Kavala Drama ve Noel Baba Köyü Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
Kavala Drama ve Noel Baba Köyü Turu

Noel Pazarlarında Alışveriş İmkânı
Hareket Tarihleri: 22 Aralık
***KESİN HAREKETLİ***

1.Gün: İstanbul – Kavala
Akşam Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünden 21:00, Mecidiyeköy Eski Ali Samiyen Stadı karşısı (Polat Holding – Ege Seramik önü), 21:30 İncirli Ömür Plaza önündeki otobüs duraklarından 22:00'de, Beylikdüzü Marmarapark Avm önündeki otobüs durağından 22:30 da, Silivri 5M Vega Avm önünden 23:15 de, Yenice Aytemiz tesislerinden 23:55 de , Namık Kemal Yaypet Dinlenme tesislerinden 00:25 de , Keşan Sapağı İpsala yönünden 01:45 de siz değerli misafirlerimizi alarak eğlence dolu Yunanistan Noel pazarları turumuza başlıyoruz. Selimpaşa Silivri güzergahı üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.
2.Gün: Kavala – Drama – İskeçe- Gümulcine
Sabah saatlerinde Via Egnatia otoyolunu takip ederek Kavala yakınlarında yer alan Nea Karvali kasabasına geliyor ve orda sabah kahvaltımızı alıyoruz (Kahvaltı için çorba, kahvaltı tabağı ve börek alternatifleri mevcuttur. Tur fiyatına dahil değildir). Burada meşhur Kavala kurabiyelerinin de tadına baktıktan sonra Kavala şehir merkezine varışımızın ardından sırası ile Kavala Limanı, Panagia Sokakları, eski Osmanlı evleri , Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi , imaret , Pargalı İbrahim Paşa Camii ve kent meydanına kurulan Noel pazarı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kavala Turumuzun ardından Drama’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık yolculuğun ardından 551 yıl Osmanlı himayesinde kalmış olan Doğu Makedonya bölgesinin en büyük şehri Drama şehrine varıyoruz. Osmanlı döneminden günümüze halen şehir parkı olarak kullanılan parkta her yıl belediye çalışanları ve gönüllüler tarafından kurulan masalsı ‘’Oneiroupolis’’ (Dreamland ) programının etkinlikleri çocukları ve yetişkinlikleri peri masallarına taşıyor. Rehberimizin vereceği serbest zamanda masalsı bir yolculuğa çıkıyor ve meydanda kurulan Noel Baba Evi, peri masalı evi, elflerin atölyeleri ve maceralar evi gibi alanları görerek Drama programını tamamlıyoruz ardından Gümülcine otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler (45 Euro). Limitli içecekli Yunan mezeleri ve yemeklerini tadabileceğiniz buzuki ve Yunan müziği eşliğinde eğlenceye doyacağınız bu gecenin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Gümülcine- İskeçe – (Porto Lagos) –Dedeağaç
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla otelden ayrılıyoruz ve Gümülcine ve İskeçe turumuza başlıyoruz. Batı Trakya’nın merkezi ve aynı zaman bir öğrenci şehri olan Gümülcine’de Kent meydanını, Gümülcine Çarşısını, Çukur Kahveyi, Kılıç Meydanını geziyor ve İskeçe’de Çınar meydanı, eski şehir sokakları ve eski çarşı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. İskeçe gezimizi tamamladıktan sonra yol üzerinde ekstra olarak yapılacak olan Porto Lagos’a devam ediyoruz (Tüm grubun
katılımı ile gerçekleştirilecek olup 5 Euro ekstra ücreti vardır). Vistonida gölü üzerine kurulmuş masalsı havadaki bu 2 küçük kiliseyi görüyor ve sonrasında Dedeağaç (Aleksandrapoli) şehrine doğru devam ediyoruz burada vereceğimiz alışveriş ve yemek molasının ardından Kipi sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemleri ve duty free molası sonrasında Türkiye’ye geçiyor ve Türk tarafındaki pasaport işlemlerinin ardından ülkeye giriş yapıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki
turumuzda görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 •  Lüx Otobüsler ile gidiş dönüş ulaşım.
 •  3* otellerde 1 gece oda kahvaltı konaklama.
 •  Tur Programında Belirtilen tüm çevre ve Şehir turları
 •  Rehberlik ücreti ve sınır geçiş masrafları
TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 •  Yurtdışı çıkış fonu 150 TL
 •  Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 •  Yurt dışı seyahat sigortası 15 Euro
 •  Ekstra Turlar
 •  Program dışı geziler
 •  Şahsi harcamalar
 •  İlk gün yolda alınan kahvaltı
 • Öğlen ve akşam yemekleri Yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
 •  Şehir ve Otel Vergileri (Kişi başı 5€ olarak araç içerisinde rehbere ödenir)
 •  Schengen Vizesi ve Hizmet bedeli

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi
bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Haftalık turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta
olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 1 gün konaklama
zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre
Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az
kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur ValsTur tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli
bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce valstur tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede
kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstur tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak
standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar.
Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden
rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından valstur  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu
bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan valstur  sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel valstur  tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için valstur  tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa

binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden valstur r sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura
dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair
oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
-valstur , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. valstur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner - *Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Kavala Drama ve Noel Baba Köyü Turu
2 Gece 3 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM