Otobüslü Büyük İtalya Turu (Ekstra Turlar Dahil)

17 Mayıs - 25 Mayıs 2024 
OTOBÜSLÜ BÜYÜK İTALYA TURU
(EKSTRA TURLAR DAHİL)

Toscana - Siena Turu dahil Pompei Turu dahil Işıklar altında Roma Turu dahil

Hareket Tarihleri: 5 Nisan, 6 Nisan, 17 Mayıs, 31 Mayıs, 14 Haziran, 15 Haziran, 5 Temmuz,
19 Temmuz, 2 Ağustos, 16 Ağustos, 30 Ağustos, 20 Eylül, 11 Ekim, 25 Ekim

1.Gün: İstanbul

İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünde saat 21:00'de buluşacağız. Ardından, Mecidiyeköy'de, Eski Ali Samiyen Stadı karşısında, Polat Holding (Ege Seramik) önünde saat 21:30'da sizi bekliyor olacağız. Turumuza ise son noktada, İncirli Ömür Otobüs Durakları'ndan saat 22:00'de başlayacağız.

Siz değerli misafirlerimizi alarak, Selimpaşa ve Silivri üzerinden E80 otobanını takip ederek Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştireceğiz. Burada pasaport ve gümrük işlemlerini hallettikten sonra gece yolculuğumuza devam edeceğiz.

Sabah Kahvaltısı : Dahil Değil
Öğle Yemeği : Dahil Değil
Akşam Yemeği : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Rota : İstanbul – Kapıkule Sınır Kapısı (265 km)

2.Gün: Sofya – Belgrad

Sabah yolda serbest olarak alınacak kahvaltının ardından Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya varışımızla birlikte panoramik bir şehir turuna başlıyoruz. Bu tur sırasında Balkanların ikinci büyük Ortodoks kilisesi olan Aleksander Nevski, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Banyabaşı Camii gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.

Panoramik turun ardından serbest zaman verilecek ve ardından aracımızda buluşarak Belgrad'a doğru hareket edeceğiz. Belgrad'a varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında Knez Mihajlova Caddesi, Kale Megdan, Fransa'ya Saygı Anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, Panorama Noktası, Viktor Heykeli, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Saat Kulesi ve Surlar gibi önemli noktaları keşfedeceğiz.

Yürüyüş turumuzun ardından Belgrad'ın canlı sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacılarda farklı lezzetleri deneyebilir veya çevreyi ve şehri izleyerek keyifli bir kahve içebilirsiniz. Turumuzun sonunda aracımızla otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı : Sofya’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği : Belgrad’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Belgrad’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Bulgar Levası – Sırp Dinarı
Rota : Kapıkule Sınır Kapısı – Sofya (295 km), Sofya – Belgrad (393 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 688 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:30

3.Gün: Belgrad – Ljublijana – Padova

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz, bagajlarımızla birlikte. Sırbistan – Hırvatistan sınırını geçerek Zagreb üzerinden devam edip Slovenya sınırına ulaşıyoruz. Her ne kadar her iki ülke de Avrupa Birliği üyesi olsa da, hala aralarında gümrük ve pasaport kontrolleri devam ettiği için gerekli işlemleri tamamlayarak başkent Ljubljana'ya doğru yolumuza devam ediyoruz.

Varışımızla birlikte bu küçük ama Avrupa'nın en romantik şehirlerinden biri olan Ljubljana'da yapacağımız yürüyüş turuna başlıyoruz. Gezilecek yerler içinde saklı kalmış bir cevher olan Ljubljana'da, turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında Preseren Meydanı, üçlü köprü, ejderha köprüsü ve kale bulunmaktadır.

Turun ardından verilecek serbest zaman içinde nehir kıyısındaki kafelerde bir şeyler yiyip içebilir, hediyelik eşyalar alabilir veya eğer pazar günü ise semt pazarında dolaşabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Ljubljana'dan ayrılıyor ve İtalya sınırlarını geçerek Padova'ya ulaşıyoruz. Otele transferimiz gerçekleştirilip, geceleme otelimizde olacaktır. (Müsaitlik durumuna bağlı olarak konaklama Padova bölgesinde veya çevresinde gerçekleşebilir.)

Sabah Kahvaltısı : Belgrad’da otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Ljublijana’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Hırvat Kunası - Euro
Rota : Belgrad – Ljublijana (531 km), Ljublijana – Padova (267 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 798 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 22:00

4.Gün: Padova – Venedik – Verona – Bergamo

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp otelden, bagajlarımızla birlikte ayrılıyoruz. İlk durağımız, tarihi bir korsan kolonisi olarak kurulan ve 118 adadan oluşan Venedik. Asıl Venedik olarak bilinen, aynı zamanda en büyüğü olan San Marco adasına ulaşmak için Troncetto limanında bizi bekleyen özel vaporettomuza ulaşıyoruz. Deniz üzerinde yapacağımız yarım saatlik yolculuktan sonra, Venedik'in koruyucu azizinden adını alan San Marco adasında yürüyüş turumuza başlıyoruz.

Doğal ve yapay kanalların iç içe geçtiği bu güzel adada göreceğimiz yerler arasında Dükler Sarayı, hapishane, Ahlar Köprüsü, İstanbul’dan getirilen eserleri barındıran San Marco Bazilikası, San Marco Meydanı, çan kulesi ve Rialto Köprüsü bulunmaktadır. Rehberimizin ilginç hikayeleri eşliğinde geçireceğimiz bu güzel gezinin ardından serbest zaman. Murano camından yapılan eşyaları satan dükkanları ziyaret edebilir, Venedik'e özgü maskelerden alabilir veya keyifli kafelerde oturup yerel lezzetleri deneyebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz, Venedik denince olmazsa olmaz olan gondol turuna katılabilirler (25 Euro).

Serbest zamanın ardından rehberimizin belirttiği saat ve yerde buluşarak özel Vaporetto ile Troncetto’ya geri dönüyor ve otobüsümüzle turumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız, İtalya'nın en özel şehirlerinden biri olan Verona. İkinci büyük arenasını göreceğimiz şehirde Bra Meydanı, Verona Arena'sı, Jülyet'in evi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turun ardından serbest zaman içinde alışveriş yapabilir, kafelerde oturup yerel lezzetleri deneyebilirsiniz.

Serbest zamanın ardından rehberimizin belirttiği yer ve zamanda buluşarak, Alp dağları manzarası eşliğinde Bergamo'ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer edilip odalara yerleşme işlemleri gerçekleştirilecek. Geceleme otelimizde olacak. (Konaklama, bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak Bergamo veya Milano çevresinde olabilir.)

Sabah Kahvaltısı : Padova’da otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Venedik’te serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Verona’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Padova – Venedik (44 km), Venedik – Verona (121 km), Verona –Bergamo (116 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 281 km
Otele Giriş Saati : Trafik yoğunluğuna bağlı olarak tahmini: 20:30

5.Gün: Bergamo – Milano – Pisa – Montecatini

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp otelden, bagajlarımızla birlikte ayrılıyoruz. İlk durağımız, Lombardiya bölgesinde bulunan modanın başkenti Milano. Şehrin simgesi olan Mariae Nascenti, yani Milano Duomosu, Vittoria Emanuele 2 Galerisi, La Scala Tiyatrosu, Leonardo da Vinci heykeli, Vittoria Emanuele Meydanı ve heykeli, Sforza Kalesi gibi önemli yerleri göreceğimiz yürüyüş turumuzun ardından, serbest zaman içinde dünyaca ünlü markaların mağazalarını gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Turun bitimiyle beraber dünyanın en ilgi çeken ve en çok ziyaret edilen kulelerinden birine ev sahipliği yapan Pisa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Galileo Galilei'nin de deneylerini gerçekleştirdiği Pisa kulesinin içinde bulunduğu dini komplekse doğru bir yürüyüş yapıyoruz. Rehberimizden kule ve şehrin enteresan hikayesini dinledikten sonra, bu ziyaretin olmazsa olmazı olan kule ile meşhur fotoğraflardan çektiriyoruz. Verilen serbest zamanda bölgedeki hediyelik eşya tezgahlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Daha sonra otobüsümüzle konaklayacağımız Montecatini Terme bölgesine doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer edilip odalara yerleşme işlemleri gerçekleştirilecek. Otele yerleştikten sonra bu keyifli kasabada bir gece yürüyüşü yapmanızı öneririz. Geceleme otelimizde olacak.

Sabah Kahvaltısı : Bergamo’da otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Milano’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Montecatini’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Bergamo – Milano (54 km), Milano – Pisa (282 km), Pisa –Montecatini (47 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 383 km
Otele Giriş Saati : Trafik yoğunluğuna bağlı olarak tahmini: 20:30

6.Gün: Montecatini – Floransa – Siena – Roma

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp otelden, bagajlarımızla birlikte ayrılıyoruz. İlk olarak dünyada metrekare başına en çok sanat eseri düşen Rönesans'ın en önemli şehirlerinden biri olan Floransa'ya doğru yola çıkıyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında Floransa Duomosu olarak bilinen Santa Maria del Fiore, vaftizhane, Senyörler Meydanı, Vecchio Sarayı, Neptün Çeşmesi, Vecchio Köprüsü, Cumhuriyet Meydanı gibi önemli yerleri göreceğiz. Serbest zaman içinde dericiler çarşısını gezebilir ve Floransa'nın leziz etlerini deneyebilirsiniz.

Serbest zamanın ardından rehberimizin belirttiği yer ve zamanda buluşarak bir başka Orta Çağ harikasına doğru yola çıkıyoruz. Palio adı verilen eşsiz at yarışları ile ünlü Siena şehrine varışımızda, yürüyüş turu sırasında Campo Meydanı'nda Mangia Kulesi ve Pubblico Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Kıvrımlı sokaklarda dolaşarak Siena Katedrali'ni görecek ve bu eşsiz atmosferin tadını çıkaracağız. Serbest zaman içinde Siena'nın mahallelerini temsil eden flamalardan alabilir ve meydan etrafındaki kafelerde aperatif bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Serbest zamanın ardından rehberimiz ile buluşarak otobüsümüzün bizi alacağı noktaya doğru yürüyoruz ve şimdi Roma'nın başkenti olan tarihi bir şehre, Floransa'dan başkent Roma'ya geçiyoruz. Varışımız ile birlikte tur ücretine dahil olan ışıklar altında Roma turumuza başlıyoruz. İlk durağımız, Dan Brown'un kitaplarında bahsettiği ve bir dönem Cem Sultan'ın tutsak edildiği Castel Sant'Angelo Kalesi ve köprüsü olacak. Ardından, İmparatorluk zamanında yarışların düzenlendiği stadyum olarak kullanılmış, bugün ise muazzam bir kilise ile çevrelenmiş olan Navona Meydanı ziyaret noktamız olacak.

Meydan ortasında bulunan dört nehir çeşmesi hemen arkasındaki Bernini tarafından yapılan kilise ile Navona Meydanı sizi büyüleyecek. Sonrasında, Pantheon adlı binanın hikayesini rehberimizden dinleyip serbest zaman geçireceğiz. Akşam yemeğini çevredeki birçok restorandan birinde yiyebilirsiniz. Pizza, makarna veya deniz ürünleri gibi seçenekler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor ve gece fotoğrafları çekmek üzere Kolezyum'a doğru yola çıkıyoruz. Roma'da gladyatör dövüşleri için inşa edilmiş bu dev arenanın gece fotoğraflarını çektikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı : Montecatini’de otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Floransa’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Roma’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Montecatini – Floransa (41 km), Floransa – Siena (59 km), Siena –Roma (233 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 333 km
Otele Giriş Saati : Trafik yoğunluğuna bağlı olarak tahmini: 23:30

7.Gün: Roma – Vatikan – Napoli

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp otelden, bagajlarımızla birlikte ayrılıyoruz. İlk durağımız dünyanın en küçük devleti olan Vatikan. San Pietro Bazilikası ve meydanı çevresinden oluşan bu küçük devlet, Hristiyanlar için çok önemli bir mabet. Katolik mezhebinin lideri olan Papa'nın da yaşadığı bu önemli yerde rehberimizden bazilikanın yapılış süreci, meydan, mimarları, yapı üzerindeki ve içindeki önemli heykel grupları, papa suikasti gibi önemli birçok konuda bilgi aldıktan sonra verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çekiyor ve kilise ziyaret etmek üzere uygunsa ziyaretimizi tamamlayıp Vatikan’dan ayrılıyoruz.

Sıradaki planımız Roma şehir turu. Roma'nın tarihi sokaklarını adım adım gezmek üzere yürüyüş turumuza Kolezyum ile başlıyoruz. Gece ışıkları altında fotoğrafladığımız yapıyı bu sefer gündüz gözüyle görme şansına erişiyoruz. Yüzlerce insanın hayatının son bulduğu bu muazzam yapıyı rehberimizden dinledikten sonra Roma Forum'u görerek yürüdüğümüz yolun sonundaki Venedik Meydanı'na ulaşıyoruz. Vittoria Emanuele II anıtının da bulunduğu bu meydan, Via Del Corso caddesini takiben Trevi Çeşmesi (Aşk Çeşmesi), dört peygamber anıtı, İspanyol Merdivenleri ve Popolo Meydanı gibi önemli noktaları göreceğimiz bir tur sırasında geçiyoruz. Roma'nın tarihi dokusu, her köşede yeni bir detay keşfetme olanağı sunuyor.

Yürüyüş turumuzun ardından serbest zaman içinde Roma'nın özdeşleşmiş İtalyan dondurmasını ve el yapımı makarnalarını tatmanızı, en iyi tiramisunun nerede olduğunu rehberinize sormanızı öneririm. Turumuzun ve serbest zamanın ardından rehberimizin belirttiği saatte buluşma ile Napoli'ye doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Napoli'yi keşfetmeye başlıyoruz. Umberto Uno Galerisi, Castel Nuovo, Napoli Katedrali ve liman gibi önemli yerleri ziyaret ederek şehri tanıyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman içinde limonlu buzlu içeceklerin ve yöresel tatların tadına bakmanızı öneririm. Turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer edilerek geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı : Roma’da otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Roma’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Roma – Vatikan (29 km), Roma – Napoli (225 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 254 km
Otele Giriş Saati : Trafik yoğunluğuna bağlı olarak tahmini: 21:00

8.Gün: Napoli – Pompei – Brindisi / Bari

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, bagajlarımızla otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız tarihi önem taşıyan antik kentlerden biri olan Vezüv yanardağının hemen kıyısında bulunan Pompei olacak. Taşlaşmış insanlarla ün salmış olan bu şehirde kaldırımlar, evler, yaya geçitleri, hamamlar, tapınaklar ve birbirinden ilginç hikayeler sizi bekliyor. Pompei'de yapacağımız turun ardından, hediyelik eşya alışverişleriniz için serbest zaman tanınacak. (Pompei turuna katılmak isteyen misafirlerden Pompei giriş ücreti, gruplar için mecburi olan kulaklık bedeli ücreti alınır; ayrıca mecburi olan lokal rehber ücreti, katılan kişi sayısına bölünür.) Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından, Yunanistan'a yapacağımız feribot yolculuğu için Brindisi ya da Bari limanına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra gemiye geçiyoruz. Gece yolculuğu ile Yunanistan'a doğru devam ediyoruz. Geceleme gemide gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı : Napoli’de otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Pompei’de lokal restaurantta alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Bari/Brindisi’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Napoli – Pompei (25 km), Pompei – Bari (331 km),
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 436 km
Gemi’ye Giriş Saati : Gemi varış saatine bağlı olarak tahmini: 00:00

9.Gün: Brindisi / Bari – Igumenitsa – Kavala – İstanbul

Sabahleyin gemi Igoumenitsa limanına yanaştıktan sonra aracımızla birlikte gemiden ayrılıyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molasının ardından Kavala'ya varıyoruz. Kavala'da meşhur Kavala kurabiyesinin tadına bakıp, ardından sizlere yemek için serbest zaman tanıyoruz. Yemek molasının ardından İpsala sınır kapısına doğru yolumuza devam ediyoruz. Sınıra varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak İstanbul'a doğru yolumuza devam ediyoruz.

İstanbul'a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak, bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz. Umarım keyifli bir seyahat geçirmişsinizdir. Bir sonraki turda buluşmak üzere, güvenli ve mutlu dönüşler dileriz.

Sabah Kahvaltısı : Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği : Kavala’da lokal restaurantta alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Igumenitsa – Kavala (473 km), Kavala – İstanbul (460 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 933 km
Gemi’ye Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 00:30

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 Lüks Otobüslerle ulaşım,
 3* ve 4* Otellerde 6 gece konaklama
 Otellerde alınacak olan 6 sabah kahvaltısı
 Birindissi ya da Bari – Igoumenitsa Feribotu yolculuk bileti (ATS – Pulman tipi)
 Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler
 Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
 Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
 Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri
 Check point ve otopark ücretleri
 Zorunlu Seyahat Güvence Paketi
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 Çok girişli Schengen vizesi
 Kişisel ve ekstra harcamalar
 Öğlen ve Akşam Yemekleri
 Yemekler sırasında alınan içecekler
 Yurt dışı çıkış harcı
 İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
 Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
 Vaporetto Ücreti (15 Euro)
 Gondol Turu isteğe bağlı (25 Euro)
 Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
 Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 Yurtdışı Seyahat sağlık sigortası
 Otel Şehir vergileri toplam 35 € (City tax ismiyle kişi başı alınan vergiler; otelin şehir merkezine yakınlığına, otel yıldız sayısına ve kalınan gecelemeye göre değişiklik gösterdiğinden, tur başlangıcında rehber tarafından toplanarak otele ödenir)

BILGILENDIRME ,
- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi
bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız
yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir
kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Haftalık turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta
olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 1 gün konaklama
zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre
Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü
içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım
Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile
program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az
kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi
ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye
dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı
takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur VALSTUR
Tur tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli
bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce VALSTUR tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede
kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce VALSTUR tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak
standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar.
Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk
rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk
indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun
olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan
sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden
rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.
Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel
otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar
sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği
durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç
girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu
bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan VALSTUR  sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel VALSTUR  tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli
sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı
sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören
yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak
istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu
yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları
noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir
tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu
firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için VALSTUR  tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve
boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa
binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden VALSTUR  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura
dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair
oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
VALSTUR,  hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel
uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir.VALSTUR, bu değişiklikleri en
kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası
çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan
kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
  
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

17 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
17.05.2024 - 25.05.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

31 Mayıs 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
31.05.2024 - 08.06.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

14 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.06.2024 - 22.06.2024
Oda Kahvaltı
649 EURFiyat Sorunuz849 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 599 EUR
7 - 12 yaş 619 EUR
20 Oda  10+ Kişi

15 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.06.2024 - 23.06.2024
Oda Kahvaltı
689 EURFiyat Sorunuz889 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 639 EUR
7 - 12 yaş 659 EUR
20 Oda  10+ Kişi

12 Temmu 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.07.2024 - 20.07.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
18 Oda  10+ Kişi

09 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.08.2024 - 17.08.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

23 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
23.08.2024 - 31.08.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

26 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
26.07.2024 - 03.08.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

02 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
02.08.2024 - 10.08.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

16 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
16.08.2024 - 24.08.2024
Oda Kahvaltı
649 EURFiyat Sorunuz849 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 599 EUR
7 - 12 yaş 619 EUR
20 Oda  10+ Kişi

30 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
30.08.2024 - 07.09.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

20 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
20.09.2024 - 28.09.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

06 Eylül 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.09.2024 - 14.09.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi

11 Ekim 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
11.10.2024 - 19.10.2024
Oda Kahvaltı
549 EURFiyat Sorunuz749 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 499 EUR
7 - 12 yaş 519 EUR
20 Oda  10+ Kişi

25 Ekim 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.10.2024 - 02.11.2024
Oda Kahvaltı
599 EURFiyat Sorunuz799 EUR0 - 2 yaş 99 EUR
3 - 6 yaş 549 EUR
7 - 12 yaş 569 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Otobüslü Büyük İtalya Turu (Ekstra Turlar Dahil)
8 Gece 9 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM