Golden Grass Thermal Resort

Hamam Mah. Ünal Öztaş Cad. 43700 Emet - Kütahya Haritada Göster
Öne Çıkan Özellikleri
 • Balayı Oteli
 • Çocuk Dostu Otel
 • Evcil Hayvan Kabul Edilir
 • Aquparklı Otel
 • Spa Oteli
 • Termal Otel

Konum ve Genel Özellikler

Ege, Marmara ve İç Anadolu iklimlerinin kesiştiği noktada bulunan Golden Grass Thermal Resort & SPA Hotel
Şehir hayatının kalabalık ve stresli ortamından uzakta botanik bahçesi içerisindeki tesisimizin tüm odalarında şifalı termal sularından faydalanabilir, özel kür banyolarında dinlenebilirsiniz.

Dünyada 2 tane olup bir tanesi de otelimizde bulunan içindeki mineral zenginliği ile Avrupanın en kaliteli termal suyuna sahip doğal Yosun Havuzunda her türlü şifaya erişebilir, organik sebzelerle yapılan tüm lezzetleri tadabilir ve sağlığınıza şifa katacak zindeliğin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Otelimiz alanında 4 ayrı kaynak su bulunmaktadır. Bunlar; Selçuklu Hamamı, Yosunlu Havuz, Kükürtlü Ayak Havuzu ve cilt güzelliği ile yanık kremi yapımında kullanılan Acı Su’dur.

Mevki

Emet

En Yakın Merkez Uzaklığı ve Merkez Adı

Kütahya Şehir Merkezine 90 km. (1 Saat)

Şehir Merkezine Uzaklığı

Eskişehir 165 km (1,5 Saat)
Bursa 170 km (2 Saat)
İzmir 280 km (3 Saat)
İstanbul 350 km (4 Saat)
Ankara 400 km (4,5 Saat)
Antalya 500 km (5 Saat)

Otelin Toplam Arazi Alanı (m2)

97,000 m2 alana sahip çam ormanları içinde doğal güzelliğe sahip rahatlatıcı atmosferi ile sizleri bekliyoruz.

Toplam Oda Sayısı

Toplam 123 Oda

Otel Kategorisi

Sadece Apart Odalarımızda Evcil Hayvan Kabul Edilmektedir.
 • Balayı Oteli
 • Çocuk Dostu Otel
 • Evcil Hayvan Kabul Edilir
 • Aquparklı Otel
 • Spa Oteli
 • Termal Otel
 • Aile Dostu Otel
 • Yakın Bölge Oteli

Oda Tipi Ve özellikleri TİP 1

Standart Odalarımız 14 m2 olup Otel Binasındadır, tek odadan oluşmaktadır, odada 1 çift kişilik yatak veya 2 tek kişilik yatak bulunmaktadır. max. 3 kişi konaklama yapabilir 2+2 sıkışıklık dahilindedir.

Odalarımızın zemini halı, balkon, wifi, minibar ücretli, merkezi klima, saç kurutma makinesi, uydu yayınlı tv, telefon, buklet malzemeleri, çay ve kahve setup, banyo küvetli olup odalarımızda termal su bulunmaktadır.

Oda Tipi Ve özellikleri TİP 2

Suit Odalarımız 40 m2 1+1 olup 1 yatak odası ve 1 oturma odası ve 2 adet banyo bulunmaktadır.

Odalarımızın zemini halı, balkon, wifi, minibar ücretli, merkezi klima, saç kurutma makinesi, uydu yayınlı tv, telefon, buklet malzemeleri, çay ve kahve setup, banyo küvetli olup odalarımızda termal su bulunmaktadır.

Oda Tipi Ve özellikleri TİP 3

Apart Odalarımız 25 m2 olup Bahçede Bulunan Odalardır, 1 yatak odası ve 1 salondan oluşmaktadır. Odada 1 çift kişilik yatak, salonda 2 adet açılabilir kanepe bulunmaktadır.

Odalarımızın zemini halı, balkon, wifi, minibar ücretli, merkezi klima, saç kurutma makinesi, uydu yayınlı tv, telefon, buklet malzemeleri, çay ve kahve setup, banyo küvetli olup odalarımızda termal su bulunmaktadır.

Genel Özellikler

Otelimizde Aqua Park, 400 kişilik Emeti Hatun Kongre Salonu, 200 kişilik restoran,100 kişilik alakart, 40 kişilik lobi bar, her gece canlı müzik yapılan cafeleri ile festival ve müzik konserleri için 5 000 kişilik amfi tiyatro, Futbol, Voleybol, Basketbol sahaları ve Tenis kortu ve ayrıca çocuklar için oyun bahçeleri ile içerisinde 3000 ağaç barındıran yürüyüş parkuru bulunmaktadır.

Havuz Özellikleri

YOSUN HAVUZU;
Dünyada 2 yerde bulunup Türkiyede sadece bizim tesisimizde olan, 24 saatte doğal yosun üreten Yosunlu Suyun bir çok faydasını göreceksiniz. A,B1.B2,B6 ve C vitaminleriyle , potasyum, iyot, demir, magnezyum ve kalsiyum mineralleri açısından zengindir. Zayıflatma özelliğinin yanı sıra, lipit trigilserit, kolestrol ve ayrıca vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olurken; dokuları gençleştirir, cilde tazelik verir, deriye, tırnaklara ve saçlara faydalıdır.
İçme Suyu olarak kullanıldığında; böbrek taşlarının düşürülmesi,iltabi hastalıklar,iltabi kadın hastalıkları,karaciğer ve safrakesesi tedavi, mide ve bağırsak sistemi, kabızlık gibi metobolizmal hastalıklara iyi gelir.

Tamamen doğal yosunlu su havuzumuz 39 derece sıcaklığındaki olup birçok hastalığın tedavisinde için kullanılmaktadır.

HİZMET SAATLERİMİZ;
08:00-12:00 Erkekler için hizmet vermektedir.
13:00-16:00 Aile Saati
17:00-24:00 Kadınlara için hizmet vermektedir.

KÜKÜRTLÜ AYAK HAVUZU
20 dakika boyunca Kükürtlü Ayak Havuzunu kullandığınızda cildiniz yenilenmiş olacaktır. Mantar hastalığı, her türlü cilt yaraları, egzama ve ameliyat sonrası geçmeyen yaraları tedavi etmektedir. Çocuklar için de Kükürtlü Ayak Havuzu bulunmaktadır.

ACI SU HAVUZU;
Tesisimizde ki mevcut 4 farklı kaynak suyundan bir tanesi de Acı Su’dur.
Acı suyu 1’e 1 ölçü zeytinyağı ile karışım elde edip birkaç gün beklettiğinizde krem elde edilmektedir.
Elde ettiğiniz bu krem; yara , yanık tedavilerini iyileştirirken, cildinize sürdüğünüzde yumuşaklık, parlaklık, doğallık ve güzellik kazandıracaktır.

Yaklaşık 1000 m2’lik alana sahip aqua parkımız yaz aylarında siz müşterilerimizin yaşamlarına eğlence, zindelik ve hareketlilik katmak için içinde bulunan büfesi ile hizmet veriyor. (YAZ AYLARINDA HİZMET VERMEKTEDİR.)

Konaklama Tipi

Tam Pansiyon

Kahvaltı Açık Büfe
Öğlen (1 Saat Çorba Servisi)
Akşam Yemeği Açık Büfe

Beş farklı restorantımız bulunmaktadır. Bunlarda bir tanesi Alacarte olarak hizmet vermektedir.
Gün içerisinde sulu yemek, kebap ve pide ücretli olarak alabilirsiniz.

Otele Özel Açıklamalar

Yürüyüş Parkuru
Her gün düzenli yürüyüş yapmanın kalp sağlığından kilo kontrolüne kadar pek çok faydası vardır. Bu basit ve etkili egzersizin en önemli faydası ise yaşlandırmayı geciktirmesi ve yaşam süresini uzatmasıdır. Otel tesimizde bulunan yürüyüş parkurumuz içerisinde 3000 ağaç barındırırken, siz misafirlerimizin bol oksijen alacağı bu parkurumuzda yürüyüş yaparken kuş sesleri size eşlik edecektir.

Amfi Tiyatro
Dış mekanda bulunan ve Özel tasarlanan görkemli amfi tiyatromuz 5000 kişilik kapasiteye sahip olup yaz aylarında küçükten büyüğe herkese hitap eden organizasyonlarımıza, şovlarımıza ve neredeyse bütün yaz boyunca gerçekleştirdiğimiz muhteşem Geleneksel Konserlerimize ev sahipliği yapmaktadır.

Gülten Dayıoğlu Parkı
Otel girişinin 50m ilerisinde bulunan, Emet’li yazar Gülten Dayıoğlu’nun adı verilen bu parkta kafe- restoran , çocuk parkı ve dinlenebileceğiniz doğal yaşam alanı bulunmaktadır.

Termal Su Özellikleri

Otelimiz alanında 4 ayrı kaynak su bulunmaktadır. Bunlar; Selçuklu Hamamı, Yosunlu Havuz, Kükürtlü Ayak Havuzu ve cilt güzelliği ile yanık kremi yapımında kullanılan Acı Su’dur.

Yosun havuzumuz Türkiye’de tektir, 38 derece sıcaklığı vardır.
Omuz, eklem ve bel ağrıları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir.
Yosun havuzumuzun vücuda iyi gelen farklı özellikleri vardır. Bunlardan en önemlisi; cilt, deri, saç ve tırnak hastalıklarına faydalı olması. İçerisinde bulunan sodyum aljinat maddesi ve minerali ile beraber vücuttaki toksinlerin atımını sağlayarak hızlı bir şekilde kilo verilmesini de sağlıyor. Ayrıca yosun havuzumuz sedef, akne ve mantar gibi birçok hastalığa da iyi gelmekte. Yosun havuzumuzu düzenli olarak belirli kürlerde kullanıldığında eklem romatizma ve birçok hastalıkta faydası olduğu düşünülüyor.

Kükürtlü Ayak Havuzu
20 dakika boyunca Kükürtlü Su Havuzu Suyu’nda durulduğunda cildiniz yenilenmiş olacaktır. Mantar hastalığı bulunanlar ve yaraları olanlar için bu su birebir’dir. Çocuklar için de Kükürtlü Su Havuzu bulunmaktadır.

Acı su havuzu şifa veren sulardan biridir. Hakiki bir zeytinyağı ile karıştırıldığında yarım saat içerisinde bir kıvam alır. Aldığı kıvam eğer 2-3 gün bekletilirse bir krem şeklini de almaktadır. İşte bu krem şeklini aldığı andan itibaren yaraları hızlı bir şekilde geçirdiği gözlemlenmektedir.

KAPLICA SUYUMUZA SAĞLIK BAKANLIĞI TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN VERDİĞİ RAPORA GÖRE;
* Eklem ve eklem dışı kireçlenmeler
* Stres ve bunalıma bağlı rahatsızlıklar
* Ameliyat ve travma sonrası tedavide
* Her türlü romatizmal hastalıklar
* Adale ve kemik ağrıları tedavisinde
* Spor yaralanmalarını iyileştirici
* Kemik erimelerinde güçlendirici
* Akne ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde
* İltabi kadın hastalıkları ve akne ve çeşitli deri hastalıkları tedavisinde destekleyici olarak belirlenmiştir.

HİZMET SAATLERİMİZ;
08:00-15:00 Saatleri Arası Bayanlara
16:00-24:00 Saatleri Arası Erkeklere
Şeklindedir.

Spa Merkezi

Spa, Sauna ve Hamam Bölümümüzde 3 Hamam, 2 masaj odası bulunmaktadır.

Hizmet Saatlerimiz;
08:00-15:00 Saatleri Arası Erkeklerin kullanımda
17:00-24:00 saatleri Arası Bayanların kullanımda hizmet vermektedir.

MASAJ HİZMETİ;
Siz misafirlerimizin talebi doğrultusunda randevu oluşturularak uygulanmaktadır.

SELÇUKLU TÜRK HAMAMI
Otelimiz bünyesinde bulunan Selçuklu Hamamı doğanın sunduğu bir mucize olup bir çok hastalığa şifa dağıtırken hiçbir ısıl işlem uygulanmadan böylece mineral bakımından zenginliğini koruyarak direkt sizlerle buluşup etkisini göstermektedir.

HİZMET SAATLERİMİZ;
08:00-12:00 Saatleri Arası Bayanlara
13:00-16:00 Saatler Arası Aile
17:00-24:00 Saatleri Arası Erkeklere

ÖZEL AİLE BANYOLARI
Tesisimizde toplam 8 tane özel aile banyosu mevcuttur. Aile banyolarımız siz ve ailenizin kullanımı için özel olarak tahsis edilmiştir.

15:00-17:00 Saatleri Arası Aile Kullanımındadır.
Google Koordinat

39.342446, 29.254056

Rezervasyon Telefon No

0850 533 20 26

Kuşak Not

 • Hijyenik Konaklama

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER OTELLER

SON GEZDİKLERİM