s

Klasik İtalya (Roma gidiş - Bergamo dönüş)

27 Mayıs - 03 Haziran 2024 
KLASİK İTALYA

“ROMA (3) - FLORANSA (2) - VENEDİK (1) - MİLANO (1)“

YAZ DÖNEMİ

Pegausus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
(Roma gidiş - Bergamo dönüş)
7 Gece 8 Gün

1.GÜN İSTANBUL - ROMA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1221 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:00’da Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 10:50’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Şehir turumuzda, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.
2.GÜN ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi(Castel Gandolfo-Nemi) &ampx; Vatikan turuna katılabilirler (60 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya&nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlık’ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (30 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli Gece Turuna (65 Euro) katılabilirler. Geceleme otelinizde.
3.GÜN ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei (95€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve
taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.
Geceleme otelimizde.
4.Gün ROMA - FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turun katılma imkanı (30€). İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.Gün FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa, Portofino (95 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Tur sonrasında otele
transfer. Geceleme otelinizde.
6.GÜN FLORANSA - VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bologna turuna katılma imkanı (30 Euro). Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası,Avrupanın ilk üniversite binası,Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Venedik’e
varışın ardından panoramik şehir turu. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat
Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.
7.GÜN VENEDİK - MİLANO
Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona- Garda gölü turuna katılma imkanı (50€). Turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&ampx;Julietin evi, Kuzey İtalya&daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Milano’ya hareket. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Şehir tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer.
8.GÜN MİLANO - BERGAMO - İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak Bergamo havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1212 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.40’ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 15:15’te İstanbul&a varış ve turumuzun sonu. 
Ekstra tur Avantajları :
Avantajlı Maxi ekstra tur paketi:
 Outlet ve Göller &ampx; Vatikan (60 Eur)
 Roma Gece Turu (30 Eur)
 Napoli &ampx; Pompei (95 Eur)
 Orvieto (30 Eur)
 Pisa &ampx; Portofino (95 Eur)
 Bologna (30 Eur)
 Verona-Garda (50 Eur)
TOPLAM 390 EURO YERİNE 330 EURO !!!
Avantajlı Eco ekstra tur paketi:
 Orvieto (30 Eur)
 Bologna (30 Eur)
 Verona-Garda (50 Eur)
TOPLAM 110 EURO YERİNE 90 EURO !!!
Ekstra tur Avantajları :
• 0 – 7 Yaş arası ücretsiz
• 8 – 17 Yaş arası %50 indirim
• Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkanı.

3 ve 4* Oteller
Roma (merkeze 10 – 15 km)
Floransa (Montecatini Bölgesi)
Venedik (Vicenza, Mestre, Treviso, Padova, Lido de Jesolo bölgeleri)
Milano (merkeze 10 – 15 km)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) – Roma(FCO) ve Bergamo (BGY) – İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı
uçak biletleri
 Havalimanı vergileri
 Vaporetto ücreti (15 Euro)
 Şehir vergileri (25 Euro)
 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Tüm şehirler arası transferler
 Panoramik Roma, Floransa, Venedik ve Milano şehir turları
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 Vize ücreti (140 Euro)
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Covid-19 sağlık sigortası
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Opsiyonel turlar
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


Notlar:

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
• Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından VALSTUR kesinlikle sorumlu değildir.
• Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
• VALSTUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde VALSTUR dan tazminat hakkı yoktur.

• VALSTUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
• Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
• Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
• Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan VALSTUR sorumlu tutulamaz.

• Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden VALSTUR sorumlu değildir.
• Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
• Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, VALSTUR’nin sorumluluğunda değildir.
• Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
• Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

• Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
• Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
• Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu tutulamaz.
• Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

• VALSTUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

• Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

• 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
• Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
• İptal ve değişiklik durumunda “VALSTUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

27.05.2024 / 03.06.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
27.05.2024 - 03.06.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR889 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 689 EUR
10 Oda  10 Kişi

10.06.2024 / 17.06.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
10.06.2024 - 17.06.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR889 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 689 EUR
10 Oda  10 Kişi

14.06.2024 / 21.06.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.06.2024 - 21.06.2024
Oda Kahvaltı
899 EUR899 EUR1.089 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 889 EUR
0 Oda  0 Kişi

28.06.2024 / 05.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
28.06.2024 - 05.07.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR889 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş Ücretsiz
10 Oda  10 Kişi

05.07.2024 / 12.07.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
05.07.2024 - 12.07.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR939 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
0 Oda  0 Kişi

12.07.2024 / 19.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.07.2024 - 19.07.2024
Oda Kahvaltı
899 EUR899 EUR1.089 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 889 EUR
0 Oda  0 Kişi

22.07.2024 / 29.07.2024[sor sat[

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
22.07.2024 - 29.07.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR939 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
0 Oda  0 Kişi

05.08.2024 / 12.08.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
05.08.2024 - 12.08.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR939 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
0 Oda  0 Kişi

09.08.2024 / 16.08.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.08.2024 - 16.08.2024
Oda Kahvaltı
849 EUR849 EUR1.039 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 839 EUR
0 Oda  0 Kişi

23.08.2024 / 30.08.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
23.08.2024 - 30.08.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR939 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
10 Oda  10 Kişi

02.09.2024 / 09.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
02.09.2024 - 09.09.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR989 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 789 EUR
10 Oda  10 Kişi

16.09.2024 / 23.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
16.09.2024 - 23.09.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR939 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
10 Oda  10 Kişi

14.10.2024 / 21.10.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.10.2024 - 21.10.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR889 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 689 EUR
0 Oda  0 Kişi

28.10.2024 / 04.11.2024[sor sat]

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
28.10.2024 - 04.11.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR789 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 589 EUR
10 Oda  10 Kişi

25.11.2024 / 02.12.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.11.2024 - 02.12.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR739 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 539 EUR
10 Oda  10 Kişi

09.12.2024 / 16.12.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.12.2024 - 16.12.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR689 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 489 EUR
10 Oda  10 Kişi

23.07.2024 / 30.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
23.07.2024 - 30.07.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR989 EUR0 - 1 yaş Ücretsiz
2 - 11 yaş 789 EUR
10 Oda  10 Kişi
Klasik İtalya (Roma gidiş - Bergamo dönüş)
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM