s

Herşey Dahil Vizesiz Mega Balkanlar Turu 7 Gece 8 Gün

01 Haziran - 08 Haziran 2024 
TAM PANSİYON ve EKSTRA TURLAR DAHİL
MEGA BALKANLAR TURU
VİZESİZ!
Saraybosna – Blagaj – Poçitely – Mostar (1) – Kotor – Budva –
Sveti Stefan – İşkodra (1) – Prizren – Priştine – Üsküp (2) –
Kalkandelen – Ohrid – St. Naum – Manastır (Bitola) –
Belgrad (2) – Mokra Gora – Vişegrad – Saraybosna (1)
Balkan Fenomeni Belgrad ‘da Yemekli Gala Gecesi Dahil…
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile …Tüm Türkiye ve Kıbrıs ‘tan Bağlantılı Uçuş İmkânı Sabah Saraybosna Gidiş – Akşam Saraybosna Dönüş
06, 07, 22 Nisan & 06, 20 Mayıs & 01, 29 Haziran &; 06, 13, 20, 27 Temmuz &03, 10, 17, 24, 31 Ağustos & 07, 21 Eylül &  07, 25 Ekim 2024 Hareket
7 Gece 8 Gün1.Gün İSTANBUL – SARAYBOSNA – MOSTAR – BLAGAJ – POÇİTELY
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde seyahatinizden 3 saat önce hazır bulunmanız gerekecek. Bilet, bagaj teslimi ve pasaport kontrolü işlemlerini tamamladıktan sonra, Pegasus Hava Yolları'nın PC291 sefer sayılı uçuşuyla saat 09.25'te Saraybosna'ya uçacaksınız. Yerel saatle 10:20'de Saraybosna'ya varışınızın ardından, havalimanında sizi bekleyen otobüsle Blagaj'a doğru hareket edeceğiz. Blagaj'da, doğal güzellikleriyle ünlü Buna Nehri'nin kenarında konumlanmış olan Alperenler Tekkesi'ne ve Sarı Saltuk Türbesi'ne ev sahipliği yapan harika bir doğa harikası ziyaret edeceğiz. Nehre nazır eşsiz manzaraya sahip kafeler ve restoranlarda serbest zaman geçireceğiz. Daha sonra Počitely'e doğru yola çıkacağız. Počitely, Hırvatistan sınırına 15 km mesafede bulunan ve özenle restore edilmiş bir Türk köyüdür. Burada Hacı Ali Camii ve Şişman İbrahim Paşa Hamamı gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz.
Počitely gezimizden sonra Mostar'a varacağız. Osmanlı döneminden kalma birçok eserin günümüze ulaştığı tarihi Mostar'da, Karagöz Bey Medresesi, Mostar Çarşısı, Koski Mehmet Paşa Camii ve Mimar Sinan'ın öğrencisi olan Mimar Hayrettin tarafından yapılan tarihi Mostar Köprüsü gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turunun ardından serbest zamanımız olacak ve akşamüzeri Mostar'daki otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimizi otelde veya lokal bir restoranda alacak ve ardından odalarımıza geçerek dinlenmek için serbest zamanımız olacak.


2.Gün MOSTAR – KOTOR – BUDVA – SVETİ STEFAN – İŞKODRA
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Turumuzda, UNESCO Dünya Doğa ve Tarih Mirası Listesi'nde yer alan beyaz taşlarla sarılmış ve Akdeniz güneşi altında parıldayan Kotor'un turistik şehrini, Kotor Körfezi'ni ve tarihi kale şehrini keşfedeceğiz. Karadağ'ın güneybatısında bulunan ve Avrupa'nın Norveç'ten sonra en büyük fiyordu olarak bilinen Kotor, doğal bir limana sahip olup dar boğazlarla birbirine bağlı dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki dağlar dik bir şekilde denize iner. Kotor'da serbest zamanımızın tadını çıkaracak ve yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Sonrasında Budva'ya hareket edeceğiz. Budva şehir turumuzda, Orta Çağ'dan kalma ve günümüze kadar iyi korunmuş dar sokaklardan oluşan Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi panoramik olarak göreceğiz. Budva'da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunun ardından, balıkçıların yerleşim alanı olan ve restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan Sveti Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. 15. yüzyılda surlarla korunan ve 1950'lere kadar bir balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60'lar, 70'ler ve 80'lerde Sofia Loren, Marilyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlü isimlerin uğrak yeri olmuştur. Fotoğraf molasının ardından İşkodra bölgesindeki otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimizi otelde veya yerel bir restoranda alacak ve ardından odalarımıza geçerek dinlenmek için serbest zamanımız olacak.

3. Gün İŞKODRA – PRİZREN – PRİŞTİNE – ÜSKÜP
Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra İşkodra şehir turumuzu düzenlemeye hazırlanıyoruz. Kuzey Arnavutluk'un en büyük şehri olan İşkodra'da, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu himayesinde yönetilmiş bir şehir. 90.000 nüfusuyla dikkat çeken İşkodra'da panoramik bir gezinti yapacak, şehir merkezini yürüyerek keşfedecek, tarih boyunca Osmanlılar'ın ve Kosovalılar'ın kuşatmalarına sahne olan Rozafa Kalesi'ni ve St. Stephen's Katolik Katedrali'ni panoramik olarak göreceğiz. Ayrıca, İşkodra Gölü kenarında da kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. İşkodra şehir turumuzun ardından Kosova üzerinden Üsküp'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız ve gezi noktamız Kosova'nın ikinci büyük kenti olan Prizren olacak. M.Ö. 2. yüzyıla uzanan tarihiyle dikkat çeken Prizren, Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavut himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarıyla ön plana çıkar. Panoramik gezimiz sırasında Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü gibi önemli eserleri göreceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından yolculuğumuza devam edeceğiz. Yol üzerinde ikinci ziyaret noktamız Kosova'nın başkenti ve en büyük şehri olan Priştine olacak. Priştine şehir turumuzda Osmanlı Padişahları tarafından yaptırılan birçok cami ve eseri göreceğiz. Bunlar arasında Sultan Bayezit tarafından yaptırılan Çarşı Camii, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Sultan Murad Camii gibi önemli yapılar bulunmaktadır. Ayrıca, 19. yüzyıldan kalma tarihi saat kulesi, Yaşar Paşa Camii, Rahibe Teresa Katedrali ve Murad Hüdavendigar Türbesi de gezimiz sırasında göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Priştine gezimizin ardından Üsküp bölgesindeki otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimizi otelde veya lokal bir restoranda alacak ve ardından odalarımıza geçerek dinlenmek için serbest zamanımız olacak.

4. Gün ÜSKÜP – KALKANDELEN – OHRİD – ST. NAUM – MANASTIR (BİTOLA) – ÜSKÜP
Sabah kahvaltısının ardından Büyük Makedonya Turu programını düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Kalkandelen, Pena Nehri tarafından ikiye bölünen bir şehir ve tarih boyunca birçok saldırıya maruz kalmış, dolayısıyla kaleler ve hisarlar açısından zengindir. Kalkandelen gezimizde öncelikle 1438'de inşa edilen Alaca Camii'ni ziyaret edeceğiz. Ardından kişisel ihtiyaçlar ve alışveriş için serbest zaman sunulacak. Bu süre zarfında Avrupa'da ayakta kalan en iyi durumdaki Bektaşi tekkesi olan Harabati Baba Tekkesi ve Kalkandelen Kalesi panoramik olarak görülecek. Kalkandelen ziyaretimizin ardından Ohrid'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Makedonya'nın güneyinde, Ohrid Gölü kenarında bulunan Ohrid, 6000 yıllık bir geçmişe sahip. 1395 yılında Osmanlı Devleti'ne dahil olan bu kent, halen 10 cami ve 1 tekkeye ev sahipliği yapmaktadır. Ohrid aynı zamanda Makedonların en ünlü tatil bölgesidir. Ohrid şehir turumuzda, Çar Samoil Kalesi, Türk Çarşısı, Aya Sofya Kilisesi, Antik Tiyatro, Sinan Çelebi Türbesi, ve Halveti Tekkesi gibi önemli noktaları göreceğiz. Ardından Ohrid Gölü kenarında serbest zaman sunulacak.
Lokal bir restoranda öğle yemeği molasının ardından, Ohrid'e 29 km mesafede bulunan ve Balkanlar'ın cennet köşesi olarak adlandırılan St.Naum'a hareket edeceğiz. St.Naum turumuzda, Avrupa'nın en eski ve en derin gölü olan Ohrid Gölü'nün manzarasını izleyeceğiz ve fotoğraflayacağız. Turumuzun son durağı Atatürk'ün mezun olduğu okula ev sahipliği yapan Bitola olacak. Evliya Çelebi'nin "Rum ilinin en güzel şehri" olarak betimlediği Bitola, Atatürk'ün mezun olduğu ve panoramik olarak göreceğimiz Manastır Askeri İdadisi'ni bünyesinde barındırır. Burada Atatürk'ün balmumundan heykeli ve kullandığı bazı eşyalar sergilenmektedir. Manastır Askeri İdadisi'nde Atatürk'ü anma ve hatıralarını yad etme amacıyla serbest zaman sunulacak.
Turumuzu tamamlayarak Üsküp bölgesindeki otelimize döneceğiz. Akşam yemeğini otelde veya lokal bir restoranda alacak ve ardından odalara geçerek dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz.


5. Gün ÜSKÜP – BELGRAD
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak şehir turumuzu düzenlemek üzere Üsküp şehir merkezine hareket ediyoruz. Makedonya'nın başkenti statüsünde olan ve Vardar Nehri kıyısına kurulan Üsküp, Makedonya Meydanı'nda yer alan heykeller sebebiyle "Heykeller Şehri" olarak da bilinir. Yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı Devleti bünyesinde idare edilmiş olan Üsküp, aynı zamanda ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olarak da bilinir. Düzenleyeceğimiz panoramik şehir turu sırasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Taş Köprü, Osmanlı Köprüsü ve Kurşunlu Hanı gibi tarihi yapıları göreceğiz. Türk Çarşısı'nda hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz ve yerel sanat eserlerini inceleyebileceğiniz serbest zamanın ardından, şokal restoranda öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinin ardından Belgrad'a doğru yola çıkacağız. Belgrad bölgesindeki otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda veya otelde alacak ve ardından odalarımıza geçerek dinlenmek üzere serbest zamanımız olacak.

6. Gün BELGRAD – YEMEKLİ GALA GECESİ
Sabah kahvaltısının ardından Balkan coğrafyasının fenomen şehri olan ve "Beyaz Şehir" olarak da bilinen Belgrad'da şehir turumuzu düzenlemeye başlıyoruz. Tüm gün boyunca Belgrad'ı keşfedeceğimiz bu turumuzda Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazareviç Anıtı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan gibi önemli noktaları göreceğiz. Ayrıca, Belgrad'ın en ünlü turistik merkezlerinden biri olan Knez Mihailova Caddesi'nde yürüyerek çevre gezisi yapacağız. Bu cadde üzerinde birbirinden şık restoranlar, kafeler, ünlü Türk markalarının mağazaları ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Çevre gezisinin ardından öğle yemeğimizi alacağız ve kişisel ihtiyaçlarımızı karşılamak için serbest zaman sunulacak. Belgrad şehir turumuzun ardından otelimize döneceğiz. Akşam için ise Yemekli Gala Gecesi programını düzenlemek üzere hareket edeceğiz. Renkli gece hayatı ve eğlenceleriyle ünlü Belgrad'da, yerel müzik eşliğinde eğlenceli bir gece geçireceğiz. Program sonunda otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza geçeceğiz.

7.Gün BELGRAD – MOKRA GORA – VİŞEGRAD – SARAYBOSNA
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Saraybosna'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde ilk ziyaret ve gezi noktamız Mokra Gora olacak. Bosna asıllı Sırp yönetmen ve yazar Emir Kusturica'nın "Life is Miracle" filmini çektiği Mokra Gora - Meravcik tepesi, turumuzun ilk durağı olacak. Burada yönetmen Kusturica'nın kurduğu ahşap köyü ziyaret edeceğiz. Geleneksel tahta evlerden oluşan bu köyde dünyaca ünlü kişilerin isimleri verilmiş meydanlardan sokaklara kadar her yerde ilginç detaylar göreceğiz. Her yıl düzenlenen Kustendorf Film Festivali ve Müzik Festivali'nin de burada gerçekleştirildiği Mokra Gora gezimizi tamamladıktan sonra Saraybosna'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerindeki diğer bir ziyaret noktamız Vişegrad olacak. Burada Drina Nehri ve Drina Köprüsü'nü görme fırsatı bulacağız. Mimar Sinan tarafından Sokullu Mehmet Paşa adına yapılan Drina Köprüsü ve köprünün altından akan Drina Nehri, Sırp edebiyatının Nobel ödüllü başyapıtlarından "Drina Köprüsü"nün konusu olarak da bilinir. Vişegrad şehir turu ve lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Saraybosna'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Saraybosna'ya varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Saraybosna şehir turumuzda, Saraybosna Şehir Müzesi Binası, Parlamento Binası ve Büyük Katedral gibi önemli noktaları göreceğiz. Kısmen yürüyerek devam edeceğimiz turumuzda Bakırcılar Sokak, Çarşı Camii, Saat Kulesi, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Müzesi ve Kütüphanesi, Latin Köprüsü, At Meydanı ve Markale Semt Pazarı gibi yerler de ziyaret listemizde yer alıyor. Şehir turunun ardından otelimize transfer edilecek. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda veya otelde alacak ve odalarımıza geçerek dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz.

8.Gün SARAYBOSNA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve İstanbul'a gerçekleşecek olan dönüş uçuşumuza kadar serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte Saraybosna Havalimanı'na transfer olacağız. Havalimanında bagaj teslimi, check-in ve pasaport kontrol işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları'nın PC294 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile yerel saatle 17:10'da İstanbul'a hareket edeceğiz. Tahmini olarak TSİ 20:30'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varışımız gerçekleşecek ve turumuz sona erecek.

 FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Saraybosna – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 4* otellerde toplam 7 gece konaklamalar,
 TAM PANSİYON (sabah kahvaltıları, lokal restoran ya da otellerde alınacak 7 öğle + 6 akşam yemeği + Belgrad’ da Gala Yemeği)
 Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 Blagaj, Poçitely, Mostar, Kotor, Budva, Sveti Stefan, İşkodra, Prizren, Priştine, Üsküp, Kalkandelen, Ohrid, St. Naum, Manastır (Bitola), Belgrad, Mokra Gora, Vişegrad ve Saraybosna’da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 Profesyonel İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri.
 TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 Yemeklerde alınacak içecekler,
 İç hat bağlantı uçak bileti,
 Zorunlu otel şehir vergileri, yerel karşılama, lokal asistanlık hizmetleri ve şehir girişleri bedelleri (50 Euro – lokal acente yetkilisine ödenir)
 İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)


Genel Bilgilendirme


- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Haftalık turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 1 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 gün ve daha az bir süre kala yapılacak iptallerde %100 ceza kesintisi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki mercilerden alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklarla Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptali maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Valstour tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Valstour tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstour tarafından bilgi verilecektir.

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve sofabed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlarda dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Valstour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Valstour sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar, yerel servis aldığımız yerel Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım için Valstour tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Valstour sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş- dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Valstour , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN

Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna

Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega

Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

1 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
01.06.2024 - 08.06.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

29 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.06.2024 - 06.07.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

6 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.07.2024 - 13.07.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

13 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
13.07.2024 - 20.07.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

20 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
20.07.2024 - 27.07.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

27 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.07.2024 - 03.08.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

3 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.08.2024 - 10.08.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

10 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
10.08.2024 - 17.08.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

17 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
17.08.2024 - 24.08.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

24 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
24.08.2024 - 31.08.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

31 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
31.08.2024 - 07.09.2024
Tam Pansiyon
899 EUR899 EUR1.079 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 879 EUR
20 Oda  10+ Kişi

7 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.09.2024 - 14.09.2024
Tam Pansiyon
849 EUR849 EUR1.029 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 829 EUR
20 Oda  10+ Kişi

21 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
21.09.2024 - 28.09.2024
Tam Pansiyon
849 EUR849 EUR1.029 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 829 EUR
20 Oda  10+ Kişi

7 Ekim 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.10.2024 - 14.10.2024
Tam Pansiyon
799 EUR799 EUR979 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 779 EUR
20 Oda  10+ Kişi

25 Ekim 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.10.2024 - 01.11.2024
Tam Pansiyon
749 EUR749 EUR929 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 729 EUR
20 Oda  10+ Kişi

16 Haziran

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
16.06.2024 - 23.06.2024
Tam Pansiyon
1.099 EUR1.099 EUR1.299 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 1.049 EUR
10 Oda  10 Kişi
Herşey Dahil Vizesiz Mega Balkanlar Turu 7 Gece 8 Gün
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM