Parga & Korfu Adası Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
PARGA & KORFU ADASI
CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL (28 Ekim Hareketli)

Parga – Korfu Adası – Yanya – Meteora / Kalambaka – Kavala
Lüks Araçlarla Ulaşım !! | Gizlenmiş Mecburi Ücret Yok!! | Yeşil Pasaporta Vize Yok!!

1.Gün | İstanbul – Yanya
Akşam saat 21.00 de Kadıköy Evlendirme Dairesi, saat 21.30’da Mecidiyeköy Bambi Cafe Önü ve saat 22.00 de Bakırköy Ömür Plaza önü, 22:30’da Beylikdüzü Marmara Park AVM önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir) Tekirdağ, Keşan üzerinden yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından İpsala sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandropoulis (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe), Kavala ve Selanik üzerinden Parga’ya yol alıyoruz.

2. Gün | Yanya – Parga
Kavala ve Selanik yakınlarında vereceğimiz molalarla birlikte yol alacağımız Yunan otobanında onlarca tünelin içinden geçerek, sabah saatlerinde Yanya’nın tarihi göl bölgesine varıyoruz. Gölün hemen yanında bulunan Yanya Kalesi içine panoramik yürüyüş turu yaparak Ali Paşa Camii ile geleneksel Osmanlı evlerinden oluşan Kaleiçi mahallesini görüp modern Yanya bölgesine geçiyoruz. Burada dinlenme ve öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zaman ardından Parga’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip, yürüyüş ile Parga’yı geziyoruz. Türk Pazarı sokağı, Venedik Kalesi, ardından geleneksel Parga evleri arasından dar sokaklardan, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Parga meydanına varıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Geeceleme Parga’daki otelimizde.

3. Gün | Parga – Korfu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek Korfu Adası Turu’na katılabilirler. (65.-€) Bu turda, gemi ile İyon denizinin incisi Korfu adasına geçiyoruz. Tarihi Fransız ve Venedik mimarisinden oluşan bu şirin kasabada, Saint Spridon, Patron Saint Kiliselerini, Theotaki meydanını ve burada bulunan Venedik Kalesi’ni, görüyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda tarihi sokaklarda bulunan seçkin mağazalardan el yapımı hediyelik eşya alabilir veya ünlü Liston meydanındaki kafelerde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ardından Parga’ya otelimize dönüyoruz. Geceleme Parga’daki otelimizde.

4.Gün | Parga – Kalambaka (Meteora) – Kavala – İstanbul
Otelde alacağımız erken sabah kahvaltısı ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde, tur mevcudiyetinin yarısından fazlası talep ederse ekstra olarak Kalambaka – Meteora’yı ziyaret ediyoruz. (35.€) Meteora, ‘boşlukta asılı kalan’ anlamına gelir. Bu inanılmayacak derecede uzun ve dik kayaları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Yalnızca muazzam bir jeolojisi yoktur bunun yanı sıra hayal gücünüzü de genişletmektedir. Orta Yunanistan’daki insanın aklını başından alan bu kayalar Kalambaka’nın kuzeyinde, Pindus Dağlarının güneyinde bulunan düz vadiye dik olarak yükselir Manastır hayatı, uygun yerde inzivaya çekilmek amacıyla cenneti andıran bu sütunlara gelen ilk keşişlerle 11. yy’da başlamıştır. Burada dik kayalar üzerine kurulmuş Manastırları görüyor ve Vlaram Manastrını birlikte ziyaret ederek mansatırların oluşumu ve manastır hayatıyla ilgili bilgiler alıyoruz. (Ekstra’ya dahil olmayan misafirlerimizin aşağıdaki dinlenme tesisinde yaklaşık bir buçuk saat beklemeleri gerekmektedir!) Kısa bir öğlen yemeği molası ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Selanik güzergâhı üzerinden Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavala Kalesi, Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon (otobüsten panoramik olarak) görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilecek serbest sonrası İstanbul’a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla, gece yarısından sonra, İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
- Lüks araçlarla ulaşım
- Parga, Yanya, Kavala, gezileri dahil.
- Belirtilen otel’de 2 gece oda kahvaltı konaklama.
- Türkçe rehberlik hizmeti

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER
- Seyahat Sigortası
- Çok Girişli Şengen Vizesi
- Yurtdışı çıkış Pulu
- Extra turlar ve kişisel harcamalar
- Şoför/Rehber/Otel bahşişleri (5.-€ Kişi Başı)

NOTLAR
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
Bu tur için çok geçerli Schengen vizesi gerekmektedir.
Pasaportunda K.K.T.C damgası olanlar ve 10 yıldan eski pasaport sahipleri Yunanistan’a giriş yapamazlar.
Covid-19 Pandemi önlemleri doğrultusunda bu tura katılım için; İki Doz Aşı yapıldığına dair “Aşı Kartı” (2.Doz aşı üzerinden en az 14 Gün en fazla 180 Gün kabul edilmektedir) veya seyahat tarihinden önceki 48 Saat içinde yapılmış “Negatif” PCR test sonucu ibraz edilmesi ve www.travel.gov.gr adresinden PLF fromunun sınır geçişinden önce doldurulup, sınırda ibraz edilmesi gerekmektedir. Seyahat tarihine kadar ilgili mercilerce alınacak ek tedbirler uygulanabilir.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.
Parga & Korfu Adası Turu
• Kavala • Selanik • Yanya • Parga • Korfu • Venedik Kalesi •
3 Gece 4 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM