s

Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Rüyası 3 Gece THY ile

18 Haziran - 21 Haziran 2024 
ARNAVUTLUK MAKEDONYA KOSOVA RÜYASI
THY ile
ÜSKÜP GİDİŞ / PRİŞTİNE DÖNÜŞ
TİRAN KONAKLAMASI DÂHİL!
VİZESİZ
18 Haziran (Kurban Bayramı)
12 Temmuz / 15, 29 Ağustos 2024
3 Gece 4 Güni
ÜSKÜP GİDİŞ / PRİŞTİNE DÖNÜŞ
ARNAVUTLUK & MAKEDONYA & KOSOVA
4* OTELLERDE 3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
TİRAN KONAKLAMASI DÂHİL!


1.GÜN | İstanbul – Üsküp
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 05:30'da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Havayolları'na ait TK1003 sefer sayılı uçakla saat 08:25'te Üsküp'e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuktan sonra, yerel saatle 07:55'te Üsküp'e varıyoruz. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra özel otobüslerimizle birlikte panoramik Üsküp turumuza başlıyoruz.Turumuz sırasında, tarihi boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde hala önemini koruyan yerleri gezeceğiz. Taş sokakları ve tarihi binalarıyla ünlü Türk çarşısı, Vardar Nehri kıyısında gezinti, kale ve 6. yüzyıldan kalma Taş Köprü gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası ve meclis gibi yerleri de göreceğiz. Ayrıca, 17. yüzyıldan kalma St. Spas Kilisesi'ni, Üsküp'ün panoramik manzarasını ve resimleyebileceğiniz Rahibe Teresa Anıtı ile Rahibe Teresa'nın Evi'ni de ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı : Uçakta alınacaktır.
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama : 4* Gold Hotel vb. / 4* Bonbon Resort Hotel vb.
Para Birimleri : Denar

2.GÜN | Üsküp – Kalkandelen – Manastır – Resne - Ohrid
Sabah otelimizde keyifli bir kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. İlk durağımız, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz, Makedonların Tetova dediği şehir olacak. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesini ziyaret edeceğiz. Sonra Demir Hisar üzerinden Manastır (Bitola) şehrine geçiyoruz. Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii gibi önemli noktaları gezecek ve Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Ardından Ohri'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, İttihat ve Terakki'nin ünlü simalarından biri ve Türk-Yunan savaşındaki katkılarıyla tanınan Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Ohri Gölü'nden esinlenerek adını alan ve Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohri'ye varıyoruz. Otele yerleşiyoruz ve dinleniyoruz. Akşam yemeği, yöresel müzik ve danslar eşliğinde gerçekleşecek olan Balkan Gecesi konseptinde olacak. Bu özel gecede bölgenin ve otellerin yoğunluğuna göre farklı bir restoranda veya otelde düzenlenebilir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Balkan Gecesi şeklinde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama : 4* Belvedere Hotel vb. / 4* Beograd Hotel Struga vb.
Para Birimleri : Denar

3.GÜN | Ohrid – Tiran
Sabah otelimizde güzel bir kahvaltının ardından özel otobüslerimizle yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı ile Janna Nehri gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.Gezimizin ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecek. (Bölge yoğunluğuna bağlı olarak, İşkodra'da konaklama planı, komşu şehirlerle değiştirilebilir.)

Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında extra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde ücrete dâhil olarak alınacaktır.
Konaklama : 4* Doro City Hotel vb.
Para Birimleri : Denar / Lek

4.GÜN | Tiran – Prizren – Priştine – İstanbul4.GÜN | Tiran – Prizren – Priştine – İstanbul
Kahvaltının ardından Kosova'ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kosova'nın başkenti Priştine olacak. Bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Turumuz sırasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389'da Kosova Muharebesi'nde ölen Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Kosova'nın diğer önemli merkezi Prizren'e hareket edeceğiz. Burada yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, Sinan Paşa Camii ve Sırp mahallesi gibi yerleri gezeceğiz. Ayrıca, Roma döneminden kalan Şehir Kalesi'ni de göreceğiz. Son olarak, Priştine Havalimanı'na doğru hareket edeceğiz. Türk Havayolları'na ait TK1020 seferiyle saat 20:25'te İstanbul'a hareket edeceğiz ve saat 23:05'te varış yaparak turumuzu tamamlayacağız.


ÜCRETE DÂHİL OLANLARÜCRETE DÂHİL OLANLAR
*Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Üsküp gidiş / Priştine - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
*Üsküp`te 1 gece, Ohrid`de 1 gece, Tiran`da 1 gece oda kahvaltı konaklama
*Otellerde alınacak 3 akşam yemeği ( Biri Balkan Gecesi Şeklinde Alınacaktır )
*Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
*Üsküp, Ohrid, İşkodra, Priştine şehir turları
*Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
*Profesyonel rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR
*Yurt dışı çıkış vergisi, (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda
bulundurulması tavsiye edilir.)
*Tüm kişisel harcamalar
*Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
*Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
*Öğle yemekleri
*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
*Şoför Bahşişi
*Seyahat Koruma Paketi

Not : Tüm Türkiye ve Kıbrıs’tan bağlantı imkânı
Notlar;  İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.  İç hat bağlantı detayları 1 gün önce 1 gün sonra olabilir.

BILGILENDIRME ,
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur VVals Tur tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Vals Tur tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Vals Tur tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltıla
r, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Vals Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Vals Tur sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Vals Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için Vals Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Vals Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
-Vals Tur , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Vals Tur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

12 Temmuz 4* Oteller

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.07.2024 - 15.07.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR699 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 599 EUR
20 Oda  10+ Kişi

15 Temmuz 4* Oteller

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.07.2024 - 18.07.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR699 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 599 EUR
20 Oda  10+ Kişi

18 Haziran 2024 4* Oteller (Kurban Bayramı)

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
18.06.2024 - 21.06.2024
Oda Kahvaltı
779 EUR779 EUR899 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 779 EUR
20 Oda  10+ Kişi

29 Ağustos 2024 4* Oteller

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.08.2024 - 01.09.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 549 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Rüyası 3 Gece THY ile
3 Gece 4 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM