Güney İtalya Sicilya Yunanistan Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
                             HERŞEY DAHİL
GÜNEY İTALYA SİCİLYA YUNANİSTAN TURU
                        TÜM TURLAR DAHİL
           OTOBÜS İLE İSTANBUL HAREKET

        2 GECE FERİBOT 5 GECE 3*-4* OTEL KONAKLAMA

02 Temmuz - 15,16 Temmuz (Kurban Bayramı) – 30 Temmuz –
                      06,13,20,27 Ağustos – 08,22 Ekim 2021

Kavala – Selanik – Igoumenitsa – Bari – Taranto (1) – Alberobello – Catania (1) – Taormina – Palermo (1) – Cefalu – Mesina – Calabria (1) – Napoli (1) – Pompei – Sorrento – Positano – Ravello – Amalfi

1.GÜN | İSTANBUL – KAVALA – SELANİK
Akşam saat 23.00’de Kadıköy Hasanpaşa Tarihi Salı Pazarı Önü, 23.30’da Gayrettepe Avantgarde Otel önü ve 23.50’de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız rica olunur.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından İpsala Sınır Kapası’na varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandropouli (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe), ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru yol alıyoruz.

2.GÜN | KAVALA – SELANİK – IGOUMENITSA
Gece yolculuğumuzun ardından Kavala yakınlarında vereceğimiz kahvaltı molasının ardından panoramik Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristotales Meydanı'nda sabah kahvaltısı ve şehri tanıma için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilise’si görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Selanik’ten ayrılıyor ve Igoumenitsa limanına geçiyoruz. Yapılacak gümrük işlemleri sonrasında feribot ile yolculuğumuz başlıyor.

Sabah Kahvaltısı : Kavala yakınlarında dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Selanik’de verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Yunanistan – Euro

3.GÜN | IGOUMENITSA – BARİ – ALBEROBELLO - TARANTO
Sabah saatlerinde Bari limanına varışımız sonrası Taranto’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde önce Unesco Dünya Nirası Listesi’nde yer alan Alberobello’ya geçiyoruz. Koni çatılı ve Trullo adı verilen evleriyle ünlü bu yeriz gezdikten sonra konaklama yapacağımız Taranto’ya doğru devam ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Taranto panoramik şehir turu sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İtalya – Euro

4.GÜN | TARANTO - CATANIA
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Catania’ya hareket. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman ve ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İtalya – Euro

5.GÜN | CATANIA – ETNA YANARDAĞI – TAORMINA – PALERMO
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Önce Etna Yanardağı turumuzu gerçekleştiriyoruz. Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna’yı gördükten sonra Taormina’ya geçiyoruz. Roma-Yunan tarzı tiyatroyu gezdikten sonra vereceğimiz serbest zaman sonrası Palermo’ya geçiyoruz. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İtalya – Euro

6.GÜN | PALERMO – CEFALU – MESINA - CALABRIA
Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Mesina’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde önce Tiran Denizi’nin kıyısında tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’yu ziyaret ediyoruz. Deniz kıyısında ki kayaların içerisine yapılmış evleriyle ünlü olan bu şirin kasabada Katedral Meydanı, tarihi çamaşırhane ve balıkçılar kapısı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Mesina’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saati görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Messina boğazını geçerek konaklama için Calabria bölgesine hareket ediyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İtalya – Euro

7.GÜN | CALABRIA – NAPOLİ - POMPEI
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Napoli’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Napoli şehir turumuzda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı’nı görüyoruz. Şehir turu sonrası Pompei turumuzu gerçekleştiriyoruz. Pompei turumuzda Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Napoli’de ki otelimize transfer.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İtalya – Euro

8.GÜN | NAPOLİ – AMALFİ KIYILARI – BARİ
Sabah kahvaltımızın ardından Amalfi Kıyıları turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuzda yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahillerini görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Ravello'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak ziyaret edeceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz serbest zamanında ardından öğle yemeği ve alışveriş için Ravello’ya hareket ediyoruz. Serbest zamanın ardından Amalfi’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında değerlendirebilir. Turumuz sonrası Bari limanına hareket ediyoruz. Gümrük işlemleri sonrası akşam saatlerinde feribot yolculuğumuz başlıyor.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İtalya – Euro

9.GÜN | IGOUMENITSA – SELANİK – İSTANBUL
Sabah saatlerinde limana varışımız sonrası Selanik üzerinden İpsala sınır kapısına varış ve sonrasında İstanbul’a hareket.

Araçlarımız katılım sayısına göre değişkenlik göstermekte olup 27 kişiye kadar İSUZU TURQUOİSE, 46 kişiye kadar Mercedes Benz Tourismo veya Mercedes Benz TRAVEGO yüksek model lüks araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu. ( ATS-Pulman tipi koltuk)
* Bari - Igoumenitsa arası Feribot yolculuğu. ( ATS-Pulman tipi koltuk)
* Taranto veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Catania veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Palermo veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Calabria veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Napoli veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Selanik , Bari, Alberobello, Taranto , Catania , Etna Yanardağı, Taormina, Palermo , Cefalu, Mesina , Calabria , Napoli , Pompei, Amalfi Kıyıları ekstra gezileri
* Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Gümrük Vergileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
* Vize ücreti ve servis bedeli ( Çok Girişli Schengen Vizesi)
* Yurtdışı çıkış vergisi (50 TL)
* Seyahat Sağlık Sigortası
* Ekstra turlar.
* Şehir Konaklama Vergileri
* Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
* Öğle ve Akşam yemekleri,
* Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
* Tüm kişisel harcamalar,
* İsteğe bağlı şoför bahşişleri

GENEL ŞARTLAR
Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

* Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
* Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
* Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Vals Tur misafirleri Vals Tur sorumluluğundadır.
* Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
* Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. * Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
* Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Vals Tur’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
* Vals Tur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
* Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Vals Tur’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
* Vals Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
* Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
* 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
* Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
* Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ValsTur sorumlu tutulamaz.
* Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
* Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
* Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
* Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
* Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Çok Girişli Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Güney İtalya Sicilya Yunanistan Turu
•Kavala •Selanik •Igoumenitsa •Bari •Taranto •Alberobello •Catania •Taormina •Palermo •Cefalu •Mesina •Calabria •Napoli •Pompei •Sorrento •Positano • Ravello •Amalfi
8 Gece 9 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM