Ramazan Bayramı Özel Benelux &Paris & Almanya ve Köln Turu Dahil THY ile 7 Gece 8 Gün

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

BENELUX & PARİS & ALMANYA
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Ramazan Bayramı Özel!!!
06 Nisan 2024 Hareketli
7 Gece / 8 Gün
KÖLN TURU DAHİL!!!
Amsterdam (2) – Brüksel (1) – Paris (3) – Lüksemburg (1)

1.Gün İSTANBUL – AMSTERDAM
İstanbul Yeni Havalimanı'nda Dış Hatlar gidiş terminalinde, Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 07:30'da buluşacağız. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK 1957 sayılı uçuşuyla saat 10:45'te Amsterdam'a hareket edeceğiz. Yerel saate göre 13:20'de şehre varış yapacağız. Amsterdam'a varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlayacak. Turumuzda, tarihi Dam Meydanı'nı, 2. Dünya Savaşı kurbanlarını anmak için dikilen ulusal anıtı, Amsterdam'ın göz alıcı yapılarından biri olan Kraliyet Sarayı'nı ve 3 yapay ada üzerindeki istasyon binasını göreceğiz. Ayrıca Amsterdam'ın hoşgörü kültürünü simgeleyen "coffee shop"larıyla ünlü Kırmızı Fener Sokağı ve çiçek pazarını da ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer olacağız ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

2.Gün AMSTERDAM
Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, isteyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Hollanda Köyleri turuna katılabilirler (80 EUR). Bu turda Marken ve Volendam kasabaları, Zaanse Schans, Edam ve Mücevher Fabrikası gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun ilk durağı dünyaca ünlü elmas fabrikası olacak. Ardından Mücevher Fabrikası gezimizi tamamladıktan sonra, eski bir balıkçı kasabası olan Volendam'a gideceğiz. Bu güzel kasabada liman bölgesinde keyifli vakit geçireceğiz. Marken kasabasını ziyaretimizde balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını gözlemleyecek ve kasabadan hatıra alabileceğiniz hediyelik eşyaları inceleyebileceksiniz. Daha sonra yel değirmenleriyle ünlü Hollanda kültürünü tam anlamıyla yaşayabileceğiniz Zaanse Schans'a gideceğiz. Bu kasaba bize harika fotoğraf kareleri sunacak ve kendimizi masallar diyarında hissettirecek. Yeşilin her tonunu doyumsuzca izleyip, keyifli deneyimler yaşadıktan sonra sıradaki durağımız Edam kasabası olacak. Edam, meşhur peyniriyle tanınan bir kasaba olup, kanalları, ikonik evleri ve köprüleriyle benzersiz bir atmosfere sahiptir.
ve tabiki ünlü peynir dükkanları bizleri büyülüyor. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme
Amsterdam otelimizde.

3.Gün AMSTERDAM – BRÜKSEL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Brüksel'e doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde isteyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Brugges Kenti turuna katılma imkanı sunulacak (35 EUR). Bu turda, tarihi kanalları, eski köprüleri ve UNESCO'nun koruması altındaki yapılarıyla ünlü Brugge şehrini keşfedeceğiz. Brugge, Batı Avrupa'nın savaşlardan en iyi korunmuş kentlerinden biridir. Orta Çağ'dan kalma mimarisi, su kanalları, dar sokakları, çikolataları ve tarihi yapılarıyla Avrupa'nın gözbebeği olan bir şehirdir. Turumuzun ardından Brüksel'e devam edeceğiz.
Brüksel'e varışımızın ardından panoramik şehir turuna başlayacağız. Turumuzda, şehrin en güzel noktalarını ziyaret edeceğiz: Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel Stadyumu ve tabii ki ünlü Manneken Pis heykeli. Dilerseniz Brüksel'e özgü enfes çikolataları tadabilir ve satın alabilirsiniz.Turumuzun ardından otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleştirilecek.

4.Gün BRÜKSEL – PARİS

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Paris'e doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde isteyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Metz turuna katılma seçeneği sunulacak (35 EUR). Fransa'nın kuzeydoğusunda, Moselle ve Seille nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan Orta Çağ kenti Metz'de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda, Fransa'nın en büyük dini yapılarından biri olan St. Etienne Katedrali, Metz Tarih ve Sanat Müzesi Binası ve 1753 yılında inşa edilen Fransa'nın en eski opera binası gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Paris'e hareket edeceğiz. Paris'e varışımızın ardından otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleştirilecek.

5.Gün PARİS
Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Büyülü ve Görkemli Paris turuna (Eiffel Kulesi & Seine Nehri tekne gezisi & Montmarte ressamlar tepesi & Sacre Coeur Bazilikası) katılma fırsatı sunulacak (85 EUR). Turumuzda, Eiffel Kulesi'nin 2. Katına çıkarak şehri yukarıdan keşfedecek ve unutulmaz anılar biriktireceğiz. Ardından Seine Nehri üzerinde gerçekleşecek 1 saatlik tekne gezisi ile Paris'in köprülerini, Notre Dame Katedrali'ni ve şehrin güzelliklerini nehir üzerinden göreceğiz. Sonrasında tarihi geçmişi ve en yüksek noktasıyla ünlü Montmartre'a teleferikle çıkarak Sacré-Cœur Bazilikası'nın bulunduğu bu bölgede bohem yaşam tarzının tadını çıkaracak ve Tertre Meydanı'nda alışveriş yapma fırsatı bulacağız. Akşam arzu eden misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Paris by night turuna katılma imkanı da bulunacak (35 EUR). Turumuzun ardından otelimize transfer edilecek ve geceleme Paris otelimizde gerçekleştirilecek.
 
6.Gün PARİS
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Normandiya turuna katılma seçeneği sunulacak (80 EUR). Normandiya bölgesinde ilk durağımız Seine Nehri'nin İngiliz Kanalı'na kavuştuğu Honfleur kasabası olacak. Tarihi atmosferiyle büyüleyen bu sahil kasabasında, renkli balıkçı teknelerinin oluşturduğu gökkuşağı manzarasını seyredebileceğiz. Turumuzda Sainte-Catherine Klisesi, Lieutenance Binası ve Notre Dame de Grâce Şapeli gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Daha sonra muhteşem malikaneleri, Manş Denizi kıyılarını ve seçkin tatların kasabası Deauville'i keşfedeceğiz. Arromanches'da II. Dünya Savaşı'ndan kalma suni çıkartma limanı ve müzesini ziyaret ederek Normandiya'nın tarihini yakından tanıyacağız. Alternatif olarak dileyen misafirlerimiz için Disneyland Turu da düzenlenmektedir. Disneyland biletleri dinamik fiyatlandırma sistemine tabi olduğundan, müsaitlik ve güncel fiyatlar için lütfen rehberimizden bilgi alınız. Disneyland Turu, her yaşa hitap eden birçok eğlenceli aktivite sunmaktadır. Walt Disney Film Stüdyoları Parkı'nda Aşçı Ratatuy Macerası, Hollywood Oteli Asansörü, Aerosmith Hız Treni gibi keyifli aktiviteler yer alırken, Disneyland Parkı'nda Hayaletler Evi, Indiana Jones Macerası, Karayip Korsanları Mağarası gibi birçok efsanevi mekanı ziyaret edebilirsiniz.

7.Gün PARİS – LÜKSEMBURG

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Lüksemburg'a doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik bir şehir turuna çıkacağız. Ülke ile aynı adı taşıyan başkent Lüksemburg, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde koruma altına alınmıştır ve 1995 ve 2007 yıllarında 2 kez Avrupa Kültür Başkenti olmuştur. Şehir turumuzda Notre Dame Katedrali, Dükler Sarayı, Belediye Binası, Anayasa Meydanı ve Petrus Nehri Vadisi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Remich ve Schengen turuna katılma seçeneği de bulunmaktadır (40 EUR). Bu turda Lüksemburg, Almanya ve Fransa'nın sınırlarının kesiştiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisi'ndeki güzel köyleri ziyaret edeceğiz. Ardından Schengen Antlaşması'nın imzalandığı binanın ve anıtın önünde fotoğraf çekme fırsatı bulacağız. Tur sonrasında otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

8.Gün LÜKSEMBURG – KÖLN – AMSTERDAM – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve ardından Almanya'nın en büyük dördüncü şehri olan Köln'e doğru yola çıkıyoruz. Köln'e varışımızın ardından şehir turumuza başlayacağız. Ren Nehri çevresine kurulmuş olan ve Orta Çağ'dan beri önemli bir ticaret merkezi olarak varlığını sürdüren Köln, çikolataları, Roma döneminden kalma eserleri ve şehri çevreleyen Roma surları ile tanınan önemli bir Alman şehridir. Turumuzda Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhelm II Anıtı gibi önemli noktaları panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından Amsterdam Havalimanı'na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1956 seferiyle 23.15'te İstanbul'a hareket edeceğiz. 03.30'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonuna ulaşmış olacağız. Eve hoş geldiniz!

 Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler,
● Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- AMS / AMS- IST parkurunda uçak biletleri,
● Havalimanı vergileri,
● 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama (Merkeze 15-25 Km)
● Programda belirtilen panoramik Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg ve Köln şehir turları,
● Havalimanı -Otel- Havalimanı transferleri,
● Tüm şehirlerarası transferler,
● Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış harcı bedeli
● Ekstra turlar
● Vize Bedeli
● Otel Vergileri
● Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
● Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
● Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)


GENEL ŞARTLAR
1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; valstour ’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu valstour ’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin valstour tarafından iptal edilmesi durumunda valstour ’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi
kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, valstour sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar valstour'a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. valstour  ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından valstour  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- valstour hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan valstour yatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, valstour 'un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- valstour misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda valstour tur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire valstour tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstour tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup
olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- valstour tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve valstour tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- valstour  zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan valstour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, valstour ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. valstour misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak valstour `un hiçbir sorumluluğu yoktur. valstour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında valstour herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da valstour aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan valstour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan valstour sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş- çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Ramazan Bayramı Özel Benelux &Paris & Almanya ve Köln Turu Dahil THY ile 7 Gece 8 Gün
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM