s

Kurban Bayramı Özel Sicilya & Malta Turu 6 Gece THY ile

14 Haziran - 20 Haziran 2024 
Kurban Bayramına Özel
Sicilya&Malta Turu 6 Gece THY İle


1. Gün - Tur Güzergahı: İstanbul'dan Palermo'ya Yolculuk ve Cefalu Turu

14 Haziran 2024 - Cuma

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinizin ardından Türk Havayolları'nın TK1373 sefer sayılı tarifeli uçuşuyla saat 06:45'te Palermo'ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 08:20'de Palermo'ya varışımızın ardından özel otobüsümüzle şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda; Politeama ve Quattro Canti Meydanları, Roma ve Liberta Bulvarları gibi önemli noktaları ziyaret ediyoruz. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zamanınız olacak. İsterseniz, ekstra olarak düzenlenen Öğle Yemekli Cefalu Turu'na (55 Euro) katılabilirsiniz. Tiran Denizi kıyısında bulunan Cefalu'nun benzersiz sokaklarını keşfedeceğimiz bu turda Cefalu Katedrali ve Balıkçılar Kapısı gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanımızın ardından otelimize geri dönüyoruz ve dinlenmek için serbest zamanınız olacak.

2. Gün - Tur Güzergahı: Palermo'dan Montreale, Erice ve Trapani Turu

15 Haziran 2024 - Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından size tam gün serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Montreale, Erice ve Trapani Turu'na (75 Euro) katılma şansı sunuyoruz. Turumuzun ilk durağı, Bizans mimarisinin Sicilya'daki en önemli örneği olarak kabul edilen ve Bizans ve Norman dönemi sanat eserleriyle ünlü Montreale Katedrali olacak. Katedral ziyaretimizin ardından, tipik bir orta çağ şehri olan Erice'nin avlulu taş evlerini ve sokaklarını keşfetmek için yola çıkıyoruz. Erice'deki çevre gezisi ve serbest zamanımızın ardından, Sicilya'nın tarihi mercan ihracat merkezlerinden biri olan Trapani'ye varıyoruz. Trapani'nin modern ve tarihi dokusunu bir arada koruyan atmosferini keşfettikten sonra turumuzu tamamlayarak Palermo bölgesindeki otelimize geri dönüyoruz.
3. Gün - Tur Güzergahı: Palermo'dan Outlet'e ve Catania'ya Yolculuk

16 Haziran 2024 - Pazar

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerimizin ardından Catania'ya doğru yola çıkıyoruz. Sicilia Outlet Village'da uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceğiniz serbest zaman sunacağız. Ardından Catania'ya doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Şehre varışımızın ardından panoramik bir şehir turu düzenleyeceğiz.Panoramik Catania şehir turumuzda; Duomo Meydanı, Katanya Balık Pazarı, Curro Sarayı, Ursino Kalesi, San Nicolo l’Arena Manastırı, Crociferi Bulvarı, Setsicoro Meydanı, Katanya Üniversite Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.Şehir turumuzun ardından otelimize transfer edilecek, odalarımızı alacak ve dinlenmek için serbest zamanınız olacak.

4. Gün - Tur Güzergahı: Catania'dan Etna, Savoca, Taormina ve Giardini Naxos Turu

17 Haziran 2024 - Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından size tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman içinde dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Etna, Savoca, Taormina ve Giardini Naxos Turu'na (75 Euro) katılabilirler.
Turumuzun ilk durağı Avrupa'nın aktif yanardağlarından biri olan Etna olacak. Etna'da vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, dünyaca ünlü "Baba" filminin çekildiği mekanları ziyaret edeceğiz, Bar Vitelli ve San Michele Kilisesi'ni panoramik olarak göreceğiz. Ardından, İyon Denizi'nin incisi olarak bilinen, sokakları, caddeleri ve hediyelik eşya dükkanlarıyla ünlü Taormina'yı keşfedeceğiz. Taormina gezimizin ardından, volkanik plajları ve rengarenk sokaklarıyla ünlü Giardini Naxos'a doğru hareket edeceğiz. Burada, M.Ö. 6. yüzyılda ilk Yunanlıların yerleştiği ve sonrasında Fenikeliler ve Romalıların yaşadığı kültürel mozaiğe sahip Giardini Naxos'ta muhteşem manzaraların tadını çıkaracağız ve fotoğraf molası için duracağız.Tur sonunda Catania bölgesindeki otelimize geri döneceğiz ve dinlenmek için serbest zamanınız olacak.

5. Gün - Tur Güzergahı: Catania'dan Siracusa ve Noto Turu ve Malta'ya Seyahat

18 Haziran 2024 - Salı

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerimizin ardından Malta'ya gerçekleştireceğimiz feribot seyahati için hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Siracusa ve Noto Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Antik Yunan kolonilerine dayanan eşsiz bir balıkçı şehri olan Siracusa, konumu ve tarihi önemi sebebiyle UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne eklenmiştir. Arşimed'in şehri olarak bilinen Siracusa'dan sonra Barok mimarisinin güzel bir örneği olan Noto'ya doğru yola çıkıyoruz.Noto, muhteşem mimarisi, güzel manzaraları ve altın kumlu plajlarıyla Sicilya'nın güneydoğusundaki bir inci olarak bilinir. 1693 depreminden sonra yeniden inşa edilen bu şehir, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır. Çevre gezimizin ardından denizin ve güneşin keyfini çıkarmak için serbest zamanımız olacak ve sonra Pozzallo Limanı'na doğru feribot yolculuğumuza devam edeceğiz. Gümrük ve check-in işlemlerinden sonra feribotla yaklaşık 2 saatlik bir deniz yolculuğu yaparak Malta'nın Marsaxlokk limanına varacağız.Malta'ya varışımızın ardından otelimize transfer edilecek ve dinlenmek için serbest zamanınız olacak.

6. Gün - Tur Güzergahı: Malta'dan Gozo, Victoria Rabat ve Xelendi Turu
19 Haziran 2024 - Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından size tam gün serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Öğle Yemekli Gozo, Victoria Rabat ve Xelendi Turu'na (75 Euro) katılabilirler. Cirkewwa Limanı'ndan başlayacak turumuzda ilk olarak feribot yolculuğuyla Gozo'ya varacağız. "Cennet ada" olarak bilinen Gozo'nun yemyeşil doğasıyla iç deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası'nı ziyaret edeceğiz. Bu bölge, Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi ünlü filmlerin çekildiği yerlerden biri olmanın yanı sıra Malta'nın önde gelen dalış noktalarından biridir. Ardından, tarihte küçük bir şapel olan ancak günümüzde önemli bir adak kilisesi olan T'pino Kilisesi'ni ziyaret edip dileklerimizi dileyeceğiz. Gozo Adası'nın ünlü yerel ürünlerinden almak için kısa bir mola vereceğiz ve sonra bir balıkçı kasabası olan Xelendi'de yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz.Öğle yemeğinin ardından Gozo'nun başkenti olan Victoria Rabat'a hareket edeceğiz. Victoria Rabat'ta St. George Bazilikası'nı görecek ve dar sokaklarda yürüyüş turu yapacağız.Turumuzun ardından feribotla otelimize döneceğiz ve dinlenmek için serbest zamanınız olacak.

7. Gün - Tur Güzergahı: Malta'dan Üç Şehirler ve Marsaxlokk Turu ve Dönüş

20 Haziran 2024 - Perşembe

Sabah kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerimizin ardından özel otobüsümüzle Valetta merkeze hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, Yeni Parlamento Binası, Kraliyet Opera Binası, Auberge Sarayı, Triton Çeşmesi, Barrakka Parkı, Auberge D’Italie binası, Palazzo Parisio Sarayı, Ulusal Savaş Müzesi, St. John Meydanı ve Katedrali, Büyük Üstad Sarayı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Valetta şehir turumuzun ardından uçak saatimize kadar serbest zamanımız olacak. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimizle ekstra olarak Üç Şehirler ve Marsaxlokk Turu'na (50 Euro) katılacağız. Turumuzda ilk olarak St. Jean Şövalyelerinin ilk yerleşim yeri olan ve Osmanlı birliklerinin Malta Adası'na çıktığı ilk bölge olan "Üç Şehirler"i ziyaret edeceğiz. Daha sonra Marsaxlokk'a hareket ederek, renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ve süslü limanıyla ünlü klasik Akdeniz köyü Marsaxlokk'u keşfedeceğiz. Marsaxlokk'ta organik pazardan alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz.
Turumuzun sonunda rehberimizin belirleyeceği saatte Malta Havalimanı'na hareket edeceğiz. Bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşuyla saat 19:20'de İstanbul'a uçacağız. Yerel saatle 22:45'te İstanbul Havalimanı'na varışımızın ardından Vals Tur hizmetlerinin sona erecektir.

Sicilya & Malta Turu / Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 395 € yerine 345 €

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Öğle Yemekli Gozo & Victoria Rabat & Xelendi Turu (75 Euro)
 • Üç Şehirler & Marsaxlokk Turu (50 Euro)
 • Etna & Savoca & Taormina & Giardini Naxos Turu (75 Euro)
 • Öğle Yemekli Cefalu Turu (55 Euro)
 • Montreale & Erice & Trapani Turu (75 Euro)  
 • Siracusa & Noto Turu (65 Euro) 

 • Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3+/12 yaş arası 45 Euro indirimlidir)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Palermo / Malta – İstanbul HL parkurunda uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Uçak içi ikramlar,
 • Sicilya – Malta arası feribot ulaşımı bileti
 • 3* & 4* şehir dışı otellerde toplam 6 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Valetta, Catania ve Palermo’da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Sicilia Outlet Village Turu
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İç hat bağlantı uçak bileti,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 6 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

GENEL ŞARTLAR

1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; valstur'dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu valstur'dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin valstur tarafından iptal edilmesi durumunda valstur'dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, valstur sorumlu tutulamaz.

3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.
 

İptal ve değişiklik

4. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar valstur'a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50'si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Valstur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
 

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5. Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

6. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.

7. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasındanValstur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

8. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

9. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.
 

Uçuşlar Hakkında

10. Valstur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Valstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

13. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

16. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Valstur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

17. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup,Valstur'un sorumluluğunda değildir.

18. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class'a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

19. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
 

Diğer Hususlar

20. valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda valstur'un iptal koşulları geçerli olacaktır.

21. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire valstur tarafından bildirilecektir.

22. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km' lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstur tarafından bilgi verilecektir.

23. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

24. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

25. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00'dir.

26. Valstur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Valstur tarafından garanti edilemez.

27. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

28. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

29. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

31. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

32. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

33. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

34. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

35. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

36. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

37. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

38. valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

39. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Valstur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

40. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

41. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Valstur'un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

Valstur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Valstur'un hiçbir sorumluluğu yoktur. Valstur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Valstur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Valstur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Valstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Valstur sorumlu olmayacaktır. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına rezervasyonunuza istinaden vize başvurunuzun bir an önce yapılarak, işlemlerin tamamlanması tavsiye olunur. Vize süreçlerinin takriben 2-3 ay sürdüğünü lütfen göz önüne alınız. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne- babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

3 & 4 Yıldızlı Şehir Dışı Oteller

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.06.2024 - 20.06.2024
Oda Kahvaltı
949 EUR949 EUR1.309 EUR0 - 2 yaş 185 EUR
2 - 12 yaş 899 EUR
10 Oda  10 Kişi
Kurban Bayramı Özel Sicilya & Malta Turu 6 Gece THY ile
6 Gece 7 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM