s

Uçaklı Klasik İtalya Turu Pegasus İle

02 Haziran - 09 Haziran 2024 

UÇAKLI KLASİK İTALYA TURU

7 Gece 8 Gün

Bergamo Gidiş – Roma Dönüş

Pegasus Havayolları İle (BGY – FCO)

 

 

1.Gün - Sabiha Gökçen - Roma
Günün ilk saatinde Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Pegasus Havayolları'nın PC1221 seferiyle Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. Yerel saatle 10:50'de Roma'ya varışımızın ardından muhteşem bir panoramik şehir turuna çıkacağız. Turumuzda Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso ve Circus Maximus gibi Roma'nın en önemli simgelerini keşfedeceğiz. Tur sonrasında otelimize dönüş ve odalarımızı alıp serbest zaman. Geceleme otelimizde geçireceğiz.

2.Gün - Roma (Dağ Köyleri Turu) (Antik Roma ve Vatikan Turu)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. İsteğe bağlı olarak, rehberimizin düzenleyeceği ekstra Dağ Köyleri ve Antik Roma & Vatikan Turu'na katılabilirsiniz. Dağ Köyleri Turu 90 Euro (07-12 yaş 45 Euro): Papa'nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo'dan başlayarak göl kıyısında yer alan Nemi köyüne gideceğiz. Burada bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtaları tadıp, serbest zamanımızda köyde gezebilir ve dağ çileklerinden yapılmış ürünlerden satın alabilirsiniz.

Antik Roma ve Vatikan Turu: İtalya'nın en güzel şehirlerinden olan Roma'yı yürüyerek keşfedeceğimiz panoramik bir tur. Colosseum'dan başlayarak İmparatorluk Forumu'nu ziyaret edeceğiz. Daha sonra Venedik Meydanı'na geçip Pantheon'a doğru ilerleyeceğiz. Pantheon'un içini gezdikten sonra aracımızla Vatikan'a geçeceğiz. Aziz Melek Şatosu ve Roma'nın ünlü köprülerini gördükten sonra Vatikan'ın Bernini Meydanı'nda turumuzu tamamlayacağız.

3.Gün - Roma – Floransa- Montecatini

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Floransa'ya doğru yola çıkıyoruz. Rönesans'ın doğduğu şehir olan Floransa'da yapacağımız panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio ve Piazza Signoria gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında Montecatini'deki otelimize dönüş ve odalarımızı alıp serbest zaman. Geceleme otelimizde geçireceğiz.

4.Gün - Montecatini (Siena & Pisa & San Gimignano Turu)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. İsteğe bağlı olarak, Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerini keşfetmek için ekstra bir tur düzenliyoruz: Siena & Pisa & San Gimignano Turu 100 Euro (07-12 yaş 50 Euro): İtalya'nın sembolü haline gelmiş eğik kulesiyle ünlü Pisa'nın görülmesiyle başlayacak turumuz, ardından dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı Siena'nın tipik kasabasını ziyaret edecek. Son olarak, Roma İmparatorluğu döneminden kalan surları ve tarihi dokusuyla ünlü San Gimignano'yu keşfedeceğiz.

5.Gün - Montecatini – Venedik (Gondol Turu) (Ferrara)

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, isteyen misafirlerimiz için ekstra bir tur düzenleniyor: Ferrara Turu 25 Euro (07-12 yaş 25 Euro): Ortaçağ ve Rönesans dönemlerinin izlerini taşıyan Ferrara şehrinin görülmesi. Venedik'e varışımızın ardından Gondollar şehri Venedik'te yapılacak panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. İsteğe bağlı olarak, ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Turu'na katılabilirsiniz. Tur sonrasında otelimize dönüş ve odalarımızı alıp serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün - Venedik (Verona & Garda Gölü Turu)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. İsteğe bağlı olarak, Verona & Garda Gölü Turu'na katılabilirsiniz. Bu tur, İtalya'nın en güzel şehirlerinden biri olan ve Romeo ile Juliet'in hikayesine ev sahipliği yapmış romantik kent Verona'yı keşfetmekle başlayacak. İtalya'nın ikinci büyük arenası ve Sinyorlar Meydanı'nı ziyaret ettikten sonra, buzul çağında şekillenmiş ve İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölü'ne doğru yola çıkacağız. Tur sonrasında otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün - Venedik – Milano (Como Turu)
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Milano'ya doğru yola çıkıyoruz. Milano'ya varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda Galleria, Duomo Katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında otelimize dönüş ve odalarımızı alıp serbest zaman. İsteğe bağlı olarak, ekstra Como Gölü Turu'na katılabilirsiniz. Bu turda, İtalya'nın kuzeyinde bulunan ve büyüleyici manzaralar sunan Como Gölü'nü keşfedeceğiz. Ünlü isimlerin evlerini görebileceğiniz bu turun ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

8.Gün - Milano – Sabiha Gökçen

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Bergamo Havalimanı'na hareket edeceğiz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Havayolları'na ait PC1214 seferi ile saat 17:30'da İstanbul'a doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 21:10'da Sabiha Gökçen Havalimanı'na varışımızın ardından turumuzun sona erecek.


Önemli Notlar
• SÜPER PROMOSYON turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
• Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
• Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
• Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
• Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
• Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
• Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
• Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 dır.
• Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
• Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden VALS TUR’a bildirilmelidir.
• Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; VALS TUR’un sorumluluğunda değildir.
• Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
• VALS TUR vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi VALSTUR’un sorumluluğunda değildir.
• Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
• Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
• Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
• Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
• Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
• Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
• Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
• Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. VALS TUR Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan VALS TUR hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
• Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
• Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

2 Haziran 2024 - Pazar

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
02.06.2024 - 09.06.2024
Oda Kahvaltı
999 EUR999 EUR1.319 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 999 EUR
7 - 12 yaş 999 EUR
10 Oda  10 Kişi

15 Haziran 2024 Kurban Bayramı - Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.06.2024 - 22.06.2024
Oda Kahvaltı
999 EUR999 EUR1.319 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 999 EUR
7 - 12 yaş 999 EUR
10 Oda  10 Kişi

22 Haziran 2024 - cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
22.06.2024 - 29.06.2024
Oda Kahvaltı
999 EUR999 EUR1.319 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 999 EUR
7 - 12 yaş 999 EUR
110 Oda  10+ Kişi

6 Temmuz 2024 - Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.07.2024 - 13.07.2024
Oda Kahvaltı
969 EUR969 EUR1.289 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 969 EUR
7 - 12 yaş 969 EUR
10 Oda  10 Kişi

7 Temmuz 2024 - Pazar

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.07.2024 - 14.07.2024
Oda Kahvaltı
1.099 EUR1.099 EUR1.419 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 1.099 EUR
7 - 12 yaş 1.099 EUR
10 Oda  10 Kişi

8 Temmuz 2024 - Pazartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.07.2024 - 15.07.2024
Oda Kahvaltı
1.099 EUR1.099 EUR1.419 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 1.099 EUR
7 - 12 yaş 1.099 EUR
10 Oda  10 Kişi

20 Temmuz 2024 -Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
20.07.2024 - 27.07.2024
Oda Kahvaltı
949 EUR949 EUR1.269 EUR0 - 2 yaş Ücretsiz
3 - 6 yaş Ücretsiz
7 - 12 yaş Ücretsiz
10 Oda  10 Kişi

22 Temmuz 2024 - Pazartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
22.07.2024 - 29.07.2024
Oda Kahvaltı
999 EUR999 EUR1.319 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 999 EUR
7 - 12 yaş 999 EUR
10 Oda  10 Kişi

5 Ağustos 2024 - Pazartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
05.08.2024 - 12.08.2024
Oda Kahvaltı
1.299 EUR1.299 EUR1.619 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 1.299 EUR
10 Oda  10 Kişi

31 Ağustos 2024 - Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
31.08.2024 - 07.09.2024
Oda Kahvaltı
869 EUR869 EUR1.189 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 869 EUR
7 - 12 yaş 869 EUR
10 Oda  10 Kişi

10 Eylül 2024 - Salı

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
10.09.2024 - 17.09.2024
Oda Kahvaltı
999 EUR999 EUR1.319 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
0 - 6 yaş 999 EUR
7 - 12 yaş 999 EUR
10 Oda  10 Kişi

14 Eylül 2024 - Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.09.2024 - 21.09.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR1.019 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 699 EUR
7 - 12 yaş 699 EUR
10 Oda  10 Kişi

29 Eylül 2024- Pazar

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.09.2024 - 05.10.2024
Oda Kahvaltı
899 EUR899 EUR1.219 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 899 EUR
7 - 12 yaş 899 EUR
10 Oda  10 Kişi

12 Ekim 2024 - Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.10.2024 - 19.10.2024
Oda Kahvaltı
899 EUR899 EUR1.219 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 899 EUR
7 - 12 yaş 899 EUR
10 Oda  10 Kişi

26 Ekim 2024 - Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
26.10.2024 - 03.11.2024
Oda Kahvaltı
919 EUR919 EUR1.239 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 919 EUR
7 - 12 yaş 919 EUR
10 Oda  10 Kişi

9 Kasım 2024 - Cumartesi

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.11.2024 - 16.11.2024
Oda Kahvaltı
799 EUR799 EUR1.129 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 799 EUR
7 - 12 yaş 799 EUR
10 Oda  10 Kişi

1 Aralık 2024 - Pazar

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
01.12.2024 - 08.12.2024
Oda Kahvaltı
729 EUR729 EUR1.049 EUR0 - 2 yaş Ücretsiz
3 - 6 yaş Ücretsiz
7 - 12 yaş Ücretsiz
10 Oda  10 Kişi

15 Aralık 2024 - Pazar

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.12.2024 - 22.12.2024
Oda Kahvaltı
729 EUR729 EUR1.049 EUR0 - 2 yaş 300 EUR
3 - 6 yaş 729 EUR
7 - 12 yaş 729 EUR
10 Oda  10 Kişi
Uçaklı Klasik İtalya Turu Pegasus İle
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM