Vizesiz Belgrad Turu 4 Gece 5 Gün

01 Ocak - 01 Ocak 0001 

 Belgrad Turu (BEG-BEG) Anadolu Jet Havayolu ile 4 Gece

 

4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama


1.Gün İstanbul – Belgrad

İlk günümüzde İstanbul'dan ayrılış öncesi buluşma noktamız, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalindeki Anadolu Jet Havayolları kontuarı olacak. Uçuşumuz, Belgrad'a doğru saat 12:05'te kalkacak olan Anadolu Jet Havayolları TK4336 seferi ile gerçekleşecek. Rahat ve keyifli bir uçuşun ardından, yerel saatle 11:40'ta Belgrad'a varışımızı gerçekleştirecek ve ülkeye giriş işlemlerimizi tamamlayacağız. Varışımızın hemen ardından özel otobüsümüzle hareket ederek, Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'ı keşfetmeye başlayacağız. Türk döneminden kalma muazzam oyma tavanlarıyla süslenmiş Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı stratejik noktada yer alan Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi ve Bayraklı Camii gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuz esnasında dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Tuna ve Sava Nehri tekne turuna katılma fırsatını değerlendirebilirler (Ekstra: 30 Euro). Turumuzun ardından konaklama için Belgrad'daki otelimize geçiş yaparak, bu büyüleyici şehirdeki serüvenimize devam edeceğiz. Geceleme, Belgrad'ın tarih kokan atmosferindeki otelimizde gerçekleşecek.

2.Gün İstanbul – Belgrad

İkinci günümüzde Belgrad'ta geçireceğimiz serbest zamanın ardından, isteyen misafirlerimizle birlikte keyifli bir keşfe çıkma fırsatı buluyoruz. Sabah kahvaltısını tamamladıktan sonra, dileyen misafirlerimiz için düzenlenen ekstra tur olan Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi'ne katılabilirler (75 Euro). Bu özel turumuz, Avusturya-Macaristan dönemine ait mimari güzellikleriyle bezenmiş Zemun'u keşfetmekle başlıyor. Zemun'da gezilecek yerler arasında Avusturya-Macaristan döneminden kalma köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro ve Zemun Parkı bulunmaktadır. Ardından, mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanan tarihi Avala Kulesi'ne doğru yola çıkıyoruz. 1999 yılında Nato tarafından bombalanan ve 2010 yılında yeniden açılan kuleyi gezdikten sonra, Hırvat asıllı Yugoslavya'nın kurucusu Mareşal Tito'nun anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Tito'nun ölümüne dair hala devam eden ilginç konuları öğreniyoruz. Turumuzun devamında ise Sırp kökenli Amerikalı mucit Nikola Tesla'nın müzesini ziyaret ediyoruz. Tesla'nın çığır açan buluşları ve elektriği kablosuz iletebilme konsepti, onun benzersiz mucitlik yeteneklerini ortaya koyuyor. Bu müze ziyareti, bilim ve teknoloji tutkunları için unutulmaz bir deneyim olacak. Turun ardından, Belgrad'a dönüş için rehberimizin belirttiği saatte buluşuyoruz.

3.Gün İstanbul – Belgrad

Üçüncü gün Belgrad'da, sabah kahvaltısının ardından tüm günü serbest zaman olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak isteyen misafirlerimiz için düzenlenen ekstra tur olan Novi Sad & Sremski Karlofça Turu'na (65 Euro) katılma şansını da değerlendirebilirsiniz. Bu özel turumuzda sabahın erken saatlerinde Novi Sad'a doğru özel aracımızla hareket ediyoruz. İlk durağımız, tarihi Sremski Karlofca kasabası. Burası, 1699 yılında Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan, Venedik ve Polonya arasında imzalanan Karlofça Barış Anlaşması'na ev sahipliği yapmıştır. Ziyaretimizde, barış anlaşmasının imzalandığı mekanı ve kasabanın diğer önemli noktalarını keşfedeceğiz. Meydan, dört aslan çeşmesi, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseler gibi önemli yapıları görmek için güzel bir yürüyüşe çıkacağız. Kahve molasının ardından yolculuğumuza devam ederek Petro Varadin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saat Kulesi, Yukarı Şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı gibi tarihi noktaları ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Novi Sad'a varış yapacak ve Voyvodina'nın başkenti olan bu şehirde keyifli bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna Sokağı ve Sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog gibi önemli noktaları panoramik bir şekilde görmek mümkün olacak. Turun sonunda Belgrad'a geri dönüş için hareket ediyoruz ve geceyi otelimizde geçirerek serüvenimize devam ediyoruz.

4.Gün İstanbul – Belgrad

Dördüncü gün Belgrad'da, otelde lezzetli bir kahvaltının ardından tam gün boyunca serbest zaman sizi bekliyor. Kendi isteğinize göre Belgrad'ın sokaklarında dolaşabilir, alışveriş yapabilir veya şehrin keyifli kafelerinde dinlenebilirsiniz. Ancak farklı bir deneyim yaşamak isteyen misafirlerimiz için rehberimizin düzenleyeceği ekstra tur olan Manasiya Manastırı – Resava Mağarası - Lisine Şelalesi turuna katılma şansını değerlendirebilirsiniz (Ekstra: 65 Euro). Turumuzun ilk durağı, Sırbistan'ın en göz alıcı manastırlarından biri olan Manasiya Manastırı. Despot Stefan tarafından 15. yüzyılda inşa edilen bu manastır, 11 kule ve surlarla çevrili olup, Avrupa'nın ünlü sanatçılarının ikonları ve freskleri ile süslenmiştir. Bu özel manastırda geçmişin mistik atmosferine duyulan hayranlığı hissedeceksiniz. Manastır ziyaretimizin ardından, Sırbistan'ın en güzel mağaralarından biri olarak kabul edilen ve 80 milyon yıllık tarihiyle bilinen Resava Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Mağara içindeki doğal güzellikleri keşfetmek unutulmaz bir deneyim olacak. Ziyaretimizin devamında, Lisine Şelalesi'ne varış. Şelalenin etkileyici manzarasını izleyerek, hemen yanı başında keyifli bir atmosferde alacağınız balık menülü öğle yemeği için serbest zaman ayarlıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Belgrad'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Belgrad'a varışın ardından otelimize transfer oluyoruz ve geceyi Belgrad'da, şehrin enerjisini yansıtan otelimizde geçiriyoruz.

4.Gün İstanbul – Belgrad


Beşinci gün Belgrad'da, güne otelde alınan nefis bir kahvaltı ile başlıyoruz. Odaların boşaltılması sonrasında serbest zaman, misafirlerimize şehri kendi başlarına keşfetme fırsatı sunuyor. Belgrad'ın sokaklarında gezinerek, son anlarınızı bu tarihi şehirde tam anlamıyla yaşayabilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte otelimizden ayrılış ve havalimanına transfer işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve check-in işlemlerini tamamladıktan sonra, Anadolu Jet Havayolları TK4337 seferi ile saat 10:15'te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Saat 14:00'te İstanbul'a varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Harika bir Belgrad macerası geçirdik ve birbirinden güzel anılar biriktirdik. Bir sonraki organizasyonumuzda tekrar buluşmak ümidiyle. Hoşça kalın ve güvenli yolculuklar dileriz!

EKSTRA TURLAR;
Tuna ve Sava Nehri Tekne turu: 30 EUR
Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi: 70 EUR
Novi Sad & Sremski Karlofça Turu: 60 EUR
Manasiya Manastırı – Resava Mağarası - Lisine Şelalesi: 65 EUR
 
Ekstra Turlar toplamı 225 EUR /Avantajlı Paket 175 EUR 7-12 Yaş: 100 Euro | 0-6 Yaş Ücretsiz
 

Oteller:

4* Sumadija Hotel vb. yarı merkezi

 

 

 

Uçuş Detay :

TK4336 SAW BEG 1205 1140

TK4337 BEG SAW 1015 1400


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

AnadoluJET Hava Yolları ile İstanbul – Belgrad – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
Yerel Ulaşım Hizmetleri
Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
4*Otellerde 4 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
Belgrad şehir turu
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Şehir Vergileri
Gümrük Vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm kişisel harcamalar,
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
Öğle ve akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Şoför Bahşişi
Seyahat Koruma Paketi

Önemli Not:
Sırbistan makamları Sırbistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Sırbistan’a girişte aşağıdaki belgeleri ibraz etmelerini talep etmektedir.
• En az 6 ay geçerli pasaport
• Dönüş bileti,
• Otel rezervasyon belgesi
• Kalış süresine göre yeterli miktarda para
• Seyahat süresini kapsayan geçerli seyahat sigortası
 
Vize Bilgisi:
Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır.  Min 6 ay Geçerli pasaportlarının bulunması gerekmektedir.
Dubrovnik Ekstra turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir. Geçerli Schengen vizesi olanların  veya Yeşil pasaport sahiplerinin Dubrovnik turuna katılması için vize almalarına gerek yoktur.
 
 
Tur Katılım Koşullarıdır Mutlaka Okuyunuz;
 
1-Valstour ; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 
2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Valstour sorumlu tutulamaz. Valstour, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 
5- Tura katılım için Valstour  tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Valstour sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 
6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
 
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş, yıpranmamış ve yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.  
 
8- Valstour yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Valstour`ın hiç bir sorumluluğu yoktur. Valstour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Valstour'ın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
 
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Valstour sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Valstour sorumlu tutulamaz.
 
11- Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Valstour sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 
12- Valstour, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Valstour misafirleri Valstour sorumluluğundadır.
 
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

Fiyatları Satış Ofisimize Sorunuz.
Vizesiz Belgrad Turu 4 Gece 5 Gün
Belgrad
4 Gece 5 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM