s

Orta Avrupa Turu 7 Gece Anadolu JET ile

16 Haziran - 23 Haziran 2024 
2024 ORTA AVRUPA TURU
ANADOLU JET ile
7 Gece 8 Gün

19 Mayıs – 16 Haziran ( Kurban Bayramı) – 14 Temmuz – 04, 25
Ağustos - 15 Eylül 2024

1.GÜN | İSTANBUL – BUDAPEŞTE – VİYANA

Gezimizin başlangıcı için 10:00'da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz, Anadolu Jet Kontuarı önünde. Bilet ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, saat 13:20'de kalkacak olan Anadolu Jet Hava Yolları TK7746 seferiyle Budapeşte'ye doğru yola çıkıyoruz. Budapeşte'ye yerel saatle 13:30'da varışımızın ardından, özel otobüsümüzle Viyana'ya olan 2,5 saatlik yolculuğumuz başlıyor. Viyana'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hofburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi ve Tuna Nehri boyunca yapacağımız turumuzun ardından, trafik durumuna bağlı olarak Belvedere Sarayı'nı ziyaret ediyoruz.Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz ve isteyenlerle ekstra olarak Grinzing'de Şinitzel Gecesi etkinliğine katılabilirsiniz (60 €). Grinzing, Viyana'nın en şık semtlerinden biridir ve küçük evlerinin birçoğu restoran olarak kullanılmaktadır. Sizleri bir restoranda dünyaca ünlü Viyana şinitzeli ve tipik Viyana müziği ile keyifli bir gece bekliyor olacak. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

2.GÜN | VİYANA

Sabah kahvaltının ardından, dileyenler günlerini serbestçe geçirebilirken, dileyenler ekstra Wienerwald- Seegrote-Mayerlig –Baden Gezisi (75 €) ile katılabilirler. Bu özel turumuzda Alpler'in kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald'daki ilk durağımız Seegrote olacak. II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa'nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak. Sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçip, Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü'nü ziyaret edeceğiz. Köşk günümüzde Carmelit rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumunda. Gezinin son durağı ise Beethoven'ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri Baden olacak. Burada serbest zaman verilerek alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Viyana şehir merkezine dönüş yapılacak. Bu özel turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Viyana'da sunulan bir diğer ekstra gezi ise Konser Gecesi (65 €) olacak. Her zaman müzikle iç içe olan ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin düzenlendiği bu şehirde, rehberinizin özel salonlardan birinde size sunacağı keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


3.GÜN | VİYANA – PRAG

Sabahın erken saatlerinde kahvaltının ardından odalarımızı boşaltarak Prag'a doğru yola çıkıyoruz. Prag'da yapacağımız yürüyüşle gerçekleşecek panoramik şehir turunda Hradcany Kalesi, Belediye Binası, Prag Katedrali ve Charles IV. köprüsü gibi önemli noktaları göreceğiz. Ayrıca, Smetana Tiyatrosu'nu da ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından otele yerleşeceğiz. İlave bir seçenek olarak, Vltava Nehri Yemekli Tekne Turu'na (50 €) katılmak isteyen misafirlerimiz için bir fırsat sunuyoruz. Bu turda, Prag'ın tarihi dokusu ve ışıklandırılmış büyüleyici manzarası eşliğinde, dalgasız bir ortamda yolculuk edeceğiz. Açık büfe ve yemekli turda bir içecek de dahil olacak. Tur sonrasında otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

4.GÜN | PRAG

Sabah kahvaltının ardından, dileyen misafirler günlerini istedikleri gibi geçirebilirken, dileyenler Atatürk'ün de şifa bulmak için kaldığı, ekstra Karlovy Vary Gezisi (60€) ile katılabilirler. Bu turda Çek Cumhuriyeti'nin ünlü film festivali, yeşillikleri, masalsı binaları ve şifalı suları ile tanınan şehrini keşfedeceğiz. Kentte sıcaklıkları 30°C ile 70°C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunmaktadır. Atatürk, Karl Marx, Beethoven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan Karlovy Vary gezimizi rehberimizin eşliğinde keyifli bir yürüyüşle gerçekleştireceğiz. Atatürk'ün konakladığı ve vakit geçirdiği binaları da ziyaret edeceğiz. Ayrıca alışveriş yapmak için de oldukça uygun olan bu gezinin öncelikli görülecek yerler arasına alınması önerilir. Akşam ise dileyen misafirler için rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Çek Gecesi Gezisi (55€) turuna katılabilirler. Prag'ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor olacak. Çek müziği, Çek halk dansları ve çeşitli Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınız olacak olan bu yemekli eğlence programında, animasyonlarla dolu keyifli bir gece geçireceksiniz.

5.GÜN | PRAG

Sabah kahvaltısının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak, ekstra Dresden ve Terezin Gezisi'ne (80€) katılabilirsiniz. Almanya'nın Saksonya eyaletine geçerek, bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden biri olan ve "Elbe kıyısı Floransa'sı" olarak anılan Dresden'i ziyaret edeceğiz. Şehirde Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası ve Kraliyet Sarayı gibi önemli yerleri görebilir, Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarına sahip caddelerinde dolaşabilirsiniz. Akşam için sunulan bir diğer ekstra seçenek ise Orta Çağ Gecesi (70€) turudur. Bu turda, Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi'ne katılacaksınız. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, özel yemekler, limitsiz içecekler ve eğlenceli ortamla unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Çek kızlarının ateş dansları eşliğinde ve muhteşem Orta Çağ eğlenceleriyle dolu bu gece, kesinlikle ilginizi çekecek. Gezinin ardından otelimize geri dönüş yapılacaktır.

6.GÜN | PRAG – BUDAPEŞTE

Sabahın erken saatlerinde kahvaltının ardından odalarımızı boşaltarak Budapeşte'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Bratislava'ya uğrayacağız. Bu turumuzda son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. Molanın ardından Budapeşte'ye doğru hareket ediyoruz. Budapeşte'ye varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Matthias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Sonrasında serbest zamanımız olacak. Günün devamında ekstra Tuna Nehri Gezisi (35€) seçeneği de bulunuyor. Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebileceğimiz tekne turunda Türkçe anlatımlar eşliğinde kentin tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi olabileceğiz. Geceleme otelimizde olacak. İyi bir dinlenme dileriz!


7.GÜN | BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından isteyen misafirlerimiz için ekstra Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi (60€) seçeneği sunulmaktadır. Bu turumuzun ilk durağı Estergom'dur. Burada, yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Estergon Bazilikası'nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Visegrad şehrini ve kalesini panoramik olarak göreceğiz ve alışveriş için küçük bir kasaba olan Szentendre'ye gideceğiz. Burada, Macaristan'a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şey bulabilirsiniz. Akşam için isteyen misafirlerimiz, ekstra Macar Folkloru ve Çigan Gecesi'ne (70€) katılabilirler. Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çingene kültürüdür. Bu geziye katılacağımız restoranda, yerel içeceklerin ve dünyaca ünlü gulaş çorbası gibi Macar mutfağının tadını çıkarabilir, bir yandan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini sürebilirsiniz. Ayrıca, unutmadan belirtmek gerekir ki, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.


8.GÜN | BUDAPEŞTE – İSTANBUL

Gezinin son günü, otelde aldığımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuğa başlıyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Anadolu Jet Hava Yolları TK7747 tarifeli seferi ile saat 14:30'da İstanbul'a uçuşumuz gerçekleşecek. Yerel saat ile 18:35'te varışın ardından, yolculuğumuz sona erecek.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
 AnadoluJet Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen (SAW)- Budapeşte (BUD)- İstanbul Sabiha Gökçen (SAW)
Uçak bileti
 3*4 Otellerde 7 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 Budapeşte – Viyana – Prag Şehir turları
 Bratislava Şehir Turu
 Havalimanı- Otel- Havalimanı transferleri
 Tüm Şehirler Arası Transferler
 Türkçe Rehberlik Hizmeti
 Mesleki Sorumluluk Sigortası
 Lokal Rehberlik Hizmetleri
 Havalimanı Vergileri

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR
 Yurtdışı çıkış vergisi, 150 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında
yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 Vize Ücreti
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 Müze ve ören yeri girişleri
 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 Turist Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

GENEL ŞARTLAR

 1. Genel Şartlar, tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstour ’dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstour ’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstour tarafından iptal edilmesi durumunda Valstour ’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstour sorumlu tutulamaz.
 3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkına sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK

 1. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur 'a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Valstur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

REHBERLİK HİZMETLERİ VE EKSTRA TURLAR

 1. Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 2. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
 3. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Valstur  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 4. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 5. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

UÇUŞLAR HAKKINDA

 1. Türk Hava Yolları ile yapılan uçuşlarda, uçuş saatleri değişebilir. Valstur  misafirin uçuş saat değişikliğinden dolayı uğrayabileceği maddi ve manevi zararlardan sorumlu değildir.
 2. Tur ücretine dahil olan iç hat uçuşları paket turla birlikte satın alınmışsa, iç hat uçuşu misafirin geliş-dönüş tarihleri arasında tur tarihleri içindeki bir tarihte yapılır. Paket tur içerisindeki uçuşların her biri başka bir havayolu tarafından gerçekleştirilebilir ve farklı rezervasyon kuralları geçerli olabilir. İç hat uçuşlarının saatleri tur başlangıcına 48 saat kala belli olmaktadır ve tur tarihleri içinde yapılır. İç hat uçuşları sırasında yaşanabilecek aksaklıklardan Valstur sorumlu tutulamaz.
 3. Uçuş saatleri ve uçak parkurları havayolu şirketleri tarafından belirlenir. Misafir, uçuş saatinden en az 3 saat önce havaalanında olmalıdır. Havaalanında yapılan havaalanı vergisi, hizmet bedeli gibi ekstra harcamalar, misafire aittir. Valstur , misafirin uçağa yetişememesi durumunda sorumlu tutulamaz.
 4. Tura dahil olmayan satın alınan iç hat bağlantı uçuşları ve diğer tüm satın alınan hizmetlerde uçuş saatleri değişiklik gösterebilir. Valstur , turun iptali durumunda, misafirin tur programı dışında satın almış olduğu iç hat bağlantı uçuşlarından sorumlu değildir.
 5. Valstur , uçak bileti kesildikten sonra oluşacak olan havaalanı vergilerinde, hizmet bedeli artışlarında sorumlu değildir. Misafirin uçağa yetişememesi durumunda oluşacak tüm sorumluluk kendisine aittir.

VİZE

 1. Turlarımız için gerekli vize ve seyahat sağlık sigortası başvurularının eksiksiz ve doğru bilgilerle misafir tarafından yapılması gerekir. Vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda Valstur sorumluluk kabul etmez.
 2. Vizenin yetişmemesi durumunda Valstur sorumlu tutulamaz.
 3. Vize başvurusu için gerekli evrak listesinin Valstur tarafından misafire bildirilmesine rağmen, evrak eksikliği veya yanlışlığı nedeniyle vize alınamazsa Valstur sorumlu tutulamaz.
 4. Valstur , misafirlerine vize hizmeti sunmakta olup, vizenin olumsuz sonuçlanması veya vize alınamaması halinde, misafirlerin herhangi bir tazminat talep etme hakları yoktur.
 5. Misafirin vize başvuru tarihine kadar Valstur 'a gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmesi ve gerekli harç ücretini zamanında ödemesi gerekmektedir.
 6. Seyahat sağlık sigortası, misafirin seyahat başlangıç tarihine kadar önceki 2 yıl içerisinde geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle oluşacak teminat dışı durumlar için geçerli olmayacaktır. Seyahat sağlık sigortası teminatları ve teminat dışı durumlar, sigorta şirketinin poliçe şartlarına tabidir. Seyahat sağlık sigortası, Valstur tarafından temin edilen bir ürün olup, misafirin seyahat başlangıç tarihinden sonra vefat eden birinci derece akrabasının ölümü nedeniyle seyahatine devam edememesi durumunda geçerli olacaktır.
 7. Vize ve seyahat sağlık sigortası, Valstur 'un paket program bedeline dahil değildir. Valstur tarafından temin edilen vize ve seyahat sağlık sigortası bedeli paket program bedeli dışında ödenir.
Diğer Hususlar
 1. Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur ’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
 2. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçeneklisunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur  tarafından bildirilecektir.
 3. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
 4. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 5. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 6. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 7. Valstur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Valstur tarafından garanti edilemez.
 8. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 9. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 10. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
 11. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
 12. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
 13. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 14. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 15. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 16. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
 17. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 18. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 19. Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 20. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Valstur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 21. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 22. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Valstur ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

%50 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 490 Euro yerine 245 EURO

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Ekstra turlarda “dahil” olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
 • Macar Kombi Turu (60€)
 • Viyana Şaheserleri ve Grinzing Turu (55€)
 • Cesky Krumlov Turu (40€)
 • Bratislava Turu (40€)
 • Krallar Şehri Dresden Turu (90€)
 • Prag Şaheserleri &ampx; Karlovy Vary Turu (85€)
 • Tuna Nehri Tekne ve Budapeşte Gece Turu (60€)
 • Vltava Nehri Tekne ve Prag Gece Turu (60€)


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

16 Haziran 2024 Kurban Bayramı

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
16.06.2024 - 23.06.2024
Oda Kahvaltı
949 EURFiyat Sorunuz1.199 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 899 EUR
10 Oda  10 Kişi

14 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.07.2024 - 21.07.2024
Oda Kahvaltı
799 EURFiyat Sorunuz1.049 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 799 EUR
10 Oda  10 Kişi

04, 25 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
04.08.2024 - 25.08.2024
Oda Kahvaltı
849 EURFiyat Sorunuz1.099 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 849 EUR
10 Oda  10 Kişi

15 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.09.2024 - 22.09.2024
Oda Kahvaltı
749 EURFiyat Sorunuz999 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 749 EUR
10 Oda  10 Kişi
Orta Avrupa Turu 7 Gece Anadolu JET ile
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM