s

Romantik Yol Turu 5 Gece 6 Gün THY

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

SALZBURG (1)- MÜNİH (1)-AUGSBURG (1)-NÜRNBERG (2)/ FRANKFURT

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

YAZ DÖNEMİ

5 Gece 6 Gün

(Salzburg gidiş-Frankfurt dönüş)
1.Gün  İstanbul  – Salzburg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali saat 05:00’de Türk Havayolları Kontuarında siz değerli misafirlerimizle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1381 sefer sayılı uçağı ile saat 08:15’de Salzburg’a hareket. Saat 09:45’de varış. Salzburg’a Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın Şehri  rehberimiz eşliğin de yapacagimiz keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldirimli sokaklari, Mozartin evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası rehberiniz tarafında ekstra olarak düzenlenecek Hallstatt, Göller Bölgesi ve St.Wolfgang gezisine (50 Euro) katılabilirler. Avrupa’nın görülmesi gereken  Göller bölgesine doğru  yola çıkıyoruz.  Göller Bölgesi'nde yapılacak turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabaların’da köylerin’de  gezeceğiz. Wolfgangsee Gölü  sonrası, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan mutlaka görülmesi gereken köy olarak  UNESCO Dünya  Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz. Göller Bölgesi turun  ardından  Salzburg’a haraeket ediyoruz otelimize transfer. Geceleme Salzburg otelimizde.

2.Gün Salzburg-Münih   
Kahvaltı sonrasi Münih’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Rosenheim şehrinde kahve molasi veriyoruz. Daha sonra Münih şehrine hareket ediyoruz.  Münih  şehir turun’da görülecek yerler,  Şehir Merkezi, Tarihi Belediye Binası, Peter Kilisesi, Bayanlar Kilisesi, Parlamento Binası. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme Münih otelimizde.

3. Gün Münih–Augsburg
Sabah kahvaltısinin ardından otelden ayriliyor ve  Augsburg’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek panoromik Neuschwanstein Şatosu, Lindenhof Şatosu ve Füssen şehri (40 Euro) turuna katılabilrler. Bu gezimizde önce Dünyanın 7 harikasindan biri olarak bilinen Daha sonra Füssen Şehir Merkezi, Belediye Binası, dar sokakları, çeşmeleri ve serbest zaman. Sonrasında   Prens Ludwig ’in Yazlik Sarayi Lindenhof Sarayi. Turdan sonra Augsburg’a hareket ve  Augsburg panoramik şehir turu. Şehir turunda görülecek yerler, Azize Anna Manastırı, Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi bulunmaktadır. Geceleme Augsburg otelimizde.

4. Gün Augsburg–Nürnberg
Kahvalti sonrasi Nürnberg’e hareket. Yolda arzu eden misafirlerimiz icin rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlediğimiz Rothenburg- Dinkelsburg-Wördlingen turuna (40 Euro) katılma fırsatı.  Kahvaltının ardından “Romantik Yol” olarak adlandırılan güzergahı kullanarak, vadiler ve ovalar arasında kurulu köy yollarında geçerek   Romantik yolun en güzel noktası olan Rothenburg Ob Der Tauber’e varıyoruz. Yol güzergahımızda Dinkelsbuhl’da kahve molamız olacak. Dinkelsbüh kale duvarları ile çevrili olması özelliği ile günümüze dek uzanan tek orta çağ şehri. Bir sonraki duragimiz bir krater uzerine kurulmus neredeyse her binasi elmaslarla kapli olan orta cağ  kasabası Nördlingen, Daha sonra Nürnberg’e hareket. II. Dünya Şavaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı kent, Ayrıca Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı yerdir. Ünlü Nürnberg Mahkemeleri, Ortaçağ’ın en önemli imparatorluk eserlerinden biri olan ve şehri çevreleyen tarihi Kaiserburg İmparatorluk şatosu, Pazar Yeri ve Bayanlar Kilisesi, St. Lorenz Katedrali ve Cellat Köprüsü göreceğimiz önemli yerler arasında. Geceleme Nürnberg otelimizde.


5. Gün Nürnberg
Kahvaltidan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından
ekstra olarak düzenlenecek tam günlük muhteşem ‘’Romantik yol ‘’turumuza (100 Euro) katılabilirler. Romantik Yol: Bamberg - Würzburg, Wikersheim, Bad Mergentheim gezisine katilabilirler. Kahvalti’nin ardindan özel otobüsümüzle yola cikiyoruz. ilk duragimiz Bamberg ve daha sonra Würzburg. Yol güzergahımızda Bad Mergentheim’a varıyoruz. . Bu tarihi kasaba Avrupa’nın en zengin kaynak sularına sahip Daha sonra 12 yy.'dan kalma Weikersheim kasabası ve şatosu.  Geceleme  Nürnberg otelimizde.

6. Gün Nürnberg–Frankfurt–İstanbul
Kahvalti sonrasi Frankfurt Havaalanın’a hareket. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından yol üzerinde
ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg Gezisi'ne (30 Euro) katılabilirler.  Almanya nin İkinci Dünya Savaşı'nı 'hasarsız' atlatabilen ve dünyada ” Romantizm  Şehri ” olarak bilinen ve Orta Çağ'dan bugüne uzanan mimarisiyle Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Üniversite Şehri Heidelberg’i yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Heidelberg panaromik şehir turu.  Gezi sonrasinda serbest zaman ve havaalanina hareket. Bilet ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1594 nolu uçuşu ile saat 19:05’de İstanbul’a hareket. Saat 23:10’da İstanbul’a varış.

 

***Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz, Sehire 15 km uzaklıkta  mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ : HEİDELBERG , BAMBERG & WÜRZBURG, ROTHENBURG OB DER TAUER, FÜSSEN & NEUSSCHVANTAİN ŞATOSU, GÖLLER BÖLLGESİ &  HALLSTATT PAKET OLARAK ALINDIĞIN DA 260 EURO OLAN TUTAR PAKET İNDİRİMİ OLARAK ALINDIĞINDA 200 EURO OLACAKTIR. Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul- Salzburg / Frankfurt – İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
 • Nürnberg  (2) - Augsburg (1) -  Münih g  (1) -  Salzburg   (1)  olmak üzere 5 gece 6 gün konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Nürnberg / Münih / Salzburg  / Augsburg  panoramik şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Vize ücreti (120 Euro)
 • Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
 • Yurt dışı çıkış vergisi (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Tüm kişisel harcamalar,
 • Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
 • Öğle ve Akşam yemekleri,
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Kisi basi 5,-€ bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktir.

 

Notlar:

 

·         Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

·         Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

·         Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Valstur kesinlikle sorumlu değildir.

·         Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

·         Valstur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Valstur dan tazminat hakkı yoktur.

 

·         Valstur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

·         Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

·         Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

·         Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Valstur sorumlu tutulamaz.

 

·         Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Valstur sorumlu değildir.

·         Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

·         Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Valstur’un sorumluluğunda değildir.

·         Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

·         Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

 

·         Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.

·         Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

·         Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

·         Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.

·         Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Valstur sorumlu tutulamaz.

·         Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

 

·         Valstur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

·         Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

 

·         3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .

·         Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

·         Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

·         18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

       ·         İptal ve değişiklik durumunda “Valstur SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Romantik Yol Turu 5 Gece 6 Gün THY
Salzburg - Münih - Augsburg - Nürnberg - Frankfurt
5 Gece 6 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM