VİZESİZ 6 ÜLKE BALKANLAR RÜYASI

27 Temmuz - 03 Ağustos 2024 
6 ÜLKE BALKANLAR RÜYASI
(KOSOVALI PROGRAM)
TÜRK HAVA YOLLARI İLE
TİVAT GİDİŞ PODGORİCA DÖNÜŞ
18 Mayıs – 1 Haziran – 6, 13, 27 Temmuz
3, 21, 31 Ağustos 2024


Makedonya – Arnavutluk – Karadağ - Bosna Hersek – Sırbistan – Kosova

1. Gün | İstanbul – Tivat – Kotor, Budva, St.Stefan - İşkodra

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 05:00'te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Havayolları'na ait TK1095 sefer sayılı uçakla saat 07:40'ta Tivat'a hareket. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından yerel saatle 08:20'de Tivat'a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte ücrete dahil olarak Kotor, Budva ve St.Stefan turumuza başlıyoruz.

Bu turumuzda, Balkanlar'daki fiyortları ile meşhur Kotor'u keşfedeceğiz. Eski Şehir-Kalede yapacağımız yürüyüş turuyla bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında, muhteşem plajları ve renkli gece hayatıyla Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'ya geçiyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi ziyaret edeceğiz. Budva'nın tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından, bir zamanlar balıkçıların yerleşim yeri olan ve daha sonra Singapurlu bir milyardere satılan muhteşem St. Stefan'ı tepeden panoramik olarak görebileceğiniz bir mola alacak ve İşkodra'ya doğru yola çıkacağız. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (İşkodra konaklaması bölge yoğunluğuna göre komşu şehirlerle değişebilir.)

Sabah Kahvaltısı: Uçakta alınacaktır.
Öğle Yemeği: Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: 4 yıldızlı Alis Hotel vb. / Rozafa Hotel vb.


2. GÜN | İşkodra – Tiran – Ohri

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılarak Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. Tiran şehir turumuzda, Avrupa'daki Bektaşilik merkezi olarak kabul edilen Ethem Bey Camii (1789'da inşa edilmeye başlanmış ve 1923'te tamamlanmış), İskender Meydanı, 19. yüzyılda inşa edilen Kaplan Paşa Türbesi, Sekiz Sütunlu Türbe, Tiran'ın sembolü olan Ethem Bey tarafından 1821'de yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında isyan sırasında atılan kurşunların eritilerek yapılan Barış Çanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.

Turun ardından serbest zamanın ardından Balkanların incisi olarak kabul edilen Ohri'ye doğru yola çıkıyoruz. Ohri, Osmanlı'nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi bir şehirdir. Şehri tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Tur sırasında, Kiril Alfabesi'ni geliştirdiklerine inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St. Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni Çarşı, Ohri Pazarı ve Ohri Gölü gibi yerleri göreceğiz.

Turun ardından konaklayacağımız otele varış. Gece, otelimizde yöresel müzik ve folklor eşliğinde Balkan Gecesi şeklinde geçecek, akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.

Konaklama : 4* Beograd Hotel vb. / Belvedere Hotel vb.

3. GÜN | Ohri – Resne – Bitola (Manastır) – Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Bitola (Manastır)'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Resne'de, İttihat-Terakki'nin en ünlü üç simasından biri ve Türk-Yunan savaşındaki katkılarıyla ünlü Resneli Niyazi'nin Sarayı'nı panoramik olarak görüp Bitola'ya varıyoruz. Manastır (Bitola) şehir gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Bedesten, İshakiye Camii, Yeni Cami gibi önemli noktaları ziyaret ederek, Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni görme fırsatı buluyoruz.

Ardından Üsküp'e hareket ediyoruz. Şehre varışımızın ardından panoramik bir şehir turuna başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehri kıyısında ve nehri geçen Türk ve Yahudi mahallelerini keşfederken Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan göreceğiz.

Daha sonra Türk Çarşısı'na gidip tarihi eserleri görmeye devam ediyoruz. Ziyaret edeceğimiz bir diğer yapı, eski Türk Çarşısı içinde bulunan 1550 tarihli Kurşunlu Han. Üsküp'te Osmanlı döneminde inşa edilen 17 hanın sadece 3'ü günümüze ulaşmıştır. Bu hanelerden 15. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen Sulu Han ve Kapan Hanı'nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin ardından Türk Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman sunulacak. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarık gibi yöresel ürünleri alabileceğimiz bir fırsat.

Tur sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği, otelimizde yerel eğlenceler eşliğinde Balkan Gecesi olarak alınacaktır. (Akşam yemeği, bölge yoğunluğuna göre diğer etkinliklerle değiştirilebilir.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: 4 yıldızlı Gold Hotel vb. / Bonbon Resort vb.


4. GÜN | Üsküp – Kosova (Priştine – Prizren) – Üsküp

Otelde alınacak kahvaltının ardından, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova'nın başkenti Priştine'ye şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Bu eski Osmanlı topraklarında, son zamanlarda yaşanan bir insanlık dramının izlerini görmek üzere duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında çarşı, 15. yüzyılda Sultan Beyazıt tarafından yaptırılan Çarşı Camii, 19. yüzyılda halka namaz saatlerini hatırlatmak amacıyla yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılan Sultan Murad Camii, 19. yüzyıldan kalma bir hamam, 16. yüzyılda başlanıp 19. yüzyılda tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yüzyıldan kalma bir Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi bulunmaktadır.

Priştine'deki turumuzun ardından otobüsle Prizren'e gitmek üzere hareket ediyoruz. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren'de öğle yemeği için serbest zaman verilecek. Prizren turumuzda 17. yüzyıldan kalma Türk Hamamı, 1615 yılında yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi ve Christ Saviour Kilisesi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Turun sona ermesiyle birlikte Üsküp'e dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: 4 yıldızlı Gold Hotel vb. / Bonbon Resort vb.5. GÜN | Üsküp – Belgrad

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Belgrad'a hareket ediyoruz. Varışın ardından panoramik şehir turu sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turu sonrasında otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve serbest zaman.

Tur sonrasında otelimize transfer ve akşam yemeği Belgrad'daki otelimizde alınacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: 4 yıldızlı Theater Hotel vb. / Nobel Palace vb.


6.GÜN | Belgrad - Saraybosna


Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa'nın en özel çarşılarından biri olan Baş Çarşı gezisi, Osmanlı döneminden bu yana faaliyet gösteren Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camii gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Panoramik şehir turumuzu şehrin tarihine ışık tutan ve hiç sönmemiş olan ateşte tamamlıyoruz.

Şehir turu sonrasında dinlenmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından otelimize transfer oluyoruz ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: 4 yıldızlı Exclusive Hotel vb. / Hollywood Hotel vb.7. GÜN | Saraybosna – Konjic – Mostar – Počitelj – Medjugorje


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde, Türkiye tarafından restore edilen ünlü Konjic Köprüsü'nü görmek ve Neretva Nehri kenarında kahve keyfi için bir mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapma fırsatımız olacak. Ardından Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezimizin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar Köprüsü'dür. Bu köprü, Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü, 1992 yılında gerçekleşen savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar Köprüsü'nün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Počitelj'i ziyaret ederek 16. yüzyılda Osmanlı tarafından inşa edilen binaları görüyoruz. Ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Medjugorje konaklaması bölge yoğunluğuna göre komşu şehirlerle değişebilir.)


Konjic Turu Dahil – Mostar Turu Dahil – Počitelj Turu Dahil
Sabah Kahvaltısı:
Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Konaklama: 4 yıldızlı Bigeste Hotel vb.


8. GÜN | Medjugorje – Podgorica – İstanbul

Sabah, otelde alınacak kahvaltının ardından Podgorica'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından rehberimizin belirlediği saat kadar serbest zaman geçireceğiz. Ardından havalimanına giderek Türk Havayollarına ait TK1088 numaralı sefer ile 20:30'da İstanbul'a hareket ediyor ve 23:15'te varış yapıyoruz. Turumuzun sona erişini kutlar, güvenli bir şekilde İstanbul'a dönüş yapmanızı dileriz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 1. Türk Havayolları ile Tivat gidiş, Podgorica dönüş uçak bileti
 2. Yerel Ulaşım Hizmetleri
 3. Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 4. 4 yıldızlı otellerde yedi gece yarım pansiyon konaklama
 5. Ohri’de otelde müzikli eğlenceli folklor grubu eşliğinde gerçek Balkan Gecesi
 6. Şehir Vergileri
 7. Gümrük Vergileri
 8. Programda belirtilen panoramik şehir turları
 9. Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 1. Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 2. Otelde alınan ekstralar
 3. Tüm kişisel harcamalar
 4. Ekstra turlar
 5. Öğle yemekleri
 6. Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 7. İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 8. Yurtdışı çıkış harcı
 9. Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Vize Bilgisi:
Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Min 6 ay Geçerli pasaportlarının bulunması gerekmektedir. Dubrovnik Ekstra turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir. Geçerli Schengen vizesi olanların veya Yeşil pasaport sahiplerinin Dubrovnik turuna katılması için vize almalarına gerek yoktur.

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

1. VALS Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan VALS Tur sorumlu tutulamaz. VALS Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5. Tura katılım için VALS Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden VALS Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 

7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALS TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından VALS Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen
gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  VALS Tur sorumlu tutulamaz.
9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan VALS Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
10. VALS Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan
oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir. Ülke girişlerinde sorulabilmektedir.
12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda VALS Tur misafirleri
VALS Tur sorumluluğundadır.

13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

27/07/24

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
27.07.2024 - 03.08.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 2 yaş 150 EUR
10 Oda  10 Kişi

21/08/24

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
21.08.2024 - 28.08.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 2 yaş 150 EUR
10 Oda  10 Kişi

31/08/24

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
31.08.2024 - 07.09.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 2 yaş 150 EUR
10 Oda  10 Kişi

03/09/24

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.09.2024 - 10.09.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 2 yaş 150 EUR
10 Oda  10 Kişi
VİZESİZ 6 ÜLKE BALKANLAR RÜYASI
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM