Mevki

Burgaz Mahallesi Balıkçı Barınağı -Güzelyalı, Mudanya,

Toplam Oda Sayısı

2 suıt 18 standart olmak üzere toplam 20 odadır.

Genel Özellikler

Biri baş biri arka güverteye bakan, çalışma ve giyinme bölümünün ayrı olduğu 2 adet suit oda, denizin ortasında lüksü yaşamak isteyenler için planlanmıştır. Modern dekorasyonu, 5 yıldızlı otel konforu ve nostalji ile harmanlanmıştır...

A la Carte Restaurantlar

Geminin üst köprü güvertesindeki açık alanlar camla kapatılarak dört mevsim hizmet verecek bir restorant olarak planlanmıştır. 75 kişinin ağırlanacağı denizle iç içe olan Miyar Restoran’da, Akdeniz mönüsünün eşsiz lezzetlerini bulacaksınız.

Otele Özel Açıklamalar

Alabanda Toplantı Salonu
İskele Salon’un devamı, küçük etkinliklerin yapılacağı ”Alabanda” toplantı salonu olarak düzenlenmiş ve geminin orijinal özelliğine sadık kalınarak dekore edilerek, özel toplantılar için ideal bir ortam hazırlanmıştır.

Google Koordinat

40.356780, 28.938497

Otel Ön Yazısı

Bursa 1961 yılında İngiltereden İstanbul'da kullanılmak üzere alınan gemiye, 28 Nisan 1960 tarihinde İstanbul Beyazıt Meydanında öğrenci olaylarında çıkan çatışmada ölen ilk kişi olan Turan Emeksiz in adı verilir. Gemi, aynı isimle 45 yıl, Kadiköy-Eminönü-Sirkeci hattında yolcu taşır. 2006 yılında Türkiye Denizcilik İşletmelerinden emekli olur. Hurdaya çıkarılan gemi, Güzelyalı Belediyesince satın alınıp beldeye getirilir. Güzelyalı Belediyesi tarafından açılan ihaleye katılan BCR Turzim Tekstil İnşaat ve Sanayi A.Ş. geminin işletmesini 15 yıllığına alır. Yüksek Mimar Hulki Türe nin yaptığı restorasyon çalışması sonucunda, Otantik Otel adıyla, Haziran 2008 yılında hizmet vermeye başlar.

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER OTELLER

SON GEZDİKLERİM