s

Lapland Turu 4 Gece 5 Gün

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

SÜPER PROMO LAPLAND TURU
BEYAZ ROTALAR 
 
(THY İLE)

 


1.Gün - İSTANBUL - ROVANİEMİ - TORNİO


İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 07:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 09.55’de Türk Hava Yolları uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13:30’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Yol üzerinde termal kıyafetlerimizi alacağız. ( Tulum, bot, eldiven, yün çorap). Konaklama Tornio’daki otelimizde.   Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Kuzey Işıkları Avı turuna(35€uro/kişi başı)  katılabilirler. Şansımız iyi giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz. Şansımız iyi giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz. Konaklama Tornio’daki otelimizde.


2.Gün - TORNİO


Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve 3km boyunca Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Tornio otelimizde.


3.Gün - TORNİO


Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek Buz Kıran Gemi Yolculuğu turumuz (380€) için otelimizden transfer oluyoruz. Geminin içindeyken nostaljik atmosferi doya doya yaşayacağınız bu 3 saatlik turda buzulların kırılırken çıkaracağı çatırdama sesleri, eşsiz kutup manzarasına eşlik edeceksiniz. Turumuza hayatta kalma süitinde yüzme, deneyimi, sıcak içecekler,  Cruise and Swim sertifikası bu turumuza dahildir. Dönüş yolunda öğlen yemeğimizi alacağımız Geleneksel İsveç Köyünü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından otelimize transfer oluyoruz, konaklama Tornio otelimizde.


4.Gün - TORNİO


Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz.  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu – 1 Saat)(175 €) için Kemi’ye yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saatlik süren sürüş deneyimi yakalayacağınız. Sonrasında benzerine masallarda rastladığımız içerisinde buzdan heykeller, buzdan yapılan kaydırak, buzdan restoran bulunan Snowexperince 365’ ı gezeceğiz. Dilerseniz buzdan masalarda oturup, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Bu eşsiz deneyimin ardından yol üzerinde termal kıyafetlerimizi alacağız ( Tulum, bot, eldiven, yün çorap)  ve Kuzey Işıkları Avı Turuna başlıyoruz, Şansımız iyi giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz. Konaklama Tornio otelimizde.
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler)


4.Gün - TORNİO - ROVANİEMİ - İSTANBUL


Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, havalimanına transfer oluyoruz. Rovaniemi’de kısa bir gezinti yapacağız ve son alışverişler için serbest zaman. Ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 15.25’de Türk Hava Yolları ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 21.10’da İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

-Turumuza 0-1,99 yaş aralığındaki bebekleri kabul etmiyoruz…
-Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.
-Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir. Turumuz özellik olarak aktivite turudur. Aktivitelerin günü ve saatleri değişiklik gösterebilir.

UÇUŞ DETAYLARI:
TK 1749 21 Ocak  İstanbul – Rovaniemi 09:55-13:30
TK 1750 25 Ocak Rovaniemi – İstanbul 15:25 -21:10

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
-Türk Hava Yolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
-Havalimanı vergileri 
-Tornio’da 4**** otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama
-Alan-otel-alan transferleri
-Özel otobüs ile tüm transferler
-1. Günden son güne kadar Termal kıyafet kullanımı (45 Euro)
-Noel Baba Köyü gezisi (30 Euro)
-Otel ve turist şehir vergileri
-Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)
-TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-Vize ücreti ve hizmet bedeli (170 EURO)
-İç hat bağlantı bileti
-Ren Geyiği & Husky Safari Turu (275 €)
-Snowmobile Turu (175 €)
-Buzkıran Gemisi Turu (300 €)
-Kuzey Işıkları Avı turuna (35 €)
-Öğle ve akşam yemekleri
-Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
-Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL)
-Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
-Seyahat & Sağlık Sigortası (20 EURO)
-Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.

Ekstra Hizmetler

Ekstra HizmetDurumKişi Başı
Erken Rezervasyon İptal Güvence Paketi 30.001 TL-100.000 TLFiyata Dahil Değil1.000 TL
Lapland Turu 4 Gece 5 Gün
4 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM