Ramazan Bayramına Özel Benelux&Paris&Almanya Lyon Şehir Turu THY ile 7 Gece 8 Gün

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
BENELUX & PARİS & ALMANYA
LYON ŞEHİR TURU DAHİL!!!
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Ramazan Bayramı Özel!!!
06 Nisan 2024 Hareketli
7 Gece / 8 Gün
Lyon – Paris (3) – Brüksel (1) – Amsterdam (2) – Lüksemburg (1) – Stuttgart

1.Gün İSTANBUL – LYON- PARİS
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde, Türk Havayolları kontuarı önünde, siz değerli misafirlerimizle saat 06:30’da buluşacağız. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1807 sayılı uçuşu ile saat 07:15’de Lyon’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 09:40’da şehre varacağız. Varışımızın ardından panoramik Lyon şehir turumuz başlayacak. Görülecek yerler arasında; Avrupa’da bulunan en büyük Rönesans alanı olarak bilinen dar sokaklarını gezerek şehrin tarihi dokusunu hissedeceğiniz Eski Lyon, Lyon Güzel Sanatlar Müzesi, şehre tepeden bakan Notre Dame de Fourviere Bazilikası, şehrin en ünlü caddesi St. Jean ve St. Jean Katedrali, Fresque des Lyonnais, ihtişamlı Bartholdi Çeşmesi, ve Lyon Opera Binası bulunmaktadır. Panoramik şehir turumuzun ardından Paris’e hareket edeceğiz. Paris’e varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlayacak. Turumuzda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Louvre Müzesi (Da Vinci'nin tablosunun sergilendiği müze) ve ünlü piramidi, D’Orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon'un mezarı, Meclis Binası, 3. Aleksandr Köprüsü, 1990 yılında sanayi fuarı için inşa edilen Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız Devrimi'ne sahne olan Concorde Meydanı gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer edileceğiz ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.
2.Gün PARİS
Sabah kahvaltısının ardından serbest zamanınız olacak. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan "Büyülü ve Görkemli Paris" (Eiffel Kulesi & Seine Nehri tekne gezisi & Montmartre ressamlar tepesi & Sacre Coeur Bazilikası) turumuza katılabilirler. Turumuzda, Eiffel Kulesi'nin 2. Katına çıkarak bu büyülü şehri yukarıdan keşfedecek ve unutulmaz anılar biriktireceğiz. Ardından Seine Nehri üzerinde gerçekleşecek 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında eşsiz bir tur deneyimi yaşayarak Paris'in köprülerini, Notre Dame Katedrali’ni ve şehrin güzelliklerini nehir üzerinden göreceğiz. Sonrasında tarihi geçmişi ve en yüksek noktasıyla ünlü Montmartre'a teleferikle çıkacağız. Sacré-Cœur Bazilikası'nın bulunduğu bu bölgede bohem yaşam tarzının tadını çıkaracak ve Tertre Meydanı'nda alışveriş yapma fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer edileceğiz ve geceleme Paris otelimizde gerçekleşecek.

3.Gün PARİS

Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Normandiya turumuza katılabilirler (80 EUR). Normandiya bölgesinde ilk durağımız, Seine Nehri'nin İngiliz Kanalı'na kavuştuğu Honfleur kasabası olacak. Tarihi buram buram size koklatacak olan bu sahil kasabasında, limandaki renkli balıkçı teknelerinin oluşturduğu gökkuşağını andıran manzara eşliğinde keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bir liman kenti olan şehir, İngilizlerin saldırılarından korunmak üzere yüzyıl savaşları başından beri çok stratejik olarak konumlanmıştır. Turumuzda Sainte-Catherine Klisesi, Lieutenance Binası ve Notre Dame de Grâce Şapeli gibi görülecek yerler bulunmaktadır. Ardından turumuza, olağanüstü malikaneleri, Manş Denizi kıyılarındaki sonsuz kumsalları, polo ve at yarışları ile nam salmış, ince zevklerin, seçkin tatların kasabası Deauville ile devam edeceğiz. İngilizler tarafından Normandiya çıkarmasının ilk başlatıldığı yer olan Arromanches'da II.Dünya Savaşı'ndan kalma suni çıkartma limanı ve müzesi de görülecek yerler arasındadır. Alternatif olarak, dileyen misafirlerimiz için Disneyland Turu fırsatı bulunmaktadır. Disneyland biletleri dinamik fiyatlandırma sistemi ile belirlendiğinden müsaitlik ve güncel fiyatlar için lütfen rehberimizden bilgi alınız. Her yaşa hitap eden aktiviteleri ile sizleri masalsı bir dünyaya götürecek olan Disneyland'de, Hayaletler Evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un Evi, Karayip Korsanları Mağarası, Bebekler Dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası gibi aktivitelerle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Walt Disney Film Stüdyoları Parkı'nda ise Aşçı Ratatuy Macerası, kalbinizi durduracak Hollywood Oteli Asansörü, Aerosmith Hız Treni, Stand Şov, Armageddon, Stüdyo Tramvay Turu gibi keyifli aktiviteler sizi bekliyor. Gezi bitiminde otelimize transfer edilecek ve sonrasında serbest zamanınız olacak. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

4.Gün PARİS-BRÜKSEL

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Brüksel'e hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergâh üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Brugge & Gent turumuza katılabilirler (60 EUR). Bu turumuzda tarihi kanalları, eski köprüleri ve UNESCO'nun koruması altındaki yapılarıyla ünlü Brugge şehrini keşfedeceğiz. Etrafınızın her biri farklı dönemlerden kalma rengarenk ve şirin tarihi binalar ile çevrili olacağı Markt Meydanı, şehrinin en ikonik yapısı Belfry Kulesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Ardından Belçika'nın Brüksel ve Anvers'ten sonra üçüncü büyük şehri Gent'e geçeceğiz. İsmini "iki nehrin birleştiği yer" anlamına gelen "Ganda" kelimesinden alan Gent, kanalları, taş döşeli sokakları ve nehrin her iki yakasında bulunan göz alıcı evleriyle bizleri adeta büyüleyecek. Ardından Brüksel’e hareket edeceğiz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turuna başlayacağız. Şehrin en güzel noktalarından; Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel stadyumu ve tabii ki ünlü Manneken Pis heykeli görülecek yerler arasındadır. Dilerseniz Brüksel'e özgü enfes çikolataları tadabilir ve satın alabilirsiniz. Turumuzun sonunda otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

5.Gün BRÜKSEL-AMSTERDAM

Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz. Amsterdam’a varışımız sonrası panoramik şehir turuna başlayacağız. Turumuzda tarihi şehir meydanı olan Dam Meydanı ve 2. Dünya Savaşı kurbanlarını anmak için dikilen ulusal anıtı, Amsterdam'ın en çarpıcı yapılarından biri olan Kraliyet Sarayı ve 3 yapay ada üzerindeki istasyon binası, Amsterdam'ın açık ve hoşgörü kültürünün bir sembolü haline gelmiş olan “coffee shop”ları ile ünlü Kırmızı Fener Sokağı ve çiçek pazarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

6.Gün AMSTERDAM

Sabah otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zamanınız olacak. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Muhteşem Hollanda turuna (85 EUR) katılabilirler. Bu turda Marken ve Volendam kasabaları, Zaanse Schans, tekne ile Amsterdam kanallarını ve Mücevher fabrikası görülecek yerler arasındadır. Kanal turumuzda, kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Amsterdam’da manzara eşliğinde kanal ve köprüleri göreceğiz ve unutulmaz anlar biriktireceğiz. Ardından dünyaca ünlü elmas fabrikasını gezeceğiz. Volendam, eski bir balıkçı kasabası olup, "Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli" şarkısına ilham vermiştir. Kasabanın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Marken kasabasını ziyaretimizde ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilir, ayrıca bu güzel kasabayı hatırlatacak hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Ardından yel değirmenleri ile ünlü Hollanda kültürünü tamamen yaşayacağınız bir kasaba olan Zaanse Schans'a gideceğiz. Keyifli deneyimler yaşayacağınız Zaanse Schans, birbirinden güzel evleriyle harika fotoğraf kareleri sunmaktadır. Turumuzun sonunda otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

7.Gün AMSTERDAM – LÜKSEMBURG

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turuna başlayacağız. Ülke ile aynı ismi taşıyan başkent Lüksemburg, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer almakta olup, 1995 ve 2007 yıllarında olmak üzere 2 kez Avrupa Kültür Başkenti olma başarısını göstermiş tek şehirdir. Şehir turumuzda Notre Dame Katedrali, Dükler Sarayı, Belediye Binası, Anayasa Meydanı ve Petrus Nehri vadisi gibi görülmeye değer yerleri ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Remich ve Schengen turuna (40 EUR) katılma imkanı sunulmaktadır. Bu turda Lüksemburg, Almanya ve Fransa'nın sınırlarının kesiştiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisi'ndeki güzel köyleri ziyaret edeceğiz. Ardından Schengen Antlaşması'nın imzalandığı binanın ve anıtın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Turumuzun sonunda otelimize transfer edilecek ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

8. Gün LÜKSEMBURG – STUTTGART- İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılmasının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Heidelberg turuna (25 EUR) katılacağız. Almanya'nın şüphesiz en romantik şehirlerinden biri olan Heidelberg'i keşfetmeye hazır mısınız? Tarih ve güzellikle dans eden bu şehir, her taşında geçmişin masalını anlatan bir ahenk uyandıracak. II. Dünya Savaşı sırasında zarar görmemiş olmasıyla romantik atmosferini koruyan Heidelberg, Almanya'nın en turistik destinasyonlarından biridir. Heidelberg Üniversitesi turumuzun ilk durağı olacak. Eski şehir bölgesinde gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Heidelberg Şatosu, Kornmarkt Meydanı, Neckar Nehri ve Köprüsü, Hauptstrasse Sokağı, Karl Theodor Köprüsü, Heidelberg Kalesi ve Schwetzingen Sarayı gibi başlıca görülecek yerleri ziyaret edeceğiz. Heidelberg'in her köşesinde tarih ve romantizmle buluştuğumuz turumuzda unutulmaz anılar biriktireceğiz. Turumuzun ardından Stuttgart Havalimanı’na hareket edeceğiz. Varışımızın ardından, bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1706 seferiyle 18.40’da İstanbul’a hareket edeceğiz. 22.35’de İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona erecek. Eve hoş geldiniz!

Avantajlı Ekstra Tur Paketi:
Büyülü ve Görkemli Paris (85 EUR)
Normandiya Turu (80 EUR)
Brugge &ampx; Gent Turu (60 EUR)
Muhteşem Hollanda Turu (85 EUR)
Remich ve Schengen Turu (40 EUR)
Heidelberg Turu (25 EUR)
375 Euro yerine 330 Euro!
Ekstra Tur Avantajları:  
• 0-2 yaş ücretsiz
• 02-12 yaş %50 indirimlidir. (İndirim miktarı avantajlı tur fiyatı üzerinden kullanılmamaktadır normal fiyatı
üzerinden hesaplanmaktadır)
• Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkânı.

İptal Güvence Paketi: 50 EUR
(İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme
hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 16 gün öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal
etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli
ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs.) iade edilmez.)

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler
● Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- LYS / STR- IST parkurunda uçak biletleri,
● Havalimanı vergileri,
● 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar
● Programda belirtilen panoramik şehir turları,
● Havalimanı -Otel- Havalimanı transferleri,
● Tüm şehirlerarası transferler,
● Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış harcı bedeli
● Vize Bedeli
● Otel Vergileri
● Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
● Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
● Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

GENEL ŞARTLAR
1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; valstour ’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu valstour ’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin valstour tarafından iptal edilmesi durumunda valstour ’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi
kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, valstour sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar valstour'a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. valstour  ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından valstour  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- valstour hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. valstour , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan valstour yatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, valstour 'un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- valstour misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda valstour tur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire valstour tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce valstour tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup
olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- valstour tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve valstour tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- valstour  zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan valstour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, valstour ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. valstour misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak valstour `un hiçbir sorumluluğu yoktur. valstour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında valstour herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da valstour aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan valstour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan valstour sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş- çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Ramazan Bayramına Özel Benelux&Paris&Almanya Lyon Şehir Turu THY ile 7 Gece 8 Gün
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM