini daha yakından keşfetmek, dinlenmek veya kısa bir yürüyüş yapmak için fırsat bulabilirsiniz.

2.Gün PARİS – (Paris Fenomenleri Turu ve Seine Nehri Tekne Turu) – (Paris İkonları Turu)

Harika bir sabah kahvaltısının ardından size tam gün boyunca serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu'na (85 Euro) katılarak Paris'in muazzam güzelliklerini keşfetme fırsatını değerlendirebilirler. Paris Fenomenleri turumuza Eiffel Kulesi ile başlıyoruz, bu sembolik yapı 1889 Paris Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiştir. Eiffel çevresinde serbest zaman veriyoruz; isteyen misafirlerimiz, kuleye çıkarak Paris'in eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirler (Eiffel Kulesi'ne çıkış ücreti ekstra tur bedeline dahil değildir). Eiffel turumuzun ardından, Seine Nehri Tekne Turu'na katılıyoruz. Bu tur, Seine Nehri boyunca ilerleyen teknelerle gerçekleştirilecek, Paris'in ünlü binalarını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir perspektiften göreceğiz. Tekne turumuzun ardından Invalide (Gaziler) Meydanı üzerinden geçerek, Lady Diana Anıtı, 17. yüzyıl kraliyet eğlence merkezi Palais Royal, Fransız Devlet Tiyatrosu ve BENLUX Mağazası gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenen Paris İkonları Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Tur kapsamında Montmartre Tepesi'ni ziyaret edeceğiz. Burada, Sacré-Coeur Bazilikası'nı gezdikten sonra ressamlar meydanında portrenizi yaptırabilir ve çevre gezisi için serbest zamanınız olacaktır. Tur sonrasında otelimize transfer olacak ve dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu serbest zaman içinde Paris'in büyüleyici atmosferini daha yakından keşfetmek veya alışveriş yapmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Paris'in zengin kültürü ve tarihi dokusu içinde geçireceğiniz zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

3.Gün PARİS – CENEVRE

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Cenevre'ye doğru yola çıkıyoruz. "İsviçre'nin Fransız'ı" olarak bilinen ve Cenevre Gölü kıyısında konumlanan Cenevre, tarihin, kültürün, bilimin ve doğanın birleştiği muazzam bir şehirdir. Uluslararası kuruluşların (CERN, Dünya Sağlık Örgütü, UEFA, FIFA, Birleşmiş Milletler) merkezlerinin Cenevre'de bulunması, şehri kültür ve idari açıdan merkezi bir konuma taşımaktadır. Cenevre'de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sırasında St.Pierre Katedrali, Cenevre'nin simgesi haline gelmiş ve 140 metreye kadar yükselen Jet d'Eau fıskiyesi, Reform Anıtı gibi önemli yerleri keşfedeceğiz. Bu tur, şehrin tarihini, kültürünü ve güzelliklerini daha yakından tanıma fırsatı sunacak. Şehir turu sonrasında size sunulan serbest zaman içinde istediğiniz şekilde Cenevre'yi keşfetme şansınız olacak. Ardından Cenevre bölgesindeki otelimize transfer olacak ve odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu serbest zaman içinde şehrin atmosferini daha fazla hissedebilir, keyifli bir mola geçirebilirsiniz.

4. Gün CENEVRE – (Annecy & Avignon Turu) – NİCE

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Nice'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Annecy & Avignon Turu (60 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Annecy olacak. İki kanal ve Thiou Nehri'nin geçtiği Annecy, "Alpler'in Venedik'i" olarak adlandırılmaktadır. Kanallar, sokaklar ve muhteşem doğal konumuyla Annecy'yi keşfedecek ve bu şirin kasabada keyifli bir zaman geçireceğiz. Turun ikinci ayağı olan Avignon'a doğru yol alacağız. Rhone Nehri kıyısında yer alan bu ortaçağ kasabası, 1309-1377 yılları arasında Katolik Papa'ların ev sahipliği yaptığı önemli bir kültür merkezi olmuştur. Şehir turumuzda, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde yer alan Papalık Sarayı, Rhone Nehri üzerindeki Avignon Köprüsü (St. Benezet Kemeri) ve şehri çevreleyen Şehir Surları gibi önemli yerleri göreceğiz. Tur sonrasında Nice'e doğru olan yolculuğumuza devam edecek ve Nice bölgesindeki otelimize transfer olacağız. Odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. Bu serbest zaman içinde Nice'in güzelliklerini daha yakından keşfetmek veya dinlenmek için fırsat bulabilirsiniz. İyi bir dinlenme dileriz!

5. Gün NİCE – (Eze & Monaco & Monte Carlo Turu) – CANNES – (St.Tropez Turu) – MARSİLYA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Nice şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Promenade des Anglais caddesi, Nice Limanı, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı ve Adliye Sarayı gibi şehrin önemli noktalarını göreceğiz. Ardından serbest zaman vererek isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Eze & Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro) programına katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Eze Köyü, Cote d’Azur manzarasıyla ünlü ve parfüm fabrikalarıyla ünlü bir köydür. Parfüm fabrikası ziyareti ve alışveriş için serbest zamanın ardından Dünya'nın en küçük devleti olan Monaco'ya hareket ediyoruz. Monaco'yu keşfederken Monte Carlo'da lüks ve ihtişamın tadını çıkaracağımız panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Tur sonrasında Cannes'a hareket ediyoruz. Cannes, pırıl pırıl bir denize ve altın rengi kumsallara sahip, ünlü Cannes Film Festivali'ne ev sahipliği yapan bir şehirdir. Şehir turumuzda eski şehir, La Croissette Bulvarı ve Meynadier Sokağı gibi önemli bölgeleri keşfedeceğiz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan St.Tropez Turu (50 Euro) programına katılabilirler. St.Tropez, Cote d’Azur mimarisi, sahilleri, eğlenceleri ve yat limanı ile ünlüdür. Burada muhteşem bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Marsilya'ya varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştirecek ve Fransa'nın ikinci büyük şehrinin panoramik güzelliklerini keşfedeceğiz. Marsilya'nın ticari limanıyla tanışacak ve otelimize transfer olacağız. Odalarımızı alarak dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. İyi bir dinlenme dileriz!

6. Gün MARSİLYA – (Girona & Figueres & Dali Müzesi Turu) – BARCELONA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Barcelona'ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Girona & Figueres & Dali Müzesi Turu'na (80 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Figueres olacak. Salvador Dali'nin doğduğu ve eserlerini koymak için tasarladığı tiyatro binasında bulunan Dali Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Müze, Dali'nin geniş sanat koleksiyonunu içermekte ve rehberimiz eşliğinde eserleri hakkında bilgi alacağız. Figueres'teki kısa çevre gezisinin ardından, Kuzey Katalonya'nın büyük şehri olan Girona'ya geçeceğiz. Girona'da, Onyar Nehri kıyısında dizilmiş renkli evlerin olduğu güzel manzaraları görecek, trafiğe kapalı Libertat Caddesi'nde yürüyüş yaparak eski kent meydanında dolaşacağız. Tarih boyunca farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bu şehirde, Girona Katedrali'ni panoramik olarak görecek ve turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrasında Barcelona bölgesindeki otelimize transfer olacak, odalarımızı alacak ve dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz. İyi bir dinlenme dileriz!

7. Gün BARCELONA – (Barcelona İkonları Turu) – (Barcelona Lokal Mahalleler Turu) – (Flamenco Show)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün boyunca özgürsünüz! Eğer isterseniz ekstra bir heyecan katmak için
Barcelona İkonları Turu'na (65 Euro) katılabilirsiniz. Bu turda neler yapacağımıza bir göz atalım: Carmel Tepesi ve Park Guell Ziyareti: Şehrin nefes kesen manzarasını izleyebileceğimiz Carmel Tepesi'ne çıkarak Antoni Gaudi'nin eşsiz eseri Park Guell'i ziyaret edeceğiz. Renkli figürler ve doğadan ilham alan detaylarla dolu bu masalsı parkta serbest zaman geçireceğiz. Casa Mila (La Pedrera): Gaudi'nin kent mimarisine katkılarından biri olan Casa Mila'yı ziyaret edeceğiz. Etkileyici tasarımıyla sizi büyüleyecek olan bu yapıda Gaudi'nin yaratıcılığını keşfedeceğiz. La Sagrada Familia Çevresi Yürüyüşü: La Sagrada Familia'nın muazzam çevresinde keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Plaza De Catalunya Meydanı ve La Rambla Caddesi gibi Barcelona'nın tarihi ve romantik bölgelerini de keşfetme fırsatı bulacağız. Turun ardından şehir merkezinde size sunacağımız serbest zamanda, ekstra düzenlenecek Barcelona Lokal Mahalleler Turu'na (45 Euro) katılabilir veya Flamenco Gösterisi'ni (55 Euro) izleyerek unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Bu muhteşem gösteri, alt sınıfın üst sınıfa haykırışını dansla ifade eden dünyaca ünlü Flamenco performansıdır. Gösterinin ardından Barcelona'daki otelimize döneceğiz.

8. Gün BARCELONA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında, Barcelona şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, Kristof Kolomb Heykeli, Plaza De Espana ve Port Olimpic (yat limanı) gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Şehir turunun ardından, İstanbul'a gerçekleştireceğimiz uçuş için Barcelona Havalimanı'na transfer olacağız. Pegasus Havayolları'nın PC 1092 sayılı tarifeli seferi ile 14:35'te İstanbul'a uçacağız. Türkiye saati ile 19:05'te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış yaparak turumuzu tamamlayacağız.

FENOMEN AVRUPA / Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi: 385 € yerine 300 €

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Barcelona Lokal Mahalleler Turu (45 Euro)
 • Girona & Figueres & Dali Müzesi Turu (80 Euro)  
 • St. Tropez Turu (50 Euro)
 • Avignon & Annecy Turu (60 euro)
 • Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu (85 Euro)
 • Paris İkonları Turu (65 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir)


VE / VEYA (Not : Dileyen misafirler her 2 paketi de satın alabilirler)

FENOMEN AVRUPA / Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi: 195 € yerine 150 €

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Eze & Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro)
 • Barcelona İkonları Turu (65 Euro)  
 • Flamenco Show (65 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 25 Euro indirimlidir)


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Paris / Barcelona – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3* & 4*şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Paris, Cenevre, Nice, Cannes ve Marsilya ‘da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
  • Vize ücreti ve servis bedeli
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
  • İç hat bağlantı uçak bileti,
  • Öğle ve akşam yemekleri,
  • Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
  • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 30 Euro tutarında ücretlerdir)
  • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)


   Önemli Bilgiler

   *** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, havayolundan müsaitlik alınması gerekmektedir.
   ***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

   GENEL ŞARTLAR

   1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
   2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstour alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstour bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstour tarafından iptal edilmesi durumunda Valstour herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstour sorumlu tutulamaz.
   3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

   İptal ve değişiklik

   4. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstour yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50'si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Valstour ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

   Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

   5. Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
   6. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
   7. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Valstour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
   8. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
   9. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

   Uçuşlar Hakkında

   10. Valstour hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
   11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
   12. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
   13. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
   14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
   15. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
   16. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Valstour sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
   17. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Valstour un sorumluluğunda değildir.
   18. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class'a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
   19. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

   Diğer Hususlar

   20.Valstour misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstour iptal koşulları geçerli olacaktır.
   21. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstour tarafından bildirilecektir.
   22. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km' lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstour tarafından bilgi verilecektir.
   23. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
   24. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
   25. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00'dir.
   26. Valstour tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Valstour tarafından garanti edilemez.
   27. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
   28. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
   29. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
   30. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
   31. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
   32. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
   33. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
   34. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
   35. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
   36. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
   37. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
   38.Valstour zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
   39. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Valstour  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
   40. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
   41. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Valstour un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

   Aramayı Değiştir
   Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

   Fiyat Tablosu

   01 Ekim 2024

   PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
   01.10.2024 - 08.10.2024
   Oda Kahvaltı
   699 EUR699 EUR969 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
   3 - 11 yaş 679 EUR
   20 Oda  10+ Kişi
   Fenomen Avrupa Turu PGS ile 7 Gece ORY/BCN
   İspanya &Fransa & İsviçre Paris (2) – Cenevre (1) – Nice (1) – Cannes – Marsilya (1) – Barcelona (2)
   7 Gece 8 Gün

   BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

   SON GEZDİKLERİM