s

Mega Benelux & Paris & Colmar & Köln Turu THY ile 7 Gece 8 Gün

15 Haziran - 22 Haziran 2024 
MEGA BENELÜX &PARİS & COLMAR & KÖLN
Köln – Amsterdam (2) – Brüksel – Paris (3) – Reims –
Metz (1) – Colmar – Lüksemburg (1)
Sabah Köln Gidiş – Akşam Lüksemburg Dönüş
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile… … (Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkânı)
23 Ağustos 2024 Hareket
7 Gece 8 Gün1. Gün  İSTANBUL – KÖLN – AMSTERDAM
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuşumuzdan 3 saat önce bagaj teslimi, bilet ve pasaport kontrol işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayolları'nın TK1671 sefer sayılı uçuşuyla saat 07:05'te Köln'e hareket ediyoruz. Yerel saatle 09:25'te Köln Havalimanı'na varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle Köln'de panoramik bir şehir turuna çıkıyoruz. Ren Nehri çevresine kurulu olan ve Orta Çağ'dan bu yana önemli bir ticaret merkezi olarak varlığını sürdüren Köln, çikolataları, Roma döneminden kalan eserleri ve şehri çevreleyen Roma surları, Orta Çağ kiliseleri ve birçok tarihi yapısı ile dikkat çeken önemli bir Alman şehridir. Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhelm II. Anıtı gibi önemli yapıları panoramik şehir turumuzda ziyaret edeceğiz. Şehir turunun ardından kısa bir serbest zamanın ardından Amsterdam'a doğru yola çıkıyoruz. Amsterdam'a varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Central Station gibi başlıca noktaları gezeceğiz. Tur sonrasında Amsterdam bölgesindeki otelimize transfer edileceğiz. Odalarımızı alıp dinlenmek üzere serbest zamanımız olacak.

2. Gün AMSTERDAM – (Marken & Volendam & Zaanse Schans & Tekne ile Giethoorn Hobbit Köyü Turu)
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Marken & Volendam & Zaanse Schans ve Tekne ile Giethoorn Hobbit Köyü Turu'na (95 Euro) katılabilirler. Ören yeri giriş ücretleri ile Giethoorn tekne ücreti ekstra tur bedeline dahildir. İsteğe bağlı olarak Zaanse Schans müzesi giriş ücreti ise 15€ fiyata dahil değildir. Turumuzda ilk olarak Zaanse Schans'a hareket ediyoruz. Bu tarihi kasaba, yel değirmenleri, müzeleri, doğası ve kültürü ile Hollanda'nın en popüler turistik merkezlerinden biridir. Değirmenlerin yanı sıra boya ve yağ üretiminde kullanılan değirmenler ve hediyelik el işçiliği örneklerini bulabileceğiniz dükkanları göreceğiz. Zaanse Schans gezimizin ardından, eskiden bir adayken doldurularak karaya bağlanan sakin ve küçük Marken kasabasını ziyaret edeceğiz. Marken kasabası, bakımlı bahçelere sahip muhteşem evleri ve tahta ayakkabıları ile ünlüdür. Turumuzun bir sonraki durağı olan Volendam ise Marken'e göre daha büyük bir balıkçı kasabasıdır. Burada bakımlı ve güzel evlerin çevrelediği sokaklarda ve sahil yolunda yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Turumuzun son bölümünde ise huzurlu atmosferi ve kanalları ile "Masal Diyarı" olarak adlandırılan Giethoorn'u ziyaret edeceğiz. Giethoorn, motorlu taşıtlardan uzak, tertemiz doğası, köprüleri ve şirin evleriyle dünyanın en huzurlu yerleri listesinde yer almaktadır. Bu masalsı kasabanın kanallarında ahşap tekneler ile gerçekleştireceğimiz gezide Hobbitler'in yaşam alanlarını andıran şirin evleri seyredeceğiz. Tekne turumuzun ardından Amsterdam bölgesindeki otelimize dönüyoruz.

3. Gün AMSTERDAM – (Rotterdam Turu) – BRÜKSEL – (Brugge Turu) – PARİS
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Brüksel'e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Rotterdam Turu'na (40 Euro) katılabilirler. Rotterdam, tarihi 1270'li yıllara dayanan, II. Dünya Savaşı sonrasında adeta yeniden inşa edilen ve günümüzde Avrupa'nın en büyük limanına ev sahipliği yapan Hollanda'nın en büyük ve ekonomik açıdan en önemli ticaret merkezidir. Rotterdam turumuzda, modern mimari yapılar arasında Erasmus Köprüsü ve Kübik Evler gibi önemli ziyaret noktalarını keşfedeceğiz. Rotterdam turunun ardından sunulacak serbest zamanın ardından Brüksel'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Brüksel, Avrupa Birliği ve NATO gibi birçok önemli kuruma ev sahipliği yapmasıyla Avrupa'nın da başkenti olarak kabul edilen bir şehirdir. Tarihi eserleriyle ünlü Brüksel'de, Avrupa'nın en ünlü meydanlarından Grand Palace ve Gotik tarzdaki tarihi yapıları göreceğimiz şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzun ardından Paris'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Brugge Turu'na (50 Euro) katılabilirler. "Belçika'nın Venedik'i" olarak anılan Brugge, suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleriyle bir rüya şehir olarak bilinir. 2. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı ve orta çağ mimarisi günümüze kadar ayakta kalmıştır. Brugge'de gerçekleştireceğimiz şehir turunun ardından Paris bölgesindeki otelimize transfer olacağız. Odalarımızı alıp dinlenmek üzere serbest zamanımız olacak.


4. Gün   PARİS – (Paris Fenomenleri Turu ve Seine Nehri Tekne Turu) – (Paris İkonları Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu'na (85 Euro) katılabilirler. Turumuz Eiffel Kulesi'ni ziyaretle başlıyor. 1889'da Gustave Eiffel tarafından inşa edilen bu simge kule, Paris'in ve hatta Fransa'nın sembolü haline gelmiştir. Eiffel Kulesi çevresinde serbest zaman sunarak, isteyen misafirlerin kulenin 2. Katına çıkarak Paris'in eşsiz manzarasını izlemesine olanak tanıyoruz. Ardından Seine Nehri tekne turuna geçiyoruz. Dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden biri olan Seine Nehri, Paris'i ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezide, Paris'in ünlü binalarını ve nehir üzerindeki köprüleri görme fırsatı bulacağız. Seine Nehri gezimizin ardından, Invalide Meydanı yolu üzerinden Lady Diana Anıtı, 17. yüzyıldan kalma kraliyet eğlence merkezi Palais Royal ve Fransız Devlet Tiyatrosu gibi tarihi mekanları panoramik olarak göreceğiz. Comedie Franceise Meydanı'nda BENLUX Mağazası'na ulaşarak alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman geçireceğiz. Arzu eden misafirlerimiz, Orta Çağ'dan kalma ancak Fransız Devrimi'nden sonra müze olarak kullanılan Louvre Müzesi'ni ziyaret edebilirler. Tur sonrasında şehir merkezinde serbest zaman verilecek. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Paris İkonları Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Bu turda, bohem yaşamın devam ettiği Montmartre Tepesi'ne giderek Sacré-Coeur Bazilikası'nı ziyaret edeceğiz. Ressamlar meydanında portre çizdirmek ve çevre gezisi için serbest zaman geçireceğiz. Tur bitiminde otelimize transfer sağlanacaktır.

5. Gün PARİS – (Disneyland Turu veya Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu)
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Disneyland Turu'na katılabilirler. Turumuzda, dünyaca ünlü Disneyland'ın masalsı eğlence dünyasında tam gün sınırsız eğlenceye katılabilir ve akşam saatlerinde Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovları eşliğinde gerçekleşecek geçiş seremonisini izleyebilirler. Ayrıca, tam günlük serbest zamanlarını değerlendirmek isteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu'na katılma seçeneği de bulunmaktadır. Bu tur kapsamında ilk olarak St. Michel ve St. Germain'de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turu ve pasaj gezilerinin ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunulacaktır. Gezimizin devamında, düğünleriyle ünlü olan Saint Sulpice Kilisesi'ni ve ardından Lüksemburg Bahçesi'ni ziyaret edeceğiz. Turun son bölümünde ise ayakkabıdan, gözlüğe, spor malzemelerinden ev eşyalarına kadar birçok ünlü markanın mağazalarına ev sahipliği yapan Paris'in ünlü Outlet alışveriş merkezinde keyifli alışveriş için serbest zaman geçireceğiz. Arzu ve tercihinize bağlı olarak katılacağınız tam günlük tur sonrası otelimize dönüş sağlanacaktır.

6. Gün    PARİS – REİMS – METZ – (Remich & Schengen Turu)
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Metz'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ziyaret noktamız Reims olacak. Champagne bölgesinin "Kraliyet Şehri" olarak adlandırılan ve eşsiz gotik mimarisiyle ünlü Notre Dame Katedrali'ne ev sahipliği yapan Reims'te çevre gezisi yapacak ve kısa bir serbest zamanın ardından Paris'e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Metz'e varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenleyeceğiz. Fransa'nın kuzeydoğusunda Moselle ve Seille nehirlerinin birleştiği yerde kurulu olan Orta Çağ kenti Metz'de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunun ardından sunulacak serbest zaman içinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Remich & Schengen Turu'na katılabilirler. Turumuzun ilk bölümünde, coğrafi ve politik açıdan önemli olan iki kasabayı göreceğiz. İlk olarak, turistik cazibe merkezi haline gelen Remich'i ziyaret edecek ve ardından Schengen vize anlaşmasının imzalandığı ve Schengen Antlaşması Anıtı'na ev sahipliği yapan Schengen kasabasını gezeceğiz. Tur sonrasında Metz bölgesindeki otelimize transfer sağlanacak ve odaların alınması için serbest zaman verilecektir.

7. Gün METZ – (Strasbourg & Riquewihr Turu) – COLMAR – LÜKSEMBURG
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Strasbourg & Riquewihr Turu’na (80 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Strasbourg olacak. Almanya, İsviçre, Fransa sınırında yer alan ve aynı zamanda Alsace bölgesinin en büyük şehri olan Strasbourg, adeta masallardan fırlamışçasına, bir tablo güzelliğinde bizi karşılayacak. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alınan ve 1992 yılından bu yana Avrupa Parlamentosu’na ev sahipliği yapan Strasbourg’un araç trafiğine kapalı merkezinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sırasında; Gutenberg Meydanı ve Heykeli, şehrin tam kalbinde yer alan ve en önemli yapılarından biri olan Notre Dame Katedrali, günümüzde otel ve restoran olarak hizmet vermeye devam eden Kammerzell evi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun ikinci durağı ise Alsace bölgesinin üzüm bağlarıyla çevrili, çiçekli balkonları, kendine has dükkanları ve şirin kafeleriyle ünlü, şehrin hikayesini belgeleriyle günümüze taşıyan Dolder Müzesi’nin de yer aldığı kulesiyle Grimm masallarını aratmayan Riquewihr olacaktır. Tur sonrası Colmar’a doğru olan yolculuğumuza devam edeceğiz. Alsace bölgesinin başkenti olan Colmar’da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak serbest zamanın ardından Lüksemburg bölgesindeki otelimize transfer sağlanacaktır. Odaların alınması ardından serbest zaman verilecektir.


8. Gün LÜKSEMBURG – (Trier Turu) – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Lüksemburg şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Lüksemburg, kişi başına düşen gelir anlamında IMF ve Dünya Bankası verilerine göre dünya lideri konumundadır. Ülke ile aynı ismi taşıyan başkent Lüksemburg ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi ile koruma altına alınmış olup, 1995 ve 2007 yıllarında olmak üzere 2 kez Avrupa Kültür Başkenti olma başarısını gösterebilmiş tek şehirdir. Avrupa'nın yüzölçüsü anlamında en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg'da düzenleyeceğimiz şehir turu sonrasında sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Trier Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda, Almanya'nın Moselle Nehri kıyısında yer alan, Roma İmparatorluğu tarafından kurulan ve Almanya'nın en eski tarihine sahip Trier'i ziyaret edeceğiz. Gezi esnasında Porta Nigra Kapısı, Trier Katedrali, Meryem Ana Kilisesi, Antik Roma Tiyatrosu, Karl Marx Evi ve Roma Köprüsü başlıca görülecek yerler arasında olup, çevre gezisi için verilecek serbest zamanın ardından turumuzu tamamlayarak İstanbul'a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Lüksemburg Havaalanı'na doğru yola çıkıyoruz. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1356 sefer sayılı uçuşu ile 18:25'te İstanbul'a uçuyoruz. TSİ 22:45'te İstanbul Havalimanı'na varış ve turumuzun sona erişi.

% 20 İNDİRİM ile Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi : 245 Euro yerine 195 Euro Pakete Dahil Olan Turlar:
 Ekstra turlarda “dahil” olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
 Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu (85 Euro)
 Paris İkonları Turu (65 Euro)
 Marken &Volendam & Zaansee Schans ve Tekne ile Giethoorn Hobbit Köyü Turu (95 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsizdir. 3-12 yaş arası çocuklar 45 Euro indirimlidir.
% 35 İNDİRİM ile Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi : 270 Euro yerine 175 Euro Pakete Dahil Olan Turlar:
 Ekstra turlarda “dahil” olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
 Strasbourg & Riquewihr Turu (80 Euro)
 Brugge Turu (50 Euro)
 Rotterdam Turu (40 Euro)
 Remich &Schengen Turu (50 Euro)
 Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu (50 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsizdir. 3-12 yaş arası çocuklar 25 Euro indirimlidir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Köln / Lüksemburg – İstanbul HL parkurunda uçak bileti,
 Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 3* şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 Köln, Amsterdam, Brüksel, Reims, Metz, Colmar ve Lüksemburg’da sunulacak panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 Türkçe rehberlik hizmetleri.
 TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 Vize ücreti ve servis bedeli
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 İç hat bağlantı uçak bileti,
 Öğle &ampx; akşam yemekleri ve içecekler
 Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 40 Euro tutarında ücretlerdir)
 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
 İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

GENEL ŞARTLAR
1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; valstour ’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu valstour ’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin valstour tarafından iptal edilmesi durumunda valstour ’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi
kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, valstour sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar valstour'a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. valstour  ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından valstour  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- valstour hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan valstour yatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, valstour 'un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- valstour misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda valstour tur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire valstour tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstour tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup
olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- valstour tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve valstour tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- valstour  zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan valstour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, valstour ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. valstour misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak valstour `un hiçbir sorumluluğu yoktur. valstour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında valstour herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da valstour aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan valstour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan valstour sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş- çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

KURBAN BAYRAMI ÖZEL

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.06.2024 - 22.06.2024
Oda Kahvaltı
999 EUR999 EUR1.349 EUR0 - 1 yaş 185 EUR
2 - 11 yaş 949 EUR
4 Oda  4 Kişi
Mega Benelux & Paris & Colmar & Köln Turu THY ile 7 Gece 8 Gün
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM