Mega Benelux & Paris & Köln Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
MEGA BENELÜX  & PARİS & KÖLN

Brüksel – Paris (2) – Metz (1) – Strasbourg – Colmar –
Lüksemburg (1) – Köln (1) – Amsterdam (2)

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile… … (Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkânı)

7 Gece 8 Gün

1. Gün   İSTANBUL – BRÜKSEL – (Brugge Turu) – PARİS


İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğimiz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları'nın PC 801 sefer sayılı ortak ve tarifeli uçuşu ile saat 11.00'de Brüksel'e uçuyoruz. Yerel saat ile 12.35'te Brüksel Havalimanı'na varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Brüksel şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Brüksel, hem Belçika'nın hem de Avrupa Birliği ve NATO'nun önemli kurumlarına ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa Birliği ve Avrupa'nın başkenti olarak kabul edilen bir şehirdir. Şehir turumuzda, Avrupa'nın en ünlü ve en hareketli meydanlarından biri olan Grand Palace ve Gotik tarzdaki tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından Paris bölgesindeki otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Brugge Turu'na (40 Euro) katılabilirler. Brugge, suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri ile "Belçika'nın Venedik'i" olarak anılan bir şehirdir. 2. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı ve orta çağ mimarisi günümüze kadar ayakta kalmıştır. Şehir turumuzun ardından Paris bölgesindeki otelimize doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz.


2. Gün  PARİS – (Paris Fenomenleri Turu ve Seine Nehri Tekne Turu) – (Paris İkonları Turu)


Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. İsteğe bağlı olarak, ekstra bir deneyim için Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu'muza katılabilirsiniz (85 Euro). Paris Fenomenleri turumuz, Paris'in sembolü olan Eiffel Kulesi ile başlıyor. Gustave Eiffel tarafından 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için inşa edilen bu çelik ve demir karışımı eser, o dönemden bu yana turistlerin ilgisini çekmiş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. Eiffel çevresinde serbest zaman içinde dolaşabilir, kuleyi fotoğraflayabilirsiniz. Dileyen misafirler, kuledeki 2. katına çıkarak Paris'in muhteşem manzarasını görebilirler (Eiffel Kulesi çıkış ücreti 18 Euro). Eiffel turumuzun ardından, Seine Nehri'nde düzenlenecek tekne turu ile devam ediyoruz. 776 km uzunluğundaki Seine Nehri, şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerindeki teknemizle gerçekleştireceğimiz gezide, Paris'in ünlü binalarını ve 37 köprüyü eşsiz bir açıdan göreceksiniz. Seine Nehri turumuzun ardından, Paris'in görkemli meydanlarından geçerek, Opéra Binası, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı ve Champs Elysées Caddesi üzerinden BENLUX Mağazası'na ulaşıyoruz. Alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler, Orta Çağ'dan kalma savunma amaçlı inşa edilen ve şu anda müze olarak kullanılan Louvre Müzesi'ni ziyaret edebilirler (Müze giriş ücreti 23 Euro). Tur sonrasında şehir merkezinde serbest zaman. Akşam, isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Paris İkonları Turu'na (45 Euro) katılabilirler. Turumuzda, bohem yaşamın devam ettiği Montmartre Tepesi'ne gidecek ve 130 metre yüksekliğindeki Sacré-Coeur Bazilikası'nı ziyaret edeceğiz. Ressamlar meydanında portre çizdirmek ve çevre gezisi için serbest zaman sunulacaktır. Turun sonunda otelimize transfer sağlanacaktır.


3. Gün PARİS – (Disneyland Turu veya Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu) – METZ


Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Eğer isterseniz, ekstra olarak düzenlenen Disneyland Turu'na katılabilirsiniz (Tek Park Bilet 110 Euro, Çift Park Bilet 120 Euro - bilet bedelleri müsaitliğe bağlı olarak değişebilir, ön rezervasyon tavsiye edilir. Fiyata ulaşım dahil değildir ancak RER Treni ya da özel araç ile transfer seçenekleri için rehberimize danışabilirsiniz). Tur kapsamında, Dünyaca ünlü Disneyland’ın masalsı eğlence dünyasında tam gün boyunca sınırsız eğlenceye dalabilir ve akşam saatlerinde Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovları eşliğinde gerçekleşen geçiş seremonisini izleyebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ise tam günlük serbest zamanlarını, ekstra düzenlenen Paris Lokal Mahalleler, Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu'na katılarak değerlendirebilirler (50 Euro). Tur kapsamında, lüks mağazaları, kafeleri ve restoranları ile canlı bir atmosfere sahip olan St.Michel ve St.Germain'de gerçekleştirilecek yürüyüş turu, pasaj gezileri, alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunulacaktır. Ardından, sanatsal mimarinin incisi olarak adlandırılan Saint Sulpice Kilisesi ve ardından Lüksemburg Bahçesi'ni ziyaret edeceğiz. Paris'in ünlü Outlet alışveriş merkezinde ise ayakkabıdan, gözlüğe, spor malzemelerinden ev eşyalarına, güzellik ürünlerinden süs eşyalarına kadar birbirinden ünlü markaların mağazalarında keyifli alışveriş yapma fırsatı bulacaksınız. Tur sonrasında Metz bölgesindeki otelimize transfer sağlanacak, odaların alınması ve serbest zamanınız başlayacaktır.4. Gün METZ – STRASBOURG – (Riquewihr Turu) – COLMAR – LÜKSEMBURG


Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında Strasbourg'a hareket ediyoruz. Almanya, İsviçre, Fransa sınırında yer alan ve Alsace bölgesinin en büyük şehri olan Strasbourg, adeta masallardan fırlamışçasına bir tablo güzelliğinde bizi karşılayacak. 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'ne alınan ve 1992 yılından bu yana Avrupa Parlamentosu'na ev sahipliği yapan Strasbourg'un araç trafiğine kapalı merkezinde ve sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında; Gutenberg Meydanı ve Heykeli, şehrin tam kalbinde yer alan ve en önemli yapısı olan Notre Dame Katedrali, şehrin en eski evi olan ve günümüzde otel ve restoran olarak hizmet veren Kammerzell evi göreceğimiz yerler arasındadır. Strasbourg turumuzun ardından Colmar'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimizle birlikte ekstra düzenlenecek olan Riquewihr Turu'nu (30 Euro) programımıza ekliyoruz. Turumuzda ziyaret edeceğimiz Riquewihr, Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, araba girmeyen parke döşeli yolları, 2. Dünya Savaşı'ndan yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlüdür. İçinde şehrin hikayesini belgeleriyle günümüze taşıyan Dolder Müzesi'nin de bulunduğu kulesi, Grimm masallarını aratmayan bir atmosfere sahiptir. Tur sonrasında Colmar'a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Alsace bölgesinin başkenti olan Colmar, tebeşir rengindeki ahşap evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları ve birbirinden güzel köprülerin bağladığı kanalları ile ziyaretçilerini bir Orta Çağ yolculuğuna çıkarıyor. Colmar'da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sonrasında, Fransa'nın kuzeydoğusundaki Moselle ve Seille nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş bir Orta Çağ kenti olan Metz'de panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turun bitiminde Lüksemburg bölgesindeki otelimize transfer sağlanacak, odaların alınması ardından serbest zamanınız başlayacaktır.


5. Gün LÜKSEMBURG – (Remich & Schengen & Cochem Turu) – KÖLN


Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Lüksemburg şehir turu için hareket ediyoruz. Lüksemburg, kişi başına düşen gelir anlamında IMF ve Dünya Bankası verilerine göre dünya lideri konumunda bulunmaktadır. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde koruma altına alınmış, 1995 ve 2007 yıllarında 2 kez Avrupa Kültür Başkenti seçilen Lüksemburg şehri, Avrupa'nın yüzölçümü anlamında en küçük ülkelerinden biridir. Şehir turumuzun ardından Köln'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Remich Schengen Cochem Turu'na (60 Euro) katılabilirler. Turun ilk bölümünde Remich'i ziyaret edecek, ardından Schengen kasabasını gezerek Schengen Antlaşması Anıtı'nı göreceğiz. Turumuzun son bölümünde ise Moselle Nehri kıyısında bulunan, üzüm bağları ile ünlü, tarihi çarşısı, dar sokakları ve tarihi kalesi ile "Rapunzel Şehri" olarak bilinen Cochem'i ziyaret edeceğiz. Turun ardından Köln'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Köln'e varışımızla birlikte panoramik şehir turu düzenliyoruz. Ren Nehri çevresine kurulu olan ve Orta Çağ'dan bu yana önemli bir ticaret merkezi olarak önemini koruyan Köln, çikolataları, Roma döneminden kalan eserleri, şehri çevreleyen Roma surları, Orta Çağ kiliseleri ve diğer tarihi yapıları ile bilinir. Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhem II. Anıtı, panoramik şehir turumuz sırasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında verilecek kısa serbest zamanın ardından Köln bölgesindeki otelimize transfer sağlanacak, odaların alınması ve serbest zamanınız başlayacaktır.


6. Gün KÖLN – (Geithoorn Hobbit Köyü ve Tekne Turu) – AMSTERDAM – (Saklı Amsterdam ve Kanallar Turu)


Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında Amsterdam'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Giethoorn Hobbit Köyü ve Tekne Turu'na (55 Euro) katılabilirler. Bu tur kapsamında, huzurlu atmosferi ve kanallarıyla "Masal Diyarı" olarak adlandırılan Giethoorn'u ziyaret ediyoruz. Motorlu taşıtlardan uzak, tertemiz doğası, köprüleri, kanalları ve kendine özgü mimari harikası şirin evleriyle Giethoorn, dünyanın en huzurlu yerleri listesinde ilk sırada yer almaktadır. Tekne turumuzda, kasabanın kanallarında ahşap teknelerle gerçekleştireceğimiz gezide Hobbitler'in yaşam alanlarını andıran şirin evleri göreceğiz. Tekne turumuzun ardından Amsterdam'a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Amsterdam'a varışımız sonrasında gerçekleştireceğimiz panoramik şehir tanıtım turu esnasında Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Central Station gibi önemli noktaları göreceğiz. Tur sonrasında sunulacak serbest zaman içinde isteyen misafirler, ekstra düzenlenen Saklı Amsterdam ve Kanallar Yürüyüş Turu'na (30 Euro) katılabilirler. Bu yürüyüş turunda, Amsterdam'ın meşhur kanalları ve dar sokaklarında gezerek şehri farklı açılardan keşfedecek ve dünyaca ünlü sokakları ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında Amsterdam bölgesindeki otele transfer sağlanacak ve serbest zamanınız başlayacaktır.

7. Gün AMSTERDAM – (Grand Holland Turu) – (Masalsı Köyler &x; Yeldeğirmenleri Turu)


Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından tam gün serbest zaman geçireceksiniz. Öğleden önce isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Grand Holland Turu'na (80 Euro) katılabilirler. Turumuz Lahey ile başlayacak. Lahey, ülkenin idari başkenti olup, Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi önemli yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Sokaklarında ve kafelerinde Hollanda parlamenterleriyle karşılaşabileceğiniz Lahey gezisi sonrasında tur Rotterdam'a doğru devam edecek. Rotterdam, tarihi 1270'li yıllara dayanan ancak II. Dünya Savaşı sonrasında adeta yeniden inşa edilen bir şehirdir. Günümüzde Avrupa'nın en büyük limanına ev sahipliği yapmaktadır. Rotterdam şehir turumuzda modern mimari yapılar arasında Erasmus Köprüsü ve Kübik Evler gibi ilgi çekici yerleri ziyaret edeceğiz. Şehir turu sonrasında serbest zamanla birlikte turumuzu tamamlayacağız. Dileyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Masalsı Köyler ve Yeldeğirmenleri Turu'na (75 Euro) katılabilirler. Bu tur kapsamında Zaanse Schans'a hareket ederek, tarihi yel değirmenlerini, müzeleri ve doğal güzellikleriyle ünlü bu kasabayı ziyaret edeceğiz. Zaanse Schans gezisi sonrasında, doldurularak karaya bağlanmış sakin ve küçük Marken kasabasını keşfedeceğiz. Marken'in bakımlı bahçelere sahip evleri ve tahta ayakkabılarıyla ünlü atmosferinde keyifli bir gezi geçireceğiz. Ardından Volendam'a vararak, daha büyük bir balıkçı kasabası olan Volendam'ı gezecek ve bakımlı evlerin çevrelediği sokaklarda yürüyüş turu yapacağız. Tur sonrasında Amsterdam bölgesindeki otele transfer sağlanacak ve serbest zamanınız başlayacaktır.


8. Gün AMSTERDAM – BRUKSEL – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından İstanbul ‘a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Brüksel Charleroi Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 804 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 14:45’ de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 20:10 'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Brüksel // Brüksel – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 * şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Brüksel, Metz, Colmar, Strasbourg, Lüksemburg, Köln, Amsterdam panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İç hat bağlantı uçak bileti,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 20 Euro tutarında ücretlerdir)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

MEGA BENELUX & PARİS & KÖLN TURU / Avantajlı Ekstra Tur Paketi 450 Euro yerine 225 Euro

% 50 İNDİRİM ile Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 450 Euro yerine 225 Euro

Pakete Dahil Olan Turlar:

 • Remich & Schengen & Cochem Turu (60 Euro)
 • Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu (85 Euro)
 • Riquewihr Turu (30 Euro)
 • Brugge Turu (40 Euro)
 • Paris Lokal Mahalleler & Lüksemburg Bahçeleri ve Outlet Turu (50 Euro)
 • Grand Holland Turu (80 Euro)
 • Masalsı Köyler ve Yeldeğirmenleri Turu (75 Euro)
 • Saklı Amsterdam ve Kanallar Turu (30 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsizdir. 3-12 yaş arası çocuklar 50 Euro indirimlidir.


  *** Amsterdam konaklamaları Utrecht, Leiden veya Veluwe bölgelerinden birinde sunulabilir.
  *** Köln konaklamaları Köln, Düsseldorf veya Duisburg bölgelerinden birinde sunulabilir.
  *** Lüksemburg ve Metz konaklamaları Lüksemburg, Metz, Saint Avold veya Thionville bölgelerinden birinde sunulabilir.
  *** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

  GENEL ŞARTLAR
  1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; valstour ’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu valstour ’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin valstour tarafından iptal edilmesi durumunda valstour ’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi
  kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, valstour sorumlu tutulamaz.
  3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

  İptal ve değişiklik

  4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar valstour'a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. valstour  ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

  Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

  5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
  6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
  7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından valstour  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
  9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

  Uçuşlar Hakkında
  10- valstour hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
  11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
  12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
  13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
  14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
  16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan valstour yatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, valstour 'un sorumluluğunda değildir.
  18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
  19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

  Diğer Hususlar
  20- valstour misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda valstour tur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
  21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire valstour tarafından bildirilecektir.
  22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstour tarafından bilgi verilecektir.
  23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
  24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup
  olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
  25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
  26- valstour tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve valstour tarafından garanti edilemez.
  27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
  29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
  30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
  31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
  32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
  33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
  34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
  35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
  36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
  37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  38- valstour  zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan valstour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
  40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
  41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, valstour ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
  Vize ve Pasaport
  42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. valstour misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak valstour `un hiçbir sorumluluğu yoktur. valstour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında valstour herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
  43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
  44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da valstour aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
  45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
  46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan valstour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
  47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan valstour sorumlu olmayacaktır.
  48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş- çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  Aramayı Değiştir
  Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

  Fiyat Tablosu

  Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
  Mega Benelux & Paris & Köln Turu
  7 Gece 8 Gün

  BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

  SON GEZDİKLERİM