Süper Promo Lapland Turu Beyaz Rotalar Turu

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Rovaniemi 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz tamamlandıktan sonra Türk Hava Yolları uçağıyla Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye varışımızın ardından özel aracımızla Santa Claus Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Santa Claus Köyü, 2008 yılından bu yana seyahat severlerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken yerler listesinde ilk 10'da yer alıyor. Burada Noel Baba ile tanışma fırsatını yakalayacak, onunla fotoğraf çektirebilecek ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda geniş ve çeşitli mağazalarda alışveriş yapabileceğiniz bu özel köyde, sevdiklerinizi mutlu edecek özel ve farklı hediyeler bulma şansına sahip olacaksınız. Yol üzerinde termal kıyafetlerimizi almak üzere mola vereceğiz. (Tulum, bot, eldiven, yün çorap) Konaklama, Rovaniemi’deki otelimizde gerçekleşecek. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin düzenleyeceği Kuzey Işıkları Avı turuna (35 Euro/kişi başı) katılabilirler. Şansımız iyi giderse, bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz.

Uçuş No: TK1749 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 04 Şubat 2024 - Saat: 09:55 - Varış: Rovaniemi - Tarih: 04 Şubat 2024 - Saat: 13:30
2. Gün
Rovaniemi 

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek opsiyonel Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turuna katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüşü deneyimi yaşayarak "Ren Geyiği Sürüş Sertifikası" alıyoruz. Ardından, yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırında keyifli anlar geçireceğiz. Turun devamında Husky çiftliğine transfer olacak ve sevimli soğuk mevsim hayvanlarıyla zaman geçireceğiz. Kendi takımımızdaki Husky köpeklerini yönlendirmeyi öğrenerek 3 km boyunca Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkaracağız. Öğle yemeğimizi alacağımız restoranda tamamlayarak otelimize geri döneceğiz. Arzu eden misafirlerimizle rehberimizin düzenleyeceği opsiyonel Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için Kemi’ye hareket ediyoruz. Bu turda, Lapland'e özel kar motorları (snowmobile'lar) üzerinde 1 saatlik sürüş deneyimi yaşayacağız. Turun ardından Snowexperience 365 adlı yerde gezinti yaparak buzdan heykeller, kaydırak ve buzdan yapılmış restoranı ziyaret edebilirsiniz. Turun sonunda otelimize dönüş yapacağız. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin düzenlediği Kuzey Işıkları Avı turuna (35 Euro/kişi başı) katılabilirler ve eğer şansımız yaver giderse bu büyüleyici doğa olayına tanıklık edebiliriz.

Fiyatlandırma:

 • Snowmobile Turu (1 Saat - 1 araçta/2 kişi): Yetişkin: 170 €/kişi başı, Çocuk (04-12 Yaş): 125 €/kişi başı
 • Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 275 €/kişi başı, Çocuk (4-12 Yaş): 235 €/kişi başı

Not: Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştireceklerdir.

3. Gün
Rovaniemi - İstanbul 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, havalimanına transfer için hareket ediyoruz. Öncesinde Rovaniemi’de kısa bir gezinti yapacak ve son alışverişler için serbest zaman ayıracak ve ardından havalimanına transfer olacağız. Türk Hava Yolları ile İstanbul’a uçarak turumuzu tamamlayacağız. Varışımız İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Uçuş No: TK1750 (Türk Havayolları) - Kalkış: Rovaniemi - Tarih: 06 Şubat 2024 - Saat: 15:25 - Varış: Istanbul - Tarih: 06 Şubat 2024 - Saat: 21:10

Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Rovaniemi’de 4* Scandic Rovaniemi Hotel vb. lerde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • 1. Günden son güne kadar Termal kıyafet kullanımı (45 Euro)
 • Noel Baba Köyü gezisi (30 Euro)
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır.)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

  Genel Bilgiler  *** Turumuza 0-1,99 yaş aralığındaki bebekleri kabul etmiyoruz…

  *** Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.

  *** Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir. Turumuz özellik olarak aktivite turudur. Aktivitelerin günü ve saatleri değişiklik gösterebilir.


  SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

  KATILIM ŞARTI 

  Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  VİZE     

  Umumi Pasaport              Vize gerekli        

  Yeşil Pasaport                   Vize gerekli değil

  Hizmet Pasaportu            Vize gerekli

  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

  Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  SAĞLIK

  Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

  UÇUŞ SÜRELERİ

  İstanbul - Roveniemi    4  sa 05 dk

   

  EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER

  Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  KONAKLAMA   

  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

  3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  PARA BİRİMİ     EURO

  Euro (EUR)  bulundurmanızda fayda vardır.

  SAAT DİLİMİ     

  Türkiye ile Finlandiya arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye, Finlandiya’dan bir saat ileridedir.

  TELEFON KULLANIMI    

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  

  Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Katıldığınız ekstra turlardaki gerekli olan özel kıyafetler tura katılacağınız gün tarafınıza verilecektir.

  YEMEK KÜLTÜRÜ           

  Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar. 

  ALIŞVERİŞ         

  Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

  ÖNEMLİ NOTLAR            

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

  Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  Aramayı Değiştir
  Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

  Fiyat Tablosu

  Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
  Süper Promo Lapland Turu Beyaz Rotalar Turu
  2 Gece 3 Gün

  BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

  SON GEZDİKLERİM