Ramazan Bayamı Özel Büyük İspanya & Flamenko Ateşi 7 Gece 8 Gün

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
BÜYÜK İSPANYA & FLAMENKO ATEŞİ

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Ramazan Bayramı Özel!!!
07 Nisan 2024 Hareketli
7 Gece / 8 Gün

Madrid (2) – Sevilla (1) – Granada (1) – Valencia (1) – Barcelona (2)

1.Gün İSTANBUL – MADRİD
Değerli misafirlerimizle buluşmak üzere İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, Türk Hava Yolları kontuarında saat 09:30'da buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın TK 1859 sefer sayılı uçağıyla saat 13:20'de Madrid'e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir uçuşun ardından, yerel saatle 16:50'de Madrid'e varışımızı gerçekleştireceğiz. Madrid'e varışımızın ardından panoramik bir şehir turuna çıkıyoruz. İlk durağımız, 136 bina ve 437 balkonuyla büyük bir meydan olan Plaza Mayor olacak. Bu meydanda, geçmişte boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi olan Puerta del Sol'u, halka seslenme yeri olan Plaza de Oriente'yi, zenginliği simgeleyen Alcalá Kapısı'nı, galerili caddesiyle ünlü Gran Vía'yı, Plaza Colón'u, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi'ni, Cervantes Anıtı gibi eşsiz yapıları görme fırsatı bulacağız. Şehir turumuzun sonrasında Madrid'deki otelimize transfer olacağız ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

2.Gün MADRID

Sabah otelimizde keyifli bir kahvaltının ardından serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra bir aktivite olan Toledo Turu'na katılma imkanına sahip olabilirler (55 EUR). Otelimizden ayrılarak güneye doğru yola çıkıyoruz ve eşsiz bir açık hava müzesi olan Toledo'ya doğru ilerliyoruz. İspanya'nın eski başkenti ve UNESCO Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biri olan Toledo, ülkenin en etkileyici katedraline ev sahipliği yapmakla kalmayıp dünya çapında ünlü ressamların eserlerini barındıran saygın müzeleriyle de ön plana çıkmaktadır. "El Greco'nun Şehri" olarak da bilinen Toledo, 16. yüzyıldan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, Vizigot, Arap, Gotik ve Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco'nun tabloları, geleneksel pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir cazibe ve haç merkezidir. Toledo'da başka bir gelenek ise Arapların kenti fethettiği dönemden kalan badem ezmesi imalatıdır. Toledo'yu ziyaret ediyorsanız ve bu lezzetli tatlıyı tatmadıysanız, ziyaretinizi tamamlamış sayılmazsınız. Yahudi Mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından Madrid'deki otelimize transfer olacağız ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

3.Gün MADRID – SEVILLA
Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Sevilla'ya doğru hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Cordoba Şehir ve Cami turuna katılma seçeneği bulunmaktadır (45 EUR). Turumuzda, Endülüs İslam medeniyetinin başladığı şehir olan Cordoba'yı keşfedeceğiz. Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ayrıca, günümüzde katedral olarak kullanılan ancak geçmişte ana cami olarak hizmet veren yapıyı da görerek tarihin izlerine tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından Sevilla'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sevilla'ya varışımızın ardından, Guadalquivir Nehri'nin kıyısında bulunan bu şehirde panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. İspanya Meydanı, Carmen'in hikayesinin geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule ve Yahudi Mahallesi gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Daha sonra, Sevilla Katedrali'nin önünde serbest zaman verilecek ve turumuzu tamamlayacağız. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından düzenlenecek olan İspanyol dansları ve müziği eşliğinde Flamenko Gecesi turuna katılma imkanı sunulmaktadır (55 EUR). Turumuzun ardından otelimize transfer olacak ve geceleme Sevilla otelimizde gerçekleşecektir.

4.Gün SEVİLLA – GRANADA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Granada'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra bir aktivite olan Ronda turuna katılma imkanı sunulmaktadır (40 EUR). Bu turda, İspanya'nın en ilginç yerleşimlerinden biri olarak kabul edilen ve bozulmamış tarihi yapısıyla ünlü Ronda'yı keşfedeceğiz. İlk boğa güreşlerinin başladığı bu kasabada, Tarihi Roma Köprüsü ve İspanya'nın en eski arenası gibi önemli noktaları panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Granada'ya doğru hareket ediyoruz. Granada'da panoramik bir şehir turuna çıkacağız. Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı ve Katedral gibi önemli noktaları dışarıdan göreceğiz. Turumuzun sonunda otelimize dönüş yapacağız ve varışımızın ardından serbest zaman geçireceğiz. Akşam isteyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra bir aktivite olan Sacromonte Çingene Mahallesi turuna katılma seçeneği bulunmaktadır (40 EUR). Bu turda, Unesco Dünya Mirası olan eski çingene mahallesi Sacromonte'da doğal mağaralarda düzenlenen çingene şovunu izleyecek ve bölgeyi kısa bir gece yürüyüşüyle keşfedeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer olacak ve geceleme Granada otelimizde gerçekleşecektir.

5.Gün GRANADA – VALENCIA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra bir aktivite olan Alhambra Sarayı turuna katılma seçeneği bulunmaktadır (65 EUR). Alhambra Sarayı, kırmızı tuğla duvarları ve muhteşem mimarisiyle İslam mimarisinin en önemli örneklerinden biridir. "Elhamra" kelimesi "kırmızı" anlamına gelir ve sarayın kırmızı tuğlalarla kaplı duvarları ve çatısı nedeniyle bu adı almıştır. Granada şehri, orta çağda bir Müslüman kenti olarak Sierra Nevada dağlarının eteklerinde yer alır ve masalsı bir hisarla korunur. Elhambra'nın inşası 150 yıldan uzun sürmüştür ve saray, zarif avluları ve büyüleyici mimarisiyle unutulmaz bir deneyim sunar. Alhambra Sarayı turumuzun ardından Valencia'ya doğru hareket ediyoruz. Valencia, İspanya'nın en büyük üçüncü şehri olup en büyük limanına sahiptir. Şehir turumuz sırasında Sanat ve Bilim Müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi Pazar ve Eski İpek Borsası gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Turumuzun sonunda otelimize transfer olacak ve geceleme Valencia otelimizde gerçekleşecektir.

6.Gün VALENCIA – BARCELONA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Barcelona'ya doğru yola çıkıyoruz. Barcelona, benzersiz mimari eserleriyle nüfusunun dört katı kadar turisti cezbetmektedir. Varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz ve panoramik olarak La Sagrada Familia (Bitmeyen Kilise), İspanya Meydanı, Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer olacak ve akşam arzu eden misafirlerimiz için rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra bir aktivite olan Barcelona Gece Turu & Gotik Mahalle turuna katılma seçeneği bulunmaktadır (30 EUR). Bu turda, Barcelona'nın ışıklandırılmış gece manzaralarını görmek için bir tur atacak ve Gotik Mahalle'yi ziyaret edeceğiz. Barselona Katedrali, Augustus Tapınağı ve ünlü Carrer del Bisbe sokağı gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. Turumuzun sonunda, akşam yemeği için La Rambla Caddesi'nde serbest zaman verilecek ve ardından otelimize transfer olacağız. Geceleme Barcelona otelimizde gerçekleşecektir.

7.Gün BARCELONA 
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz için rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra bir aktivite olan Girona & Figueras turuna katılma seçeneği bulunmaktadır (65 EUR). Bu tur, Girona ve Figueras şehirlerini keşfetmek için eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Turumuzun ilk durağı, Onyar Nehri kıyısında kurulmuş olan ve görünüşüyle Floransa'yı anımsatan Girona şehrini ziyaret edeceğiz. Girona, dar sokakları ve etkileyici katedrali ile Orta çağ dönemini yansıtan şirin bir şehirdir. Ayrıca, pek çok ünlü yapımın çekildiği bir film seti olarak da bilinmektedir. Panoramik bir tur ile Aslan Heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı Evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Ardından serbest zaman verilecek. Daha sonra, Pirene Dağları'nın muhteşem manzaraları eşliğinde Figueras Kenti'ne doğru yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Figueras Kenti, sınırları zorlayan ressam Salvador Dali'ye ilham veren ve tüm dünyanın hayranlık duyduğu bu sıra dışı sanatçının eserlerini barındıran bir kasabadır. Turumuzda ilk durağımız Salvador Dali'nin kendi elleriyle dekore ettiği müze evi olacak. Değerli eserlerin sergilendiği bu müzede, Dali'nin eşi Gala'yı resmettiği ve düşsel eserlerine tanıklık edeceğiz. Turumuzun sonunda Barcelona şehir merkezinde verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

8.Gün BARCELONA– İSTANBUL
Otelimizde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması için zaman ayrılacak. Daha sonra Barcelona Havalimanı'na transfer olacağız. Check-in işlemlerini tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın TK 1854 sefer sayılı uçağıyla saat 11:40'ta İstanbul'a doğru yolculuğumuza başlayacağız. Yerel saatle 16:10'da İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona erecek ve eve hoş geldiniz diyeceğiz. Bu güzel tur deneyimi için teşekkür ederiz ve bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek üzere!

Avantajlı Maxi Ekstra Tur Paketi:
Barcelona Gece Turu &Gotik Mahalle Turu (30 EUR)
Girona & Figueras Turu (65 EUR)
Grande Toledo Turu (55 EUR)
Cordoba Şehir ve Cami Turu (45 EUR)
Flamenko Gece Turu (55 EUR)
Ronda Turu (40 EUR)
Elhamra Sarayı Turu (65 EUR)
Sacramonte Çingene mahallesi Turu (40 EUR)
Toplam 395 Euro Yerine 340 EURO!!!

Avantajlı Mini Ekstra Tur Paketi: 
Barcelona Gece Turu &ampx; Gotik Mahalle Turu (30 EUR)
Girona & Figueras Turu (65 EUR)
Grande Toledo Turu (55 EUR)
Cordoba Şehir ve Cami Turu (45 EUR)
Ronda Turu (40 EUR)
 Elhamra Sarayı Turu (65 EUR)

Toplam 300 Euro Yerine 250 EURO !!!
Ekstra Tur Avantajları:  
• 0-2 yaş ücretsiz
• 02-12 yaş %50 indirimlidir. (İndirim miktarı avantajlı tur fiyatı üzerinden kullanılmamaktadır normal fiyatı
üzerinden hesaplanmaktadır)
• Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkânı.
İptal Güvence Paketi: 50 EUR
(İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı
sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 16 gün öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz
mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek
hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs.) iade edilmez.)


Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler 
● Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- MAD / BCN- IST parkurunda uçak biletleri,
● Havalimanı vergileri,
● 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
● Programda belirtilen panoramik Madrid, Sevilla, Granada, Valencia ve Barcelona şehir turları,
● Havalimanı -Otel- Havalimanı transferleri,
● Tüm şehirlerarası transferler,
● Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış harcı bedeli
● Ekstra turlar
● Vize Bedeli
● Otel Vergileri
● Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
● Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
● Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstur tarafından iptal edilmesi durumunda Valstur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik
1- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Valstur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

2- Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
3- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Valstur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
4- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
5- İsteğe bağlı ekstra turların düzenlenmesi için, en az 15 kişi katılım şartı aranmaktadır.

Uçuşlar Hakkında

6- Valstur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
7- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Valstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
8- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
9- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
10- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
11- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
12- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Valstur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
13- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Valstur’un sorumluluğunda değildir.
14- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya firstclass’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
15- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
16- Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
17- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur tarafından bildirilecektir.
18- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
19- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
20- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
21- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
22- Valstur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Valstur tarafından garanti edilemez.
23- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
24- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
25- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
26- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
27- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
28- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
29- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
30- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
31- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
32- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
33- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
34- Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
35- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Valstur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
36- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
37- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Valstur’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport
38- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
Valstur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Valstur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Valstur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Valstur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
39- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
40- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Valstur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
41- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
42- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Valstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
43- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Valstur sorumlu olmayacaktır.
44- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
45- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
46- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
47- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
48- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Ramazan Bayamı Özel Büyük İspanya & Flamenko Ateşi 7 Gece 8 Gün
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM