s

Saray Bosna Rüyası

01 Ocak - 01 Ocak 0001 
SARAYBOSNA RÜYASI
ANADOLU JET HAVAYOLLARI İLE

VİZESİZ 
26 Ocak- 02,09,16,23 Şubat- 01,08,15,22,29 Mart


1. GÜN: İSTANBUL - SARAYBOSNA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde en geç saat 09:30'da hazır bulunmanızı öneririz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Anadolu Jet Havayolları'na ait TK7866 tarifeli sefer ile saat 12:40'ta Saraybosna’ya uçuş yapılacaktır. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir yolculuğun ardından yerel saatle 12:45’te Saraybosna’ya varılacaktır.

Şehir turu için şehir merkezine hareket edilecek. Varışta otobüsümüzden inip yürüyerek şehir turuna başlayacağız. Merkez kütüphane binası, Inat Kuca (ilginç hikayesi olan bir yapı), Osmanlı dönemine ait Latin Köprüsü ve 1. Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olan Avusturya-Macaristan Arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulduğu noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam edeceğiz.

Osmanlı İmparatorluğu'nda yaygın bir gelenek olan sebil ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam edecek turumuz, tarihi yapısını korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi gibi önemli eserleri ziyaret edeceğiz. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz, 2. Dünya Savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek.

Tur sonunda serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra olarak Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turuna katılabilirler (30 Euro). Turumuza katılan misafirlerimizle ilk olarak Saraybosna'nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret edeceğiz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır.

Rehberimizin belirleyeceği toplanma saatine kadar serbest zamanınız olacak. Bu süre zarfında güne güzel bir kahve içebilir ve parktaki kuğular ile ördeklerle güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ardından, şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret edeceğiz. Savaş tüneli ziyaretimizde duygusal anlar yaşayacağımız bir video izleme şansına sahip olacağız.

Savaş tüneli ziyaretimizin ardından toplanma ve otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

2. GÜN: SARAYBOSNA

Sabah kahvaltının ardından gün serbest. İsteyen misafirler rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Mostar-Počitel ekstra turuna katılabilirler (60 Euro).

Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simgesi Mostar Köprüsü olacak. Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü, Neretva Nehri'ne geçiş sağlayan önemli bir Osmanlı şaheseridir. Ancak, 1993 yılı Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, UNESCO ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü, 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar'ın eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii, turumuzun bir diğer önemli durağıdır ve aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz bir noktadır.

Turun ardından öğle yemeğimizi almak üzere restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından rehberimizin belirleyeceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifler için serbest zamanınız olacak. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıp Počitel'e doğru hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü olarak bilinen, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Počitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasının ardından Saraybosna'ya ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. GÜN: SARAYBOSNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zamanınız olacak. Toplanma saati geldiğinde havalimanına transfer yapılacak. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Anadolu Jet Havayolları'nın TK7867 seferi ile saat 16:10'da Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket edilecek. Saat 20:00'de İstanbul'a varış ve turumuzun sona erişine dair anılarla dolu bir seyahat sona erecek.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

 • Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferi ile Sabiha Gökçen - Saraybosna - Sabiha Gökçen hattında ekonomi sınıf uçuş
 • Belirtilen oteller ya da benzerlerinde 2 gece oda/kahvaltı konaklama
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Panoramik Saraybosna şehir turu
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

 • Yukarıda ve programda açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı

GENEL ŞARTLAR


 • Tur Broşürü'nün ve Tur Kayıt Sözleşmesi'nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur programı belirli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 21 gün kaladır. İptal durumunda operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiğinde veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu durumda Valstur misafirleri Valstur sorumluluğundadır.
 • Fiyat listesi ve program, yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlardaki fiyatlar minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlıdır ve üzerindeki kişi sayısı için fiyat artışı olabilir.
 • Pasaportların geçerlilik süresi, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, 6 aydan az olmamalıdır. 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara onay verilmemektedir.
 • Valstur, tur kapsamındaki hizmetleri sunan tüm üçüncü şahıslar ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle olası aksaklıklardan doğrudan sorumlu değildir.
 • Tur başlangıcında gümrüklü yurtdışı çıkışlarında ulaşım araçlarına en az 3 saat önce hazır bulunmak gerekmektedir.
 • Panoramik şehir turları, genelde 2-3 saat süreli tanıtım turlarıdır ve içerikleri değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze ve ören yerleri giriş ücretlerini içermez.
 • Tur lideri, grup ile birlikte hareket edecekleri yerlere gidiş saatlerini, programın akışına göre değiştirebilir.
 • Tur fiyatları içerisindeki kahvaltılar genellikle Continental kahvaltıdır ve gruplara tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 kişilik odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimleri tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur sırasında sağlık sorunları, hamilelik durumu ve kullanılan ilaçlarla ilgili sağlık raporları yanınızda bulundurulmalıdır.
 • Yol üzerindeki ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirler, tur lideri tarafından belirlenen dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Tur bilgilendirmeleri, tur hareketinden 48 saat önce mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belgedir ve herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya hasar görmüşse, pasaport polisi ülkeye girişe izin vermeme yetkisine sahiptir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gereklidir.
 • Türk vatandaşları için bu programda vize uygulaması bulunmamaktadır.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Saray Bosna Rüyası
2 Gece 3 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM