Rönesans İzinde Büyük İtalya THY ile 7 Gece 8 Gün

01 Ocak - 01 Ocak 0001 


RÖNESANSIN İZİNDE BÜYÜK İTALYA

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Ramazan Bayramı Özel!!!
06 Nisan 2024 Hareketli
7 Gece / 8 Gün
Ljubljana – Venedik (1) – Milano (1) – Floransa (2) – Roma (3) – Napoli

1.Gün İSTANBUL – LJUBLJANA – VENEDİK

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 03:40'ta siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Havayolları'nın TK 1061 sefer sayılı uçuşuyla saat 06:55'te Ljubljana'ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 08:05'te şehre varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski Meydan ve St.Nicholas Katedrali gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Venedik'e hareket ediyoruz. Tronchetto meydanına ulaştıktan sonra kısa bir vapur yolculuğuyla San Marco Meydanı'na varacağız ve burada panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. San Marco Meydanı ve Kilisesi, Son Nefes Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan, Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenen Murano-Burano Adaları turuna katılabilirler (35 EUR). Bu turda, cam işleme sanatının ustalığını koruyan Murano adasını ziyaret edeceğiz. Ardından, rengârenk evleri ve dantel işlemeleriyle ünlü olan Burano adasını keşfedeceğiz. Tur sonrası San Marco Meydanı'na geri dönüş ve serbest zamanın ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

2.Gün VENEDİK – MİLANO
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Milano'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenen Verona-Garda Gölü turuna katılabilirler (60 EUR). Bu turda, Shakespeare'in ünlü aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in doğduğu şehir olan Verona'yı ziyaret edeceğiz. Juliet'in evi ve M.S. 30'da tamamlanan tarihi antik arena gibi önemli noktaları göreceğiz. Verona'nın meşhur meydanlarından Erbe ve Signori Meydanları da gezimizin keyifli duraklarından olacak. Ardından özel otobüsümüzle İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölü'ne doğru hareket edeceğiz. Garda Gölü, doğal güzellikleri ve termal sularıyla ünlü Kuzey İtalya'daki göller bölgesinin gözdesi konumundadır. Garda Gölü turumuzun ardından Milano'ya panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Şehre varışımızın ardından, turumuzda İtalya'nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo'sunu, Sforza Kalesi'ni ve dünyanın en ünlü moda mağazalarının bulunduğu Vittorio Emmanuele Galerisi'ni ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun sonunda otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

3.Gün MİLANO – FLORANSA

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Floransa'ya doğru yola çıkıyoruz. Floransa'ya varışımızın ardından panoramik bir şehir turu gerçekleştireceğiz. Turumuzda, İtalya'nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo'sunu, ünlü kapısıyla bilinen Vaftizhane'yi ve Piazza Della Republica (Cumhuriyet Meydanı)'nı ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz şehri daha fazla keşfetmek veya alışveriş yapmak için serbest zamanlarını değerlendirebilirler. Ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

4.Gün FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana turuna katılabilirler (95 EUR). Turumuzun ilk durağı Pisa olacak. Burada, İtalya'nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanındaki Miracoli Meydanı'nı ziyaret edeceğiz. Ardından San Gimignano'ya doğru yola çıkacağız. Orta Çağ atmosferini soluyacağımız San Gimignano'da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı'nı keşfedeceğiz. Turumuzun devamında Siena'ya hareket edeceğiz. Siena, mahalle kültürünün baskın olduğu bir şehirdir ve toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Şehir turumuzda, mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı'nı, yapımı yarım kalan Siena Duomo'sunu ve şehrin dar sokaklarını ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

5.Gün FLORANSA – ROMA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk sırasında dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Orvieto turuna katılabilirler (35 EUR). Orvieto, İtalya'nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yere sahip olan ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Burada antik kent merkezini ve Orvieto Duomo'yu ziyaret ettikten sonra panoramik Roma şehir turu için yola çıkacağız. Roma'ya varışımızın ardından şehir turumuz başlayacak. Turumuzda, Cem Sultan'ın hapsedildiği Castel Sant'Angelo, Mussolini'nin halka seslendiği Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, ve 135 basamaktan oluşan İspanyol Merdivenleri gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz şehri daha fazla keşfetmek veya dinlenmek için serbest zamanlarını değerlendirebilirler. Ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

6.Gün ROMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler (65 EUR). Bu turda, papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin bulunduğu bölge ve ünlü dağ çileği ile tanınan Nemi'yi ziyaret edeceğiz. Ardından İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman geçireceğiz. Outlet ve Göller Bölgesi turunun ardından, Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı'na hareket edeceğiz. Burada bazilika ve meydan ziyareti için serbest zamanımız olacak. Ardından arzu eden misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece Turu'na (30 EUR) veya yemekli Roma gece turuna (65 EUR) katılabilirler. Turun ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

7.Gün ROMA- NAPOLİ
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna katılabilirler (90 EUR). Turumuzun ilk durağı Pompei şehri olacak. M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucunda 18. yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalan Pompei, yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Burada evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görebileceğiz. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrasında Napoli'ye doğru yola çıkacağız. Napoli'ye varışımızın ardından panoramik bir şehir turuna çıkacağız. Turumuzda Napoli'nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma'daki San Pietro Meydanı'ndan ve Pantheon'dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

8.Gün ROMA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından, uçuş saatine bağlı olarak Roma Havalimanı'na transfer olacağız. Bagaj ve check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1454 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:50'de İstanbul'a hareket edeceğiz. Yerel saatle 13:05'te İstanbul'a varışımızla birlikte turumuz sona erecek. Eve hoş geldiniz!

Avantajlı Ekstra Tur Paketi:
Murano-Burano Adaları Turu (35 EUR)
Verona-Garda Gölü Turu (60 EUR)
Toscana Turu (95 EUR)
Orvieto Turu (35 EUR)
Outlet ve Göller Bölgesi Turu (65 EUR)
Napoli-Pompei Turu (90 EUR)
Toplam 380 Euro Yerine 320 Euro

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler
● Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST- LJU / FCO- IST parkurunda uçak biletleri,
● Havalimanı vergileri,
● 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
● Programda belirtilen panoramik şehir turları
● Havalimanı -otel- havalimanı transferleri,
● Tüm şehirlerarası transferler,
● Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış harcı bedeli
● Vaporetto Ücreti
● Vize Bedeli
● Otel Vergileri
● Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
● Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
● Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstur tarafından iptal edilmesi durumunda Valstur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. VALSTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- VALSTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. VALSTUR  bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan VALSTUR  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup,VALSTUR un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya firstclass’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- VALSTUR  tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve VALSTUR  tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan VALSTUR  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, VALSTUR ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
VALSTUR  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak VALSTUR `un hiçbir sorumluluğu yoktur. VALSTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında VALSTUR ’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da VALSTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan VALSTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan VALSTUR sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Rönesans İzinde Büyük İtalya THY ile 7 Gece 8 Gün
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM