Romantik Noel Pazarları Turu (Fransa &İsviçre &Almanya) 4 Gece 5 Gün

26 Kasım - 30 Kasım 2024 
ROMANTİK NOEL PAZARLARI TURU
(Fransa & İsviçre & Almanya)  

Noel Pazarları Fenomeni NÜRNBERG TURU Dahil.!!!  
Frankfurt – Strasbourg – Alsace (2) – Zürih –
St.Gallen – Nürnberg – Augsburg (2)

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile… (Türkiye‘den ve Kıbrıs‘tan Bağlantı İmkanı)

Sabah Frankfurt gidiş – Akşam Stuttgart Dönüş

26, 28, 30 Kasım & 02, 03, 05, 07, 09, 10, 12 Aralık 2024 Hareket
4 Gece 5 Gün

1.Gün İSTANBUL – FRANKFURT – (Heidelberg Turu) – STRASBOURG – ALSACE
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuşa 3 saat kala hazır olmanızı öneriyoruz. Bagaj teslimi, bilet ve pasaport kontrolü işlemlerini tamamladıktan sonra TK1587 sefer sayılı Türk Havayolları tarifeli uçuşuyla saat 09.20'de Frankfurt'a hareket ediyoruz. Yerel saatle 10.40'ta Frankfurt Havalimanı'na varışımızın ardından özel aracımızla şehir merkezine doğru yol alıyoruz. Frankfurt, modern Almanya'nın en önemli ticaret ve fuar merkezlerinden biri olarak bilinir. Main Nehri kıyısında yer alan Hessen eyaletinin en büyük şehri olan Frankfurt'ta gerçekleştireceğimiz şehir turunda Palmengarten'ın muhteşem manzarasını, Senckenberg Müzesi'ni, eski Opera binasını, Almanya'nın Manhattan'ı olarak bilinen finans bölgesini ve Frankfurt Borsası'nı keşfedeceğiz. Tarihi bölgede yapacağımız çevre gezisinde ise Römerberg Meydanı, yarı ahşap tarihi evler ve 95 metre uzunluğundaki çan kulesi ile dikkat çeken Frankfurt (St. Bartholomew) Katedrali, etkileyici St. Paul Kilisesi, Goethe Evi ve romantik manzarasıyla ünlü Eisener Steg Köprüsü'nü ziyaret edeceğiz. Frankfurt şehir turumuzun ardından Strasbourg'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenen Heidelberg Turu'na (25 Euro) katılma imkanı sunulmaktadır. Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan şehir, II. Dünya Savaşı'nda zarar görmediği için romantik atmosferini korumuştur. Eski şehir bölgesinde gerçekleştireceğimiz turda Heidelberg Şatosu, Kornmarkt Meydanı, Neckar Nehri ve Köprüsü, Hauptstrasse Sokağı, Karl Theodor Köprüsü, Heidelberg Kalesi ve Schwetzingen Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Heidelberg şehir turumuzun ardından Strasbourg'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Almanya, İsviçre ve Fransa sınırında yer alan ve Alsace bölgesinin en büyük şehri olan Strasbourg, masalsı güzelliğiyle sizi etkileyecek. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde yer alan ve Avrupa Parlamentosu'na ev sahipliği yapan Strasbourg'un araç trafiğine kapalı merkezinde yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda Alsace Evleri ile ünlü Küçük Fransa (Petite France), Gutenberg Meydanı ve Heykeli, Notre Dame Katedrali ve günümüzde otel ve restoran olarak hizmet veren Kammerzell Evi'ni ziyaret edeceğiz. Strasbourg şehir turumuzun ardından Alsace bölgesindeki otelimize transfer edilecektir. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zamanınız olacak.


2.Gün ALSACE – (Alsace İncileri: Colmar & Riquewihr & Ribeauville & Freiburg Turu)
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zamanınız olacak. Bu serbest zaman içerisinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Alsace İncileri: Colmar, Riquewihr, Ribeauville ve Freiburg Turu'na (85 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak masal diyarı Colmar'a geçeceğiz. Burada, Eski Gümrük Binası, Pfister Evi ve Ren Nehri etrafındaki rengarenk evler ile ünlü Petite Venise (Küçük Venedik) bölgesini göreceğiz. Ren Nehri ve kanallarının çevrelediği bu eşsiz ortamda hem damak zevkinize uygun birçok lezzetli yiyecek deneyimi yaşayacak hem de birçok hediyelik eşya bulabileceksiniz. Colmar'daki serbest zamanın ardından turumuzun bir sonraki durağı Alsace bölgesinin üzüm bağlarıyla çevrili, çiçekli balkonları, özgün dükkanları ve sadece hafif hasar görmüş tarihi binalarıyla ünlü Riquewihr olacak. Burada, şehrin hikayesini belgeleyen Dolder Müzesi'nin de bulunduğu Grimm masallarını aratmayan bir atmosferde gezinti yapacağız. Riquewihr gezimizin ardından "Ahşabın Dile Geldiği Köy" olarak bilinen, tarihi çeşmeleri, kuleleri ve orta çağ dönemi yapılarıyla ünlü Ribeauville'i ziyaret edip çevresinde bir gezi düzenleyeceğiz. Turumuzun son durağı ise 2010 yılından beri sadece düşük karbon emisyonuna sahip araçların girebildiği, ulaşımın tramvay ve bisikletle sağlandığı mutlu insanların kenti Freiburg olacak. Freiburg'da gerçekleştireceğimiz şehir turunda, şehrin tarih boyunca himayesine giren Almanya, Fransa, Avusturya, İspanya ve İsveç tarihi ve mimari kültürlerinin izlerini göreceğiz. Kara Orman'ın başkenti olarak da bilinen Freiburg'da, şehrin en önemli simgesi olan Freiburg Katedrali, şehre özgü küçük su kanallarıyla süslenmiş sokaklar, Orta Çağ'dan kalma Martin's Kapısı ve Rathausplatz gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Alsace bölgesindeki otelimize dönüş yapacağız.

3.Gün ALSACE – ZÜRİH – (Luzern Turu) – ST. GALLEN – AUGSBURG
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Zürih'e doğru hareket ediyoruz. Zürih'e varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turunda Fraumünster Kilisesi, Grossmünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri ve Zurich Altstadt (Eski Şehir) gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Ayrıca, dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir atmosfere sahip olan Bahnhofstrasse (İstasyon Caddesi) de turumuzun bir parçası olacak. Turun sonunda serbest zamanımızda isteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Luzern Turu'na (55 Euro) katılabilirler. İsviçre'nin en popüler turist merkezlerinden biri olan Luzern'de, Pilatus ve Riga Dağı manzaralarını fotoğraflama fırsatı bulacak, eski şehirde Musegg Duvarı ve Aslan Anıtı'nı görecek, şehrin sembolü olan Şapel Köprüsü ve 17. yüzyıldan kalma Jesuit Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz. Luzern Turu sonrasında St. Gallen'e doğru yola çıkıyoruz. Süslü cumbalı pencereleri, tarihi yapıları ve evleriyle ünlü St. Gallen'de gerçekleştireceğimiz şehir turunda Marktplatz (eski şehir), Marktgasse, Schmiedgasse, Spisergasse ve Kugelgasse gibi önemli noktaları panoramik olarak göreceğiz. Turun sonunda serbest zamanımız olacak ve isteyen misafirlerimiz Romantik Yol'un en önemli ve güzel şehirlerinden biri olan Augsburg bölgesindeki otelimize transfer olacak. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman geçireceğiz.

4. Gün AUGSBURG – NOEL PAZARLARI FENOMENİ NÜRNBERG – (Romantik Yol İncisi Rothenburg Turu)
Sabah kahvaltısının ardından Nürnberg'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak Romantik Yol İncisi Rothenburg Turu'na (35 Euro) katılabilirler. Otuz Yıl Savaşları sırasında düşman saldırılarına karşı savunma amacıyla inşa edilen ve bu avantajı sayesinde neredeyse hiç zarar görmeden günümüze ulaşan ünlü Romantik Yol İncisi Rothenburg, Avrupa'da Orta Çağ'ın en iyi korunduğu yer olarak bilinir ve bu konuda haklı bir üne sahiptir. Masalsı dekorasyonuyla dikkat çeken Rothenburg'un sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında kendinizi Orta Çağ'a bir yolculukta hissedeceksiniz. Rothenburg'da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve serbest zamanın ardından Nürnberg'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Nürnberg'e varışımızla birlikte, Frauenkirche Kilisesi'nin tüm ihtişamını arkasına alan ve rengarenk süs ve ışıklarla donatılmış noel ağaçlarının, hediyelik eşyaların, oyuncakların ve leziz yemeklerin sergilendiği Nürnberg Noel Pazarlarını ziyaret edeceğiz. 1530'lu yıllardan bu yana dünyanın en güzel ve en büyük noel pazarlarından biri olarak kabul edilen ve her yıl 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan bu pazarlar, masalsı bir atmosfer sunarlar ve ziyaretçilere büyüleyici bir deneyim yaşatırlar. Nürnberg şehir turumuzun ardından serbest zamanımız olacak ve ardından Augsburg bölgesindeki otelimize dönüş yapacağız.


5. Gün AUGSBURG – (Metzingen Outletcity Alışveriş Turu) – STUTTGART – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Augsburg'da düzenleyeceğimiz şehir turu için hareket ediyoruz. Bavyera Eyaleti'nin 3. büyük şehri olan Augsburg'da gerçekleştireceğimiz turumuzda, tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi ve Belediye Sarayı gibi önemli noktaları panoramik bir şekilde göreceğiz. Augsburg'daki şehir turumuzun ardından İstanbul'a dönüş uçuşumuz için Stuttgart Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Metzingen Outletcity Alışveriş Turu (30 Euro) düzenliyoruz. Bu turumuzda, dünyaca ünlü markaların outlet mağazalarına ev sahipliği yapan ve alışveriş tutkunlarını cezbeden Metzingen Outletcity'i ziyaret edeceğiz. Outletcity'nin tasarımı ve çeşitliliği sayesinde keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayacağımız bu turun ardından Stuttgart Havalimanı'na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Havalimanına varışımızla birlikte bagaj teslimi, bilet ve pasaport kontrol işlemlerimizi tamamlayarak TK1706 sefer sayılı Türk Havayolları tarifeli uçuşuyla saat 18.50'de İstanbul'a uçuyoruz. Türkiye saatiyle 23.50'de İstanbul Havalimanı'na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 230 € yerine 195 €
Pakete Dahil Olan Turlar:
 Heidelberg Turu (25 Euro)
 Alsace İncileri: Colmar &ampx; Riquewihr &; Ribeauville & Freiburg Turu (85 Euro)
 Luzern Turu (55 Euro)
 Romantik Yol İncisi Rothenburg Turu (35 Euro)
 Metzingen Outletcity Alışveriş Turu (30 Euro)

Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası İndirim 45 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Frankfurt HL // Stuttgart HL – İstanbul HL –parkurunda gidiş dönüş uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmet bedeli,
3* otellerde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
Frankfurt, Strasbourg, Zürih, St. Gallen, Nürnberg, Augsburg panoramik turları ve/veya çevre gezileri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 Vize ücreti ve servis bedeli
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 İç hat bağlantı uçak bileti,
 Öğle & akşam yemekleri ve içecekler
 Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 4 gece toplam 15 Euro tutarında ücretlerdir)
 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
 İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

Genel Şartlar
1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstur tarafından iptal edilmesi durumunda Valstur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. VALSTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- VALSTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. VALSTUR  bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan VALSTUR  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup,VALSTUR un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya firstclass’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- VALSTUR  tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve VALSTUR  tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan VALSTUR  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, VALSTUR ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
VALSTUR  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak VALSTUR `un hiçbir sorumluluğu yoktur. VALSTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında VALSTUR ’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da VALSTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan VALSTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan VALSTUR sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

26 Kasım 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
26.11.2024 - 30.11.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR719 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

28 Kasım

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
28.11.2024 - 02.12.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR719 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

30 Kasım 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
30.11.2024 - 04.12.2024
Oda Kahvaltı
529 EUR529 EUR749 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 509 EUR
20 Oda  10+ Kişi

2 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
02.12.2024 - 06.12.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR769 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

3 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.12.2024 - 07.12.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR769 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

5 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
05.12.2024 - 09.12.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR769 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

7 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.12.2024 - 11.12.2024
Oda Kahvaltı
579 EUR579 EUR799 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 559 EUR
20 Oda  10+ Kişi

9 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.12.2024 - 13.12.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR819 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 579 EUR
20 Oda  10+ Kişi

10 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
10.12.2024 - 14.12.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR819 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 579 EUR
20 Oda  10+ Kişi

12 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.12.2024 - 16.12.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR819 EUR0 - 1 yaş 175 EUR
2 - 11 yaş 579 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Romantik Noel Pazarları Turu (Fransa &İsviçre &Almanya) 4 Gece 5 Gün
4 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM