Kurban Bayramı Özel Prestij İtalya ve Fransa Turu 5 Gece 6 Gün

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
PRESTİJ İTALYA & FRANSA
Cannes – Nice (3) – Portofino – Milano (2) – Como
Modanın Başkenti MİLANO’da OUTLET Turu Dahildir...
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile… Tüm Türkiye ‘den İç Hat Bağlantı İmkânı!
Öğlen Nice gidiş – Öğlen Milano dönüş
15 Haziran 2024 Hareket (Kurban Bayramı Özel)
5 Gece 6 Gün
1.Gün İSTANBUL – NİCE
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuşa 3 saat kala, bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK1815 sefer sayılı uçuşuyla saat 15:35'te Nice'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yerel saatle 17:45'te Nice Côte d'Azur Havalimanı'na varışımızın ardından özel otobüsümüzle şehir turumuzu düzenlemek üzere Nice şehir merkezine hareket ediyoruz. Promenade des Anglais caddesi, Nice Limanı, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı ve Adliye Sarayı gibi önemli noktaları içeren panoramik şehir turumuz sırasında keyifli anlar yaşayacağız. Tur sonrasında serbest zamanımızın tadını çıkaracak ve Nice bölgesindeki otelimize transfer olacağız. Odalarımızı alıp dinlenmek üzere serbest zamanımızı değerlendireceğiz.

2. Gün NİCE – (Mega Cote d’Azur: St. Paul De Vence & Eze & Monaco & Monte Carlo Turu)
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Mega Cote d'Azur: St. Paul De Vence & Eze & Monaco & Monte Carlo Turu'na (85 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Saint Paul De Vence olacak. Muhteşem manzaralara hakim bir tepe üzerinde konumlanmış olan ve Orta Çağ mimarisinin örneği olan Saint Paul De Vence köyünde 1615 yılından kalma tarihi çeşmeyi ziyaret edeceğiz. Bu çeşmenin etrafında bulunan taş evlerin arasında gezinirken, ünlü ressamların eserlerinin satıldığı galerileri ve yöreye özgü ürünlerin satıldığı dükkanları keşfedeceğiz. Ardından, Cote d'Azur'un muhteşem manzarasına sahip olan ve ünlü parfümleri deneyip uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz Eze Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Eze turunun ardından, Fransız Rivierası'nda bulunan ve Vatikan'dan sonra dünyanın en küçük devleti olan masalsı krallık Monaco'ya doğru yola çıkacağız. Monaco'ya varışımızın ardından, lüks ve ihtişamın simgesi Monte Carlo'nun panoramik şehir turunu yapacağız. Tur sonrasında sunulan serbest zamanda, keyifli vakit geçirerek Nice bölgesindeki otelimize döneceğiz.

3. Gün NİCE – CANNES – (Saint Tropez &ampx; Marsilya Turu)
Sabah kahvaltısının ardından Cannes'a hareket ediyoruz. Cannes, yaz aylarında düzenlenen ünlü Cannes Film Festivali'ne ev sahipliği yapmasıyla tanınan ve pırıl pırıl denizi ile altın kumsallara sahip olan bir şehirdir. Şehir turumuzda ilk olarak kentin ilk yerleşim yeri olan eski şehri keşfedeceğiz. Eski şehrin dar, dolambaçlı ve trafiğe kapalı sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında hediyelik eşya dükkanlarını gezip alışveriş yapma şansına sahip olacağız. Ardından, Cannes sahilinde uzanan ve birçok lüks restoran, mağaza ve otele ev sahipliği yapan La Croisette Bulvarı ve Meynadier Sokağı'nı gezeceğiz. Turun sonunda sunulan serbest zamanda isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Saint Tropez & Marsilya Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı muhteşem Cote d'Azur mimarisi, sahilleri ve yat limanıyla ünlü olan Dünya jet sosyetesinin uğrak yeri St.Tropez olacak. St. Tropez gezimizin ardından, Akdeniz kıyısında yer alan ve en eski liman şehirlerinden biri olan Marsilya'ya varacağız. Şehir turumuz sırasında Bakire Meryem (Bonne-mère), Eski Liman (Vieux-Port) ve İf Şatosu (Château d'If) gibi önemli yapıları yakından göreceğiz. Turumuzun ardından Nice bölgesindeki otelimize dönüyor ve dinlenmek için serbest zaman sunuyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Cannes'a hareket ediyoruz. Cannes, yaz aylarında düzenlenen ünlü Cannes Film Festivali'ne ev sahipliği yapmasıyla tanınan ve pırıl pırıl denizi ile altın kumsallara sahip olan bir şehirdir. Şehir turumuzda ilk olarak kentin ilk yerleşim yeri olan eski şehri keşfedeceğiz. Eski şehrin dar, dolambaçlı ve trafiğe kapalı sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında hediyelik eşya dükkanlarını gezip alışveriş yapma şansına sahip olacağız. Ardından, Cannes sahilinde uzanan ve birçok lüks restoran, mağaza ve otele ev sahipliği yapan La Croisette Bulvarı ve Meynadier Sokağı'nı gezeceğiz. Turun sonunda sunulan serbest zamanda isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Saint Tropez & Marsilya Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı muhteşem Cote d'Azur mimarisi, sahilleri ve yat limanıyla ünlü olan Dünya jet sosyetesinin uğrak yeri St.Tropez olacak. St. Tropez gezimizin ardından, Akdeniz kıyısında yer alan ve en eski liman şehirlerinden biri olan Marsilya'ya varacağız. Şehir turumuz sırasında Bakire Meryem (Bonne-mère), Eski Liman (Vieux-Port) ve İf Şatosu (Château d'If) gibi önemli yapıları yakından göreceğiz. Turumuzun ardından Nice bölgesindeki otelimize dönüyor ve dinlenmek için serbest zaman sunuyoruz.

4. Gün NİCE – (San Remo Turu) – PORTOFİNO – OUTLET – MİLANO

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Portofino'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimizle birlikte ekstra olarak San Remo Turu'nu (35 Euro) düzenliyoruz. Kuzeybatı İtalya'da Fransa sınırına yakın bir konumda bulunan ve 1900'lerin sonunda Eurovision Şarkı Yarışması ile ülkemizde tanınarak ünlenen San Remo, İtalyan Rivierası'nın turizm merkezi olarak da bilinir. Yemyeşil tropikal parkları, görkemli sarayları andıran kumarhaneleri ve gösterişli mağazalarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Panoramik şehir gezimiz sırasında San Siro Katedrali, San Remo Müzik Festivali'nin düzenlendiği Ariston Tiyatrosu ve 17. yüzyılda Barok tarzında inşa edilen Madonna Della Costa Kilisesi gibi başlıca yerleri göreceğiz. Turumuzun ardından serbest zamanımızı değerlendirerek Portofino'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ile Portofino'ya ulaşıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları, rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz'iyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Portofino gezimizin ardından Milano bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Yol üzerinde, dünya moda akımına yön veren Milano'nun en ünlü alışveriş merkezlerinden Milano Outlet'te keyifli bir alışveriş için serbest zaman sunuyoruz. Serbest zamanın ardından Milano bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Odalarımızı alıp dinlenmek üzere serbest zaman geçiriyoruz.


5.Gün MİLANO – COMO – (Lugano Turu)
Sabah kahvaltısının ardından Milano şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Avrupa'nın moda başkentlerinden biri olan Milano, aynı zamanda mutfağı, operası ve kiliseleriyle de ünlüdür. İtalya'nın iş ve finans merkezi olmasının yanı sıra alışveriş ve yeme içme deneyimi için de ideal bir destinasyondur. Şehir turumuz sırasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, Porta Romano gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turunun ardından Alp Dağları'nın eteklerinde bulunan ve İtalya'nın en büyük üçüncü gölü Como Gölü'ne doğru hareket ediyoruz. Como Gölü, Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine kadar geniş bir kesime ev sahipliği yapmasıyla tanınan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleriyle ünlü bir bölgedir. Gölün eşsiz manzarasının keyfini çıkartacak ve günün her anında ziyaretçilerini kendine hayran bırakan atmosferini deneyimleyeceğiz. Turun sonunda sunulan serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Lugano Turu'na (45 Euro) katılabilirler. Bu turda, İsviçre sınırları içinde bulunan ve eşsiz doğasıyla ünlü Lugano Gölü'nü ziyaret edecek ve göl kıyısındaki restoran ve kafelerde serbest zaman geçireceğiz. Turun ardından Milano bölgesindeki otelimize dönüyoruz.

6. Gün MİLANO – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve sunulan serbest zamanın ardından İstanbul'a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Malpenza Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Bagaj teslimi, bilet ve pasaport kontrol işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları'nın TK1896 sefer sayılı tarifeli uçuşuyla saat 15:05'te İstanbul'a hareket ediyoruz. Tahmini olarak TSİ 19:05'te İstanbul Havalimanı'na varış yaparak turumuzu tamamlıyoruz.


Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 230 € yerine 195 €
Pakete Dahil Olan Turlar:
 Mega Cote d’Azur: St.Paul De Vence & Eze &ampx; Monaco & Monte Carlo Turu (85 Euro)
 Saint Tropez & Marsilya Turu (65 Euro)
 San Remo Turu (35 Euro)
 Lugano Turu (45 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 45 Euro İndirimlidir

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Nice / Milano – İstanbul HL parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Uçak içi ikramlar,
3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 5 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
Nice, Cannes, Portofino, Milano ve Como’da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 Vize ücreti ve servis bedeli
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 İç hat bağlantı uçak bileti,
 Öğle &ampx; akşam yemekleri ve içecekler
 Portofino‘da Vapuretto Bedeli (kişi başı 15 Euro)
 Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 5 gece toplam 20 Euro tutarında ücretlerdir)
 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
 İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

*** Nice bölgesi konaklamaları Nice, Cannes, Vence, Eze bölgelerinden birinde sunulabilir.
*** Milano bölgesi konaklamaları Novara, Bergamo, Pavia veya Como bölgelerinden birinde sunulabilir.
 

Genel Bilgilendirme


- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Haftalık turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 1 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 gün ve daha az bir süre kala yapılacak iptallerde %100 ceza kesintisi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki mercilerden alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklarla Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptali maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Valstour tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Valstour tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstour tarafından bilgi verilecektir.

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve sofabed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlarda dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Valstour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Valstour sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar, yerel servis aldığımız yerel Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

- Tura katılım için Valstour tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Valstour sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş- dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Valstour , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN

Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna

Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega

Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Kurban Bayramı Özel Prestij İtalya ve Fransa Turu 5 Gece 6 Gün
5 Gece 6 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM