Ramazan Bayramı Özel Vizesiz Büyük Balkan Turu 6 Ülke

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

Air Albania ile Büyük Balkan Turu 6 ÜLKE VİZESİZ


7 Gece 8 Gün – 4* Oteller – Akşam Yemekleri Dahil

EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!!!KOSOVALI PROGRAM
Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köftesi DAHİL!!
Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,

                 Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk

   Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası.
Arnavutluk – Kosova – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ


6 ÜLKE – 24 ŞEHİR – 
5 BAŞKENT
Tiran
– Elbasan – Ohrid –SvetiNaum -Struga – Resne -Bitola(Manastır) –Matka – ÜsküpPrizren – Priştina- Belgrad – Saraybosna – Konjic – Mostar –Blagaj -Trebinje – HercegNovi – Kotor – Budva – Petrovac – Bar – İşkodra – Tiran

Tur Programı

1.Gün İstanbul – Tiran  – Elbasan - Ohrid


İstanbul Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali …. Kontuarı önünde buluşma. 
Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Albania Hava Yolları’nın ZB1011 sefer sayılı uçağı ile saat 16:15’de Tiran’a hareket. Yerel saat ile 16:55’de Tiran’a varış.Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Elbasandan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz.Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Akşam Yemeği:
 Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Aqualina v.b – OHRID
Rota: Tiran-Ohrid ;131 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00


2.Gün Ohrid – Sveti Naum – Matka Kanyonu – Üsküp

Sabah kahvaltısının ardından, Ohrid Gölü'nün büyüleyici manzarası eşliğinde Ohrid şehrinde unutulmaz bir tur deneyimi yaşayacağız. Turumuz boyunca, Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölü'nden esinlenen ve tarihle iç içe geçmiş birçok önemli noktayı ziyaret edeceğiz.İlk durağımız, 17. yüzyıldan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi olacak. Ardından, Ohrid'in sembolü haline gelmiş olan Çınar ağacını görmek üzere Türk Çarşısı'na geçeceğiz. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tekrar ibadete açılan Ali Paşa Camii'ni ziyaret edeceğiz. Ohrid Limanı, Karantina Kilisesi, Türk ve Horasan evleri gibi tarihi yapıları da keşfedeceğiz. Ayrıca, Antik Egnatia yolu, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi gibi tarihi ve kültürel öneme sahip noktaları panoramik olarak göreceğiz. Turumuzun sonunda, Ohrid çarşısında serbest zaman geçireceğiz. Burada, şehrin önemli geleneklerinden biri olan incicilik ile ilgili yapım aşamalarını inceleyebilecek ve alışveriş yapma fırsatı bulacaksınız. Serbest zamanın ardından, muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık bir saatlik yolculukla St. Naum'a varacağız. Ohrid Gölü'nün doğduğu kaynağı ziyaret ederek, buradaki enfes manzarayı doyasıya izleyeceğiz. St. Naum ziyaretlerimizin ardından, başkent Üsküp'e hareket edeceğiz. Üsküp'e varışımızın ardından, eşsiz güzelliğiyle bilinen Matka Kanyonu'na doğru yolculuğa çıkacağız. Matka Kanyonu'nu ziyaret ettikten sonra, Üsküp'teki otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Gold Otel v.b. ÜSKÜP
Rota: Ohrid – Sv Naum ;23 KM , Sv Naum –Matka 194 KM , Matka –Üsküp 14 KM
 Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini  19:00

 
3.Gün Üsküp – Kosova( Prizren) - Üsküp


Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, başkent Üsküp'te unutulmaz bir şehir turuna başlıyoruz. Panoramik turumuzda, Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü keşfedeceğiz. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Eski Tren Garı, Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Eski Şehir, Çarşı ve Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri gibi Osmanlı döneminden kalma mimari miraslar bulunmaktadır. Ayrıca, Davud Paşa Hamamı ile Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar gibi tarihi yapıları da dışarıdan göreceğiz. Üsküp'teki ziyaretlerimizin ardından, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova'ya doğru hareket ediyoruz. Burada, yakın zamanda yaşanan bir insanlık dramının izlerini görmek üzere duygu yüklü bir gün geçireceğiz. İlk olarak Murad Hüdavendigar Türbesini ziyaret edeceğiz ve ardından Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren'e varacağız. Prizren'deki turumuzda, 17. yüzyıldan kalma Türk Hamamı, Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi ve Christ Saviour Kilisesi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turun sonunda Üsküp'e geri dönüyoruz ve geceleme otelimizde gerçekleşecek. Sabah kahvaltısı otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Sabah Kahvaltısı;
 Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .Fiyata DAHİL !!!!
Konaklama: Gold Otel v.b. ÜSKÜP
Rota: Üsküp – Pristina 92 KM, Pristina –Prizren 85 KM ,Prizren – Üsküp 161 KM
 Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

4.Gün Üsküp – Belgrad

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Belgrad'a doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından, panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazarević Anıtı, Nebojša Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda serbest zamanımız olacak ve isteyen misafirlerimiz diledikleri gibi vakit geçirebilecekler. Ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Abba Hotel  v.b. BELGRAD
Rota: Üsküp –Belgrad 432 KM
 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30

5.Gün Belgrad – Saraybosna

Oteldeki kahvaltı sonrasında Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz ve Avrupa'nın en etkileyici çarşısı olan Başçarşı'da gezinti yapıyoruz. Osmanlı döneminden günümüze kadar faaliyet gösteren Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası olan Hüsrev Bey Camii'ni ziyaret ediyoruz. Turumuz boyunca, Saat Kulesi, Saraybosna'daki Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu gibi önemli noktaları göreceğiz. Ardından, I. Dünya Savaşı'nın başladığı Latin Köprüsü'nü ziyaret edip, Fatih Sultan Mehmet'in şehre giriş yaptığı kapıdan geçerek Osmanlı Çeşmesi'nden su içeceğiz. Turumuzun son durağı olarak, Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camii'ni ziyaret edeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer olacak ve odalara yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Holiday Otel v.b. SARAYBOSNA
Rota: Belgrad – Saraybosna 295 KM
 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30

6.Gün Saraybosna – Konjic – Mostar – Blagaj – Trebinje

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp özel otobüslerimizle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında, belirli noktalarda mola vererek yaklaşık 2.5 saat sürecek olan yolculuğumuzu tamamlayacağız. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde yapıyoruz. Burada, Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş ve Türkiye tarafından restore edilmiş ünlü Konjic (Konyitz) köprüsünü görmek için duruyoruz. Ayrıca, Nehir kenarında dinlenmek ve kahve keyfi yapmak için mola veriyoruz. Sonrasında Mostar'a varışımızı gerçekleştiriyoruz ve yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. İlk olarak Mostar Köprüsü'nü ziyaret ediyoruz. Bu köprü, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilmiş ve Osmanlı mimarisinin önemli bir örneğidir. Köprü, 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden inşa edilerek hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret ediyoruz. Mostar turumuzun ardından Blagaj'ı ziyaret edip, konaklayacağımız şehre doğru yola çıkıyoruz. Turumuzun sonunda, otantik bir şehir olan Tribinje (veya çevresi) 'deki otelimize transfer olacak ve yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek. Sabah kahvaltısı otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Leotar Otel v.b. – TREBINJE
Rota: Saraybosna –Konjic  62 KM , Konjic- Mostar 64 KM , Mostar – Balgaj 13 KM , Blagaj –Trebinje 109 KM
 
Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 19:30

7.Gün Trebinje – Kotor – Budva  - İşkodra – Tiran


Oteldeki sabah kahvaltısının ardından, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ'a geçiyoruz. İlk durağımız, tarih ve doğa cenneti olarak bilinen ve turistik bir cazibe merkezi olan Kotor olacak. Burada Stari Grad'da (Eski Şehir-Kale) yapacağımız yürüyüş turuyla bu şirin beldeyi keşfedeceğiz. Kotor turumuzun ardından Budva'ya doğru ilerleyerek, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve daha sonra Singapurlu bir multimilyardere satılmasıyla günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan'ı ve Budva'yı panoramik olarak görebileceğimiz bir mola vereceğiz. Ardından Arnavutluk'un başkenti Tirana'ya hareket ediyoruz. İşkodra üzerinden geçerek varışımızın ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Te Stela Otel v.b. – TİRAN
Rota: Trebinje – Kotor 95 KM , Kotor –İşkodra 108 KM ,İşkodra – Tiran 101 KM
 
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30

8.Gün İşkodra - Tiran – İstanbul

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'ı tanımak için panoramik bir tur düzenliyoruz. Bu güzel şehri keşfederken, Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Tiran turumuzun ardından serbest zamanınız olacak. Dilediğiniz gibi bu güzel şehri daha fazla keşfedebilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra Tiran Havalimanı'na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Albania Hava Yolları'nın ZB1010 sefer sayılı uçağıyla saat 12:35'te İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. Saat 15:15'te İstanbul'a varışımızın ardından seyahatinizin sona erdiğini belirtir ve bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle veda ederiz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Albania Hava Yolları ile İstanbul – Tiran – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
Yerel Ulaşım Hizmetleri
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 4* Otellerde 2 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece Tiran ile toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* 1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Tiran otellerinde alınan 5 akşam yemeği
* Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi
* Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
* Prizren , Üsküp , Tetova , Ohrid , Belgrad , Saraybosna , Konjic , Mostar , Trebinje Kotor , Budva , İşkodra , Tiran Panoramik şehir turları
* Kosova Geçiş Ücreti
* Sveti Naum Turu
* Matka Kanyonu Turu
* Blagaj Tekkesi Turu 
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Rehber Tarafından Organize Edilen Turlar

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar. 
* Tüm kişisel harcamalar 
* Ekstra turlar

* Öğle yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
* İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

* Yurtdışı çıkış harcı
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

GENEL ŞARTLAR

 

  • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
  • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; valstur'dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu valstur ’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin valstur tarafından iptal edilmesi durumunda valstur ’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, valstur  sorumlu tutulamaz.
  • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turların fiyatlandırması yeterli katılım olmadığında artış gösterebilir.

İptal ve değişiklik

 

Paket turun başlamasından en az 30 gün önce yapılan ve yazılı olarak bildirilen iptal taleplerinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.
Paket turun başlamasına 30 günden daha az süre kala yapılan ve yazılı olarak bildirilen iptal taleplerinde, herhangi bir iade gerçekleştirilmemektedir.


Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar


Programda belirtilen ekstra turlar ve geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler İngilizce rehberlik hizmeti ile sunulabilir.  Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

Çöl Safari turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; spor ve rahat kıyafetler, hırka alınması. Turdan önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

Uçuşlar Hakkında


Valstur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. valstur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan valstur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, valstur 'un sorumluluğunda değildir.
Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.


Diğer Hususlar


valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda valstur ’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire valstur  tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstur tarafından bilgi verilecektir.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

valstur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve valstur tarafından garanti edilemez.

Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan valstur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, valstur herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize


T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

T.C. yeşil pasaportu sahibi vatandaşlar B.A.E. ‘ne yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Yeşil Pasaport ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurularının tur hareketinden en geç 10 gün iş günü öncesine kadar yapılması gerekmektedir. (B.A.E. ‘de Cumartesi ve Pazar günleri tatil olup, işgünü sayılmamaktadır). Başvurusu gerçekleşmiş vize işlem bedelinin iadesi bulunmamaktadır.

valstur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak valstur `un hiçbir sorumluluğu yoktur. valstur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında valstur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da valstur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan valstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan valstur sorumlu olmayacaktır.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Ramazan Bayramı Özel Vizesiz Büyük Balkan Turu 6 Ülke
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM